Prva Liga - 2020/2021

FK Sileks01Belasica

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal87''
goalAntonio Kalanoski
Summary
Second half
87'
goalAntonio Kalanoski
87'

G O O O A A L - Antonio Kalanoski scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
8
6
0
31:11
30
  • ?
  • FK Borec - KF Shkendija
    05/12/2020 12:00
  • W
  • 5 : 0(KF Shkendija - Makedonija GjP)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FK Struga - KF Shkendija)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
2
14
8
4
2
23:13
28
  • ?
  • Pelister - Shkupi
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Shkupi - Belasica)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Makedonija GjP - Shkupi)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
3
14
8
2
4
22:17
26
  • ?
  • Belasica - Makedonija GjP
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 5 : 0(KF Shkendija - Makedonija GjP)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Makedonija GjP - Shkupi)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
4
14
6
4
4
16:14
22
  • ?
  • FK Borec - KF Shkendija
    05/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - FK Struga)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Renova - FK Borec)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
5
14
6
2
6
24:18
20
  • ?
  • Renova - FK Sileks
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Sileks - FK Vardar Skopje)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Pelister - FK Sileks)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
6
14
5
5
4
15:12
20
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - FK Struga)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FK Struga - KF Shkendija)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
7
14
5
4
5
18:21
19
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Rabotnicki
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Sileks - FK Vardar Skopje)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev)
    28/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
8
14
3
8
3
16:16
17
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Rabotnicki
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Rabotnicki - Pelister)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - Rabotnicki)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
9
Relegation Playoff
14
3
5
6
15:20
14
  • ?
  • Renova - FK Sileks
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Renova)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Renova - FK Borec)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
10
Relegation Playoff
14
2
6
6
11:17
12
  • ?
  • Pelister - Shkupi
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Rabotnicki - Pelister)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Pelister - FK Sileks)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
11
Relegation (Championship)
14
3
1
10
8:19
10
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Renova)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev)
    28/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
12
Relegation (Championship)
14
2
3
9
11:32
9
  • ?
  • Belasica - Makedonija GjP
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Shkupi - Belasica)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - Rabotnicki)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
7
3
4
0
13:5
13
  • ?
  • KF Shkendija - Belasica
    09/12/2020 12:00
  • W
  • 5 : 0(KF Shkendija - Makedonija GjP)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
2
7
6
1
0
17:7
19
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    09/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Shkupi - Belasica)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
3
7
5
1
1
11:5
16
  • ?
  • Makedonija GjP - Pelister
    09/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Makedonija GjP - Shkupi)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
4
7
4
2
1
10:5
14
  • ?
  • FK Borec - KF Shkendija
    05/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - FK Struga)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
5
7
3
1
3
11:12
10
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    09/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Sileks - FK Vardar Skopje)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
6
7
5
2
0
12:3
17
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    06/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FK Struga - KF Shkendija)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
7
7
3
1
3
10:14
10
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Rabotnicki
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev)
    28/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
8
7
2
4
1
8:7
10
  • ?
  • Rabotnicki - Renova
    09/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Rabotnicki - Pelister)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
9
Relegation Playoff
7
2
2
3
5:7
8
  • ?
  • Renova - FK Sileks
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Renova - FK Borec)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
10
Relegation Playoff
7
1
4
2
5:7
7
  • ?
  • Pelister - Shkupi
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Pelister - FK Sileks)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
11
Relegation (Championship)
7
3
0
4
6:7
9
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Borec
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Renova)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
12
Relegation (Championship)
7
0
3
4
5:18
3
  • ?
  • Belasica - Makedonija GjP
    06/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - Rabotnicki)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
7
5
2
0
18:6
17
  • ?
  • FK Borec - KF Shkendija
    05/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FK Struga - KF Shkendija)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
2
7
2
3
2
6:6
9
  • ?
  • Pelister - Shkupi
    06/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Makedonija GjP - Shkupi)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
3
7
3
1
3
11:12
10
  • ?
  • Belasica - Makedonija GjP
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 5 : 0(KF Shkendija - Makedonija GjP)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
4
7
2
2
3
6:9
8
  • ?
  • FC Academy Pandev - FK Borec
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Renova - FK Borec)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
5
7
3
1
3
13:6
10
  • ?
  • Renova - FK Sileks
    06/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Pelister - FK Sileks)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
6
7
0
3
4
3:9
3
  • ?
  • FK Sileks - FK Struga
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - FK Struga)
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
7
7
2
3
2
8:7
9
  • ?
  • Shkupi - FK Vardar Skopje
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Sileks - FK Vardar Skopje)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
8
7
1
4
2
8:9
7
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Rabotnicki
    06/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - Rabotnicki)
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
9
Relegation Playoff
7
1
3
3
10:13
6
  • ?
  • Rabotnicki - Renova
    09/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Renova)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
10
Relegation Playoff
7
1
2
4
6:10
5
  • ?
  • Makedonija GjP - Pelister
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Rabotnicki - Pelister)
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
11
Relegation (Championship)
7
0
1
6
2:12
1
  • ?
  • FK Struga - FC Academy Pandev
    06/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev)
    28/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
12
Relegation (Championship)
7
2
0
5
6:14
6
  • ?
  • KF Shkendija - Belasica
    09/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Shkupi - Belasica)
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00