National Division - 2018/2019

FC Progres Niedercorn10RM Hamm Benfica

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal41''
goalDino Ramdedovic
Summary
goalDino Ramdedovic
41'
41'

G O O O A A L - Dino Ramdedovic scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
17
11
3
3
49:23
36
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
2
Europa League (Qualification)
17
10
3
4
35:21
33
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
3
Europa League (Qualification)
17
10
2
5
40:17
32
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
4
17
9
4
4
30:19
31
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • L
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
5
17
9
3
5
29:28
30
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
6
17
7
6
4
28:19
27
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
7
17
8
2
7
30:25
26
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
8
17
7
3
7
22:26
24
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
9
17
5
6
6
23:27
21
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
10
17
5
3
9
23:30
18
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
11
17
4
6
7
24:35
18
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
12
Relegation Playoff
17
4
3
10
18:38
15
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
13
Relegation (Championship)
17
3
3
11
19:34
12
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
14
Relegation (Championship)
17
2
3
12
26:54
9
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
8
4
1
3
21:15
13
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 4 : 2(F91 Dudelange - FC Etzella Ettelbruck)
    11/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 3(F91 Dudelange - AS Jeunesse Esch)
    31/10/2018 18:30
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - FC Progres Niedercorn)
    20/10/2018 16:00
2
Europa League (Qualification)
9
7
2
0
22:8
23
  • ?
  • FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • W
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Racing FC Union Luxembourg)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Una Strassen)
    03/11/2018 17:00
3
Europa League (Qualification)
8
6
1
1
25:5
19
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
  • W
  • 4 : 1(CS Fola Esch - US Hostert)
    10/11/2018 16:00
  • W
  • 6 : 0(CS Fola Esch - FC Etzella Ettelbruck)
    21/10/2018 14:00
4
9
5
2
2
16:8
17
  • ?
  • AS Jeunesse Esch - Una Strassen
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AS Jeunesse Esch - FC Differdange 03)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 4 : 0(AS Jeunesse Esch - RM Hamm Benfica)
    04/11/2018 15:00
  • W
  • 3 : 0(AS Jeunesse Esch - US Hostert)
    07/10/2018 14:00
5
9
6
1
2
16:12
19
  • ?
  • Union Titus Petange - F91 Dudelange
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 1 : 5(Union Titus Petange - FC Progres Niedercorn)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 3 : 2(Union Titus Petange - AS Jeunesse Esch)
    21/10/2018 14:00
6
9
4
4
1
17:11
16
  • ?
  • Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 0 : 1(Racing FC Union Luxembourg - AS Jeunesse Esch)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Union Titus Petange)
    04/11/2018 15:00
7
9
4
0
5
12:14
12
  • ?
  • Una Strassen - Union Titus Petange
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • W
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
  • W
  • 4 : 1(Una Strassen - US Rumelange)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 1 : 2(Una Strassen - Racing FC Union Luxembourg)
    21/10/2018 14:00
8
8
5
0
3
15:14
15
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(FC Differdange 03 - RM Hamm Benfica)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 3 : 0(FC Differdange 03 - FC Victoria Rosport)
    21/10/2018 14:00
  • W
  • 3 : 2(FC Differdange 03 - US Rumelange)
    30/09/2018 14:00
9
9
3
4
2
8:7
13
  • ?
  • FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - Una Strassen)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Etzella Ettelbruck - US Mondorf les Bains)
    04/11/2018 15:00
10
8
3
2
3
15:14
11
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 4 : 0(US Mondorf les Bains - FC Victoria Rosport)
    11/11/2018 14:30
  • W
  • 4 : 3(US Mondorf les Bains - US Rumelange)
    21/10/2018 14:00
  • L
  • 0 : 3(US Mondorf les Bains - Racing FC Union Luxembourg)
    30/09/2018 15:00
11
8
3
2
3
13:15
11
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Victoria Rosport - F91 Dudelange)
    25/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 4(FC Victoria Rosport - CS Fola Esch)
    04/11/2018 14:30
  • W
  • 3 : 1(FC Victoria Rosport - RM Hamm Benfica)
    07/10/2018 14:00
12
Relegation Playoff
8
1
2
5
7:21
5
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - US Mondorf les Bains)
    25/11/2018 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - FC Differdange 03)
    04/11/2018 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - FC Victoria Rosport)
    30/09/2018 14:00
13
Relegation (Championship)
8
1
2
5
10:15
5
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - CS Fola Esch)
    25/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - US Hostert)
    21/10/2018 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Etzella Ettelbruck)
    30/09/2018 14:00
14
Relegation (Championship)
9
2
2
5
12:28
8
  • ?
  • US Rumelange - FC Differdange 03
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(US Rumelange - Union Titus Petange)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 9(US Rumelange - F91 Dudelange)
    04/11/2018 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
9
7
2
0
28:8
23
  • ?
  • Union Titus Petange - F91 Dudelange
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Victoria Rosport - F91 Dudelange)
    25/11/2018 14:00
  • W
  • 2 : 9(US Rumelange - F91 Dudelange)
    04/11/2018 15:00
2
Europa League (Qualification)
8
3
1
4
13:13
10
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Union Titus Petange - FC Progres Niedercorn)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - FC Progres Niedercorn)
    20/10/2018 16:00
  • L
  • 2 : 1(CS Fola Esch - FC Progres Niedercorn)
    01/10/2018 18:00
3
Europa League (Qualification)
9
4
1
4
15:12
13
  • ?
  • FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - CS Fola Esch)
    25/11/2018 14:00
  • W
  • 1 : 4(FC Victoria Rosport - CS Fola Esch)
    04/11/2018 14:30
  • W
  • 0 : 3(US Rumelange - CS Fola Esch)
    07/10/2018 14:00
4
8
4
2
2
14:11
14
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • L
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 0 : 1(Racing FC Union Luxembourg - AS Jeunesse Esch)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 1 : 3(F91 Dudelange - AS Jeunesse Esch)
    31/10/2018 18:30
5
8
3
2
3
13:16
11
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(US Rumelange - Union Titus Petange)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Union Titus Petange)
    04/11/2018 15:00
  • L
  • 6 : 1(F91 Dudelange - Union Titus Petange)
    30/09/2018 14:00
6
8
3
2
3
11:8
11
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Racing FC Union Luxembourg)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 1 : 2(Una Strassen - Racing FC Union Luxembourg)
    21/10/2018 14:00
  • W
  • 0 : 3(US Mondorf les Bains - Racing FC Union Luxembourg)
    30/09/2018 15:00
7
8
4
2
2
18:11
14
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - Una Strassen)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Una Strassen)
    03/11/2018 17:00
  • L
  • 3 : 1(Union Titus Petange - Una Strassen)
    06/10/2018 14:00
8
9
2
3
4
7:12
9
  • ?
  • US Rumelange - FC Differdange 03
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
  • D
  • 0 : 0(AS Jeunesse Esch - FC Differdange 03)
    25/11/2018 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - FC Differdange 03)
    04/11/2018 15:00
9
8
2
2
4
15:20
8
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 2(F91 Dudelange - FC Etzella Ettelbruck)
    11/11/2018 14:00
  • L
  • 6 : 0(CS Fola Esch - FC Etzella Ettelbruck)
    21/10/2018 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Etzella Ettelbruck)
    30/09/2018 14:00
10
9
2
1
6
8:16
7
  • ?
  • Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - US Mondorf les Bains)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Etzella Ettelbruck - US Mondorf les Bains)
    04/11/2018 15:00
11
9
1
4
4
11:20
7
  • ?
  • RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • L
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
  • L
  • 4 : 0(US Mondorf les Bains - FC Victoria Rosport)
    11/11/2018 14:30
  • L
  • 3 : 0(FC Differdange 03 - FC Victoria Rosport)
    21/10/2018 14:00
12
Relegation Playoff
9
3
1
5
11:17
10
  • ?
  • FC Victoria Rosport - US Hostert
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(CS Fola Esch - US Hostert)
    10/11/2018 16:00
  • W
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - US Hostert)
    21/10/2018 14:00
13
Relegation (Championship)
9
2
1
6
9:19
7
  • ?
  • FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 0(FC Differdange 03 - RM Hamm Benfica)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 0(AS Jeunesse Esch - RM Hamm Benfica)
    04/11/2018 15:00
14
Relegation (Championship)
8
0
1
7
14:26
1
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(Una Strassen - US Rumelange)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 3(US Mondorf les Bains - US Rumelange)
    21/10/2018 14:00
  • L
  • 3 : 2(FC Differdange 03 - US Rumelange)
    30/09/2018 14:00