Prva Liga - 2020/2021

FK Sileks43Rabotnicki

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal29''
goalIvan Ivanovski
Goal50''
goalDenis Ristov
Goal78''
goalIvan Ivanovski
Goal90''
goalBurhan Mustafov
Goal53''
goalMilos Toseski
Goal74''
goalLuka Cumic
Goal83''
goalStefan Jeftoski
Summary
goalIvan Ivanovski
29'
Second half
goalDenis Ristov
50'
53'
goalMilos Toseski
74'
goalLuka Cumic
goalIvan Ivanovski
78'
83'
goalStefan Jeftoski
goalBurhan Mustafov
90'
90'

G O O O A A L - Burhan Mustafov scores in the penalty shoot-out.

83'

G O O O A A L - Stefan Jeftoski scores in the penalty shoot-out.

78'

G O O O A A L - Ivan Ivanovski scores in the penalty shoot-out.

74'

G O O O A A L - Luka Cumic scores in the penalty shoot-out.

53'

G O O O A A L - Milos Toseski scores in the penalty shoot-out.

50'

G O O O A A L - Denis Ristov scores in the penalty shoot-out.

29'

G O O O A A L - Ivan Ivanovski scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
9
6
3
0
20:7
21
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
2
9
6
1
2
16:9
19
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
3
9
5
1
3
13:10
16
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
4
9
4
3
2
9:8
15
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
5
9
4
2
3
21:12
14
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
6
9
4
2
3
9:6
14
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
7
9
2
5
2
9:8
11
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
8
9
2
5
2
7:7
11
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
9
Relegation (Championship)
9
3
2
4
9:15
11
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
10
Relegation (Championship)
9
1
4
4
9:13
7
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
11
Relegation (Championship)
9
2
1
6
3:9
7
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
12
Relegation (Championship)
9
0
1
8
3:24
1
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
4
2
2
0
6:3
8
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
  • W
  • 2 : 0(KF Shkendija - FK Struga)
    16/08/2020 15:00
2
5
4
1
0
13:6
13
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Shkupi - Makedonija GjP)
    16/08/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shkupi - KF Shkendija)
    09/08/2020 15:30
3
5
4
0
1
8:4
12
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Rabotnicki)
    09/08/2020 15:30
4
4
2
2
0
5:2
8
  • ?
  • FK Borec - Pelister
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FK Borec - Renova)
    16/08/2020 15:00
5
4
2
1
1
10:8
7
  • ?
  • FK Sileks - Makedonija GjP
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(FK Sileks - Pelister)
    14/08/2020 15:00
6
4
4
0
0
8:0
12
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - FK Borec)
    23/08/2020 15:00
7
4
1
3
0
4:2
6
  • ?
  • Rabotnicki - Shkupi
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
  • W
  • 2 : 0(Rabotnicki - Belasica)
    15/08/2020 15:00
8
5
1
3
1
3:4
6
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Pelister - FC Academy Pandev)
    09/08/2020 15:30
9
Relegation (Championship)
5
2
0
3
5:11
6
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FK Vardar Skopje - FK Borec)
    08/08/2020 15:30
10
Relegation (Championship)
5
1
2
2
3:4
5
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - FK Struga)
    09/08/2020 15:30
11
Relegation (Championship)
4
2
0
2
2:2
6
  • ?
  • FC Academy Pandev - Belasica
    01/11/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - FK Vardar Skopje)
    16/08/2020 15:00
12
Relegation (Championship)
5
0
1
4
1:14
1
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Shkupi)
    21/08/2020 15:00
  • L
  • 0 : 6(Belasica - FK Sileks)
    09/08/2020 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
5
4
1
0
14:4
13
  • ?
  • Renova - KF Shkendija
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shkupi - KF Shkendija)
    09/08/2020 15:30
2
4
2
0
2
3:3
6
  • ?
  • Rabotnicki - Shkupi
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Shkupi)
    21/08/2020 15:00
3
4
1
1
2
5:6
4
  • ?
  • FK Sileks - Makedonija GjP
    01/11/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Shkupi - Makedonija GjP)
    16/08/2020 15:00
4
5
2
1
2
4:6
7
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - FK Borec)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FK Vardar Skopje - FK Borec)
    08/08/2020 15:30
5
5
2
1
2
11:4
7
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 6(Belasica - FK Sileks)
    09/08/2020 15:30
6
5
0
2
3
1:6
2
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(KF Shkendija - FK Struga)
    16/08/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - FK Struga)
    09/08/2020 15:30
7
5
1
2
2
5:6
5
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Rabotnicki)
    09/08/2020 15:30
8
4
1
2
1
4:3
5
  • ?
  • FK Borec - Pelister
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(FK Sileks - Pelister)
    14/08/2020 15:00
9
Relegation (Championship)
4
1
2
1
4:4
5
  • ?
  • FK Struga - FK Vardar Skopje
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - FK Vardar Skopje)
    16/08/2020 15:00
10
Relegation (Championship)
4
0
2
2
6:9
2
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Borec - Renova)
    16/08/2020 15:00
11
Relegation (Championship)
5
0
1
4
1:7
1
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Pelister - FC Academy Pandev)
    09/08/2020 15:30
12
Relegation (Championship)
4
0
0
4
2:10
0
  • ?
  • FC Academy Pandev - Belasica
    01/11/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Rabotnicki - Belasica)
    15/08/2020 15:00