Premier League - 2019/2020

FK Akhmat00Ural

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card47''
yellow cardRoland Gigolaev
Player substitution59''
inEvgeni Kharin
inKonrad Michalak
Yellow card61''
yellow cardAnton Shvets
Player substitution72''
inAblaye Vieux M'Bengue
inAndres Ponce
Player substitution62''
inMichal Kucharczyk
inEric Cosmin Bicfalvi
Player substitution70''
inPetrus Boumal
inAndrey Panyukov
Player substitution85''
inPavel Pogrebnyak
inAndrey Egorychev

TV Channels:

Official Streams:

Summary
Second half
yellow cardRoland Gigolaev
47'
inEvgeni Kharin
outKonrad Michalak
59'
yellow cardAnton Shvets
61'
62'
inMichal Kucharczyk
outEric Cosmin Bicfalvi
70'
inPetrus Boumal
outAndrey Panyukov
inAblaye Vieux M'Bengue
outAndres Ponce
72'
85'
inPavel Pogrebnyak
outAndrey Egorychev
90'

That's it! The referee blows the final whistle

85'

Andrey Egorychev is coming off and he is replaced by Pavel Pogrebnyak

72'

Andres Ponce is coming off and he is replaced by Ablaye Vieux M'Bengue

70'

Andrey Panyukov is coming off and he is replaced by Petrus Boumal

62'

Eric Cosmin Bicfalvi is coming off and he is replaced by Michal Kucharczyk

61'

Yellow card for Anton Shvets

59'

Konrad Michalak is coming off and he is replaced by Evgeni Kharin

47'

Yellow card for Roland Gigolaev

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

The referee starts the match

Welcome to Akhmat-Arena, the match will start in about 5 minutes.

Akhmat-Arena
Goalkeeper
16Evgeniy GorodovYaroslav Godzur31
Starting Lineups
13Roland Gigolaevyellow card47'Mikhail Merkulov27
15Andrey SemenovVarazdat Haroyan3
4Wilker AngelDenis Polyakov19
5Magomed MusalovDenys Kulakov15
23Anton Shvetsyellow card61'out85'Andrey Egorychev44
11Ismael Silva LimaRafal Augustyniak6
9Konrad Michalakout59'Othman El Kabir58
88Denis Glushakovout62'Eric Cosmin Bicfalvi10
21Odise RoshiVladimir Iljin11
18Andres Ponceout72'out70'Andrey Panyukov20
Substitutes
10Khalid KadyrovChingiz Magomadov80
20Zoran NizicArtyom Fidler57
95Abubakar KadyrovShamsiddin Shanbiev2
33Vitali Gudievin62'Michal Kucharczyk18
8Damian SzymanskiOleg Baklov77
6Mikhail Gashchenkovin70'Petrus Boumal13
19Oleg IvanovYuri Bavin14
17Ablaye Vieux M'Benguein72'Islamzhan Nasyrov21
42Aleksandr Melikhovin85'Pavel Pogrebnyak88
7Magomed MitrishevArtem Mamin4
59Evgeni Kharinin59'Artem Shabolin69
Coach
Igor ShalimovDmytro Parfyonov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
16
11
3
2
31:8
36
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
2
Champions League (Group Stage)
16
9
4
3
24:16
31
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
16
9
3
4
29:25
30
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
16
9
3
4
24:16
30
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
16
8
6
2
30:18
30
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
6
16
6
3
7
18:16
21
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
7
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
8
16
5
4
7
20:22
19
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
16
5
4
7
21:29
19
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
16
4
6
6
13:16
18
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
11
16
4
6
6
12:16
18
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
12
16
5
3
8
18:20
18
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
16
4
5
7
8:17
17
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
14
Relegation Playoff
16
5
2
9
18:23
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
15
Relegation (Championship)
16
3
6
7
10:21
15
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
16
3
4
9
14:23
13
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
4
3
0
18:5
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FK Akhmat)
    17/08/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
4
2
2
12:9
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
3
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
4
Europa League (Qualification)
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    11/08/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
8
5
3
0
16:7
18
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
6
9
3
2
4
7:7
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
7
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
8
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
9
9
3
1
5
16:20
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00
10
9
4
2
3
11:9
14
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
11
8
1
3
4
7:10
6
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    18/08/2019 16:00
12
8
2
2
4
8:9
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
14
Relegation Playoff
8
3
0
5
8:10
9
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:9
10
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:10
4
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
7
0
2
13:3
21
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
5
2
1
12:7
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
8
3
2
3
14:18
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
4
Europa League (Qualification)
9
5
2
2
14:9
17
  • ?
  • FC Krasnodar - CSKA Moscow
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
8
3
3
2
14:11
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - FC Krasnodar)
    17/08/2019 13:30
6
7
3
1
3
11:9
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
8
8
3
1
4
11:12
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
9
7
2
3
2
5:9
9
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
10
7
0
4
3
2:7
4
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - FC Ufa)
    11/08/2019 11:00
11
8
3
3
2
5:6
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
12
8
3
1
4
10:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
1
3
4
4:11
6
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • L
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:13
8
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
3:12
5
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
9
2
3
4
9:13
9
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00