1. Division - 2019/2020

GKS Jastrzebie12Stal Mielec

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal58''
goalKamil Adamek
Goal45''
goalMichal Bojdys
Goal90''
goalKrystian Getinger

TV Channels:

Summary
45'
goalMichal Bojdys
Second half
goalKamil Adamek
58'
90'
goalKrystian Getinger
90'

G O O O A A L - Krystian Getinger scores in the penalty shoot-out.

58'

G O O O A A L - Kamil Adamek scores in the penalty shoot-out.

45'

G O O O A A A L - disaster for Michal Bojdys as he scores an own goal!

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
34
21
4
9
57:31
67
  • W
  • 4 : 1(Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec)
    17/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Chrobry Glogow)
    14/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
2
Champions League (Promotion)
34
19
8
7
64:35
65
  • L
  • 0 : 1(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Chrobry Glogow)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 4 : 3(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole)
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
34
18
6
10
52:35
60
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Stomil Olsztyn)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan)
    18/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Warta Poznan - GKS Tychy 71)
    14/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
34
16
9
9
52:45
57
  • L
  • 4 : 0(Puszcza Niepolomice - Radomiak Radom)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 3 : 0(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    19/07/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
34
14
9
11
49:44
51
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 0(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 3 : 0(Miedz Legnica - GKS Belchatow)
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
34
14
8
12
47:34
50
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Odra Opole)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza)
    19/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
7
34
14
7
13
41:44
49
  • W
  • 0 : 1(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Chrobry Glogow)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 4 : 1(Chrobry Glogow - Wigry Suwalki)
    17/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Chrobry Glogow)
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
8
34
13
9
12
36:37
48
  • W
  • 4 : 0(Puszcza Niepolomice - Radomiak Radom)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice)
    19/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    15/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
9
34
12
11
11
60:53
47
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - GKS Belchatow)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71)
    18/07/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Warta Poznan - GKS Tychy 71)
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
10
34
13
7
14
30:38
46
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Stomil Olsztyn)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71)
    18/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
11
34
12
8
14
49:55
44
  • W
  • 0 : 2(Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec)
    17/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec)
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
12
34
12
8
14
45:49
44
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    18/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz)
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
13
34
11
9
14
33:39
42
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Odra Opole)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Olimpia Grudziadz)
    19/07/2020 16:00
  • L
  • 4 : 3(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole)
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
14
34
9
14
11
41:46
41
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza)
    19/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie)
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
15
34
11
7
16
36:45
40
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - GKS Belchatow)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice)
    19/07/2020 10:40
  • L
  • 3 : 0(Miedz Legnica - GKS Belchatow)
    16/07/2020 16:10
  • L
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
16
Relegation (Championship)
34
11
7
16
45:56
40
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Olimpia Grudziadz)
    19/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie)
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
17
Relegation (Championship)
34
8
6
20
46:67
30
  • L
  • 4 : 1(Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan)
    18/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec)
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
18
Relegation (Championship)
34
7
5
22
27:57
26
  • L
  • 0 : 2(Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 4 : 1(Chrobry Glogow - Wigry Suwalki)
    17/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz)
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
17
11
4
2
28:13
37
  • W
  • 4 : 1(Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Chrobry Glogow)
    14/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
2
Champions League (Promotion)
17
13
2
2
42:18
41
  • L
  • 0 : 1(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Chrobry Glogow)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 4 : 3(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole)
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
9
2
6
29:19
29
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Stomil Olsztyn)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Warta Poznan - GKS Tychy 71)
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
12
3
2
29:13
39
  • W
  • 3 : 0(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
7
6
4
29:21
27
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 3 : 0(Miedz Legnica - GKS Belchatow)
    16/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
8
5
4
31:21
29
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Odra Opole)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00
7
17
8
5
4
22:13
29
  • W
  • 4 : 1(Chrobry Glogow - Wigry Suwalki)
    17/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • W
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
8
17
4
2
11
13:24
14
  • W
  • 4 : 0(Puszcza Niepolomice - Radomiak Radom)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Chojniczanka Chojnice)
    02/06/2020 14:00
9
17
7
6
4
32:23
27
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - GKS Belchatow)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(GKS Tychy 71 - Chojniczanka Chojnice)
    07/06/2020 13:10
10
17
9
4
4
19:14
31
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71)
    18/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - Chrobry Glogow)
    02/06/2020 16:00
11
17
5
4
8
23:31
19
  • L
  • 0 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec)
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
12
17
8
5
4
28:21
29
  • W
  • 1 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
13
17
8
5
4
15:8
29
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Olimpia Grudziadz)
    19/07/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • W
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
14
17
6
4
7
21:24
22
  • D
  • 0 : 0(GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza)
    19/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
15
17
7
5
5
21:18
26
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice)
    19/07/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
16
Relegation (Championship)
17
6
4
7
26:28
22
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie)
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
17
Relegation (Championship)
17
4
1
12
20:33
13
  • L
  • 1 : 2(Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan)
    18/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec)
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziadz)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwalki)
    16/11/2019 15:00
18
Relegation (Championship)
17
5
4
8
16:24
19
  • L
  • 0 : 2(Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz)
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
17
10
0
7
29:18
30
  • W
  • 0 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec)
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
2
Champions League (Promotion)
17
6
6
5
22:17
24
  • L
  • 1 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
9
4
4
23:16
31
  • W
  • 1 : 2(Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan)
    18/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Warta Poznan)
    03/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
4
6
7
23:32
18
  • L
  • 4 : 0(Puszcza Niepolomice - Radomiak Radom)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    15/07/2020 18:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
7
3
7
20:23
24
  • L
  • 3 : 0(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
6
3
8
16:13
21
  • D
  • 0 : 0(GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza)
    19/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • L
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
7
17
6
2
9
19:31
20
  • W
  • 0 : 1(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Chrobry Glogow)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Chrobry Glogow)
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
8
17
9
7
1
23:13
34
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice)
    19/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
9
17
5
5
7
28:30
20
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71)
    18/07/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Warta Poznan - GKS Tychy 71)
    14/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • L
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
10
17
4
3
10
11:24
15
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Stomil Olsztyn)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
11
17
7
4
6
26:24
25
  • W
  • 0 : 2(Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec)
    25/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec)
    14/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Zaglebie Sosnowiec)
    04/06/2020 18:40
12
17
4
3
10
17:28
15
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz)
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
13
17
3
4
10
18:31
13
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Odra Opole)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 4 : 3(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole)
    15/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
14
17
3
10
4
20:22
19
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie)
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - GKS Jastrzebie)
    29/02/2020 16:00
15
17
4
2
11
15:27
14
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - GKS Belchatow)
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 0(Miedz Legnica - GKS Belchatow)
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    06/03/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
17
5
3
9
19:28
18
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Olimpia Grudziadz)
    19/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
17
Relegation (Championship)
17
4
5
8
26:34
17
  • L
  • 4 : 1(Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice)
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
17
2
1
14
11:33
7
  • L
  • 4 : 1(Chrobry Glogow - Wigry Suwalki)
    17/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00