National Division - 2018/2019

FC Victoria Rosport42US Rumelange

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal13''
goalAlexander Biedermann
Goal26''
goalDevann Yao
Goal45''
goalDevann Yao
Goal78''
goalAlexander Biedermann
Goal53''
goalBryan Gomes
Goal76''
goalBryan Gomes
Red card86''
red cardEtienne Donval
Summary
goalAlexander Biedermann
13'
goalDevann Yao
26'
goalDevann Yao
45'
Second half
53'
goalBryan Gomes
76'
goalBryan Gomes
goalAlexander Biedermann
78'
86'
red cardEtienne Donval
86'

SENT OFF! - After a serious foul Etienne Donval is dismissed

78'

G O O O A A L - Alexander Biedermann scores in the penalty shoot-out.

76'

G O O O A A L - Bryan Gomes scores in the penalty shoot-out.

53'

G O O O A A L - Bryan Gomes scores in the penalty shoot-out.

45'

G O O O A A L - Devann Yao scores in the penalty shoot-out.

26'

G O O O A A L - Devann Yao scores in the penalty shoot-out.

13'

G O O O A A L - Alexander Biedermann scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
26
18
5
3
72:33
59
  • W
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
26
15
5
6
65:28
50
  • L
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
3
Europa League (Qualification)
26
14
6
6
46:30
48
  • W
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
4
26
13
5
8
45:35
44
  • W
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
5
26
13
5
8
35:33
44
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
6
26
11
6
9
42:31
39
  • L
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
7
26
12
3
11
46:43
39
  • L
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
8
26
11
4
11
38:43
37
  • W
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
9
26
10
5
11
39:39
35
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
10
26
7
7
12
31:44
28
  • W
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
11
26
7
7
12
33:49
28
  • L
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • L
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
12
Relegation Playoff
26
7
4
15
37:58
25
  • W
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
13
Relegation (Championship)
26
5
4
17
29:50
19
  • L
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
14
Relegation (Championship)
26
4
4
18
34:76
16
  • L
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
13
7
3
3
33:21
24
  • W
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - Racing FC Union Luxembourg)
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - Una Strassen)
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
2
Europa League (Qualification)
13
9
2
2
40:11
29
  • L
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • W
  • 7 : 0(CS Fola Esch - US Rumelange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
3
Europa League (Qualification)
13
6
4
3
20:12
22
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - Una Strassen)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
4
13
9
3
1
27:11
30
  • W
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch)
    07/04/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
5
13
9
0
4
24:19
27
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Etzella Ettelbruck)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn)
    30/03/2019 17:30
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
6
13
7
4
2
29:15
25
  • L
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
7
13
6
0
7
21:24
18
  • L
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - Union Titus Petange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
8
13
8
1
4
21:17
25
  • W
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • L
  • 1 : 3(Union Titus Petange - F91 Dudelange)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
9
13
6
4
3
23:17
22
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Progres Niedercorn)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(US Mondorf les Bains - Union Titus Petange)
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
10
13
4
5
4
12:15
17
  • W
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
  • L
  • 0 : 3(FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
11
13
5
2
6
18:23
17
  • W
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Victoria Rosport - US Hostert)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
12
Relegation Playoff
13
3
2
8
19:31
11
  • L
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - AS Jeunesse Esch)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(US Hostert - FC Etzella Ettelbruck)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
13
Relegation (Championship)
13
2
3
8
14:23
9
  • W
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(RM Hamm Benfica - US Rumelange)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
14
Relegation (Championship)
13
3
2
8
16:36
11
  • W
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(US Rumelange - FC Differdange 03)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
13
11
2
0
39:12
35
  • W
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Union Titus Petange - F91 Dudelange)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
2
Europa League (Qualification)
13
6
3
4
25:17
21
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch)
    07/04/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
3
Europa League (Qualification)
13
8
2
3
26:18
26
  • W
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - AS Jeunesse Esch)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch)
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
4
13
4
2
7
18:24
14
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Progres Niedercorn)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn)
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
5
13
4
5
4
11:14
17
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(US Rumelange - FC Differdange 03)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
6
13
4
2
7
13:16
14
  • L
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - Racing FC Union Luxembourg)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
7
13
6
3
4
25:19
21
  • L
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - Una Strassen)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - Una Strassen)
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
8
13
3
3
7
17:26
12
  • L
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - Union Titus Petange)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(US Mondorf les Bains - Union Titus Petange)
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
9
13
4
1
8
16:22
13
  • L
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
10
13
3
2
8
19:29
11
  • W
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Etzella Ettelbruck)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(US Hostert - FC Etzella Ettelbruck)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
11
13
2
5
6
15:26
11
  • L
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport)
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
12
Relegation Playoff
13
4
2
7
18:27
14
  • W
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(FC Victoria Rosport - US Hostert)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
13
Relegation (Championship)
13
3
1
9
15:27
10
  • L
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
14
Relegation (Championship)
13
1
2
10
18:40
5
  • L
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 7 : 0(CS Fola Esch - US Rumelange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(RM Hamm Benfica - US Rumelange)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00