Superettan - 2020

IK Brage21GAIS

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution8''
inAndre Kamp
inKristian Andersen
Goal68''
goalDouglas Karlberg
Player substitution74''
inRobbin Sellin
inBantu Mzwakali
Goal78''
goalDouglas Karlberg
Player substitution87''
inAlexander Ekblad
inLeonard Pllana
Yellow card36''
yellow cardBoris Lumbana
Player substitution70''
inHaris Cirak
inJulius Lindberg
Goal79''
goalRichard Yarsuvat
Player substitution82''
inNikola Ladan
inMervan Celik

TV Channels:

Official Streams:

Summary
inAndre Kamp
outKristian Andersen
8'
36'
yellow cardBoris Lumbana
Second half
goalDouglas Karlberg
68'
70'
inHaris Cirak
outJulius Lindberg
inRobbin Sellin
outBantu Mzwakali
74'
goalDouglas Karlberg
78'
79'
goalRichard Yarsuvat
82'
inNikola Ladan
outMervan Celik
inAlexander Ekblad
outLeonard Pllana
87'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

87'

Leonard Pllana is coming off and he is replaced by Alexander Ekblad

82'

Mervan Celik is coming off and he is replaced by Nikola Ladan

79'

G O O O A A A L - Richard Yarsuvat is on target!

78'

G O O O A A A L - Douglas Karlberg is on target!

74'

Bantu Mzwakali is coming off and he is replaced by Robbin Sellin

70'

Julius Lindberg is coming off and he is replaced by Haris Cirak

68'

G O O O A A A L - Douglas Karlberg is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

36'

Yellow card for Boris Lumbana

8'

Kristian Andersen is coming off and he is replaced by Andre Kamp

The referee starts the match

Goalkeeper
1Adrian EngdahlMathias Karlsson1
Starting Lineups
3Moses MakasiNiclas Andersen5
5Carlos GarciaCharlie Weberg2
2Alexander ZetterstroemCarl Nystroem6
13Pontus HindrikesAugust Waengberg3
18Bantu Mzwakaliout74'Adnan Maric9
8Seth Hellbergyellow card36'Boris Lumbana18
6Bjarni Antonssonout70'Julius Lindberg11
10Leonard Pllanaout87'out82'Mervan Celik10
22Kristian Andersenout8'Meinhard Olsen16
9Douglas Karlberggoal68'goal78'goal79'Richard Yarsuvat12
Substitutes
7Robbin Sellinin74'Emin Grozdanic24
19Pontus JonssonJesper Brandt14
24Noa Williamsin82'Nikola Ladan7
88Peter RosendalJulius Johansson19
15Alexander Ekbladin87'Joackim Aaberg4
16Andre Kampin8'in70'Haris Cirak8
21Lukas HiltunenErik Westgaerds30
Coach
Kleber SaarenpaeaStefan Jacobsson
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
19
13
4
2
45:16
43
  • ?
  • Norrby - Degerfors
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 6(Umeaa - Degerfors)
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
2
Champions League (Promotion)
19
11
5
3
32:13
38
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Halmstads BK
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
11
2
6
34:24
35
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Joenkoepings Soedra
    18/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
4
19
7
10
2
27:21
31
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
5
19
8
6
5
26:23
30
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
6
19
8
5
6
26:25
29
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
7
19
7
6
6
32:27
27
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GIF Sundsvall)
    22/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • ?
  • Oestersunds FK - GIF Sundsvall
    13/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
8
19
7
5
7
23:25
26
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
9
19
5
8
6
22:23
23
  • ?
  • Norrby - Degerfors
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GIF Sundsvall)
    22/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
10
19
5
7
7
17:26
22
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(GAIS - Vaesteraas SK)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • ?
  • GAIS - Oestersunds FK
    30/08/2020 17:00
11
19
5
5
9
19:23
20
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • ?
  • Trelleborgs FF - Oestersunds FK
    27/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
12
19
5
4
10
21:28
19
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Vaesteraas SK - Oestersunds FK
    07/11/2020 18:00
  • L
  • 1 : 0(GAIS - Vaesteraas SK)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
13
Relegation Playoff
19
3
9
7
24:26
18
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • ?
  • Oestersunds FK - Dalkurd FF
    01/11/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
14
Relegation Playoff
19
3
8
8
16:29
17
  • ?
  • Umeaa - AFC Eskilstuna
    27/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Umeaa
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 6(Umeaa - Degerfors)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
15
Relegation (Championship)
19
4
4
11
17:36
16
  • ?
  • Umeaa - AFC Eskilstuna
    27/09/2020 15:30
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oestersunds FK
    25/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Eskilstuna - Ljungskile)
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
16
Relegation (Championship)
19
3
6
10
21:37
15
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(AFC Eskilstuna - Ljungskile)
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • Ljungskile - Oestersunds FK
    20/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
10
8
0
2
24:9
24
  • ?
  • Degerfors - Vaesteraas SK
    05/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
  • W
  • 4 : 1(Degerfors - Ljungskile)
    16/08/2020 12:30
  • W
  • 5 : 0(Degerfors - AFC Eskilstuna)
    08/08/2020 11:00
2
Champions League (Promotion)
10
6
1
3
18:9
19
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Halmstads BK - GIF Sundsvall)
    22/08/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Halmstads BK - Oesters IF)
    11/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Halmstads BK - GAIS)
    08/08/2020 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
8
2
1
23:9
26
  • ?
  • Joenkoepings Soedra - Halmstads BK
    03/10/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Joenkoepings Soedra - Vaesteraas SK)
    23/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Joenkoepings Soedra - Dalkurd FF)
    12/08/2020 17:00
4
10
3
7
0
14:9
16
  • ?
  • Akropolis IF - Umeaa
    04/10/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Degerfors)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - GIF Sundsvall)
    11/08/2020 17:00
5
9
5
2
2
15:9
17
  • ?
  • Oesters IF - Dalkurd FF
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
  • W
  • 4 : 2(Oesters IF - IK Brage)
    15/08/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Oesters IF - Akropolis IF)
    07/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Oesters IF - GIF Sundsvall)
    25/07/2020 13:00
6
9
4
3
2
13:9
15
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - Norrby)
    12/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(IK Brage - Trelleborgs FF)
    03/08/2020 17:00
7
9
4
2
3
18:13
14
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 0(GIF Sundsvall - GAIS)
    15/08/2020 15:30
  • W
  • 5 : 2(GIF Sundsvall - Ljungskile)
    07/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(GIF Sundsvall - Degerfors)
    01/08/2020 15:30
8
9
6
1
2
15:9
19
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Joenkoepings Soedra)
    18/08/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    09/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Oergryte FF - Vaesteraas SK)
    03/08/2020 17:00
9
9
3
3
3
13:10
12
  • ?
  • Norrby - Degerfors
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GIF Sundsvall)
    22/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(Norrby - Trelleborgs FF)
    16/08/2020 15:30
  • ?
  • Norrby - Oestersunds FK
    09/08/2020 17:00
10
10
5
4
1
11:6
19
  • ?
  • GAIS - Halmstads BK
    10/10/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(GAIS - Vaesteraas SK)
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • ?
  • GAIS - Oestersunds FK
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    22/08/2020 15:30
11
10
3
4
3
11:9
13
  • ?
  • Trelleborgs FF - Norrby
    05/10/2020 17:00
  • ?
  • Trelleborgs FF - Oestersunds FK
    27/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    29/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - AFC Eskilstuna)
    23/08/2020 15:30
12
9
4
2
3
14:12
14
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Vaesteraas SK - Oestersunds FK
    07/11/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Umeaa)
    16/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Vaesteraas SK - IK Brage)
    07/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
9
2
6
1
14:9
12
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Vaesteraas SK)
    29/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - Halmstads BK)
    15/08/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Dalkurd FF - Norrby)
    08/08/2020 15:30
14
Relegation Playoff
9
1
5
3
9:15
8
  • ?
  • Umeaa - AFC Eskilstuna
    27/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 6(Umeaa - Degerfors)
    21/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - Norrby)
    22/08/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Umeaa - Oergryte FF)
    13/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Umeaa - Dalkurd FF)
    03/08/2020 16:00
15
Relegation (Championship)
10
3
2
5
12:16
11
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oergryte FF
    12/10/2020 17:00
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oestersunds FK
    25/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Eskilstuna - Ljungskile)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(AFC Eskilstuna - Akropolis IF)
    17/08/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
9
3
3
3
12:13
12
  • ?
  • Ljungskile - GAIS
    04/10/2020 12:30
  • ?
  • Ljungskile - Oestersunds FK
    20/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Ljungskile - Oesters IF)
    23/08/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - AFC Eskilstuna)
    12/08/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
5
4
0
21:7
19
  • ?
  • Norrby - Degerfors
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 6(Umeaa - Degerfors)
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Degerfors)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Degerfors)
    12/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(GIF Sundsvall - Degerfors)
    01/08/2020 15:30
2
Champions League (Promotion)
9
5
4
0
14:4
19
  • ?
  • Joenkoepings Soedra - Halmstads BK
    03/10/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Halmstads BK
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - Halmstads BK)
    15/08/2020 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
0
5
11:15
9
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Joenkoepings Soedra
    18/10/2020 17:00
  • L
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Joenkoepings Soedra)
    18/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Norrby - Joenkoepings Soedra)
    02/08/2020 12:30
4
9
4
3
2
13:12
15
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • ?
  • Oestersunds FK - Akropolis IF
    23/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Eskilstuna - Akropolis IF)
    17/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Oesters IF - Akropolis IF)
    07/08/2020 17:00
5
10
3
4
3
11:14
13
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Ljungskile - Oesters IF)
    23/08/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Halmstads BK - Oesters IF)
    11/08/2020 17:00
6
10
4
2
4
13:16
14
  • ?
  • Oergryte FF - IK Brage
    03/10/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • L
  • 4 : 2(Oesters IF - IK Brage)
    15/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Vaesteraas SK - IK Brage)
    07/08/2020 17:00
7
10
3
4
3
14:14
13
  • ?
  • Vaesteraas SK - GIF Sundsvall
    11/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GIF Sundsvall)
    22/09/2020 17:00
  • ?
  • Oestersunds FK - GIF Sundsvall
    13/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Halmstads BK - GIF Sundsvall)
    22/08/2020 15:30
8
10
1
4
5
8:16
7
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oergryte FF
    12/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    22/08/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Oergryte FF
    16/08/2020 17:00
9
10
2
5
3
9:13
11
  • ?
  • Trelleborgs FF - Norrby
    05/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - Norrby)
    22/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - Norrby)
    12/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Dalkurd FF - Norrby)
    08/08/2020 15:30
10
9
0
3
6
6:20
3
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(GIF Sundsvall - GAIS)
    15/08/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Halmstads BK - GAIS)
    08/08/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - GAIS)
    02/08/2020 15:30
11
9
2
1
6
8:14
7
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 3(Norrby - Trelleborgs FF)
    16/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    09/08/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(IK Brage - Trelleborgs FF)
    03/08/2020 17:00
12
10
1
2
7
7:16
5
  • ?
  • Degerfors - Vaesteraas SK
    05/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(GAIS - Vaesteraas SK)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Vaesteraas SK)
    29/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Joenkoepings Soedra - Vaesteraas SK)
    23/08/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    12/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
10
1
3
6
10:17
6
  • ?
  • Oesters IF - Dalkurd FF
    04/10/2020 11:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Dalkurd FF
    01/11/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    24/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Joenkoepings Soedra - Dalkurd FF)
    12/08/2020 17:00
14
Relegation Playoff
10
2
3
5
7:14
9
  • ?
  • Akropolis IF - Umeaa
    04/10/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Umeaa
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Umeaa)
    16/08/2020 12:30
15
Relegation (Championship)
9
1
2
6
5:20
5
  • ?
  • Umeaa - AFC Eskilstuna
    27/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - AFC Eskilstuna)
    23/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - AFC Eskilstuna)
    12/08/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(Degerfors - AFC Eskilstuna)
    08/08/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
10
0
3
7
9:24
3
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(AFC Eskilstuna - Ljungskile)
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Degerfors - Ljungskile)
    16/08/2020 12:30
  • L
  • 5 : 2(GIF Sundsvall - Ljungskile)
    07/08/2020 17:00