Russia Premier League - 2020/2021

FC Rotor Volgograd00Ural

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card32''
yellow cardDanil Stepanov
Yellow card37''
yellow cardOleg Kozhemyakin
Yellow card62''
yellow cardZurab Davitashvili
Player substitution65''
inSergey Serchenkov
inZurab Davitashvili
Player substitution72''
inBeka Mikeltadze
inKamil Mullin
Yellow card78''
yellow cardIlya Zhigulev
Yellow card28''
yellow cardEric Cosmin Bicfalvi
Yellow card44''
yellow cardIgor Kalinin
Yellow card55''
yellow cardBranko Jovicic
Player substitution64''
inVyacheslav Podberyozkin
inDmitriy Efremov
Player substitution76''
inAndrey Panyukov
inPavel Pogrebnyak
Player substitution83''
inArtem Shabolin
inOthman El Kabir
Yellow card90''
yellow cardRafal Augustyniak

TV Channels:

Official Streams:

Summary
28'
yellow cardEric Cosmin Bicfalvi
yellow cardDanil Stepanov
32'
yellow cardOleg Kozhemyakin
37'
44'
yellow cardIgor Kalinin
Second half
55'
yellow cardBranko Jovicic
yellow cardZurab Davitashvili
62'
64'
inVyacheslav Podberyozkin
outDmitriy Efremov
inSergey Serchenkov
outZurab Davitashvili
65'
inBeka Mikeltadze
outKamil Mullin
72'
76'
inAndrey Panyukov
outPavel Pogrebnyak
yellow cardIlya Zhigulev
78'
83'
inArtem Shabolin
outOthman El Kabir
90'
yellow cardRafal Augustyniak
90'

Yellow card for Rafal Augustyniak

90'

That's it! The referee blows the final whistle

83'

Othman El Kabir is coming off and he is replaced by Artem Shabolin

78'

Yellow card for Ilya Zhigulev

76'

Pavel Pogrebnyak is coming off and he is replaced by Andrey Panyukov

72'

Kamil Mullin is coming off and he is replaced by Beka Mikeltadze

65'

Zurab Davitashvili is coming off and he is replaced by Sergey Serchenkov

64'

Dmitriy Efremov is coming off and he is replaced by Vyacheslav Podberyozkin

62'

Yellow card for Zurab Davitashvili

55'

Yellow card for Branko Jovicic

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

44'

Yellow card for Igor Kalinin

37'

Yellow card for Oleg Kozhemyakin

32'

Yellow card for Danil Stepanov

28'

Yellow card for Eric Cosmin Bicfalvi

The referee starts the match

Welcome to Volgograd Arena, the match will start in about 5 minutes.

Volgograd Arena
Goalkeeper
93Josip CondricIlya Pomazun1
Starting Lineups
25Danil Stepanovyellow card32'yellow card44'Igor Kalinin13
27Cedric Gogoua Kouameyellow card90'Rafal Augustyniak6
33Solomon KverkveliyaVladimir Rykov44
4Oleg Kozhemyakinyellow card37'Denys Kulakov15
77Zurab Davitashviliyellow card62'out65'out83'Othman El Kabir58
20Ilya Zhigulevyellow card78'yellow card55'Branko Jovicic18
8Oleg Igorevich AleinikDanijel Miskic19
96Flamarionout64'Dmitriy Efremov11
23Andres Ponceout76'Pavel Pogrebnyak9
72Kamil Mullinout72'yellow card28'Eric Cosmin Bicfalvi10
Substitutes
9Beka Mikeltadzein72'David Karaev7
11Sergey Serchenkovin65'Aikhan Guseynov22
17Evgeny PesegovYaroslav Godzur31
3Armen ManucharyanChingiz Magomadov95
1Alexander DovbnyaNikolai Zolotov35
26Aleksandr SaplinovAleksey Evseev30
7Nikolay KipianiEvgenyi Tatarinov99
6Patricio Matricardiin76'Andrey Panyukov20
18Oleg Nikolaevin83'Artem Shabolin69
Alexey Gerasimov93
in64'Vyacheslav Podberyozkin21
Yuri Bavin14
Coach
Aleksandr KhatskevichYuri Matveyev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
15
10
2
3
28:11
32
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
2
Champions League (Qualification)
15
9
4
2
32:12
31
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
3
15
8
5
2
25:16
29
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
4
15
8
3
4
21:12
27
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
5
15
8
2
5
18:15
26
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
6
15
6
6
3
23:21
24
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
7
15
7
3
5
19:18
24
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
8
15
7
3
5
16:16
24
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
9
15
6
3
6
24:18
21
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
10
15
6
3
6
21:22
21
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
11
15
3
7
5
11:15
16
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
12
15
4
3
8
17:26
15
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
13
Relegation Playoff
15
3
4
8
17:27
13
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
14
Relegation Playoff
15
3
3
9
11:18
12
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
15
Relegation (Championship)
15
1
5
9
7:23
8
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
15
1
4
10
9:29
7
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
8
5
1
2
17:8
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Khimki
    06/12/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
7
6
0
1
22:7
18
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Ural
    05/12/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
3
7
3
3
1
10:7
12
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
4
8
6
1
1
14:3
19
  • ?
  • Dinamo Moscow - Arsenal Tula
    06/12/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
5
6
3
1
2
7:4
10
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
6
7
3
4
0
12:8
13
  • ?
  • PFC Sochi - FK Akhmat
    07/12/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
7
7
4
1
2
12:8
13
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
8
8
5
1
2
9:6
16
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
    05/12/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
9
7
4
2
1
16:8
14
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Rotor Volgograd
    05/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
10
8
2
3
3
10:11
9
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
11
8
2
4
2
8:9
10
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
12
7
2
1
4
7:10
7
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
8
3
3
2
12:10
12
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
14
Relegation Playoff
8
2
1
5
5:8
7
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    13/12/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
15
Relegation (Championship)
8
0
1
7
2:14
1
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - FC Ufa
    12/12/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
8
0
3
5
4:11
3
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
5
1
1
11:3
16
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
2
Champions League (Qualification)
8
3
4
1
10:5
13
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
3
8
5
2
1
15:9
17
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    12/12/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
4
7
2
2
3
7:9
8
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
5
9
5
1
3
11:11
16
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    13/12/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
6
8
3
2
3
11:13
11
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
7
8
3
2
3
7:10
11
  • ?
  • PFC Sochi - FK Akhmat
    07/12/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
8
7
2
2
3
7:10
8
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
9
8
2
1
5
8:10
7
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
10
7
4
0
3
11:11
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
    05/12/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
11
7
1
3
3
3:6
6
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Ural
    05/12/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
12
8
2
2
4
10:16
8
  • ?
  • CSKA Moscow - Khimki
    06/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
13
Relegation Playoff
7
0
1
6
5:17
1
  • ?
  • Dinamo Moscow - Arsenal Tula
    06/12/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
14
Relegation Playoff
7
1
2
4
6:10
5
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
15
Relegation (Championship)
7
1
4
2
5:9
7
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:18
4
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    06/12/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45