Regionalliga Northeast - 2020/2021

FSV Union Fuerstenwalde20SV Lichtenberg 47

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal30''
goalDarryl Geurts
Goal52''
goalJohann Weiss

Official Streams:

Summary
goalDarryl Geurts
30'
Second half
goalJohann Weiss
52'
52'

G O O O A A L - Johann Weiss scores in the penalty shoot-out.

30'

G O O O A A L - Darryl Geurts scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
10
0
0
23:9
30
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
2
9
7
1
1
24:10
22
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    05/09/2020 11:30
3
9
5
3
1
18:8
18
  • ?
  • Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • W
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(Carl Zeiss Jena - Hertha Berlin II)
    05/09/2020 12:00
4
10
5
3
2
17:9
18
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
5
10
4
4
2
17:14
16
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
6
10
5
0
5
22:20
15
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
7
9
4
2
3
22:16
14
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 5(FSV Luckenwalde - BFC Dynamo)
    06/09/2020 11:30
8
10
4
2
4
15:14
14
  • ?
  • Energie Cottbus - Berliner AK 07
    24/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
9
10
4
2
4
20:21
14
  • ?
  • Energie Cottbus - Berliner AK 07
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
10
10
3
4
3
13:15
13
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
11
10
3
4
3
11:14
13
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
12
10
4
1
5
12:17
13
  • ?
  • Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
13
10
3
3
4
11:14
12
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
14
10
3
2
5
14:15
11
  • ?
  • Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
15
10
3
1
6
17:22
10
  • ?
  • VfB Auerbach - Germania Halberstadt
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
16
10
2
3
5
15:20
9
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
17
10
2
3
5
13:20
9
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
18
9
2
1
6
11:20
7
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    06/09/2020 11:30
19
10
1
4
5
11:21
7
  • ?
  • Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
20
Relegation (Championship)
10
1
3
6
7:14
6
  • ?
  • VfB Auerbach - Germania Halberstadt
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
5
0
0
12:5
15
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VSG Altglienicke)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow)
    25/08/2020 17:00
2
5
4
1
0
14:5
13
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    05/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - Tennis Borussia)
    16/08/2020 11:30
3
5
3
2
0
9:3
11
  • ?
  • Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(Carl Zeiss Jena - Hertha Berlin II)
    05/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Lokomotive Leipzig)
    29/08/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Babelsberg)
    15/08/2020 12:00
4
5
2
2
1
6:4
8
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Berliner AK 07)
    05/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    29/08/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    15/08/2020 14:00
5
5
3
2
0
11:3
11
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
  • W
  • 3 : 0(Lokomotive Leipzig - FSV Luckenwalde)
    02/09/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    23/08/2020 12:05
6
5
4
0
1
13:6
12
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Bischofswerdaer FV)
    02/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Carl Zeiss Jena)
    26/08/2020 15:30
7
4
1
2
1
10:7
5
  • ?
  • BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena)
    02/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    23/08/2020 11:30
8
5
2
0
3
8:9
6
  • ?
  • Energie Cottbus - Berliner AK 07
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/08/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Energie Cottbus - SV Lichtenberg 47)
    15/08/2020 11:30
9
5
3
0
2
11:12
9
  • ?
  • Berliner AK 07 - VSG Altglienicke
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    30/08/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/08/2020 11:30
10
5
2
1
2
8:8
7
  • ?
  • Babelsberg - VfB Auerbach
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - Chemnitzer FC)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(Babelsberg - FSV Luckenwalde)
    26/08/2020 17:00
11
5
2
1
2
7:8
7
  • ?
  • Hertha Berlin II - Tennis Borussia
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 5(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    15/08/2020 12:00
12
5
2
1
2
7:8
7
  • ?
  • FSV Luckenwalde - Optik Rathenow
    28/10/2020 18:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 5(FSV Luckenwalde - BFC Dynamo)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Luckenwalde - FSV Union Fuerstenwalde)
    30/08/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Luckenwalde - Germania Halberstadt)
    15/08/2020 11:30
13
5
2
2
1
9:7
8
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz)
    05/09/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - BSG Chemie Leipzig)
    01/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    25/08/2020 15:30
14
5
3
0
2
9:7
9
  • ?
  • Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Chemnitzer FC - FSV Union Fuerstenwalde)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chemnitzer FC - Germania Halberstadt)
    29/08/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Chemnitzer FC - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/08/2020 14:00
15
5
2
1
2
8:11
7
  • ?
  • VfB Auerbach - Germania Halberstadt
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 5(VfB Auerbach - Energie Cottbus)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(VfB Auerbach - Chemnitzer FC)
    26/08/2020 17:00
16
5
2
1
2
9:8
7
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(Tennis Borussia - FC Viktoria 1889 Berlin)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Tennis Borussia - SV Lichtenberg 47)
    29/08/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Tennis Borussia - BSG Chemie Leipzig)
    22/08/2020 11:30
17
5
1
2
2
6:10
5
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde
    25/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(ZFC Meuselwitz - Tennis Borussia)
    02/09/2020 16:15
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Energie Cottbus)
    23/08/2020 12:05
18
4
1
1
2
4:5
4
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Bischofswerdaer FV - Babelsberg)
    30/08/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    15/08/2020 11:30
19
5
0
3
2
4:9
3
  • ?
  • Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena
    25/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - Babelsberg)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 4(Optik Rathenow - VfB Auerbach)
    29/08/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz)
    15/08/2020 11:30
20
Relegation (Championship)
5
0
1
4
3:10
1
  • ?
  • Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    23/08/2020 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
5
0
0
11:4
15
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Tennis Borussia - FC Viktoria 1889 Berlin)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Chemnitzer FC - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/08/2020 14:00
2
4
3
0
1
10:5
9
  • ?
  • Berliner AK 07 - VSG Altglienicke
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VSG Altglienicke)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 4(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    25/08/2020 15:30
3
4
2
1
1
9:5
7
  • ?
  • Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • W
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena)
    02/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Carl Zeiss Jena)
    26/08/2020 15:30
4
5
3
1
1
11:5
10
  • ?
  • Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - BSG Chemie Leipzig)
    01/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Tennis Borussia - BSG Chemie Leipzig)
    22/08/2020 11:30
5
5
1
2
2
6:11
5
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    06/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Lokomotive Leipzig)
    29/08/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    15/08/2020 12:00
6
5
1
0
4
9:14
3
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Chemnitzer FC - FSV Union Fuerstenwalde)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(FSV Luckenwalde - FSV Union Fuerstenwalde)
    30/08/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/08/2020 11:30
7
5
3
0
2
12:9
9
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 5(FSV Luckenwalde - BFC Dynamo)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    30/08/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    15/08/2020 14:00
8
5
2
2
1
7:5
8
  • ?
  • Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 5(VfB Auerbach - Energie Cottbus)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Energie Cottbus)
    23/08/2020 12:05
9
5
1
2
2
9:9
5
  • ?
  • Energie Cottbus - Berliner AK 07
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Berliner AK 07)
    05/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 5(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    23/08/2020 12:05
10
5
1
3
1
5:7
6
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - Babelsberg)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Bischofswerdaer FV - Babelsberg)
    30/08/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Babelsberg)
    15/08/2020 12:00
11
5
1
3
1
4:6
6
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Carl Zeiss Jena - Hertha Berlin II)
    05/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    29/08/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    23/08/2020 11:30
12
5
2
0
3
5:9
6
  • ?
  • Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 0(Lokomotive Leipzig - FSV Luckenwalde)
    02/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Babelsberg - FSV Luckenwalde)
    26/08/2020 17:00
13
5
1
1
3
2:7
4
  • ?
  • BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Tennis Borussia - SV Lichtenberg 47)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Energie Cottbus - SV Lichtenberg 47)
    15/08/2020 11:30
14
5
0
2
3
5:8
2
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - Chemnitzer FC)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(VfB Auerbach - Chemnitzer FC)
    26/08/2020 17:00
15
5
1
0
4
9:11
3
  • ?
  • Babelsberg - VfB Auerbach
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    05/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 4(Optik Rathenow - VfB Auerbach)
    29/08/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    15/08/2020 11:30
16
5
0
2
3
6:12
2
  • ?
  • Hertha Berlin II - Tennis Borussia
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(ZFC Meuselwitz - Tennis Borussia)
    02/09/2020 16:15
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - Tennis Borussia)
    16/08/2020 11:30
17
5
1
1
3
7:10
4
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz)
    05/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz)
    15/08/2020 11:30
18
5
1
0
4
7:15
3
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Bischofswerdaer FV)
    02/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    23/08/2020 11:30
19
5
1
1
3
7:12
4
  • ?
  • FSV Luckenwalde - Optik Rathenow
    28/10/2020 18:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    02/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow)
    25/08/2020 17:00
20
Relegation (Championship)
5
1
2
2
4:4
5
  • ?
  • VfB Auerbach - Germania Halberstadt
    24/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Chemnitzer FC - Germania Halberstadt)
    29/08/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(FSV Luckenwalde - Germania Halberstadt)
    15/08/2020 11:30