National League - 2019/2020National League - 2019/2020

Hartlepool United01Harrogate

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution46''
inMark Kitching
inGime Toure
Player substitution75''
inLuke Molyneux
inMichael Raynes
Player substitution75''
inTyler Hamilton
inMark Shelton
Goal57''
goalJonathan Stead
Player substitution77''
inMark Beck
inJonathan Stead
Player substitution80''
inBrendan Kiernan
inJack Emmett
Summary
Second half
inMark Kitching
outGime Toure
46'
57'
goalJonathan Stead
inLuke Molyneux
outMichael Raynes
75'
inTyler Hamilton
outMark Shelton
75'
77'
inMark Beck
outJonathan Stead
80'
inBrendan Kiernan
outJack Emmett
80'

Harrogate make a substitution. Jack Emmett runs off the field and in comes Brendan Kiernan

77'

Harrogate make a substitution. Jonathan Stead runs off the field and in comes Mark Beck

75'

Hartlepool United make a substitution. Mark Shelton runs off the field and in comes Tyler Hamilton

75'

Hartlepool United make a substitution. Michael Raynes runs off the field and in comes Luke Molyneux

57'

G O O O A A L - Jonathan Stead scores in the penalty shoot-out.

46'

Hartlepool United make a substitution. Gime Toure runs off the field and in comes Mark Kitching

Goalkeeper
40Mitchell BeeneyJames Belshaw1
Starting Lineups
19Kenton RichardsonWarren Burrell6
14Gavan HolohanAlex Bradley15
4Michael Raynesout75'Connor Hall20
2Peter KiosoWilliam Smith22
7Ryan Donaldsongoal57'out77'Jonathan Stead16
29Mark Sheltonout75'Lloyd Kerry17
8Nicky Featherstoneout80'Jack Emmett8
16Gary LiddleJosh Falkingham4
9Nicke KabambaJack Diamond23
23Gime Toureout46'Jack Muldoon18
Substitutes
5Fraser KerrGeorge Smith3
15Gus Mafutain77'Mark Beck9
24Tyler Hamiltonin75'Joe Cracknell13
3Mark Kitchingin46'George Thomson7
21Luke Molyneuxin75'in80'Brendan Kiernan14
Coach
Dave ChallinorSimon Weaver
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
28
17
4
7
57:30
55
  • ?
  • Barrow - Bromley
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
15
8
8
54:36
53
  • ?
  • Yeovil Town - Hartlepool United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
15
7
8
47:37
52
  • ?
  • Ebbsfleet United - Harrogate
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
8
8
52:39
50
  • ?
  • Barrow - Bromley
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
12
11
7
46:31
47
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
29
13
7
9
42:28
46
  • ?
  • Solihull Moors - Boreham Wood
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
12
10
8
43:32
46
  • ?
  • Solihull Moors - Boreham Wood
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
8
31
13
7
11
44:46
46
  • ?
  • Stockport County - Sutton United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
9
30
12
9
9
41:43
45
  • ?
  • Wrexham - Woking
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
10
30
12
8
10
37:40
44
  • ?
  • FC Halifax Town - Maidenhead United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
11
31
10
11
10
44:43
41
  • ?
  • Yeovil Town - Hartlepool United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
12
29
11
8
10
35:37
41
  • ?
  • Notts County - Dover
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
13
28
10
10
8
41:35
40
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
14
31
10
10
11
40:37
40
  • ?
  • Stockport County - Sutton United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
15
31
11
6
14
49:55
39
  • ?
  • AFC Fylde - Torquay United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
16
29
9
11
9
37:41
38
  • ?
  • Eastleigh - Chesterfield
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
17
29
10
7
12
33:39
37
  • ?
  • Aldershot Town - Chorley
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
18
31
10
6
15
35:43
36
  • ?
  • FC Halifax Town - Maidenhead United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
19
31
8
9
14
37:43
33
  • ?
  • Wrexham - Woking
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
20
30
8
9
13
32:39
33
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
29
7
10
12
33:44
31
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
22
Relegation (Championship)
31
7
10
14
39:53
31
  • ?
  • Eastleigh - Chesterfield
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
29
5
10
14
38:58
25
  • ?
  • Ebbsfleet United - Harrogate
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
30
4
12
14
25:52
24
  • ?
  • Aldershot Town - Chorley
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
9
2
3
26:11
29
  • ?
  • Barrow - Bromley
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
5
3
28:16
29
  • ?
  • Yeovil Town - Hartlepool United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
3
2
25:13
33
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
5
2
34:19
29
  • ?
  • Bromley - Barnet
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
7
2
25:14
28
  • ?
  • Notts County - Dover
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
10
1
3
25:10
31
  • ?
  • Solihull Moors - Boreham Wood
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Bromley)
    12/10/2019 14:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
21:16
23
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
8
16
8
2
6
26:25
26
  • ?
  • Stockport County - Sutton United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
9
15
6
5
4
17:18
23
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
10
15
6
4
5
19:18
22
  • ?
  • FC Halifax Town - Maidenhead United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Torquay United)
    02/11/2019 15:00
11
15
5
5
5
22:22
20
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
12
15
3
5
7
20:23
14
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
13
14
6
5
3
22:16
23
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
14
15
5
4
6
26:23
19
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
15
15
7
1
7
24:26
22
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
16
14
5
7
2
18:14
22
  • ?
  • Eastleigh - Chesterfield
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Chorley)
    12/10/2019 14:00
17
15
6
4
5
21:18
22
  • ?
  • Aldershot Town - Chorley
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
18
15
3
4
8
15:22
13
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
19
16
6
6
4
20:16
24
  • ?
  • Wrexham - Woking
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 3 : 3(Wrexham - Yeovil Town)
    23/11/2019 15:00
20
15
5
5
5
23:21
20
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Notts County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
15
4
6
5
15:19
18
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
15
4
3
8
20:27
15
  • ?
  • Chesterfield - AFC Fylde
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
23
Relegation (Championship)
14
2
5
7
19:28
11
  • ?
  • Ebbsfleet United - Harrogate
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Chesterfield)
    02/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
15
3
5
7
11:24
14
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
8
2
4
31:19
26
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dagenham & Redbridge - Barrow)
    29/10/2019 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
3
5
26:20
24
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
5
4
6
22:24
19
  • ?
  • Ebbsfleet United - Harrogate
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
3
6
18:20
21
  • ?
  • Barrow - Bromley
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
5
4
5
21:17
19
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Woking - Notts County)
    29/10/2019 19:45
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
6
6
17:18
15
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
22:16
23
  • ?
  • Solihull Moors - Boreham Wood
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Boreham Wood)
    02/11/2019 15:00
8
15
5
5
5
18:21
20
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
9
15
6
4
5
24:25
22
  • ?
  • Wrexham - Woking
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Woking)
    02/11/2019 15:00
10
15
6
4
5
18:22
22
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
11
16
5
6
5
22:21
21
  • ?
  • Yeovil Town - Hartlepool United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
12
14
8
3
3
15:14
27
  • ?
  • Notts County - Dover
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Dover)
    02/11/2019 15:00
13
14
4
5
5
19:19
17
  • ?
  • Bromley - Barnet
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Barnet)
    29/10/2019 19:45
14
16
5
6
5
14:14
21
  • ?
  • Stockport County - Sutton United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
15
16
4
5
7
25:29
17
  • ?
  • AFC Fylde - Torquay United
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
16
15
4
4
7
19:27
16
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
17
14
4
3
7
12:21
15
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Aldershot Town)
    29/10/2019 19:45
18
16
7
2
7
20:21
23
  • ?
  • FC Halifax Town - Maidenhead United
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
19
15
2
3
10
17:27
9
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
20
15
3
4
8
9:18
13
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
14
3
4
7
18:25
13
  • ?
  • Chesterfield - AFC Fylde
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Maidenhead United - AFC Fylde)
    29/10/2019 19:45
22
Relegation (Championship)
16
3
7
6
19:26
16
  • ?
  • Eastleigh - Chesterfield
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
15
3
5
7
19:30
14
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
15
1
7
7
14:28
10
  • ?
  • Aldershot Town - Chorley
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Chesterfield - Chorley)
    16/11/2019 15:00