Premier League - 2019/2020

FC Rostov12FC Tambov

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal7''
goalBjoern Sigurdarson
Yellow card56''
yellow cardBjoern Sigurdarson
Yellow card60''
yellow cardDennis Hadzikadunic
Player substitution77''
inAlexander Dolgov
inBjoern Sigurdarson
Yellow card33''
yellow cardMaksim Osipenko
Yellow card41''
yellow cardMikhail Kostyukov
Goal52''
goalGeorgi Melkadze
Yellow card64''
yellow cardGeorgi Melkadze
Goal70''
goalVladimir Obukhov
Player substitution78''
inKhetag Khosonov
inGeorgi Melkadze
Player substitution81''
inValeriu Ciuperca
inPavel Karasyov
Yellow card82''
yellow cardAdessoye Oyevole
Player substitution86''
inSoslan Takazov
inAdessoye Oyevole

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalBjoern Sigurdarson
7'
33'
yellow cardMaksim Osipenko
41'
yellow cardMikhail Kostyukov
Second half
52'
goalGeorgi Melkadze
yellow cardBjoern Sigurdarson
56'
yellow cardDennis Hadzikadunic
60'
64'
yellow cardGeorgi Melkadze
70'
goalVladimir Obukhov
inAlexander Dolgov
outBjoern Sigurdarson
77'
78'
inKhetag Khosonov
outGeorgi Melkadze
81'
inValeriu Ciuperca
outPavel Karasyov
82'
yellow cardAdessoye Oyevole
86'
inSoslan Takazov
outAdessoye Oyevole
90'

That's it! The referee blows the final whistle

86'

Adessoye Oyevole is coming off and he is replaced by Soslan Takazov

82'

Yellow card for Adessoye Oyevole

81'

Pavel Karasyov is coming off and he is replaced by Valeriu Ciuperca

78'

Georgi Melkadze is coming off and he is replaced by Khetag Khosonov

77'

Bjoern Sigurdarson is coming off and he is replaced by Alexander Dolgov

70'

G O O O A A A L - Vladimir Obukhov is on target!

64'

Yellow card for Georgi Melkadze

60'

Yellow card for Dennis Hadzikadunic

56'

Yellow card for Bjoern Sigurdarson

52'

G O O O A A A L - Georgi Melkadze is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

41'

Yellow card for Mikhail Kostyukov

33'

Yellow card for Maksim Osipenko

7'

G O O O A A A L - Bjoern Sigurdarson is on target!

The referee starts the match

Welcome to Rostov Arena, the match will start in about 5 minutes.

Rostov Arena
Goalkeeper
1Yegor BaburinGiorgi Shelia88
Starting Lineups
28Evgeny Chernovyellow card82'out86'Adessoye Oyevole58
5Dennis Hadzikadunicyellow card60'Aleksey Gritsaenko27
6Ragnar Sigurdssonyellow card33'Maksim Osipenko55
34Alexey KozlovAnton Kilin8
18Baktiyor ZaynutdinovGuram Tetrashvili3
15Danil Glebovout81'Pavel Karasyov25
19Khoren BayramyanAleksei Rybin2
9Bjoern Sigurdarsongoal7'yellow card56'out77'goal70'Vladimir Obukhov13
14Eldor Shomurodovgoal52'yellow card64'out78'Georgi Melkadze19
11Aleksey Ionovyellow card41'Mikhail Kostyukov77
Substitutes
26Aleksandr Saplinovin86'Soslan Takazov30
4Danila VedernikovKhasan Mamtov9
22Kirill MalyarovMohammed Usman15
46Denis Popovin78'Khetag Khosonov17
13Danila ProshlyakovDanil Klenkin23
51Evgeny CherkesKhyzyr Appaev14
3Maciej WiluszVladimir Sugrobov50
25Arseniy LogashovAndrey Chasovskikh48
47Alexander Dolgovin77'Oleg Chernyshov7
30Sergey Pesyakovin81'Valeriu Ciuperca92
Coach
Valeri KarpinSergey Pervushin
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
16
11
3
2
31:8
36
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
2
Champions League (Group Stage)
16
9
4
3
24:16
31
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
16
9
3
4
29:25
30
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
16
9
3
4
24:16
30
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
16
8
6
2
30:18
30
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
6
16
6
3
7
18:16
21
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
7
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
8
16
5
4
7
20:22
19
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
16
5
4
7
21:29
19
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
16
4
6
6
13:16
18
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
11
16
4
6
6
12:16
18
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
12
16
5
3
8
18:20
18
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
16
4
5
7
8:17
17
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
14
Relegation Playoff
16
5
2
9
18:23
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
15
Relegation (Championship)
16
3
6
7
10:21
15
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
16
3
4
9
14:23
13
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
4
3
0
18:5
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FK Akhmat)
    17/08/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
4
2
2
12:9
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
3
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
4
Europa League (Qualification)
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    11/08/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
8
5
3
0
16:7
18
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
6
9
3
2
4
7:7
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
7
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
8
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
9
9
3
1
5
16:20
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00
10
9
4
2
3
11:9
14
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
11
8
1
3
4
7:10
6
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    18/08/2019 16:00
12
8
2
2
4
8:9
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
14
Relegation Playoff
8
3
0
5
8:10
9
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:9
10
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:10
4
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
7
0
2
13:3
21
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
5
2
1
12:7
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
8
3
2
3
14:18
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
4
Europa League (Qualification)
9
5
2
2
14:9
17
  • ?
  • FC Krasnodar - CSKA Moscow
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
8
3
3
2
14:11
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - FC Krasnodar)
    17/08/2019 13:30
6
7
3
1
3
11:9
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
8
8
3
1
4
11:12
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
9
7
2
3
2
5:9
9
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
10
7
0
4
3
2:7
4
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - FC Ufa)
    11/08/2019 11:00
11
8
3
3
2
5:6
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
12
8
3
1
4
10:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
1
3
4
4:11
6
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • L
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:13
8
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
3:12
5
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
9
2
3
4
9:13
9
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00