1. Division: 1. Liga - 2019/2020

Jablonec22Sparta Prague

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card45''
yellow cardVladimir Jovovic
Yellow card45''
yellow cardJakub Povazanec
Player substitution46''
inJan Matousek
inVladimir Jovovic
Player substitution46''
inJan Chramosta
inTomas Pilik
Goal47''
goalJan Matousek
Yellow card56''
yellow cardJan Krob
Yellow card59''
yellow cardMilos Kratochvil
Goal74''
goalJan Chramosta
Player substitution82''
inVojtech Kubista
inJan Matousek
Goal4''
goalLibor Kozak
Goal18''
goalMartin Frydek
Yellow card38''
yellow cardAndreas Vindheim
Yellow card62''
yellow cardLibor Kozak
Yellow card64''
yellow cardMartin Frydek
Player substitution68''
inMatej Hanousek
inAndreas Vindheim
Yellow card75''
yellow cardLadislav Krejci
Player substitution82''
inGeorges Mandjeck
inMartin Hasek
Player substitution88''
inBenjamin Tetteh
inLibor Kozak
Yellow card89''
yellow cardMatej Hanousek

TV Channels:

Official Streams:

Summary
4'
goalLibor Kozak
18'
goalMartin Frydek
38'
yellow cardAndreas Vindheim
yellow cardVladimir Jovovic
45'
yellow cardJakub Povazanec
45'
Second half
inJan Matousek
outVladimir Jovovic
46'
inJan Chramosta
outTomas Pilik
46'
goalJan Matousek
47'
yellow cardJan Krob
56'
yellow cardMilos Kratochvil
59'
62'
yellow cardLibor Kozak
64'
yellow cardMartin Frydek
68'
inMatej Hanousek
outAndreas Vindheim
goalJan Chramosta
74'
75'
yellow cardLadislav Krejci
82'
inGeorges Mandjeck
outMartin Hasek
inVojtech Kubista
outJan Matousek
82'
88'
inBenjamin Tetteh
outLibor Kozak
89'
yellow cardMatej Hanousek
89'

Matej Hanousek is shown a yellow card by the referee

88'

Sparta Prague make a substitution. Libor Kozak runs off the field and in comes Benjamin Tetteh

82'

Jablonec make a substitution. Jan Matousek runs off the field and in comes Vojtech Kubista

82'

Sparta Prague make a substitution. Martin Hasek runs off the field and in comes Georges Mandjeck

75'

Ladislav Krejci is shown a yellow card by the referee

74'

G O O O A A L - Jan Chramosta scores in the penalty shoot-out.

68'

Sparta Prague make a substitution. Andreas Vindheim runs off the field and in comes Matej Hanousek

64'

Martin Frydek is shown a yellow card by the referee

62'

Libor Kozak is shown a yellow card by the referee

59'

Milos Kratochvil is shown a yellow card by the referee

56'

Jan Krob is shown a yellow card by the referee

47'

G O O O A A L - Jan Matousek scores in the penalty shoot-out.

46'

Jablonec make a substitution. Tomas Pilik runs off the field and in comes Jan Chramosta

46'

Jablonec make a substitution. Vladimir Jovovic runs off the field and in comes Jan Matousek

45'

Jakub Povazanec is shown a yellow card by the referee

45'

Vladimir Jovovic is shown a yellow card by the referee

38'

Andreas Vindheim is shown a yellow card by the referee

18'

G O O O A A L - Martin Frydek scores in the penalty shoot-out.

4'

G O O O A A L - Libor Kozak scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
30Vlastimil HrubyMilan Heca29
Starting Lineups
16Jan Krobyellow card56'goal18'yellow card64'Martin Frydek17
23Tomas BreckaDavid Lischka13
4Jakub JugasSemih Kaya2
20Libor HolikMichal Sacek16
7Jakub Povazanecyellow card45'Adam Hlozek20
8Jan SykoraMichal Travnik25
6Tomas Pilikout46'yellow card75'Ladislav Krejci37
10Milos Kratochvilyellow card59'out82'Martin Hasek21
25Vladimir Jovovicyellow card45'out46'yellow card38'out68'Andreas Vindheim32
15Martin Dolezalgoal4'yellow card62'out88'Libor Kozak18
Substitutes
3Tomas Huebschmanin82'Georges Mandjeck40
18Rafael Acostain68'yellow card89'Matej Hanousek15
21Jan Matousekin46'goal47'out82'Florin Nita1
27Vojtech Kubistain82'Costa Nhamoinesu26
33Adam Richterin88'Benjamin Tetteh30
14Kasper HaemaelaeinenLukas Julis3
19Jan Chramostain46'goal74'David Hancko33
Coach
Petr RadaVaclav Jilek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
14
2
0
36:3
44
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
16
10
3
3
31:15
33
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
16
9
2
5
32:22
29
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
4
16
8
4
4
29:22
28
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
5
16
7
4
5
30:21
25
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
6
16
8
1
7
27:22
25
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
7
16
7
4
5
20:21
25
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
8
16
7
2
7
26:26
23
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
9
16
6
3
7
25:26
21
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
16
4
7
5
22:23
19
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
16
4
6
6
13:23
18
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
4
8
18:28
16
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
13
Relegation Playoff
16
4
3
9
11:22
15
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
16
3
4
9
14:28
13
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
15
Relegation Playoff
16
2
5
9
11:23
11
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
16
Relegation Playoff
16
2
4
10
7:27
10
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
8
0
0
20:1
24
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
2
9
7
0
2
21:9
21
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
3
9
8
0
1
26:11
24
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
4
9
6
2
1
22:10
20
  • ?
  • Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
5
8
5
1
2
18:8
16
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
6
9
6
1
2
22:8
19
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
7
7
4
2
1
12:5
14
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
8
9
4
2
3
13:12
14
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
9
7
3
2
2
14:11
11
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Sparta Prague)
    25/08/2019 17:00
10
7
3
3
1
11:8
12
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Teplice)
    23/08/2019 16:00
11
Relegation Playoff
7
2
3
2
7:10
9
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
7
4
3
0
11:5
15
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - Sigma Olomouc)
    17/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
9
3
1
5
6:12
10
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
14
Relegation Playoff
9
3
4
2
11:7
13
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
15
Relegation Playoff
7
0
3
4
2:7
3
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Slovan Liberec)
    18/08/2019 15:00
16
Relegation Playoff
7
1
2
4
3:9
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
16:2
20
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slavia Prague)
    16/08/2019 16:00
2
7
3
3
1
10:6
12
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Viktoria Plzen)
    18/08/2019 17:00
3
7
1
2
4
6:11
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
4
7
2
2
3
7:12
8
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Pribram - Jablonec)
    24/08/2019 15:00
5
8
2
3
3
12:13
9
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
6
7
2
0
5
5:14
6
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
7
9
3
2
4
8:16
11
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
8
7
3
0
4
13:14
9
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Mlada Boleslav - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    25/08/2019 14:30
9
9
3
1
5
11:15
10
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slovan Liberec
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
10
9
1
4
4
11:15
7
  • ?
  • Karvina - Sigma Olomouc
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
11
Relegation Playoff
9
2
3
4
6:13
9
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
9
0
1
8
7:23
1
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
13
Relegation Playoff
7
1
2
4
5:10
5
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
14
Relegation Playoff
7
0
0
7
3:21
0
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
15
Relegation Playoff
9
2
2
5
9:16
8
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
16
Relegation Playoff
9
1
2
6
4:18
5
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00