1. Division - 2019

Jerv02Kongsvinger

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card51''
yellow cardAlexander Dang
Player substitution69''
inOle Marius Haabestad
inBjoernar Hove
Player substitution69''
inMichael Baidoo
inDaniel Aase
Player substitution90''
inTobias Wangerud
inMathias Wichmann
Goal1''
goalMartin Lundal
Goal29''
goalSimon Marklund
Yellow card44''
yellow cardAdem Gueven
Player substitution71''
inDong-Wan Gang
inMathias Berg Gjerstroem
Player substitution78''
inMarkus Aanesland
inShuaibu Ibrahim
Player substitution90''
inChristian Roeer
inMarlinho

Official Streams:

Summary
1'
goalMartin Lundal
29'
goalSimon Marklund
44'
yellow cardAdem Gueven
Second half
yellow cardAlexander Dang
51'
inOle Marius Haabestad
outBjoernar Hove
69'
inMichael Baidoo
outDaniel Aase
69'
71'
inDong-Wan Gang
outMathias Berg Gjerstroem
78'
inMarkus Aanesland
outShuaibu Ibrahim
inTobias Wangerud
outMathias Wichmann
90'
90'
inChristian Roeer
outMarlinho
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Marlinho is coming off and he is replaced by Christian Roeer

90'

Mathias Wichmann is coming off and he is replaced by Tobias Wangerud

78'

Shuaibu Ibrahim is coming off and he is replaced by Markus Aanesland

71'

Mathias Berg Gjerstroem is coming off and he is replaced by Dong-Wan Gang

69'

Daniel Aase is coming off and he is replaced by Michael Baidoo

69'

Bjoernar Hove is coming off and he is replaced by Ole Marius Haabestad

51'

Yellow card for Alexander Dang

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

44'

Yellow card for Adem Gueven

29'

G O O O A A A L - Simon Marklund is on target!

1'

G O O O A A A L - Martin Lundal is on target!

The referee starts the match

Welcome to J. J. Ugland Stadion – Levermyr, the match will start in about 5 minutes.

J. J. Ugland Stadion – Levermyr
Goalkeeper
1Benjamin BoujarAli Ahamada30
Starting Lineups
4Espen KnudsenIman Mafi18
5Peter Reinhardsengoal1'Martin Lundal19
3Bjoernar Hoveout69'Edvard Skagestad3
18Joergen SolliFredrik Mani Paalerud2
11Daniel Aaseout69'Landry N'Guemo27
6Mathias Wichmannout90'out90'Marlinho15
13Haakon Suggeliaout71'Mathias Berg Gjerstroem29
2Torje Wichnegoal29'Simon Marklund11
7Simon Andreas Larsenout78'Shuaibu Ibrahim26
22Alexander Dangyellow card51'yellow card44'Adem Gueven9
Substitutes
31Daniel Roppestadin90'Christian Roeer5
16Tobias Wangerudin90'Jonas Roenningen28
96Anthony Okachiin78'Markus Aanesland14
23Ole Marius Haabestadin69'Ville Jalasto6
20Oeystein OevretveitStian Bolstad12
98Michael Baidooin69'Martin Tangen Vinjor23
in71'Dong-Wan Gang8
Coach
Arne SandstoeVitor Gazimba
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
25
4
1
67:25
79
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
30
19
8
3
53:30
65
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
19
5
6
54:31
62
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
58:42
48
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
4
12
38:36
46
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
6
11
51:39
45
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
7
30
14
6
10
43:31
44
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
8
30
11
6
13
47:47
39
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
9
30
11
5
14
46:49
38
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
10
30
11
5
14
43:47
38
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
11
30
12
2
16
47:59
38
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
12
30
8
9
13
34:54
33
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
13
30
7
10
13
32:46
30
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
6
7
17
35:53
25
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
4
10
16
38:54
22
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
3
4
23
36:79
13
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
15
0
0
44:12
45
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
22:8
38
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
2
2
30:14
35
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Tromsdalen)
    18/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
2
3
34:16
32
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
38:20
29
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
7
15
9
3
3
26:11
30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Kongsvinger)
    18/08/2019 16:00
8
15
8
4
3
28:18
28
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
9
15
6
1
8
22:25
19
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
10
15
7
3
5
28:21
24
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
11
15
7
2
6
30:31
23
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
12
15
6
5
4
18:18
23
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
13
15
4
6
5
15:19
18
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
2
5
8
15:24
11
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
8
5
17:19
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Start)
    22/08/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
15
2
2
11
17:40
8
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Sogndal)
    21/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
4
1
23:13
34
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
2
Champions League (Promotion)
15
7
6
2
31:22
27
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:17
27
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
7
5
24:26
16
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jerv - KFUM)
    21/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
1
8
14:18
19
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
4
7
13:19
16
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
7
15
5
3
7
17:20
18
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
8
15
3
2
10
19:29
11
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
9
15
5
4
6
24:24
19
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
10
15
4
2
9
15:26
14
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Aalesund - Hamarkameratene)
    28/08/2019 16:00
11
15
5
0
10
17:28
15
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
12
15
2
4
9
16:36
10
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sandnes - Jerv)
    18/08/2019 16:00
13
15
3
4
8
17:27
13
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
4
2
9
20:29
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Notodden)
    18/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
2
11
21:35
8
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
1
2
12
19:39
5
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00