1. Division - 2019

Hamarkameratene32Nest Sotra

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card15''
yellow cardMarkus Solbakken
Goal57''
goalPeter Soerensen Nergaard
Player substitution71''
inOle Erik Midtskogen
inJonas Enkerud
Goal71''
goalSimen Bolkan Nordli
Player substitution79''
inJarmund Oeyen Kvernstuen
inSimen Bolkan Nordli
Yellow card82''
yellow cardKristian Loenstad Onsrud
Goal90''
goalJo Nymo Matland
Yellow card90''
yellow cardOdmar Faeroe
Goal9''
goalMarcus Mehnert
Player substitution75''
inIkenna Ikedi
inMads Bjoersvik Songve
Goal77''
goalMarcus Mehnert

Official Streams:

Summary
9'
goalMarcus Mehnert
yellow cardMarkus Solbakken
15'
Second half
goalPeter Soerensen Nergaard
57'
inOle Erik Midtskogen
outJonas Enkerud
71'
goalSimen Bolkan Nordli
71'
75'
inIkenna Ikedi
outMads Bjoersvik Songve
77'
goalMarcus Mehnert
inJarmund Oeyen Kvernstuen
outSimen Bolkan Nordli
79'
yellow cardKristian Loenstad Onsrud
82'
goalJo Nymo Matland
90'
yellow cardOdmar Faeroe
90'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Yellow card for Odmar Faeroe

90'

G O O O A A A L - Jo Nymo Matland is on target!

82'

Yellow card for Kristian Loenstad Onsrud

79'

Simen Bolkan Nordli is coming off and he is replaced by Jarmund Oeyen Kvernstuen

77'

G O O O A A A L - Marcus Mehnert is on target!

75'

Mads Bjoersvik Songve is coming off and he is replaced by Ikenna Ikedi

71'

G O O O A A A L - Simen Bolkan Nordli is on target!

71'

Jonas Enkerud is coming off and he is replaced by Ole Erik Midtskogen

57'

OWN GOAL - Peter Soerensen Nergaard sends the ball into his own net!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

15'

Yellow card for Markus Solbakken

9'

G O O O A A A L - Marcus Mehnert is on target!

The referee starts the match

Welcome to Briskeby, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
12Lukasz JarosinskiRenze Fij1
Starting Lineups
20Jo Nymo Matlandgoal90'goal57'Peter Soerensen Nergaard6
13Ruben Alegre GuerroDaniel Arrocha3
5Odmar Faeroeyellow card90'Bjarte Haugsdal5
10Emil Sildnesout75'Mads Bjoersvik Songve22
6Lars-Gunnar JohnsenJo Sondre Aas7
8Markus Solbakkenyellow card15'Kristoffer Nesse Stephensen29
99Abubakar Ibrahim AliyuAndreas Peterson20
22Kristian Loenstad Onsrudyellow card82'Mads Sande21
17Simen Bolkan Nordligoal71'out79'Tobias Hammer Svendsen27
9Jonas Enkerudout71'goal9'goal77'Marcus Mehnert77
Substitutes
25Davod ArzaniVladan Radojkic17
23Jarmund Oeyen Kvernstuenin79'in75'Ikenna Ikedi19
18Jean Alassane MendyEmil Harloff99
1Lars Jendal
24Hans Norbye
21Luca Sveen
11Ole Erik Midtskogenin71'
Coach
Gaute HelstrupSteffen Landro
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
25
4
1
67:25
79
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
30
19
8
3
53:30
65
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
19
5
6
54:31
62
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
58:42
48
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
4
12
38:36
46
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
6
11
51:39
45
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
7
30
14
6
10
43:31
44
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
8
30
11
6
13
47:47
39
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
9
29
11
5
13
46:46
38
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
10
30
11
5
14
43:47
38
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
11
30
12
2
16
47:59
38
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
12
30
8
9
13
34:54
33
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
13
29
6
10
13
29:46
27
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
6
7
17
35:53
25
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
4
10
16
38:54
22
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
3
4
23
36:79
13
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
15
0
0
44:12
45
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
22:8
38
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
2
2
30:14
35
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Tromsdalen)
    18/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
2
3
34:16
32
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
38:20
29
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
7
15
9
3
3
26:11
30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Kongsvinger)
    18/08/2019 16:00
8
15
8
4
3
28:18
28
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
9
14
6
1
7
22:22
19
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
10
15
7
3
5
28:21
24
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
11
15
7
2
6
30:31
23
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
12
15
6
5
4
18:18
23
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
13
15
4
6
5
15:19
18
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
2
5
8
15:24
11
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
8
5
17:19
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Start)
    22/08/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
15
2
2
11
17:40
8
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Sogndal)
    21/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
4
1
23:13
34
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
2
Champions League (Promotion)
15
7
6
2
31:22
27
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:17
27
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
7
5
24:26
16
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jerv - KFUM)
    21/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
1
8
14:18
19
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
4
7
13:19
16
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
7
15
5
3
7
17:20
18
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
8
15
3
2
10
19:29
11
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
9
15
5
4
6
24:24
19
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
10
15
4
2
9
15:26
14
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Aalesund - Hamarkameratene)
    28/08/2019 16:00
11
15
5
0
10
17:28
15
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
12
15
2
4
9
16:36
10
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sandnes - Jerv)
    18/08/2019 16:00
13
14
2
4
8
14:27
10
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
4
2
9
20:29
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Notodden)
    18/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
2
11
21:35
8
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
1
2
12
19:39
5
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00