Segunda B Grp. II - 2019/2020

Logrones11Real Valladolid B

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal15''
goalAnder Vitoria
Goal53''
goalDiego Lopez
Summary
goalAnder Vitoria
15'
Second half
53'
goalDiego Lopez
53'

G O O O A A L - Diego Lopez scores in the penalty shoot-out.

15'

G O O O A A L - Ander Vitoria scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
12
8
2
2
31:14
26
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca
    16/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
4
1
25:10
25
  • ?
  • Leonesa - Club Haro Deportivo
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
3
2
22:11
24
  • ?
  • Logrones - Burgos CF
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
2
3
25:14
23
  • ?
  • Tudelano - Real Sociedad B
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
5
12
6
2
4
20:15
20
  • ?
  • Real Valladolid B - CD Calahorra
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
6
12
6
1
5
17:16
19
  • ?
  • Osasuna B - Barakaldo
    16/11/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
7
12
5
4
3
15:14
19
  • ?
  • Logrones - Burgos CF
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
8
12
3
8
1
14:12
17
  • ?
  • Real Valladolid B - CD Calahorra
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
9
12
5
2
5
17:18
17
  • ?
  • Salamanca CF UDS - Alaves B
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • L
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
10
12
5
2
5
17:22
17
  • ?
  • Osasuna B - Barakaldo
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
11
12
4
4
4
13:12
16
  • ?
  • Salamanca CF UDS - Alaves B
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
12
12
4
4
4
12:13
16
  • ?
  • Leonesa - Club Haro Deportivo
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
13
12
4
4
4
14:17
16
  • ?
  • SD Amorebieta - Izarra
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
14
12
4
2
6
11:17
14
  • ?
  • SD Amorebieta - Izarra
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
15
12
3
5
4
12:19
14
  • ?
  • Tudelano - Real Sociedad B
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
16
Relegation Playoff
12
3
3
6
16:18
12
  • ?
  • Real Union - Guijuelo
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
17
Relegation (Championship)
12
2
3
7
14:21
9
  • ?
  • Arenas Getxo - SD Leioa
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
12
2
3
7
7:14
9
  • ?
  • Real Union - Guijuelo
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
19
Relegation (Championship)
12
2
2
8
12:21
8
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca
    16/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
20
Relegation (Championship)
12
1
4
7
9:25
7
  • ?
  • Arenas Getxo - SD Leioa
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
2
0
19:5
14
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Athletic Bilbao B - Osasuna B)
    28/09/2019 16:30
  • W
  • 4 : 0(Athletic Bilbao B - Salamanca CF UDS)
    14/09/2019 16:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
5
1
0
18:4
16
  • ?
  • Leonesa - Club Haro Deportivo
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Leonesa - Guijuelo)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Leonesa - Burgos CF)
    22/09/2019 17:00
  • W
  • 5 : 2(Leonesa - Athletic Bilbao B)
    08/09/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
1
1
15:6
13
  • ?
  • Logrones - Burgos CF
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Logrones - Tudelano)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Logrones - Leonesa)
    15/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
5
1
0
15:5
16
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 4 : 3(Real Sociedad B - SD Leioa)
    22/09/2019 16:15
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - Guijuelo)
    07/09/2019 14:00
5
6
5
1
0
14:6
16
  • ?
  • Real Valladolid B - CD Calahorra
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • W
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Real Valladolid B - Real Sociedad B)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Real Valladolid B - Barakaldo)
    22/09/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Real Valladolid B - SD Leioa)
    08/09/2019 16:00
6
6
5
0
1
12:4
15
  • ?
  • Osasuna B - Barakaldo
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Osasuna B - Logrones)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 2(Osasuna B - Real Union)
    21/09/2019 14:30
  • W
  • 4 : 1(Osasuna B - Arenas Getxo)
    07/09/2019 16:00
7
6
3
1
2
8:6
10
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Burgos CF - Salamanca CF UDS)
    29/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Burgos CF - CD Calahorra)
    15/09/2019 15:00
8
6
2
4
0
9:6
10
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(CD Calahorra - Izarra)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Unionistas de Salamanca)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Logrones)
    08/09/2019 16:00
9
6
3
2
1
10:5
11
  • ?
  • Salamanca CF UDS - Alaves B
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Salamanca CF UDS - Unionistas de Salamanca)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Salamanca CF UDS - Logrones)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Real Union)
    08/09/2019 17:00
10
6
3
1
2
8:10
10
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 5(Barakaldo - Real Sociedad B)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Barakaldo - Izarra)
    08/09/2019 16:00
11
6
4
2
0
11:3
14
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Alaves B - Barakaldo)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Alaves B - Izarra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 2 : 1(Alaves B - Unionistas de Salamanca)
    08/09/2019 10:00
12
6
2
3
1
6:6
9
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Club Haro Deportivo - SD Leioa)
    06/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Club Haro Deportivo - Guijuelo)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - Burgos CF)
    07/09/2019 15:00
13
6
2
0
4
6:11
6
  • ?
  • SD Amorebieta - Izarra
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 4(SD Amorebieta - Real Union)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Real Valladolid B)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Osasuna B)
    14/09/2019 14:30
14
6
3
1
2
7:5
10
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Izarra - Club Haro Deportivo)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Izarra - Real Sociedad B)
    14/09/2019 17:00
15
6
2
3
1
7:8
9
  • ?
  • Tudelano - Real Sociedad B
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Tudelano - Burgos CF)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Tudelano - Athletic Bilbao B)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - SD Amorebieta)
    08/09/2019 16:00
16
Relegation Playoff
6
1
2
3
5:7
5
  • ?
  • Real Union - Guijuelo
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Real Union - Arenas Getxo)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Real Union - Tudelano)
    15/09/2019 16:00
17
Relegation (Championship)
6
2
2
2
8:8
8
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SD Leioa - Alaves B)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(SD Leioa - Barakaldo)
    14/09/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
6
1
1
4
4:7
4
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Guijuelo - CD Calahorra)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Guijuelo - Alaves B)
    14/09/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
6
1
1
4
6:11
4
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Leonesa)
    28/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Unionistas de Salamanca - Club Haro Deportivo)
    15/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
6
0
3
3
3:9
3
  • ?
  • Arenas Getxo - SD Leioa
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Arenas Getxo - Athletic Bilbao B)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arenas Getxo - SD Amorebieta)
    22/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 3(Arenas Getxo - Real Valladolid B)
    14/09/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
0
2
12:9
12
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Arenas Getxo - Athletic Bilbao B)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Tudelano - Athletic Bilbao B)
    22/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Leonesa - Athletic Bilbao B)
    08/09/2019 17:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
2
3
1
7:6
9
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Leonesa)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Leonesa)
    15/09/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
2
1
7:5
11
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Osasuna B - Logrones)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 2(Salamanca CF UDS - Logrones)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Logrones)
    08/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
2
1
3
10:9
7
  • ?
  • Tudelano - Real Sociedad B
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Real Valladolid B - Real Sociedad B)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 5(Barakaldo - Real Sociedad B)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Izarra - Real Sociedad B)
    14/09/2019 17:00
5
6
1
1
4
6:9
4
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Real Valladolid B)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Arenas Getxo - Real Valladolid B)
    14/09/2019 16:00
6
6
1
1
4
5:12
4
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(Athletic Bilbao B - Osasuna B)
    28/09/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Osasuna B)
    14/09/2019 14:30
7
6
2
3
1
7:8
9
  • ?
  • Logrones - Burgos CF
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Tudelano - Burgos CF)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Leonesa - Burgos CF)
    22/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - Burgos CF)
    07/09/2019 15:00
8
6
1
4
1
5:6
7
  • ?
  • Real Valladolid B - CD Calahorra
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Guijuelo - CD Calahorra)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Burgos CF - CD Calahorra)
    15/09/2019 15:00
9
6
2
0
4
7:13
6
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Burgos CF - Salamanca CF UDS)
    29/09/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(Athletic Bilbao B - Salamanca CF UDS)
    14/09/2019 16:00
10
6
2
1
3
9:12
7
  • ?
  • Osasuna B - Barakaldo
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Alaves B - Barakaldo)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Real Valladolid B - Barakaldo)
    22/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(SD Leioa - Barakaldo)
    14/09/2019 16:00
11
6
0
2
4
2:9
2
  • ?
  • Salamanca CF UDS - Alaves B
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(SD Leioa - Alaves B)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Guijuelo - Alaves B)
    14/09/2019 16:00
12
6
2
1
3
6:7
7
  • ?
  • Leonesa - Club Haro Deportivo
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Izarra - Club Haro Deportivo)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Unionistas de Salamanca - Club Haro Deportivo)
    15/09/2019 10:00
13
6
2
4
0
8:6
10
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Arenas Getxo - SD Amorebieta)
    22/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - SD Amorebieta)
    08/09/2019 16:00
14
6
1
1
4
4:12
4
  • ?
  • SD Amorebieta - Izarra
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(CD Calahorra - Izarra)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Alaves B - Izarra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 2(Barakaldo - Izarra)
    08/09/2019 16:00
15
6
1
2
3
5:11
5
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Logrones - Tudelano)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Real Union - Tudelano)
    15/09/2019 16:00
16
Relegation Playoff
6
2
1
3
11:11
7
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(SD Amorebieta - Real Union)
    05/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 2(Osasuna B - Real Union)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Real Union)
    08/09/2019 17:00
17
Relegation (Championship)
6
0
1
5
6:13
1
  • ?
  • Arenas Getxo - SD Leioa
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Club Haro Deportivo - SD Leioa)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 3(Real Sociedad B - SD Leioa)
    22/09/2019 16:15
  • L
  • 3 : 2(Real Valladolid B - SD Leioa)
    08/09/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
6
1
2
3
3:7
5
  • ?
  • Real Union - Guijuelo
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Leonesa - Guijuelo)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Club Haro Deportivo - Guijuelo)
    22/09/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Real Sociedad B - Guijuelo)
    07/09/2019 14:00
19
Relegation (Championship)
6
1
1
4
6:10
4
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Salamanca CF UDS - Unionistas de Salamanca)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Unionistas de Salamanca)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Alaves B - Unionistas de Salamanca)
    08/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
6
1
1
4
6:16
4
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Real Union - Arenas Getxo)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Osasuna B - Arenas Getxo)
    07/09/2019 16:00