Russia Premier League - 2019/2020

FC Ufa00Rubin Kazan

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card22''
yellow cardIonut Nedelcearu
Yellow card26''
yellow cardVyacheslav Krotov
Yellow card28''
yellow cardCatalin Carp
Player substitution66''
inLovro Bizjak
inVyacheslav Krotov
Player substitution73''
inDenis Terentyev
inArtem Golubev
Player substitution85''
inDanil Krugovoy
inAleksandr Sukhov
Player substitution86''
inNikolay Giorgobiani
inOston Urunov
Player substitution73''
inSoltmurad Bakaev
inDenis Makarov
Player substitution73''
inDarko Jevtic
inIvan Ignatyev
Yellow card74''
yellow cardFilip Uremovic
Player substitution79''
inNikolay Poyarkov
inAleksandr Zuev
Yellow card82''
yellow cardIlya Samoshnikov
Player substitution88''
inEvgeni Markov
inZurab Davitashvili
Player substitution88''
inPavel Mogilevets
inIgor Konovalov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardIonut Nedelcearu
22'
yellow cardVyacheslav Krotov
26'
yellow cardCatalin Carp
28'
Second half
inLovro Bizjak
outVyacheslav Krotov
66'
73'
inSoltmurad Bakaev
outDenis Makarov
73'
inDarko Jevtic
outIvan Ignatyev
inDenis Terentyev
outArtem Golubev
73'
74'
yellow cardFilip Uremovic
79'
inNikolay Poyarkov
outAleksandr Zuev
82'
yellow cardIlya Samoshnikov
inDanil Krugovoy
outAleksandr Sukhov
85'
inNikolay Giorgobiani
outOston Urunov
86'
88'
inEvgeni Markov
outZurab Davitashvili
88'
inPavel Mogilevets
outIgor Konovalov
90'

That's it! The referee blows the final whistle

88'

Igor Konovalov is coming off and he is replaced by Pavel Mogilevets

88'

Zurab Davitashvili is coming off and he is replaced by Evgeni Markov

86'

Oston Urunov is coming off and he is replaced by Nikolay Giorgobiani

85'

Aleksandr Sukhov is coming off and he is replaced by Danil Krugovoy

82'

Yellow card for Ilya Samoshnikov

79'

Aleksandr Zuev is coming off and he is replaced by Nikolay Poyarkov

74'

Yellow card for Filip Uremovic

73'

Artem Golubev is coming off and he is replaced by Denis Terentyev

73'

Ivan Ignatyev is coming off and he is replaced by Darko Jevtic

73'

Denis Makarov is coming off and he is replaced by Soltmurad Bakaev

66'

Vyacheslav Krotov is coming off and he is replaced by Lovro Bizjak

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

28'

Yellow card for Catalin Carp

26'

Yellow card for Vyacheslav Krotov

22'

Yellow card for Ionut Nedelcearu

The referee starts the match

Welcome to Neftyanik Stadium, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
31Aleksandr BelenovYuri Dyupin22
Starting Lineups
55Jemal Tabidzeout79'Aleksandr Zuev12
4Alexey Nikitinout73'Denis Makarov25
27Ionut Nedelcearuyellow card22'yellow card74'Filip Uremovic5
77Azer Alievyellow card82'Ilya Samoshnikov77
74Daniil Fominout88'Igor Konovalov10
8Catalin Carpyellow card28'Oliver Abildgaard28
33Aleksandr Sukhovout85'Khvicha Kvaratskhelia21
6Oston Urunovout86'out88'Zurab Davitashvili11
22Artem Golubevout73'Pablo27
57Vyacheslav Krotovyellow card26'out66'out73'Ivan Ignatyev19
Substitutes
16Yuriyi ShafinskyiKonstantin Pliev3
15Aleksandr PutskoSilvije Begic6
9Denis Terentyevin73'Vladimir Granat14
11Lovro Bizjakin66'Dmitri Tarasov15
23Danila Emelyanovin73'Darko Jevtic8
13Kirill Folmerin88'Pavel Mogilevets18
3Pavel AlikinDanil Stepanov69
2Danil Krugovoyin85'in88'Evgeni Markov20
19Gamid AgalarovIvan Konovalov23
5Bojan Jokicin79'Nikolay Poyarkov71
17Nikolay Giorgobianiin86'in73'Soltmurad Bakaev87
99Andrey Kozlov
Coach
Vadim EvseevLeonid Slutsky
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
28
20
6
2
59:16
66
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
2
Champions League (Group Stage)
28
14
9
5
38:28
51
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
3
Champions League (Qualification)
27
13
9
5
45:28
48
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
4
Europa League (Qualification)
28
13
8
7
40:27
47
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
5
Europa League (Qualification)
28
12
8
8
44:48
44
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
6
28
8
13
7
22:23
37
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
7
27
9
8
10
24:29
35
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
8
28
9
8
11
35:49
35
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
9
28
8
10
10
17:26
34
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
10
28
10
4
14
34:40
34
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
11
28
9
6
13
30:32
33
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
12
28
8
9
11
40:33
33
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
13
28
7
10
11
27:39
31
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
14
28
8
4
16
34:39
28
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
28
7
6
15
30:40
27
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
16
Relegation (Championship)
28
6
6
16
26:48
24
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
9
5
0
33:8
32
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
14
6
5
3
17:13
23
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
3
Champions League (Qualification)
13
7
5
1
24:12
26
  • ?
  • FC Krasnodar - Dinamo Moscow
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
4
Europa League (Qualification)
14
6
4
4
15:14
22
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
23:16
27
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
14
4
4
6
12:14
16
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Orenburg
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
8
13
5
2
6
21:24
17
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
9
13
5
2
6
7:11
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
10
15
4
3
8
21:24
15
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
11
14
3
4
7
11:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
12
15
6
3
6
28:16
21
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
15
2
8
5
13:21
14
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
14
5
1
8
18:17
16
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
13:25
13
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
11
1
2
26:8
34
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
14
8
4
2
21:15
28
  • ?
  • Ural - Lokomotiv Moscow
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
14
6
4
4
21:16
22
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
14
7
4
3
25:13
25
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
14
4
5
5
21:32
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
6
15
3
8
4
7:11
17
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
7
13
5
4
4
12:15
19
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
8
15
4
6
5
14:25
18
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
9
15
3
8
4
10:15
17
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
10
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
11
14
6
2
6
19:16
20
  • ?
  • Rubin Kazan - Spartak Moscow
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
12
13
2
6
5
12:17
12
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
13
13
5
2
6
14:18
17
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
14
14
3
3
8
16:22
12
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
15
5
2
8
17:22
17
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00