Prva Liga - 2020/2021

FK Struga10Renova

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal33''
goalKlisman Cake
Summary
goalKlisman Cake
33'
33'

G O O O A A L - Klisman Cake scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
12
7
5
0
25:10
26
  • ?
  • FK Struga - KF Shkendija
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
2
12
8
1
3
22:12
25
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
3
12
7
3
2
20:12
24
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
4
12
5
4
3
13:9
19
  • ?
  • FK Struga - KF Shkendija
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
5
12
5
4
3
14:12
19
  • ?
  • Renova - FK Borec
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
6
12
4
4
4
16:20
16
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    28/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
7
12
4
2
6
21:17
14
  • ?
  • Pelister - FK Sileks
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
8
12
2
7
3
13:14
13
  • ?
  • Belasica - Rabotnicki
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
9
Relegation Playoff
12
2
6
4
10:14
12
  • ?
  • Pelister - FK Sileks
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
10
Relegation Playoff
12
3
1
8
8:16
10
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    28/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
11
Relegation (Championship)
12
1
5
6
13:20
8
  • ?
  • Renova - FK Borec
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
12
Relegation (Championship)
12
2
2
8
8:27
8
  • ?
  • Belasica - Rabotnicki
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
6
2
4
0
8:5
10
  • ?
  • KF Shkendija - Makedonija GjP
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
2
6
5
0
1
11:5
15
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
3
6
5
1
0
14:6
16
  • ?
  • Shkupi - Belasica
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Shkupi - Makedonija GjP)
    16/08/2020 15:00
4
6
5
1
0
11:2
16
  • ?
  • FK Struga - KF Shkendija
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
5
6
3
2
1
8:4
11
  • ?
  • FK Borec - FK Struga
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
6
6
2
1
3
8:14
7
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    28/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
7
6
2
1
3
10:12
7
  • ?
  • FK Sileks - FK Vardar Skopje
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
8
6
1
4
1
7:7
7
  • ?
  • Rabotnicki - Pelister
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
9
Relegation Playoff
6
1
4
1
4:5
7
  • ?
  • Pelister - FK Sileks
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
10
Relegation Playoff
6
3
0
3
6:6
9
  • ?
  • FC Academy Pandev - Renova
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
11
Relegation (Championship)
6
1
2
3
4:7
5
  • ?
  • Renova - FK Borec
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
12
Relegation (Championship)
6
0
2
4
3:16
2
  • ?
  • Belasica - Rabotnicki
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Shkupi)
    21/08/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
6
5
1
0
17:5
16
  • ?
  • FK Struga - KF Shkendija
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - KF Shkendija)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
2
6
3
1
2
11:7
10
  • ?
  • KF Shkendija - Makedonija GjP
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Rabotnicki - Makedonija GjP)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(FK Sileks - Makedonija GjP)
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
3
6
2
2
2
6:6
8
  • ?
  • Makedonija GjP - Shkupi
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Shkupi)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Rabotnicki - Shkupi)
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
4
6
0
3
3
2:7
3
  • ?
  • FK Borec - FK Struga
    02/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Struga)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(KF Shkendija - FK Struga)
    16/08/2020 15:00
5
6
2
2
2
6:8
8
  • ?
  • Renova - FK Borec
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Belasica - FK Borec)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - FK Borec)
    23/08/2020 15:00
6
6
2
3
1
8:6
9
  • ?
  • FK Sileks - FK Vardar Skopje
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FK Borec - FK Vardar Skopje)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(FK Struga - FK Vardar Skopje)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
7
6
2
1
3
11:5
7
  • ?
  • Pelister - FK Sileks
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - FK Sileks)
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
8
6
1
3
2
6:7
6
  • ?
  • Belasica - Rabotnicki
    29/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - Rabotnicki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
9
Relegation Playoff
6
1
2
3
6:9
5
  • ?
  • Rabotnicki - Pelister
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(FC Academy Pandev - Pelister)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(FK Borec - Pelister)
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
10
Relegation Playoff
6
0
1
5
2:10
1
  • ?
  • FK Vardar Skopje - FC Academy Pandev
    28/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Makedonija GjP - FC Academy Pandev)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
11
Relegation (Championship)
6
0
3
3
9:13
3
  • ?
  • FC Academy Pandev - Renova
    02/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - Renova)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(FK Vardar Skopje - Renova)
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
12
Relegation (Championship)
6
2
0
4
5:11
6
  • ?
  • Shkupi - Belasica
    02/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FK Sileks - Belasica)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(FC Academy Pandev - Belasica)
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30