Prva Liga - 2019/2020

FK Borec11Makedonija GjP

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal45''
goalNikola Prelcec
Goal28''
goalBobi Bozinovski
Summary
28'
goalBobi Bozinovski
goalNikola Prelcec
45'
45'

G O O O A A L - Nikola Prelcec scores in the penalty shoot-out.

28'

G O O O A A L - Bobi Bozinovski scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
23
13
7
3
33:14
46
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Shkupi
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Vardar Skopje
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Borec
    15/04/2020 13:30
2
Europa League (Qualification)
23
10
6
7
24:21
36
  • ?
  • FK Sileks - FK Borec
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Borec - FK Sileks
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - Shkupi
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Sileks
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Sileks
    15/04/2020 13:30
3
Europa League (Qualification)
23
10
5
8
38:20
35
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • KF Shkendija - Renova
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - KF Shkendija
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Borec
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - KF Shkendija
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Sileks
    15/04/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
23
9
4
10
25:33
31
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • KF Shkendija - Renova
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Renova - FC Academy Pandev
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Renova - Shkupi
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - Renova
    15/04/2020 13:30
5
23
7
8
8
28:28
29
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Shkupi
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - Shkupi
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - FK Struga
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Renova - Shkupi
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - Rabotnicki
    15/04/2020 13:30
6
23
7
8
8
24:28
29
  • ?
  • Rabotnicki - Makedonija GjP
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Makedonija GjP - Rabotnicki
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - Makedonija GjP
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Sileks
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - KF Shkendija
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Makedonija GjP
    15/04/2020 13:30
7
23
7
7
9
20:20
28
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Struga
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Renova - FC Academy Pandev
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Rabotnicki
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - FC Academy Pandev
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Makedonija GjP
    15/04/2020 13:30
8
23
8
4
11
21:29
28
  • ?
  • Rabotnicki - Makedonija GjP
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Makedonija GjP - Rabotnicki
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - KF Shkendija
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Rabotnicki
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Vardar Skopje
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - Rabotnicki
    15/04/2020 13:30
9
23
7
6
10
20:31
27
  • ?
  • FK Sileks - FK Borec
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Borec - FK Sileks
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - Makedonija GjP
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Borec
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - FC Academy Pandev
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Borec
    15/04/2020 13:30
10
23
6
7
10
19:28
25
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Struga
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - FK Struga
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - Renova
    15/04/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
12
8
3
1
20:6
27
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Shkupi
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Borec
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    21/03/2020 13:30
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Sileks
    18/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - FK Struga)
    11/03/2020 13:00
2
Europa League (Qualification)
11
8
2
1
19:7
26
  • ?
  • FK Sileks - FK Borec
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Sileks - Shkupi
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - Renova
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Sileks - Rabotnicki
    21/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/03/2020 13:00
3
Europa League (Qualification)
11
7
2
2
27:5
23
  • ?
  • KF Shkendija - Renova
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Borec
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Sileks
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • KF Shkendija - FC Academy Pandev
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • KF Shkendija - FK Vardar Skopje
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • KF Shkendija - FK Struga
    18/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
12
6
3
3
17:13
21
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Renova - FC Academy Pandev
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Renova - Shkupi
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Renova - FK Borec
    21/03/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Renova - FK Vardar Skopje)
    08/03/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Renova - FK Struga)
    23/02/2020 13:00
5
12
6
3
3
20:12
21
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Shkupi - FK Struga
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - Rabotnicki
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • Shkupi - KF Shkendija
    21/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Shkupi - FK Sileks)
    11/03/2020 13:00
  • L
  • 2 : 3(Shkupi - Renova)
    01/03/2020 13:00
6
11
3
5
3
8:7
14
  • ?
  • Makedonija GjP - Rabotnicki
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Sileks
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - KF Shkendija
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Vardar Skopje
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • Makedonija GjP - Renova
    18/03/2020 13:30
7
12
5
4
3
14:8
19
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Struga
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Rabotnicki
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Makedonija GjP
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Sileks
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • FC Academy Pandev - Shkupi
    18/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Renova)
    11/03/2020 13:00
8
11
6
1
4
13:11
19
  • ?
  • Rabotnicki - Makedonija GjP
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Rabotnicki - KF Shkendija
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Vardar Skopje
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Struga
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • Rabotnicki - Renova
    05/04/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    07/03/2020 12:00
9
11
6
4
1
14:8
22
  • ?
  • FK Borec - FK Sileks
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - Makedonija GjP
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - FC Academy Pandev
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - Shkupi
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Borec - FK Struga
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Borec - Rabotnicki
    18/03/2020 13:30
10
12
5
4
3
12:11
19
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - Renova
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Struga - Makedonija GjP
    21/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(FK Struga - Shkupi)
    08/03/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    29/02/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
11
5
4
2
13:8
19
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Vardar Skopje
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Vardar Skopje
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • KF Shkendija - FK Vardar Skopje
    05/04/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Renova - FK Vardar Skopje)
    08/03/2020 12:00
2
Europa League (Qualification)
12
2
4
6
5:14
10
  • ?
  • FK Borec - FK Sileks
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - FK Sileks
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Sileks
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Sileks
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Sileks
    18/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Shkupi - FK Sileks)
    11/03/2020 13:00
3
Europa League (Qualification)
12
3
3
6
11:15
12
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Rabotnicki - KF Shkendija
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Makedonija GjP - KF Shkendija
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - KF Shkendija
    21/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(FK Borec - KF Shkendija)
    08/03/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Sileks - KF Shkendija)
    23/02/2020 13:00
4
Europa League (Qualification)
11
3
1
7
8:20
10
  • ?
  • KF Shkendija - Renova
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Struga - Renova
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Sileks - Renova
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • Rabotnicki - Renova
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • Makedonija GjP - Renova
    18/03/2020 13:30
5
11
1
5
5
8:16
8
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Shkupi
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - Shkupi
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • Renova - Shkupi
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - Shkupi
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • FC Academy Pandev - Shkupi
    18/03/2020 13:30
6
12
4
3
5
16:21
15
  • ?
  • Rabotnicki - Makedonija GjP
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • FK Borec - Makedonija GjP
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Makedonija GjP
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Struga - Makedonija GjP
    21/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/03/2020 13:00
  • L
  • 4 : 1(KF Shkendija - Makedonija GjP)
    01/03/2020 13:00
7
11
2
3
6
6:12
9
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • Renova - FC Academy Pandev
    25/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Borec - FC Academy Pandev
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • KF Shkendija - FC Academy Pandev
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    21/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    07/03/2020 12:00
8
12
2
3
7
8:18
9
  • ?
  • Makedonija GjP - Rabotnicki
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • FC Academy Pandev - Rabotnicki
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - Rabotnicki
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Sileks - Rabotnicki
    21/03/2020 13:30
  • ?
  • FK Borec - Rabotnicki
    18/03/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    11/03/2020 13:00
9
12
1
2
9
6:23
5
  • ?
  • FK Sileks - FK Borec
    14/06/2020 12:00
  • ?
  • KF Shkendija - FK Borec
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FK Borec
    15/04/2020 13:30
  • ?
  • Renova - FK Borec
    21/03/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Makedonija GjP - FK Borec)
    11/03/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FC Academy Pandev - FK Borec)
    01/03/2020 13:00
10
11
1
3
7
7:17
6
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Struga
    03/05/2020 14:00
  • ?
  • Shkupi - FK Struga
    22/04/2020 14:00
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    18/04/2020 14:00
  • ?
  • Rabotnicki - FK Struga
    11/04/2020 13:30
  • ?
  • FK Borec - FK Struga
    05/04/2020 13:30
  • ?
  • KF Shkendija - FK Struga
    18/03/2020 13:30