Russia Premier League - 2020/2021

FC Rotor Volgograd02FC Tambov

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card21''
yellow cardIlya Zhigulev
Goal - missed28''
goalZurab Davitashvili
Yellow card34''
yellow cardSergey Makarov
Player substitution62''
inAndres Ponce
inIlya Zhigulev
Player substitution77''
inBeka Mikeltadze
inZurab Davitashvili
Player substitution77''
inEvgeny Pesegov
inSergey Makarov
Yellow card90''
yellow cardDanil Stepanov
Yellow card26''
yellow cardVarazdat Haroyan
Player substitution46''
inAlexander Karapetian
inGuram Tetrashvili
Player substitution46''
inAnton Kilin
inAleksei Rybin
Goal58''
goalAlexander Karapetian
Yellow card62''
yellow cardValeriu Ciuperca
Player substitution68''
inSebastien Thill
inAlexander Karapetian
Yellow card70''
yellow cardGerman Onugkha
Player substitution77''
inVladimir Kabakhidze
inMikhail Kostyukov
Goal82''
goalGerman Onugkha
Player substitution90''
inVitali Shakhov
inPavel Karasyov
Yellow card90''
yellow cardVladimir Kabakhidze

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardIlya Zhigulev
21'
26'
yellow cardVarazdat Haroyan
yellow cardSergey Makarov
34'
Second half
46'
inAlexander Karapetian
outGuram Tetrashvili
46'
inAnton Kilin
outAleksei Rybin
58'
goalAlexander Karapetian
62'
yellow cardValeriu Ciuperca
inAndres Ponce
outIlya Zhigulev
62'
68'
inSebastien Thill
outAlexander Karapetian
70'
yellow cardGerman Onugkha
inBeka Mikeltadze
outZurab Davitashvili
77'
inEvgeny Pesegov
outSergey Makarov
77'
77'
inVladimir Kabakhidze
outMikhail Kostyukov
82'
goalGerman Onugkha
yellow cardDanil Stepanov
90'
90'
inVitali Shakhov
outPavel Karasyov
90'
yellow cardVladimir Kabakhidze
90'

Yellow card for Vladimir Kabakhidze

90'

Pavel Karasyov is coming off and he is replaced by Vitali Shakhov

90'

Yellow card for Danil Stepanov

90'

That's it! The referee blows the final whistle

82'

G O O O A A A L - German Onugkha is on target!

77'

Mikhail Kostyukov is coming off and he is replaced by Vladimir Kabakhidze

77'

Sergey Makarov is coming off and he is replaced by Evgeny Pesegov

77'

Zurab Davitashvili is coming off and he is replaced by Beka Mikeltadze

70'

Yellow card for German Onugkha

68'

Alexander Karapetian is coming off and he is replaced by Sebastien Thill

62'

Ilya Zhigulev is coming off and he is replaced by Andres Ponce

62'

Yellow card for Valeriu Ciuperca

58'

G O O O A A A L - Alexander Karapetian is on target!

46'

Aleksei Rybin is coming off and he is replaced by Anton Kilin

46'

Guram Tetrashvili is coming off and he is replaced by Alexander Karapetian

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

34'

Yellow card for Sergey Makarov

28'

HE MISSES - Zurab Davitashvili takes the penalty, but he fails to score!

26'

Yellow card for Varazdat Haroyan

21'

Yellow card for Ilya Zhigulev

The referee starts the match

Welcome to Volgograd Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
93Josip CondricSergey Ryzhikov1
Starting Lineups
20Ilya Zhigulevyellow card21'out62'Evgeni Shlyakov5
3Armen ManucharyanOleksandr Kapliyenko29
28Azat Bayryevyellow card26'Varazdat Haroyan18
27Cedric Gogoua KouameSoslan Takazov30
25Danil Stepanovyellow card90'out46'Aleksei Rybin2
13Sergey Makarovyellow card34'out77'yellow card62'Valeriu Ciuperca92
77Zurab Davitashviligoal-missed28'out77'out46'Guram Tetrashvili3
8Oleg Igorevich Aleinikout90'Pavel Karasyov25
96Flamarionyellow card70'goal82'German Onugkha9
72Kamil Mullinout77'Mikhail Kostyukov77
Substitutes
1Alexander DovbnyaNikita Chagrov73
99Vladimir Medvedin90'Vitali Shakhov13
26Aleksandr Saplinovin46'goal58'out68'Alexander Karapetian87
7Nikolay Kipianiin77'yellow card90'Vladimir Kabakhidze81
6Patricio MatricardiMaksim Volodjko11
33Solomon KverkveliyaJasur Jaloliddinov7
23Andres Poncein62'in68'Sebastien Thill31
11Sergey Serchenkovin46'Anton Kilin8
9Beka Mikeltadzein77'
17Evgeny Pesegovin77'
4Oleg Kozhemyakin
Coach
Aleksandr KhatskevichSergey Pervushin
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
12
8
3
1
22:12
27
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
2
Champions League (Qualification)
12
8
1
3
24:10
25
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
3
12
7
3
2
25:9
24
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
4
12
6
3
3
13:9
21
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
5
12
6
2
4
13:9
20
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
6
12
6
2
4
15:13
20
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
7
12
5
4
3
19:18
19
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
8
12
5
3
4
22:13
18
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
9
12
5
3
4
18:17
18
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
10
12
5
2
5
14:16
17
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
11
12
3
3
6
10:14
12
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
12
12
3
3
6
15:22
12
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
13
Relegation Playoff
12
2
5
5
7:12
11
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
14
Relegation Playoff
12
2
3
7
13:23
9
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
15
Relegation (Championship)
12
1
3
8
6:21
6
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
12
1
3
8
6:24
6
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
5
3
2
0
9:5
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    14/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Spartak Moscow - PFC Sochi)
    09/08/2020 17:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
0
2
14:7
12
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Rostov
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
3
6
5
0
1
19:6
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
4
7
4
1
2
8:6
13
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
5
7
5
1
1
9:2
16
  • ?
  • Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
6
6
3
1
2
7:4
10
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
7
5
2
3
0
9:6
9
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    18/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Khimki)
    14/08/2020 16:00
8
6
3
2
1
15:8
11
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
9
6
1
3
2
7:8
6
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
10
5
3
0
2
8:6
9
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
11
6
2
1
3
4:5
7
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(FC Tambov - Khimki)
    18/08/2020 16:00
12
7
3
2
2
11:9
11
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
13
Relegation Playoff
7
2
3
2
6:7
9
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    07/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
14
Relegation Playoff
5
1
1
3
5:8
4
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - CSKA Moscow)
    08/08/2020 13:00
15
Relegation (Championship)
6
0
0
6
2:13
0
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - Spartak Moscow)
    26/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rotor Volgograd - PFC Sochi)
    22/08/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
6
0
3
3
2:7
3
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Spartak Moscow)
    19/08/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
5
1
1
13:7
16
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
1
1
10:3
13
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    19/08/2020 17:00
3
6
2
3
1
6:3
9
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    15/08/2020 17:00
4
5
2
2
1
5:3
8
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    19/08/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    11/08/2020 17:00
5
5
1
1
3
4:7
4
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - Dinamo Moscow)
    10/08/2020 14:00
6
6
3
1
2
8:9
10
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    19/08/2020 16:00
7
7
3
1
3
10:12
10
  • ?
  • CSKA Moscow - PFC Sochi
    22/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
8
6
2
1
3
7:5
7
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    15/08/2020 16:00
9
6
4
0
2
11:9
12
  • ?
  • Khimki - Rubin Kazan
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
10
7
2
2
3
6:10
8
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
11
6
1
2
3
6:9
5
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
12
5
0
1
4
4:13
1
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    18/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
5
0
2
3
1:5
2
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
14
Relegation Playoff
7
1
2
4
8:15
5
  • ?
  • FC Ufa - Khimki
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
15
Relegation (Championship)
6
1
3
2
4:8
6
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
6
1
0
5
4:17
3
  • ?
  • PFC Sochi - FC Ufa
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30