2. Division: PFL Zone Ural-Povolzhye - 2019/2020

Lada SOK01Akron Tolyatti

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal57''
goalDaniil Melikov

Official Streams:

Summary
Second half
57'
goalDaniil Melikov
57'

G O O O A A L - Daniil Melikov scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
12
2
3
29:16
38
  • ?
  • Akron Tolyatti - Zenit Izhevsk
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Volga Ulyanovsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(KamAZ - Akron Tolyatti)
    26/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Akron Tolyatti - Tyumen)
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
11
3
3
34:17
36
  • ?
  • FC Chelyabinsk - NoSta
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Chelyabinsk - Zenit Izhevsk)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - FC Chelyabinsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 2(FC Chelyabinsk - KamAZ)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
11
2
4
34:16
35
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Ural II
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 4 : 1(Ural II - KamAZ)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Tyumen - Ural II)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 0(Ural II - Lada Tolyatti)
    20/10/2019 09:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
10
2
5
37:23
32
  • ?
  • KamAZ - Lada SOK
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 4 : 1(Ural II - KamAZ)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(KamAZ - Akron Tolyatti)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Chelyabinsk - KamAZ)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
7
3
7
19:18
24
  • ?
  • KamAZ - Lada SOK
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Tyumen)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 0 : 5(Lada Tolyatti - Lada SOK)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Lada SOK - FC Ufa II)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
6
4
7
20:20
22
  • ?
  • Tyumen - Zvezda Perm
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 5 : 2(Zvezda Perm - Lada Tolyatti)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Zvezda Perm)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Zvezda Perm)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
7
Relegation Playoff
17
6
4
7
23:26
22
  • ?
  • FC Chelyabinsk - NoSta
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(NoSta - FC Ufa II)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 3 : 3(Zenit Izhevsk - NoSta)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Zvezda Perm)
    20/10/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
8
Relegation Playoff
17
6
2
9
19:26
20
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Ural II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Volga Ulyanovsk)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - FC Chelyabinsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
9
Relegation Playoff
17
5
3
9
27:27
18
  • ?
  • Akron Tolyatti - Zenit Izhevsk
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(FC Chelyabinsk - Zenit Izhevsk)
    03/11/2019 10:00
  • D
  • 3 : 3(Zenit Izhevsk - NoSta)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 2(Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
10
Relegation Playoff
17
7
5
5
25:21
14
  • ?
  • Tyumen - Zvezda Perm
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Tyumen)
    03/11/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(Tyumen - Ural II)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 0(Akron Tolyatti - Tyumen)
    20/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
11
Relegation Playoff
17
3
1
13
12:47
10
  • ?
  • Lada Tolyatti - FC Ufa II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 5 : 2(Zvezda Perm - Lada Tolyatti)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 5(Lada Tolyatti - Lada SOK)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Ural II - Lada Tolyatti)
    20/10/2019 09:00
  • L
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
12
17
1
3
13
17:39
6
  • ?
  • Lada Tolyatti - FC Ufa II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(NoSta - FC Ufa II)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Zvezda Perm)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Lada SOK - FC Ufa II)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
6
1
0
16:6
19
  • ?
  • Akron Tolyatti - Zenit Izhevsk
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Volga Ulyanovsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 0(Akron Tolyatti - Tyumen)
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
6
1
1
17:8
19
  • ?
  • FC Chelyabinsk - NoSta
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Chelyabinsk - Zenit Izhevsk)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 4 : 2(FC Chelyabinsk - KamAZ)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
7
1
1
25:9
22
  • ?
  • Ural II - Zenit Izhevsk
    14/04/2020 12:00
  • W
  • 4 : 1(Ural II - KamAZ)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 4 : 0(Ural II - Lada Tolyatti)
    20/10/2019 09:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • L
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
1
2
14:4
16
  • ?
  • KamAZ - Lada SOK
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(KamAZ - Akron Tolyatti)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
4
2
3
8:10
14
  • ?
  • Lada SOK - Volga Ulyanovsk
    14/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Tyumen)
    03/11/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Lada SOK - FC Ufa II)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
3
4
2
16:13
13
  • ?
  • Zvezda Perm - KamAZ
    14/04/2020 12:00
  • W
  • 5 : 2(Zvezda Perm - Lada Tolyatti)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
7
Relegation Playoff
9
2
1
6
8:16
7
  • ?
  • NoSta - Lada Tolyatti
    14/04/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(NoSta - FC Ufa II)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Zvezda Perm)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
8
Relegation Playoff
8
3
1
4
9:10
10
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Ural II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - FC Chelyabinsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
9
Relegation Playoff
10
3
1
6
15:17
10
  • ?
  • Zenit Izhevsk - Lada SOK
    19/04/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Zenit Izhevsk - NoSta)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
10
Relegation Playoff
8
4
2
2
14:10
14
  • ?
  • Tyumen - Zvezda Perm
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Tyumen - Ural II)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
11
Relegation Playoff
9
2
1
6
5:23
7
  • ?
  • Lada Tolyatti - FC Ufa II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 0 : 5(Lada Tolyatti - Lada SOK)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
12
8
1
1
6
8:15
4
  • ?
  • FC Ufa II - Tyumen
    14/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Zvezda Perm)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
6
1
3
13:10
19
  • ?
  • Ural II - Akron Tolyatti
    25/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(KamAZ - Akron Tolyatti)
    26/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
17:9
17
  • ?
  • Akron Tolyatti - FC Chelyabinsk
    14/04/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - FC Chelyabinsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
1
3
9:7
13
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Ural II
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Tyumen - Ural II)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
1
3
23:19
16
  • ?
  • Zvezda Perm - KamAZ
    14/04/2020 12:00
  • L
  • 4 : 1(Ural II - KamAZ)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 4 : 2(FC Chelyabinsk - KamAZ)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
1
4
11:8
10
  • ?
  • KamAZ - Lada SOK
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 0 : 5(Lada Tolyatti - Lada SOK)
    26/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
0
5
4:7
9
  • ?
  • Tyumen - Zvezda Perm
    07/04/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Zvezda Perm)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Zvezda Perm)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
7
Relegation Playoff
8
4
3
1
15:10
15
  • ?
  • FC Chelyabinsk - NoSta
    07/04/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Zenit Izhevsk - NoSta)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
8
Relegation Playoff
9
3
1
5
10:16
10
  • ?
  • Lada SOK - Volga Ulyanovsk
    14/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Volga Ulyanovsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
9
Relegation Playoff
7
2
2
3
12:10
8
  • ?
  • Akron Tolyatti - Zenit Izhevsk
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(FC Chelyabinsk - Zenit Izhevsk)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 0 : 2(Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
10
Relegation Playoff
9
3
3
3
11:11
12
  • ?
  • FC Ufa II - Tyumen
    14/04/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Tyumen)
    03/11/2019 10:00
  • L
  • 3 : 0(Akron Tolyatti - Tyumen)
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
11
Relegation Playoff
8
1
0
7
7:24
3
  • ?
  • NoSta - Lada Tolyatti
    14/04/2020 12:00
  • L
  • 5 : 2(Zvezda Perm - Lada Tolyatti)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Ural II - Lada Tolyatti)
    20/10/2019 09:00
  • L
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
12
9
0
2
7
9:24
2
  • ?
  • Lada Tolyatti - FC Ufa II
    07/04/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(NoSta - FC Ufa II)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Lada SOK - FC Ufa II)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • L
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00