Regionalliga Northeast - 2019/2020

Germania Halberstadt02Lokomotive Leipzig

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal29''
goalRobert Zickert
Goal38''
goalMatthias Steinborn

Official Streams:

Summary
29'
goalRobert Zickert
38'
goalMatthias Steinborn
38'

G O O O A A L - Matthias Steinborn scores in the penalty shoot-out.

29'

G O O O A A L - Robert Zickert scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
1
3
41:18
34
  • ?
  • RW Erfurt - VSG Altglienicke
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
2
15
9
5
1
27:15
32
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
3
15
9
3
3
38:26
30
  • ?
  • Energie Cottbus - Germania Halberstadt
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • W
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
4
15
9
2
4
46:25
29
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
5
15
9
2
4
36:22
29
  • ?
  • BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
6
15
6
4
5
26:20
22
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    22/11/2019 18:00
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
7
15
6
4
5
20:15
22
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
8
15
6
4
5
17:20
22
  • ?
  • BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen
    27/11/2019 18:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
9
15
4
9
2
17:12
21
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
10
15
4
6
5
16:18
18
  • ?
  • Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
11
15
5
2
8
26:32
17
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    22/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
12
15
4
4
7
24:27
16
  • ?
  • Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
13
15
4
4
7
20:25
16
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - Babelsberg
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
14
15
3
6
6
20:27
15
  • ?
  • Energie Cottbus - Germania Halberstadt
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
15
15
3
5
7
15:24
14
  • ?
  • RW Erfurt - VSG Altglienicke
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
16
15
1
8
6
15:25
11
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - Babelsberg
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
17
Relegation (Championship)
15
2
5
8
12:32
11
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
18
Relegation (Championship)
15
2
2
11
13:46
8
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
8
0
0
28:7
24
  • ?
  • VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV)
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
2
7
5
2
0
16:10
17
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 3(Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    27/09/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotive Leipzig - Optik Rathenow)
    23/08/2019 17:00
3
7
6
0
1
22:11
18
  • ?
  • Energie Cottbus - Germania Halberstadt
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 6 : 0(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    28/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(Energie Cottbus - VfB Auerbach)
    23/08/2019 17:30
4
7
4
1
2
21:12
13
  • ?
  • Hertha Berlin II - RW Erfurt
    29/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • W
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Hertha Berlin II - Babelsberg)
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    23/08/2019 17:00
5
8
6
1
1
21:4
19
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
6
8
3
2
3
14:11
11
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt)
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
7
8
4
2
2
13:5
14
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Union Fuerstenwalde)
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
8
7
4
2
1
10:5
14
  • ?
  • BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig)
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
9
8
2
5
1
7:5
11
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
10
8
3
2
3
9:10
11
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
  • L
  • 1 : 3(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    21/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
11
7
4
1
2
17:13
13
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    22/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - Berliner AK 07)
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Lokomotive Leipzig)
    27/08/2019 17:30
12
7
2
3
2
12:13
9
  • ?
  • Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
13
7
2
1
4
11:14
7
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - Babelsberg
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 5 : 1(ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach)
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Hertha Berlin II)
    27/08/2019 16:30
14
8
1
5
2
11:13
8
  • ?
  • Germania Halberstadt - VfB Auerbach
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
15
7
3
2
2
10:7
11
  • ?
  • RW Erfurt - VSG Altglienicke
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig)
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(RW Erfurt - ZFC Meuselwitz)
    21/08/2019 17:00
16
8
1
5
2
10:14
8
  • ?
  • Babelsberg - Berliner AK 07
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
17
Relegation (Championship)
7
1
3
3
6:11
6
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz)
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - RW Erfurt)
    28/08/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
8
2
1
5
7:19
7
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
1
3
13:11
10
  • ?
  • RW Erfurt - VSG Altglienicke
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
2
8
4
3
1
11:5
15
  • ?
  • VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig)
    22/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
3
8
3
3
2
16:15
12
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • W
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
4
8
5
1
2
25:13
16
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 3(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    21/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
5
7
3
1
3
15:18
10
  • ?
  • BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 3(Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    27/09/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
6
7
3
2
2
12:9
11
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    22/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Union Fuerstenwalde)
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(BSG Chemie Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/08/2019 15:30
7
7
2
2
3
7:10
8
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
8
8
2
2
4
7:15
8
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 6 : 0(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
9
7
2
4
1
10:7
10
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(Bischofswerdaer FV - FC Viktoria 1889 Berlin)
    24/08/2019 11:30
10
7
1
4
2
7:8
7
  • ?
  • Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig
    24/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig)
    29/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    11/09/2019 17:00
11
8
1
1
6
9:19
4
  • ?
  • Germania Halberstadt - VfB Auerbach
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
  • L
  • 5 : 1(ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach)
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
12
8
2
1
5
12:14
7
  • ?
  • Babelsberg - Berliner AK 07
    29/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - Berliner AK 07)
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
13
8
2
3
3
9:11
9
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz)
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
14
7
2
1
4
9:14
7
  • ?
  • Energie Cottbus - Germania Halberstadt
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt)
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - Germania Halberstadt)
    31/08/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Germania Halberstadt)
    28/08/2019 17:30
15
8
0
3
5
5:17
3
  • ?
  • Hertha Berlin II - RW Erfurt
    29/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
16
7
0
3
4
5:11
3
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - Babelsberg
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Hertha Berlin II - Babelsberg)
    28/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Babelsberg)
    24/08/2019 11:30
17
Relegation (Championship)
8
1
2
5
6:21
5
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
18
Relegation (Championship)
7
0
1
6
6:27
1
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV)
    29/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Babelsberg - Bischofswerdaer FV)
    28/08/2019 17:00