First Professional League - 2019/2020

Lokomotiv Plovdiv20Botev Vratsa

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal33''
goalDinis Almeida
Player substitution71''
inBirsent Karagaren
inAlen Ozbolt
Yellow card76''
yellow cardDavid Malembana
Player substitution77''
inParvizdzhon Umarbaev
inEdin Bahtic
Player substitution79''
inGeorgi Iliev
inMilos Petrovic
Goal90''
goalGeorgi Iliev
Yellow card21''
yellow cardDeyan Ivanov
Yellow card28''
yellow cardGeorgi Valchev
Yellow card40''
yellow cardAngel Lyaskov
Yellow card60''
yellow cardDominik Yankov
Yellow card66''
yellow cardIvaylo Mihaylov
Player substitution72''
inValeri Bojinov
inAngel Lyaskov
Player substitution82''
inMiroslav Budinov
inPetar Atanasov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
21'
yellow cardDeyan Ivanov
28'
yellow cardGeorgi Valchev
goalDinis Almeida
33'
40'
yellow cardAngel Lyaskov
Second half
60'
yellow cardDominik Yankov
66'
yellow cardIvaylo Mihaylov
inBirsent Karagaren
outAlen Ozbolt
71'
72'
inValeri Bojinov
outAngel Lyaskov
yellow cardDavid Malembana
76'
inParvizdzhon Umarbaev
outEdin Bahtic
77'
inGeorgi Iliev
outMilos Petrovic
79'
82'
inMiroslav Budinov
outPetar Atanasov
goalGeorgi Iliev
90'
90'

G O O O A A L - Georgi Iliev scores in the penalty shoot-out.

82'

Botev Vratsa make a substitution. Petar Atanasov runs off the field and in comes Miroslav Budinov

79'

Lokomotiv Plovdiv make a substitution. Milos Petrovic runs off the field and in comes Georgi Iliev

77'

Lokomotiv Plovdiv make a substitution. Edin Bahtic runs off the field and in comes Parvizdzhon Umarbaev

76'

David Malembana is shown a yellow card by the referee

72'

Botev Vratsa make a substitution. Angel Lyaskov runs off the field and in comes Valeri Bojinov

71'

Lokomotiv Plovdiv make a substitution. Alen Ozbolt runs off the field and in comes Birsent Karagaren

66'

Ivaylo Mihaylov is shown a yellow card by the referee

60'

Dominik Yankov is shown a yellow card by the referee

40'

Angel Lyaskov is shown a yellow card by the referee

33'

G O O O A A L - Dinis Almeida scores in the penalty shoot-out.

28'

Georgi Valchev is shown a yellow card by the referee

21'

Deyan Ivanov is shown a yellow card by the referee

Goalkeeper
71Martin LukovKrasimir Kostov33
Starting Lineups
61Dinis Almeidagoal33'yellow card40'out72'Angel Lyaskov4
6Stephen EzeVentsislav Kerchev37
5David Malembanayellow card76'Iliya Milanov18
7Momchil Tsvetanovyellow card21'Deyan Ivanov39
20Milos Petrovicout79'yellow card66'Ivaylo Mihaylov19
34Petar Vitanovout82'Petar Atanasov10
13Edin Bahticout77'yellow card28'Georgi Valchev7
14Dimitar Ilievyellow card60'Dominik Yankov8
77Ante AralicaAndreas Vasev11
12Alen Ozboltout71'Valeri Domovchiyski30
Substitutes
44Nikolay Nikolaevin72'Valeri Bojinov86
1Ilko Pirgovin82'Miroslav Budinov14
9Birsent Karagarenin71'Hristo Mitov1
10Parvizdzhon Umarbaevin77'Filip Zderic15
25Lucas Masoero
21Georgi Ilievin79'goal90'
Coach
Bruno AkrapovicStoycho Dramov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
13
3
0
26:5
42
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
2
16
11
3
2
37:17
36
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
3
16
11
2
3
32:12
35
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
4
16
9
4
3
28:14
31
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
5
16
6
5
5
18:18
23
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
6
16
6
4
6
20:23
22
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
7
Relegation Playoff
16
5
6
5
17:15
21
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
8
Relegation Playoff
16
7
0
9
24:25
21
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
9
Relegation Playoff
16
4
5
7
15:27
17
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
10
Relegation Playoff
16
4
4
8
13:22
16
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
11
Relegation Playoff
16
4
4
8
15:23
16
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
3
9
17:24
15
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
16
3
4
9
15:28
13
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
14
Relegation Playoff
16
1
1
14
10:34
4
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
13:1
20
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    25/08/2019 17:30
2
8
6
2
0
15:5
20
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
3
8
7
0
1
18:6
21
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
4
8
5
2
1
17:9
17
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 3 : 2(PFC CSKA-Sofia - Arda Kardzhali)
    18/08/2019 15:00
5
8
3
2
3
12:13
11
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Slavia Sofia - Botev Vratsa)
    16/08/2019 15:00
6
8
3
2
3
9:12
11
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arda Kardzhali - Cherno More Varna)
    23/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
10:7
12
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    18/08/2019 17:30
8
Relegation Playoff
8
5
0
3
14:8
15
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
9
Relegation Playoff
8
3
3
2
7:13
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
3
1
4
7:8
10
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
8:11
8
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Dunav Ruse - PFC CSKA-Sofia)
    25/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
2
4
9:11
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
13
Relegation Playoff
8
2
3
3
9:11
9
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
14
Relegation Playoff
8
1
0
7
6:18
3
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
7
1
0
13:4
22
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • W
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
2
8
5
1
2
22:12
16
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    24/08/2019 17:30
3
8
4
2
2
14:6
14
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 0 : 4(Vitosha Bistritsa - Levski Sofia)
    17/08/2019 17:30
4
8
4
2
2
11:5
14
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
5
8
3
3
2
6:5
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
6
8
3
2
3
11:11
11
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
2
3
3
7:8
9
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
8
Relegation Playoff
8
2
0
6
10:17
6
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe)
    23/08/2019 15:00
9
Relegation Playoff
8
1
2
5
8:14
5
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
1
3
4
6:14
6
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Beroe - Botev Plovdiv)
    17/08/2019 15:00
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
7:12
8
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
1
5
8:13
7
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    16/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
8
1
1
6
6:17
4
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
8
0
1
7
4:16
1
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Vitosha Bistritsa)
    24/08/2019 15:00