Premier Division: Premier League - 2019

FK Vitebsk02FK Gorodeya

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal67''
goalDmitri Gushchenko
Goal74''
goalArtem Arhipov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
Second half
67'
goalDmitri Gushchenko
74'
goalArtem Arhipov
74'

G O O O A A L - Artem Arhipov scores in the penalty shoot-out.

67'

G O O O A A A L - disaster for Dmitri Gushchenko as he scores an own goal!

BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.087.00
Unibet0.501.087.50
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.502.50
Betsafe1.501.482.40
Betsson Sportsbook1.501.482.40
BWin1.501.482.50
BookmakerTotalOverUnder
10Bet2.001.771.79
188Bet2.001.941.88
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.502.401.53
BWin2.502.401.50
BookmakerTotalOverUnder
Pinnacle Sports3.505.041.16
Bet3653.504.501.16
BWin3.504.601.16
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.508.501.05
BookmakerTotalOverUnder
Bet3655.5013.001.01
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.532.37
Unibet0.501.482.50
BWin0.501.502.40
William Hill0.501.532.38
BookmakerTotalOverUnder
188Bet1.002.091.73
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.503.751.25
Unibet1.503.601.25
William Hill1.503.501.29
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.5011.001.05
William Hill2.509.001.05
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.5026.001.01
William Hill3.5017.001.01
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.333.25
William Hill0.501.363.00
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.502.621.44
William Hill1.502.621.44
BookmakerTotalOverUnder
Marathon2.003.721.23
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.506.501.11
William Hill2.506.501.10
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.5019.001.02
William Hill3.5015.001.02
BookmakerHandicap12
William Hill-0.502.381.53
BookmakerHandicap12
Bet365-0.251.981.83
BookmakerHandicap12
Bet3650.001.672.15
BookmakerCS1
Bet3650:07.00
BWin0:07.00
William Hill0:07.00
BookmakerCS1
Bet3650:17.50
BWin0:17.50
William Hill0:17.50
BookmakerCS1
Bet3650:215.00
BWin0:214.00
William Hill0:213.00
BookmakerCS1
Bet3650:334.00
BWin0:331.00
William Hill0:334.00
BookmakerCS1
Bet3650:481.00
BWin0:4101.00
Expekt0:4101.00
William Hill0:481.00
BookmakerCS1
Bet3650:5151.00
10Bet0:51.00
William Hill0:5126.00
BookmakerCS1
10Bet0:61.00
William Hill0:6126.00
Betway0:61.00
BookmakerCS1
10Bet0:71.00
William Hill0:7151.00
Betway0:71.00
BookmakerCS1
10Bet0:81.00
William Hill0:8151.00
Betway0:81.00
BookmakerCS1
10Bet0:91.00
William Hill0:9151.00
Betway0:91.00
BookmakerCS1
William Hill0:10151.00
Betway0:101.00
BookmakerCS1
Bet3651:06.00
BWin1:06.50
William Hill1:06.50
BookmakerCS1
Bet3651:16.50
BWin1:16.75
William Hill1:15.50
BookmakerCS1
Bet3651:212.00
BWin1:212.00
William Hill1:212.00
BookmakerCS1
Bet3651:334.00
SportingBet1:326.00
BWin1:326.00
William Hill1:329.00
BookmakerCS1
Bet3651:467.00
BWin1:451.00
William Hill1:471.00
BookmakerCS1
Bet3651:5151.00
William Hill1:5126.00
BookmakerCS1
10Bet1:61.00
William Hill1:6126.00
Betway1:61.00
BookmakerCS1
10Bet1:71.00
William Hill1:7151.00
Betway1:71.00
BookmakerCS1
10Bet1:81.00
Betway1:81.00
BookmakerCS1
10Bet1:91.00
Betway1:91.00
BookmakerCS1
Betway1:101.00
BookmakerCS1
Bet3652:09.50
BWin2:010.00
William Hill2:010.00
BookmakerCS1
Bet3652:110.00
BWin2:19.75
William Hill2:110.00
BookmakerCS1
Bet3652:221.00
BWin2:218.00
William Hill2:217.00
BookmakerCS1
Bet3652:341.00
BWin2:341.00
William Hill2:341.00
BookmakerCS1
Bet3652:4101.00
BWin2:4126.00
Expekt2:4101.00
William Hill2:491.00
BookmakerCS1
10Bet2:51.00
William Hill2:5126.00
BookmakerCS1
10Bet2:61.00
William Hill2:6126.00
Betway2:61.00
BookmakerCS1
10Bet2:71.00
BookmakerCS1
10Bet2:81.00
BookmakerCS1
10Bet2:91.00
BookmakerCS1
Bet3653:021.00
BWin3:021.00
William Hill3:023.00
BookmakerCS1
Bet3653:121.00
BWin3:121.00
William Hill3:123.00
BookmakerCS1
Bet3653:241.00
BWin3:236.00
William Hill3:236.00
BookmakerCS1
Bet3653:381.00
BWin3:367.00
William Hill3:371.00
BookmakerCS1
Bet3653:4151.00
BWin3:4151.00
Expekt3:4101.00
William Hill3:4126.00
BookmakerCS1
10Bet3:51.00
Betway3:51.00
BookmakerCS1
10Bet3:61.00
Betway3:61.00
BookmakerCS1
10Bet3:71.00
BookmakerCS1
10Bet3:81.00
BookmakerCS1
10Bet3:91.00
BookmakerCS1
Bet3654:041.00
BWin4:051.00
William Hill4:051.00
BookmakerCS1
Bet3654:151.00
BWin4:151.00
William Hill4:151.00
BookmakerCS1
Bet3654:281.00
BWin4:2101.00
Expekt4:2101.00
William Hill4:281.00
BookmakerCS1
Bet3654:3151.00
BWin4:3151.00
Expekt4:3101.00
William Hill4:3126.00
BookmakerCS1
10Bet4:41.00
BWin4:4201.00
Expekt4:4101.00
William Hill4:4126.00
Betway4:41.00
BookmakerCS1
10Bet4:51.00
Betway4:51.00
BookmakerCS1
10Bet4:61.00
BookmakerCS1
10Bet4:71.00
BookmakerCS1
10Bet4:81.00
BookmakerCS1
10Bet4:91.00
BookmakerCS1
Bet3655:0101.00
William Hill5:0101.00
Marathon5:067.00
BookmakerCS1
Bet3655:1126.00
William Hill5:1101.00
Marathon5:169.00
BookmakerCS1
Bet3655:2151.00
10Bet5:21.00
William Hill5:2126.00
BookmakerCS1
10Bet5:31.00
Betway5:31.00
BookmakerCS1
10Bet5:41.00
Betway5:41.00
BookmakerCS1
10Bet5:51.00
Betway5:51.00
BookmakerCS1
10Bet5:61.00
BookmakerCS1
10Bet5:71.00
BookmakerCS1
10Bet5:81.00
BookmakerCS1
10Bet5:91.00
BookmakerCS1
Bet3656:0151.00
10Bet6:01.00
Unibet6:0301.00
William Hill6:0126.00
888Sport6:0301.00
BookmakerCS1
Bet3656:1151.00
10Bet6:11.00
Unibet6:1301.00
William Hill6:1126.00
888Sport6:1301.00
BookmakerCS1
10Bet6:21.00
William Hill6:2126.00
Betway6:21.00
BookmakerCS1
10Bet6:31.00
Betway6:31.00
BookmakerCS1
10Bet6:41.00
BookmakerCS1
10Bet6:51.00
BookmakerCS1
10Bet6:61.00
BookmakerCS1
10Bet6:71.00
BookmakerCS1
10Bet6:81.00
BookmakerCS1
10Bet6:91.00
BookmakerCS1
10Bet7:01.00
William Hill7:0151.00
Betway7:01.00
BookmakerCS1
10Bet7:11.00
William Hill7:1151.00
Betway7:11.00
BookmakerCS1
10Bet7:21.00
BookmakerCS1
10Bet7:31.00
BookmakerCS1
10Bet7:41.00
BookmakerCS1
10Bet7:51.00
BookmakerCS1
10Bet7:61.00
BookmakerCS1
10Bet7:71.00
BookmakerCS1
10Bet7:81.00
BookmakerCS1
10Bet7:91.00
BookmakerCS1
10Bet8:01.00
William Hill8:0151.00
Betway8:01.00
BookmakerCS1
10Bet8:11.00
Betway8:11.00
BookmakerCS1
10Bet8:21.00
BookmakerCS1
10Bet8:31.00
BookmakerCS1
10Bet8:41.00
BookmakerCS1
10Bet8:51.00
BookmakerCS1
10Bet8:61.00
BookmakerCS1
10Bet8:71.00
BookmakerCS1
10Bet8:81.00
BookmakerCS1
10Bet8:91.00
BookmakerCS1
10Bet9:01.00
William Hill9:0151.00
Betway9:01.00
BookmakerCS1
10Bet9:11.00
Betway9:11.00
BookmakerCS1
10Bet9:21.00
BookmakerCS1
10Bet9:31.00
BookmakerCS1
10Bet9:41.00
BookmakerCS1
10Bet9:51.00
BookmakerCS1
10Bet9:61.00
BookmakerCS1
10Bet9:71.00
BookmakerCS1
10Bet9:81.00
BookmakerCS1
10Bet9:91.00
BookmakerCS1
William Hill10:0151.00
Betway10:01.00
BookmakerCS1
Betway10:11.00
BookmakerCS1
Bet3650:02.37
BWin0:02.40
BookmakerCS1
Bet3650:15.00
BWin0:15.00
BookmakerCS1
Bet3650:219.00
BWin0:217.00
BookmakerCS1
Bet3650:367.00
BWin0:351.00
BookmakerCS1
SportingBet0:4126.00
BWin0:4126.00
888Sport0:4301.00
BookmakerCS1
Bet3651:04.00
BWin1:04.33
BookmakerCS1
Bet3651:19.50
BWin1:18.75
BookmakerCS1
Bet3651:234.00
BWin1:226.00
BookmakerCS1
Bet3651:3126.00
SportingBet1:381.00
BWin1:381.00
BookmakerCS1
BWin1:4101.00
BookmakerCS1
Bet3652:013.00
BWin2:013.00
BookmakerCS1
Bet3652:129.00
BWin2:123.00
BookmakerCS1
Bet3652:281.00
BWin2:281.00
BookmakerCS1
10Bet2:31.00
SportingBet2:3126.00
BWin2:3126.00
BookmakerCS1
SportingBet2:4151.00
BWin2:4151.00
BookmakerCS1
Bet3653:041.00
BWin3:051.00
BookmakerCS1
Bet3653:181.00
BWin3:181.00
BookmakerCS1
10Bet3:21.00
BWin3:2126.00
BookmakerCS1
10Bet3:31.00
SportingBet3:3151.00
BWin3:3151.00
BookmakerCS1
SportingBet3:4151.00
BWin3:4151.00
BookmakerCS1
Bet3654:0151.00
BWin4:0126.00
BookmakerCS1
SportingBet4:1126.00
BWin4:1126.00
BookmakerCS1
SportingBet4:2151.00
BWin4:2151.00
BookmakerCS1
SportingBet4:3151.00
BWin4:3151.00
BookmakerCS1
SportingBet4:4151.00
BWin4:4151.00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
28
21
6
1
66:21
69
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
2
Europa League (Qualification)
28
20
4
4
56:20
64
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
3
Europa League (Qualification)
28
19
5
4
58:20
62
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
4
28
15
5
8
42:33
50
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
5
28
13
7
8
41:33
46
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
6
28
13
6
9
39:32
45
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
7
28
12
8
8
29:25
44
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
8
28
10
5
13
26:34
35
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
9
28
8
8
12
34:43
32
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
10
28
8
7
13
24:36
31
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
11
28
8
7
13
31:40
31
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
12
28
7
8
13
46:62
29
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
13
28
7
7
14
24:45
28
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
14
Relegation Playoff
28
7
6
15
27:36
27
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
15
Relegation (Championship)
28
5
8
15
38:48
23
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation (Championship)
28
1
3
24
4:57
6
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
10
3
1
43:12
33
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
14
11
1
2
31:10
34
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
11
2
1
38:11
35
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
4
14
9
1
4
25:14
28
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45
5
14
8
4
2
20:8
28
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
6
14
7
4
3
20:12
25
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
7
14
7
3
4
15:14
24
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
8
14
4
4
6
9:12
16
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Minsk)
    01/09/2019 13:00
9
14
7
4
3
20:19
25
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - BATE Borisov)
    01/09/2019 16:45
10
14
4
5
5
15:15
17
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
11
14
4
3
7
18:21
15
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
12
14
3
5
6
19:25
14
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Shakhtyor Soligorsk)
    01/09/2019 14:45
13
14
4
4
6
12:25
16
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Slutsk - FK Vitebsk)
    31/08/2019 14:00
14
Relegation Playoff
14
6
2
6
18:14
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
14
2
4
8
17:22
10
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
1
1
12
2:29
4
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - BATE Borisov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
11
3
0
23:9
36
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
  • W
  • 2 : 4(Slavia Mozyr - Dinamo Brest)
    31/08/2019 12:00
2
Europa League (Qualification)
14
9
3
2
25:10
30
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
20:9
27
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
4
14
6
4
4
17:19
22
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
5
14
5
3
6
21:25
18
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
6
14
6
2
6
19:20
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
7
14
5
5
4
14:11
20
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
8
14
6
1
7
17:22
19
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
9
14
1
4
9
14:24
7
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Minsk)
    23/08/2019 16:45
10
14
4
2
8
9:21
14
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
11
14
4
4
6
13:19
16
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
12
14
4
3
7
27:37
15
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • D
  • 2 : 2(Slavia Mozyr - Energetik-BGU)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 6 : 2(Dinamo Brest - Energetik-BGU)
    24/08/2019 17:45
13
14
3
3
8
12:20
12
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
14
Relegation Playoff
14
1
4
9
9:22
7
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(FK Gorodeya - Dnyapro Mogilev)
    30/08/2019 16:45
15
Relegation (Championship)
14
3
4
7
21:26
13
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
0
2
12
2:28
2
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45