Premier League - 2020/2021

FC Olexandriya43Inhulets Petrove

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal7''
goalVasili Gritsuk
Goal10''
goalDenys Ustymenko
Yellow card28''
yellow cardValeriy Luchkevych
Yellow card34''
yellow cardPavlo Pashayev
Goal35''
goalValeriy Bondarenko
Goal41''
goalMykyta Dudka
Yellow and red card45''
yellow and red cardValeriy Luchkevych
Yellow card58''
yellow cardBogdan Myshenko
Player substitution72''
inArtem Sitalo
inDenys Ustymenko
Yellow card74''
yellow cardOleksandr Melnyk
Player substitution80''
inKaspars Dubra
inMykyta Dudka
Player substitution89''
inMaksim Zaderaka
inMaksym Tretyakov
Yellow card24''
yellow cardDenys Yanakov
Goal44''
goalIlya Kovalenko
Yellow card45''
yellow cardIlya Kovalenko
Player substitution46''
inNika Sichinava
inAndriy Semenko
Yellow card48''
yellow cardOleksandr Kucherenko
Yellow card52''
yellow cardDenys Balan
Goal67''
goalMladen Bartulovic
Red card69''
red cardVitali Pavlov
Goal74''
goalDenys Yanakov
Player substitution75''
inNikolay Kvasniy
inDmytro Fateev

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalVasili Gritsuk
7'
goalDenys Ustymenko
10'
24'
yellow cardDenys Yanakov
yellow cardValeriy Luchkevych
28'
yellow cardPavlo Pashayev
34'
goalValeriy Bondarenko
35'
goalMykyta Dudka
41'
44'
goalIlya Kovalenko
yellow-red cardValeriy Luchkevych
45'
45'
yellow cardIlya Kovalenko
Second half
46'
inNika Sichinava
outAndriy Semenko
48'
yellow cardOleksandr Kucherenko
52'
yellow cardDenys Balan
yellow cardBogdan Myshenko
58'
67'
goalMladen Bartulovic
69'
red cardVitali Pavlov
inArtem Sitalo
outDenys Ustymenko
72'
yellow cardOleksandr Melnyk
74'
74'
goalDenys Yanakov
75'
inNikolay Kvasniy
outDmytro Fateev
inKaspars Dubra
outMykyta Dudka
80'
inMaksim Zaderaka
outMaksym Tretyakov
89'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

89'

Maksym Tretyakov is coming off and he is replaced by Maksim Zaderaka

80'

Mykyta Dudka is coming off and he is replaced by Kaspars Dubra

75'

Dmytro Fateev is coming off and he is replaced by Nikolay Kvasniy

74'

G O O O A A A L - Denys Yanakov from Inhulets Petrove puts it away from the penalty spot!

74'

Yellow card for Oleksandr Melnyk

72'

Denys Ustymenko is coming off and he is replaced by Artem Sitalo

69'

HE'S OFF! - Vitali Pavlov is shown a red card! Heavy protests from his teammates!

67'

G O O O A A A L - Mladen Bartulovic from Inhulets Petrove puts it away from the penalty spot!

58'

Yellow card for Bogdan Myshenko

52'

Yellow card for Denys Balan

48'

Yellow card for Oleksandr Kucherenko

46'

Andriy Semenko is coming off and he is replaced by Nika Sichinava

46'

The second half is underway

45'

Yellow card for Ilya Kovalenko

45'

RED CARD! - Valeriy Luchkevych receives his second yellow card and is sent off!

45'

It's over! The referee blows for half time

44'

G O O O A A A L - Ilya Kovalenko is on target!

41'

G O O O A A A L - Mykyta Dudka is on target!

35'

G O O O A A A L - Valeriy Bondarenko is on target!

34'

Yellow card for Pavlo Pashayev

28'

Yellow card for Valeriy Luchkevych

24'

Yellow card for Denys Yanakov

10'

G O O O A A A L - Denys Ustymenko is on target!

7'

G O O O A A A L - Vasili Gritsuk is on target!

The referee starts the match

Welcome to Stadion Nika, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
26Borisenko VadimovichVolodymyr Krynsky14
Starting Lineups
4Vladyslav Babogloout75'Dmytro Fateev20
55Valeriy Bondarenkogoal35'Maksim Kovalev55
2Oleksandr Melnykyellow card74'red card69'Vitali Pavlov28
20Pavlo Pashayevyellow card34'yellow card52'Denys Balan39
17Valeriy Luchkevychyellow card28'yellow/red card45'yellow card48'Oleksandr Kucherenko23
7Bogdan Myshenkoyellow card58'yellow card24'goal74'Denys Yanakov17
30Mykyta Dudkagoal41'out80'out46'Andriy Semenko90
10Maksym Tretyakovout89'Yevgen Zaporozhets5
22Vasili Gritsukgoal7'goal44'yellow card45'Ilya Kovalenko13
99Denys Ustymenkogoal10'out72'goal67'Mladen Bartulovic11
Substitutes
70Andriy NovikovBogdan Lytvyak29
19Andrij GlobaVladislav Ignatiev77
90Kaspars Dubrain80'Mykhaylo Plokhotnyuk31
71Vadym Yanchakin75'Nikolay Kvasniy99
18Artem Sitaloin72'Artem Malysh73
25Denys Pidruchnyiin46'Nika Sichinava49
94Maksim Zaderakain89'
87Firt Vladimirovich
88Maksym Ivakhno
Coach
Volodymyr SharanSergiy Lavrynenko
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
6
4
2
0
14:3
14
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
2
0
12:4
14
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
3
6
3
3
0
15:7
12
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
4
6
3
2
1
9:5
11
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • W
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • W
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
  • W
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
5
6
3
1
2
5:6
10
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
6
6
3
0
3
10:10
9
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
7
6
2
3
1
9:7
9
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
8
6
3
0
3
14:11
9
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
9
6
1
3
2
10:8
6
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
10
6
1
2
3
8:12
5
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • L
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
11
6
0
4
2
6:9
4
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
12
5
1
1
3
2:9
4
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • L
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
13
6
0
2
4
5:13
2
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
14
Relegation (Championship)
5
0
1
4
2:17
1
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • L
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • L
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
3
1
2
0
4:2
5
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
3
2
1
0
7:2
7
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
  • W
  • 5 : 2(Vorskla - Rukh Lviv)
    23/08/2020 14:00
3
3
3
0
0
10:2
9
  • ?
  • Shakhtar Donetsk - Mariupol
    30/10/2020 17:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Kolos Kovalivka)
    21/08/2020 16:00
4
3
2
1
0
5:0
7
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • W
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
5
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • Mariupol - Dynamo Kyiv
    05/12/2020 15:00
6
4
2
0
2
7:7
6
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 4(Olimpik Donetsk - Dynamo Kyiv)
    21/08/2020 14:00
7
3
2
1
0
8:4
7
  • ?
  • Desna - FC Minaj
    07/11/2020 17:30
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • W
  • 3 : 1(Desna - Zorya)
    22/08/2020 14:00
8
4
3
0
1
12:7
9
  • ?
  • FC Olexandriya - Desna
    31/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • W
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(FC Olexandriya - Mariupol)
    22/08/2020 16:30
9
3
0
2
1
3:4
2
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
10
4
1
1
2
6:7
4
  • ?
  • SC Dnipro-1 - Dynamo Kyiv
    31/10/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
11
3
0
3
0
3:3
3
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - SC Dnipro-1)
    23/08/2020 11:00
12
3
1
0
2
1:5
3
  • ?
  • FC Minaj - Rukh Lviv
    01/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
13
4
0
2
2
2:5
2
  • ?
  • Rukh Lviv - Inhulets Petrove
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
14
Relegation (Championship)
1
0
0
1
0:5
0
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • L
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
3
3
0
0
10:1
9
  • ?
  • SC Dnipro-1 - Dynamo Kyiv
    31/10/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 4(Olimpik Donetsk - Dynamo Kyiv)
    21/08/2020 14:00
2
Champions League (Qualification)
3
2
1
0
5:2
7
  • ?
  • FC Lviv - Vorskla
    01/11/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
3
3
0
3
0
5:5
3
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
4
3
1
1
1
4:5
4
  • ?
  • SC Dnipro-1 - FC Kolos Kovalivka
    06/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • W
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Kolos Kovalivka)
    21/08/2020 16:00
5
6
3
1
2
5:6
10
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
6
2
1
0
1
3:3
3
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - Olimpik Donetsk
    31/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
7
3
0
2
1
1:3
2
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
8
2
0
0
2
2:4
0
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
9
3
1
1
1
7:4
4
  • ?
  • Inhulets Petrove - Zorya
    01/11/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Desna - Zorya)
    22/08/2020 14:00
10
2
0
1
1
2:5
1
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • L
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - SC Dnipro-1)
    23/08/2020 11:00
11
3
0
1
2
3:6
1
  • ?
  • Rukh Lviv - Inhulets Petrove
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • L
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
12
2
0
1
1
1:4
1
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
13
2
0
0
2
3:8
0
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • L
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • L
  • 5 : 2(Vorskla - Rukh Lviv)
    23/08/2020 14:00
14
Relegation (Championship)
4
0
1
3
2:12
1
  • ?
  • FC Olexandriya - FC Lviv
    07/11/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • L
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00