1. Division - 2020

Lokomotiv Gomel23Lida

Finished

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
20
14
4
2
36:13
46
  • ?
  • Krumkachy Minsk - Sputnik Rechitsa
    21/10/2020 12:00
  • W
  • 5 : 0(Sputnik Rechitsa - Naftan Novopolotsk)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(Sputnik Rechitsa - Arsenal Dzerzhinsk)
    10/10/2020 12:30
  • W
  • 5 : 1(Sputnik Rechitsa - Lokomotiv Gomel)
    26/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Gomel - Sputnik Rechitsa)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 3(Khimik Svetlogorsk - Sputnik Rechitsa)
    12/09/2020 13:00
2
Champions League (Promotion)
20
12
4
4
37:21
40
  • ?
  • Krumkachy Minsk - Sputnik Rechitsa
    21/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Krumkachy Minsk - FK Orsha)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Volna - Krumkachy Minsk)
    10/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Krumkachy Minsk)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Naftan Novopolotsk - Krumkachy Minsk)
    20/09/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Krumkachy Minsk - Lokomotiv Gomel)
    12/09/2020 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
13
5
3
46:17
39
  • ?
  • FC Smorgon - Gomel
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Gomel - FC Slonim-2017)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Lida - Gomel)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 2(Gomel - FK Orsha)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Volna - Gomel)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Gomel - Sputnik Rechitsa)
    19/09/2020 15:00
4
20
9
7
4
32:22
34
  • ?
  • Naftan Novopolotsk - Arsenal Dzerzhinsk
    21/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Dzerzhinsk - Volna)
    17/10/2020 10:30
  • L
  • 2 : 1(Sputnik Rechitsa - Arsenal Dzerzhinsk)
    10/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Krumkachy Minsk)
    26/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Gomel)
    12/09/2020 12:00
5
21
9
6
6
40:34
33
  • ?
  • FC Slonim-2017 - Lokomotiv Gomel
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(Lokomotiv Gomel - Lida)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Orsha - Lokomotiv Gomel)
    11/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Gomel - Volna)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 5 : 1(Sputnik Rechitsa - Lokomotiv Gomel)
    26/09/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    20/09/2020 12:30
6
20
8
6
6
23:16
30
  • ?
  • FC Smorgon - Naftan Novopolotsk
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Smorgon)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 5 : 0(FC Smorgon - Granit Mikashevichi)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(FC Oshmyany - FC Smorgon)
    03/10/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(FC Smorgon - FC Slonim-2017)
    19/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Lida - FC Smorgon)
    13/09/2020 13:00
7
21
7
4
10
35:41
25
  • ?
  • Volna - Sputnik Rechitsa
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Dzerzhinsk - Volna)
    17/10/2020 10:30
  • D
  • 2 : 2(Volna - Krumkachy Minsk)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Gomel - Volna)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 3(Volna - Gomel)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Khimik Svetlogorsk - Volna)
    19/09/2020 12:00
8
21
6
7
8
33:30
25
  • ?
  • FC Oshmyany - Khimik Svetlogorsk
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Granit Mikashevichi - FC Oshmyany)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 5 : 1(FC Oshmyany - Naftan Novopolotsk)
    11/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Oshmyany - FC Smorgon)
    03/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FC Slonim-2017 - FC Oshmyany)
    26/09/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(FC Oshmyany - Lida)
    20/09/2020 13:00
9
21
7
6
8
30:32
24
  • ?
  • Lida - Krumkachy Minsk
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Gomel - Lida)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Lida - Gomel)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - Lida)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(Lida - Granit Mikashevichi)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(FC Oshmyany - Lida)
    20/09/2020 13:00
10
20
6
5
9
14:24
23
  • ?
  • FK Orsha - FC Slonim-2017
    21/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Gomel - FC Slonim-2017)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Slonim-2017)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Granit Mikashevichi - FC Slonim-2017)
    04/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FC Slonim-2017 - FC Oshmyany)
    26/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FC Smorgon - FC Slonim-2017)
    19/09/2020 14:00
11
20
5
6
9
19:28
18
  • ?
  • FK Orsha - FC Slonim-2017
    21/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Krumkachy Minsk - FK Orsha)
    17/10/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(FK Orsha - Lokomotiv Gomel)
    11/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(Gomel - FK Orsha)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FK Orsha)
    26/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - FK Orsha)
    19/09/2020 13:00
12
21
4
4
13
18:40
16
  • ?
  • Granit Mikashevichi - Naftan Novopolotsk
    25/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Granit Mikashevichi - FC Oshmyany)
    18/10/2020 12:00
  • L
  • 5 : 0(FC Smorgon - Granit Mikashevichi)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Granit Mikashevichi - FC Slonim-2017)
    04/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 3(Lida - Granit Mikashevichi)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - FK Orsha)
    19/09/2020 13:00
13
19
5
6
8
25:36
6
  • ?
  • FC Smorgon - Naftan Novopolotsk
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 5 : 0(Sputnik Rechitsa - Naftan Novopolotsk)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(FC Oshmyany - Naftan Novopolotsk)
    11/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Naftan Novopolotsk - Krumkachy Minsk)
    20/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Slonim-2017 - Naftan Novopolotsk)
    12/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 5(Naftan Novopolotsk - Lokomotiv Gomel)
    05/09/2020 12:00
14
Relegation (Championship)
21
2
2
17
12:46
-1
  • ?
  • FC Oshmyany - Khimik Svetlogorsk
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Smorgon)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Slonim-2017)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - Lida)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FK Orsha)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Khimik Svetlogorsk - Volna)
    19/09/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
11
9
1
1
23:9
28
  • ?
  • Sputnik Rechitsa - FK Orsha
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 5 : 0(Sputnik Rechitsa - Naftan Novopolotsk)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(Sputnik Rechitsa - Arsenal Dzerzhinsk)
    10/10/2020 12:30
  • W
  • 5 : 1(Sputnik Rechitsa - Lokomotiv Gomel)
    26/09/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Sputnik Rechitsa - FC Oshmyany)
    22/08/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Sputnik Rechitsa - Lida)
    11/07/2020 15:30
2
Champions League (Promotion)
10
7
2
1
18:8
23
  • ?
  • Krumkachy Minsk - Sputnik Rechitsa
    21/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Krumkachy Minsk - FK Orsha)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Krumkachy Minsk - Lokomotiv Gomel)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Krumkachy Minsk - Khimik Svetlogorsk)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Krumkachy Minsk - FC Smorgon)
    12/07/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Krumkachy Minsk - Lida)
    28/06/2020 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
2
3
25:13
23
  • ?
  • Gomel - FC Oshmyany
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Gomel - FC Slonim-2017)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 4 : 2(Gomel - FK Orsha)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - Sputnik Rechitsa)
    19/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Gomel - Krumkachy Minsk)
    06/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    22/07/2020 16:00
4
11
7
3
1
23:11
24
  • ?
  • Arsenal Dzerzhinsk - Lida
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Dzerzhinsk - Volna)
    17/10/2020 10:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Krumkachy Minsk)
    26/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Gomel)
    12/09/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Arsenal Dzerzhinsk - Granit Mikashevichi)
    23/08/2020 13:00
  • W
  • 4 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - FC Slonim-2017)
    12/07/2020 11:00
5
11
4
5
2
21:13
17
  • ?
  • Lokomotiv Gomel - FC Smorgon
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 3(Lokomotiv Gomel - Lida)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Gomel - Volna)
    04/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    20/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 4(Lokomotiv Gomel - Gomel)
    23/08/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Gomel - FC Oshmyany)
    12/07/2020 15:00
6
9
4
2
3
13:7
14
  • ?
  • FC Smorgon - Naftan Novopolotsk
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 5 : 0(FC Smorgon - Granit Mikashevichi)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(FC Smorgon - FC Slonim-2017)
    19/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(FC Smorgon - FK Orsha)
    06/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(FC Smorgon - Arsenal Dzerzhinsk)
    18/07/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Smorgon - Lokomotiv Gomel)
    04/07/2020 14:00
7
11
3
3
5
20:22
12
  • ?
  • Volna - Sputnik Rechitsa
    25/10/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Volna - Krumkachy Minsk)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 3(Volna - Gomel)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Volna - Granit Mikashevichi)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(Volna - FC Smorgon)
    22/08/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Volna - FK Orsha)
    11/07/2020 14:30
8
10
3
4
3
18:15
13
  • ?
  • FC Oshmyany - Khimik Svetlogorsk
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 5 : 1(FC Oshmyany - Naftan Novopolotsk)
    11/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Oshmyany - FC Smorgon)
    03/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 2(FC Oshmyany - Lida)
    20/09/2020 13:00
  • D
  • 5 : 5(FC Oshmyany - Volna)
    05/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 3(FC Oshmyany - Krumkachy Minsk)
    19/07/2020 14:00
9
10
4
3
3
15:11
15
  • ?
  • Lida - Krumkachy Minsk
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Lida - Gomel)
    10/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(Lida - Granit Mikashevichi)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Lida - FC Smorgon)
    13/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Lida - Naftan Novopolotsk)
    22/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Lida - Volna)
    18/07/2020 16:00
10
10
4
3
3
9:10
15
  • ?
  • FC Slonim-2017 - Lokomotiv Gomel
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(FC Slonim-2017 - FC Oshmyany)
    26/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Slonim-2017 - Naftan Novopolotsk)
    12/09/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Slonim-2017 - Lida)
    06/09/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(FC Slonim-2017 - Sputnik Rechitsa)
    18/07/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(FC Slonim-2017 - Krumkachy Minsk)
    05/07/2020 14:00
11
10
3
3
4
9:13
12
  • ?
  • FK Orsha - FC Slonim-2017
    21/10/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(FK Orsha - Lokomotiv Gomel)
    11/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Orsha - FC Oshmyany)
    13/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(FK Orsha - Naftan Novopolotsk)
    18/07/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(FK Orsha - Sputnik Rechitsa)
    04/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 4(FK Orsha - Krumkachy Minsk)
    21/06/2020 15:00
12
10
3
2
5
9:12
11
  • ?
  • Granit Mikashevichi - Naftan Novopolotsk
    25/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Granit Mikashevichi - FC Oshmyany)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Granit Mikashevichi - FC Slonim-2017)
    04/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - FK Orsha)
    19/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Granit Mikashevichi - Sputnik Rechitsa)
    05/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - Lokomotiv Gomel)
    18/07/2020 15:00
13
9
3
2
4
12:14
11
  • ?
  • Naftan Novopolotsk - Arsenal Dzerzhinsk
    21/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Naftan Novopolotsk - Krumkachy Minsk)
    20/09/2020 12:00
  • L
  • 1 : 5(Naftan Novopolotsk - Lokomotiv Gomel)
    05/09/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Naftan Novopolotsk - Khimik Svetlogorsk)
    11/07/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Naftan Novopolotsk - Granit Mikashevichi)
    27/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(Naftan Novopolotsk - Sputnik Rechitsa)
    20/06/2020 14:00
14
Relegation (Championship)
9
2
1
6
8:19
7
  • ?
  • Khimik Svetlogorsk - Granit Mikashevichi
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Smorgon)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Slonim-2017)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - Lida)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FK Orsha)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Khimik Svetlogorsk - Volna)
    19/09/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
5
3
1
13:4
18
  • ?
  • Krumkachy Minsk - Sputnik Rechitsa
    21/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - Sputnik Rechitsa)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 3(Khimik Svetlogorsk - Sputnik Rechitsa)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Granit Mikashevichi - Sputnik Rechitsa)
    05/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(FC Slonim-2017 - Sputnik Rechitsa)
    18/07/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Orsha - Sputnik Rechitsa)
    04/07/2020 16:00
2
Champions League (Promotion)
10
5
2
3
19:13
17
  • ?
  • Lida - Krumkachy Minsk
    25/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Volna - Krumkachy Minsk)
    10/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Krumkachy Minsk)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Naftan Novopolotsk - Krumkachy Minsk)
    20/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Gomel - Krumkachy Minsk)
    06/09/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(FC Oshmyany - Krumkachy Minsk)
    19/07/2020 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
6
3
0
21:4
21
  • ?
  • FC Smorgon - Gomel
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Lida - Gomel)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(Volna - Gomel)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - Gomel)
    12/09/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Lokomotiv Gomel - Gomel)
    23/08/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Oshmyany - Gomel)
    04/07/2020 15:00
4
9
2
4
3
9:11
10
  • ?
  • Naftan Novopolotsk - Arsenal Dzerzhinsk
    21/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Sputnik Rechitsa - Arsenal Dzerzhinsk)
    10/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Khimik Svetlogorsk - Arsenal Dzerzhinsk)
    06/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Arsenal Dzerzhinsk)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Smorgon - Arsenal Dzerzhinsk)
    18/07/2020 14:00
5
10
5
1
4
19:21
16
  • ?
  • FC Slonim-2017 - Lokomotiv Gomel
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(FK Orsha - Lokomotiv Gomel)
    11/10/2020 12:00
  • L
  • 5 : 1(Sputnik Rechitsa - Lokomotiv Gomel)
    26/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Krumkachy Minsk - Lokomotiv Gomel)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 5(Naftan Novopolotsk - Lokomotiv Gomel)
    05/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - Lokomotiv Gomel)
    18/07/2020 15:00
6
11
4
4
3
10:9
16
  • ?
  • Lokomotiv Gomel - FC Smorgon
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Smorgon)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Oshmyany - FC Smorgon)
    03/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Lida - FC Smorgon)
    13/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Volna - FC Smorgon)
    22/08/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Krumkachy Minsk - FC Smorgon)
    12/07/2020 11:30
7
10
4
1
5
15:19
13
  • ?
  • Naftan Novopolotsk - Volna
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Dzerzhinsk - Volna)
    17/10/2020 10:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Gomel - Volna)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Khimik Svetlogorsk - Volna)
    19/09/2020 12:00
  • D
  • 5 : 5(FC Oshmyany - Volna)
    05/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Lida - Volna)
    18/07/2020 16:00
8
11
3
3
5
15:15
12
  • ?
  • Gomel - FC Oshmyany
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Granit Mikashevichi - FC Oshmyany)
    18/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Slonim-2017 - FC Oshmyany)
    26/09/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Orsha - FC Oshmyany)
    13/09/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Sputnik Rechitsa - FC Oshmyany)
    22/08/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Gomel - FC Oshmyany)
    12/07/2020 15:00
9
11
3
3
5
15:21
12
  • ?
  • Arsenal Dzerzhinsk - Lida
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Gomel - Lida)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - Lida)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(FC Oshmyany - Lida)
    20/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FC Slonim-2017 - Lida)
    06/09/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Sputnik Rechitsa - Lida)
    11/07/2020 15:30
10
10
2
2
6
5:14
8
  • ?
  • FK Orsha - FC Slonim-2017
    21/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Gomel - FC Slonim-2017)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Khimik Svetlogorsk - FC Slonim-2017)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Granit Mikashevichi - FC Slonim-2017)
    04/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(FC Smorgon - FC Slonim-2017)
    19/09/2020 14:00
  • L
  • 4 : 1(Arsenal Dzerzhinsk - FC Slonim-2017)
    12/07/2020 11:00
11
10
2
3
5
10:15
9
  • ?
  • Sputnik Rechitsa - FK Orsha
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Krumkachy Minsk - FK Orsha)
    17/10/2020 12:30
  • L
  • 4 : 2(Gomel - FK Orsha)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Khimik Svetlogorsk - FK Orsha)
    26/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Granit Mikashevichi - FK Orsha)
    19/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(FC Smorgon - FK Orsha)
    06/09/2020 13:00
12
11
1
2
8
9:28
5
  • ?
  • Khimik Svetlogorsk - Granit Mikashevichi
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 5 : 0(FC Smorgon - Granit Mikashevichi)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 3(Lida - Granit Mikashevichi)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Volna - Granit Mikashevichi)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(Arsenal Dzerzhinsk - Granit Mikashevichi)
    23/08/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Gomel - Granit Mikashevichi)
    11/07/2020 16:00
13
10
2
4
4
13:22
10
  • ?
  • FC Smorgon - Naftan Novopolotsk
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 5 : 0(Sputnik Rechitsa - Naftan Novopolotsk)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(FC Oshmyany - Naftan Novopolotsk)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Slonim-2017 - Naftan Novopolotsk)
    12/09/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lida - Naftan Novopolotsk)
    22/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(FK Orsha - Naftan Novopolotsk)
    18/07/2020 14:00
14
Relegation (Championship)
12
0
1
11
4:27
1
  • ?
  • FC Oshmyany - Khimik Svetlogorsk
    24/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Krumkachy Minsk - Khimik Svetlogorsk)
    23/08/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Gomel - Khimik Svetlogorsk)
    18/07/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(Naftan Novopolotsk - Khimik Svetlogorsk)
    11/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Granit Mikashevichi - Khimik Svetlogorsk)
    05/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Smorgon - Khimik Svetlogorsk)
    20/06/2020 13:00