Premier Division: Premier League - 2019

FC Minsk20Torpedo Zhodino

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal49''
goalVladyslav Nasibulin
Goal72''
goalIvan Bakhar
Yellow and red card76''
yellow and red cardYaroslav Yarotski

TV Channels:

Official Streams:

Summary
Second half
goalVladyslav Nasibulin
49'
goalIvan Bakhar
72'
yellow-red cardYaroslav Yarotski
76'
76'

RED CARD! - Yaroslav Yarotski receives his second yellow card and is sent off!

72'

G O O O A A L - Ivan Bakhar scores in the penalty shoot-out.

49'

G O O O A A L - Vladyslav Nasibulin scores in the penalty shoot-out.

BookmakerHandicap12
Bet3650.251.981.83
BookmakerHandicap12
William Hill0.501.622.20
BookmakerHandicap12
Fonbet1.501.253.55
BookmakerHandicap12
Fonbet0.002.451.48
BookmakerHandicap12
Bet3650.251.652.20
BookmakerHandicap12
Fonbet0.002.351.52
BookmakerCS1
Bet3650:010.00
Coral0:09.50
Unibet0:010.50
BWin0:09.25
William Hill0:09.50
888Sport0:010.50
BookmakerCS1
Paddy Power0:16.50
Bet3650:17.50
Coral0:17.50
Unibet0:17.50
SportingBet0:18.25
BWin0:18.25
William Hill0:17.50
888Sport0:17.50
Betway0:17.50
BookmakerCS1
Bet3650:210.00
Coral0:211.00
BWin0:211.50
William Hill0:211.00
BookmakerCS1
Bet3650:319.00
Coral0:323.00
BWin0:319.50
William Hill0:321.00
BookmakerCS1
Bet3650:441.00
Coral0:456.00
Unibet0:436.00
BWin0:441.00
William Hill0:446.00
888Sport0:436.00
BookmakerCS1
Bet3650:581.00
Coral0:5151.00
William Hill0:591.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:6201.00
10Bet0:61.00
Unibet0:6301.00
William Hill0:6126.00
888Sport0:6301.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:7201.00
10Bet0:71.00
William Hill0:7126.00
Betway0:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:8201.00
10Bet0:81.00
William Hill0:8151.00
Betway0:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:9201.00
10Bet0:91.00
William Hill0:9151.00
Betway0:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:10201.00
William Hill0:10151.00
Betway0:101.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:11201.00
BookmakerCS1
Bet3651:09.50
Coral1:09.00
Unibet1:010.50
BWin1:010.00
William Hill1:09.00
888Sport1:010.50
BookmakerCS1
Paddy Power1:15.50
Bet3651:16.50
Coral1:16.00
Unibet1:16.25
BWin1:16.75
William Hill1:15.80
888Sport1:16.25
BookmakerCS1
Paddy Power1:27.00
Bet3651:29.00
Coral1:29.00
Unibet1:28.00
BWin1:29.50
William Hill1:29.00
888Sport1:28.00
BookmakerCS1
Bet3651:317.00
Coral1:319.00
Unibet1:315.00
BWin1:317.50
William Hill1:319.00
888Sport1:315.00
BookmakerCS1
Bet3651:441.00
Coral1:446.00
BWin1:436.00
William Hill1:441.00
BookmakerCS1
Bet3651:581.00
Coral1:5126.00
William Hill1:581.00
Betway1:581.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:6201.00
10Bet1:61.00
William Hill1:6126.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:7201.00
10Bet1:71.00
William Hill1:7126.00
Betway1:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:8201.00
10Bet1:81.00
Betway1:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:9201.00
10Bet1:91.00
Betway1:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:10201.00
Betway1:101.00
BookmakerCS1
Bet3652:015.00
Coral2:015.00
Unibet2:017.00
BWin2:016.00
William Hill2:015.00
888Sport2:017.00
BookmakerCS1
Bet3652:112.00
Coral2:111.00
Unibet2:111.00
BWin2:111.50
William Hill2:111.00
888Sport2:111.00
Betway2:111.00
BookmakerCS1
Bet3652:215.00
Coral2:213.00
Unibet2:212.50
SportingBet2:214.00
BWin2:214.00
William Hill2:213.00
888Sport2:212.50
Betway2:212.00
BookmakerCS1
Bet3652:329.00
Coral2:329.00
Unibet2:323.00
BWin2:326.00
William Hill2:329.00
888Sport2:323.00
BookmakerCS1
Bet3652:451.00
Coral2:471.00
Unibet2:451.00
BWin2:451.00
William Hill2:461.00
888Sport2:451.00
Betway2:451.00
BookmakerCS1
Bet3652:5126.00
Coral2:5151.00
William Hill2:5101.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:6201.00
10Bet2:61.00
William Hill2:6126.00
Betway2:61.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:7201.00
10Bet2:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:8201.00
10Bet2:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:9201.00
10Bet2:91.00
BookmakerCS1
Bet3653:034.00
Coral3:041.00
Unibet3:036.00
BWin3:031.00
William Hill3:034.00
888Sport3:036.00
BookmakerCS1
Bet3653:126.00
Coral3:126.00
Unibet3:125.00
BWin3:123.00
William Hill3:126.00
888Sport3:125.00
Betway3:123.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:226.00
Bet3653:234.00
Coral3:234.00
Unibet3:229.00
BWin3:229.00
William Hill3:234.00
888Sport3:229.00
BookmakerCS1
Bet3653:351.00
Coral3:361.00
Unibet3:346.00
BWin3:351.00
William Hill3:351.00
888Sport3:346.00
BookmakerCS1
Bet3653:4101.00
Coral3:4126.00
Unibet3:4101.00
SportingBet3:4101.00
BWin3:4101.00
Expekt3:4101.00
William Hill3:491.00
888Sport3:4101.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:5201.00
10Bet3:51.00
Unibet3:5276.00
888Sport3:5276.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:6201.00
10Bet3:61.00
Betway3:61.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:7201.00
10Bet3:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:8201.00
10Bet3:81.00
BookmakerCS1
10Bet3:91.00
BookmakerCS1
Bet3654:067.00
Coral4:0101.00
Unibet4:0101.00
BWin4:067.00
Expekt4:0101.00
William Hill4:071.00
888Sport4:0101.00
BookmakerCS1
Bet3654:151.00
Coral4:181.00
BWin4:167.00
William Hill4:161.00
BookmakerCS1
Bet3654:281.00
Coral4:291.00
BWin4:267.00
Expekt4:2101.00
William Hill4:271.00
Betway4:281.00
BookmakerCS1
Bet3654:3126.00
Coral4:3151.00
BWin4:3101.00
Expekt4:3101.00
William Hill4:391.00
Betway4:3101.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:4201.00
10Bet4:41.00
Unibet4:4251.00
BWin4:4126.00
Expekt4:4101.00
William Hill4:4126.00
888Sport4:4251.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:5201.00
10Bet4:51.00
Betway4:51.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:6201.00
10Bet4:61.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:7201.00
10Bet4:71.00
BookmakerCS1
10Bet4:81.00
BookmakerCS1
10Bet4:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:0201.00
Coral5:0201.00
10Bet5:01.00
William Hill5:0126.00
Betway5:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:1201.00
Bet3655:1151.00
Coral5:1201.00
10Bet5:11.00
Unibet5:1226.00
William Hill5:1101.00
888Sport5:1226.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:2201.00
Coral5:2201.00
10Bet5:21.00
William Hill5:2126.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:3201.00
10Bet5:31.00
Betway5:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:4201.00
10Bet5:41.00
Betway5:41.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:5201.00
10Bet5:51.00
Betway5:51.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:6201.00
10Bet5:61.00
BookmakerCS1
10Bet5:71.00
BookmakerCS1
10Bet5:81.00
BookmakerCS1
10Bet5:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:0201.00
10Bet6:01.00
William Hill6:0126.00
Betway6:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:1201.00
10Bet6:11.00
William Hill6:1126.00
Betway6:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:2201.00
10Bet6:21.00
William Hill6:2126.00
Betway6:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:3201.00
10Bet6:31.00
Betway6:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:4201.00
10Bet6:41.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:5201.00
10Bet6:51.00
BookmakerCS1
10Bet6:61.00
BookmakerCS1
10Bet6:71.00
BookmakerCS1
10Bet6:81.00
BookmakerCS1
10Bet6:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:0201.00
10Bet7:01.00
William Hill7:0126.00
Betway7:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:1201.00
10Bet7:11.00
William Hill7:1126.00
Betway7:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:2201.00
10Bet7:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:3201.00
10Bet7:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:4201.00
10Bet7:41.00
BookmakerCS1
10Bet7:51.00
BookmakerCS1
10Bet7:61.00
BookmakerCS1
10Bet7:71.00
BookmakerCS1
10Bet7:81.00
BookmakerCS1
10Bet7:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:0201.00
10Bet8:01.00
William Hill8:0151.00
Betway8:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:1201.00
10Bet8:11.00
Betway8:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:2201.00
10Bet8:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:3201.00
10Bet8:31.00
BookmakerCS1
10Bet8:41.00
BookmakerCS1
10Bet8:51.00
BookmakerCS1
10Bet8:61.00
BookmakerCS1
10Bet8:71.00
BookmakerCS1
10Bet8:81.00
BookmakerCS1
10Bet8:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:0201.00
10Bet9:01.00
William Hill9:0151.00
Betway9:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:1201.00
10Bet9:11.00
Betway9:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:2201.00
10Bet9:21.00
BookmakerCS1
10Bet9:31.00
BookmakerCS1
10Bet9:41.00
BookmakerCS1
10Bet9:51.00
BookmakerCS1
10Bet9:61.00
BookmakerCS1
10Bet9:71.00
BookmakerCS1
10Bet9:81.00
BookmakerCS1
10Bet9:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power10:0201.00
Betway10:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power10:1201.00
Betway10:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power11:0201.00
BookmakerCS1
888Sport0:03.95
BookmakerCS1
888Sport0:14.50
BookmakerCS1
888Sport0:29.50
BookmakerCS1
888Sport0:326.00
BookmakerCS1
888Sport0:491.00
BookmakerCS1
888Sport1:06.00
BookmakerCS1
888Sport1:16.40
BookmakerCS1
888Sport1:213.00
BookmakerCS1
888Sport1:336.00
BookmakerCS1
888Sport1:4126.00
BookmakerCS1
888Sport2:016.00
BookmakerCS1
888Sport2:117.00
BookmakerCS1
888Sport2:231.00
BookmakerCS1
888Sport2:4301.00
BookmakerCS1
888Sport3:2111.00
BookmakerCS1
888Sport4:1251.00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
28
21
6
1
66:21
69
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
2
Europa League (Qualification)
28
20
4
4
56:20
64
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
3
Europa League (Qualification)
28
19
5
4
58:20
62
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
4
28
15
5
8
42:33
50
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
5
28
13
7
8
41:33
46
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
6
28
13
6
9
39:32
45
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
7
28
12
8
8
29:25
44
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
8
28
10
5
13
26:34
35
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
9
28
8
8
12
34:43
32
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
10
28
8
7
13
24:36
31
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
11
28
8
7
13
31:40
31
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
12
28
7
8
13
46:62
29
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
13
28
7
7
14
24:45
28
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
14
Relegation Playoff
28
7
6
15
27:36
27
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
15
Relegation (Championship)
28
5
8
15
38:48
23
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation (Championship)
28
1
3
24
4:57
6
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
10
3
1
43:12
33
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
14
11
1
2
31:10
34
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
11
2
1
38:11
35
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
4
14
9
1
4
25:14
28
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45
5
14
8
4
2
20:8
28
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
6
14
7
4
3
20:12
25
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
7
14
7
3
4
15:14
24
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
8
14
4
4
6
9:12
16
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Minsk)
    01/09/2019 13:00
9
14
7
4
3
20:19
25
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - BATE Borisov)
    01/09/2019 16:45
10
14
4
5
5
15:15
17
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
11
14
4
3
7
18:21
15
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
12
14
3
5
6
19:25
14
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Shakhtyor Soligorsk)
    01/09/2019 14:45
13
14
4
4
6
12:25
16
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Slutsk - FK Vitebsk)
    31/08/2019 14:00
14
Relegation Playoff
14
6
2
6
18:14
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
14
2
4
8
17:22
10
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
1
1
12
2:29
4
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - BATE Borisov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
11
3
0
23:9
36
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
  • W
  • 2 : 4(Slavia Mozyr - Dinamo Brest)
    31/08/2019 12:00
2
Europa League (Qualification)
14
9
3
2
25:10
30
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
20:9
27
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
4
14
6
4
4
17:19
22
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
5
14
5
3
6
21:25
18
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
6
14
6
2
6
19:20
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
7
14
5
5
4
14:11
20
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
8
14
6
1
7
17:22
19
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
9
14
1
4
9
14:24
7
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Minsk)
    23/08/2019 16:45
10
14
4
2
8
9:21
14
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
11
14
4
4
6
13:19
16
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
12
14
4
3
7
27:37
15
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • D
  • 2 : 2(Slavia Mozyr - Energetik-BGU)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 6 : 2(Dinamo Brest - Energetik-BGU)
    24/08/2019 17:45
13
14
3
3
8
12:20
12
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
14
Relegation Playoff
14
1
4
9
9:22
7
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(FK Gorodeya - Dnyapro Mogilev)
    30/08/2019 16:45
15
Relegation (Championship)
14
3
4
7
21:26
13
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
0
2
12
2:28
2
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45