Russia Premier League - 2020/2021

FC Rostov30FK Akhmat

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal24''
goalKento Hashimoto
Yellow card35''
yellow cardDenis Terentyev
Player substitution62''
inArtur Sokhiev
inVladimir Obukhov
Player substitution74''
inNikolay Poyarkov
inAlexey Kozlov
Player substitution75''
inRoman Tugarev
inDmitry Poloz
Yellow card82''
yellow cardKento Hashimoto
Goal90''
goalRoman Eremenko
Player substitution90''
inAleksandr Gapechkin
inPavel Mamaev
Goal90''
goalDanil Glebov
Yellow card16''
yellow cardAnton Shvets
Goal - missed40''
goalGeorgi Melkadze
Player substitution54''
inOdise Roshi
inOleg Ivanov
Player substitution58''
inLechii Sadulaev
inArtem Polyarus
Yellow and red card75''
yellow and red cardAnton Shvets
Player substitution81''
inIslam Alsultanov
inEvgeni Kharin
Player substitution81''
inWilker Angel
inMarat Bystrov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
16'
yellow cardAnton Shvets
goalKento Hashimoto
24'
yellow cardDenis Terentyev
35'
Second half
54'
inOdise Roshi
outOleg Ivanov
58'
inLechii Sadulaev
outArtem Polyarus
inArtur Sokhiev
outVladimir Obukhov
62'
inNikolay Poyarkov
outAlexey Kozlov
74'
inRoman Tugarev
outDmitry Poloz
75'
75'
yellow-red cardAnton Shvets
81'
inIslam Alsultanov
outEvgeni Kharin
81'
inWilker Angel
outMarat Bystrov
yellow cardKento Hashimoto
82'
goalRoman Eremenko
90'
inAleksandr Gapechkin
outPavel Mamaev
90'
goalDanil Glebov
90'
90'

G O O O A A A L - Danil Glebov is on target!

90'

Pavel Mamaev is coming off and he is replaced by Aleksandr Gapechkin

90'

G O O O A A A L - Roman Eremenko is on target!

90'

That's it! The referee blows the final whistle

82'

Yellow card for Kento Hashimoto

81'

Marat Bystrov is coming off and he is replaced by Wilker Angel

81'

Evgeni Kharin is coming off and he is replaced by Islam Alsultanov

75'

RED CARD! - Anton Shvets receives his second yellow card and is sent off!

75'

Dmitry Poloz is coming off and he is replaced by Roman Tugarev

74'

Alexey Kozlov is coming off and he is replaced by Nikolay Poyarkov

62'

Vladimir Obukhov is coming off and he is replaced by Artur Sokhiev

58'

Artem Polyarus is coming off and he is replaced by Lechii Sadulaev

54'

Oleg Ivanov is coming off and he is replaced by Odise Roshi

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

40'

HE MISSES - Georgi Melkadze takes the penalty, but he fails to score!

35'

Yellow card for Denis Terentyev

24'

G O O O A A A L - Kento Hashimoto is on target!

16'

Yellow card for Anton Shvets

The referee starts the match

Welcome to Rostov Arena, the match will start in about 5 minutes.

Rostov Arena
Goalkeeper
30Sergey PesyakovVitali Gudiev33
Starting Lineups
4Denis Terentyevyellow card35'Miroslav Bogosavac8
55Maksim OsipenkoZoran Nizic20
5Dennis HadzikadunicAleksandr Putsko55
34Alexey Kozlovout74'out81'Marat Bystrov96
10Pavel Mamaevout90'out58'Artem Polyarus14
6Kento Hashimotogoal24'yellow card82'yellow card16'yellow/red card75'Anton Shvets23
7Roman Eremenkogoal90'Bernard Berisha7
15Danil Glebovgoal90'out54'Oleg Ivanov19
99Dmitry Polozout75'out81'Evgeni Kharin59
13Vladimir Obukhovout62'goal-missed40'Georgi Melkadze3
Substitutes
91Ruslan Bezrukovin81'Wilker Angel4
58Tamaz TopuriaAmir Adouyev6
96Aleksandr Gapechkinin90'Giorgi Shelia88
83Artur Sokhievin62'in54'Odise Roshi21
9David ToshevskiRizvan Utsiev40
76Danila SukhomlinovNikita Karmaev38
1Yegor Baburinin81'Islam Alsultanov90
23Roman Tugarevin75'Andrey Semenov15
71Nikolay Poyarkovin74'in58'Lechii Sadulaev99
Aleksandr Melikhov42
Khalid Kadyrov10
Coach
Valeri KarpinAndrey Talalaev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
12
8
3
1
22:12
27
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
2
Champions League (Qualification)
12
8
1
3
24:10
25
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
3
12
7
3
2
25:9
24
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
4
12
6
3
3
13:9
21
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
5
12
6
2
4
13:9
20
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
6
12
6
2
4
15:13
20
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
7
12
5
4
3
19:18
19
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
8
12
5
3
4
22:13
18
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
9
12
5
3
4
18:17
18
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
10
12
5
2
5
14:16
17
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
11
12
3
3
6
10:14
12
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
12
12
3
3
6
15:22
12
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
13
Relegation Playoff
12
2
5
5
7:12
11
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
14
Relegation Playoff
12
2
3
7
13:23
9
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
15
Relegation (Championship)
12
1
3
8
6:21
6
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
12
1
3
8
6:24
6
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
5
3
2
0
9:5
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    14/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Spartak Moscow - PFC Sochi)
    09/08/2020 17:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
0
2
14:7
12
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Rostov
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
3
6
5
0
1
19:6
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
4
7
4
1
2
8:6
13
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
5
7
5
1
1
9:2
16
  • ?
  • Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
6
6
3
1
2
7:4
10
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
7
5
2
3
0
9:6
9
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    18/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Khimki)
    14/08/2020 16:00
8
6
3
2
1
15:8
11
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
9
6
1
3
2
7:8
6
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
10
5
3
0
2
8:6
9
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
11
6
2
1
3
4:5
7
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(FC Tambov - Khimki)
    18/08/2020 16:00
12
7
3
2
2
11:9
11
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
13
Relegation Playoff
7
2
3
2
6:7
9
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    07/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
14
Relegation Playoff
5
1
1
3
5:8
4
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - CSKA Moscow)
    08/08/2020 13:00
15
Relegation (Championship)
6
0
0
6
2:13
0
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - Spartak Moscow)
    26/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rotor Volgograd - PFC Sochi)
    22/08/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
6
0
3
3
2:7
3
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Spartak Moscow)
    19/08/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
5
1
1
13:7
16
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
1
1
10:3
13
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    19/08/2020 17:00
3
6
2
3
1
6:3
9
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    15/08/2020 17:00
4
5
2
2
1
5:3
8
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    19/08/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    11/08/2020 17:00
5
5
1
1
3
4:7
4
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - Dinamo Moscow)
    10/08/2020 14:00
6
6
3
1
2
8:9
10
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    19/08/2020 16:00
7
7
3
1
3
10:12
10
  • ?
  • CSKA Moscow - PFC Sochi
    22/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
8
6
2
1
3
7:5
7
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    15/08/2020 16:00
9
6
4
0
2
11:9
12
  • ?
  • Khimki - Rubin Kazan
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
10
7
2
2
3
6:10
8
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
11
6
1
2
3
6:9
5
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
12
5
0
1
4
4:13
1
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    18/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
5
0
2
3
1:5
2
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
14
Relegation Playoff
7
1
2
4
8:15
5
  • ?
  • FC Ufa - Khimki
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
15
Relegation (Championship)
6
1
3
2
4:8
6
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
6
1
0
5
4:17
3
  • ?
  • PFC Sochi - FC Ufa
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30