1. Division: 1. Liga - 2019/2020

Mlada Boleslav21Bohemians 1905

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal49''
goalMuris Mesanovic
Goal51''
goalLukas Budinsky
Player substitution76''
inJiri Klima
inPavel Bucha
Player substitution83''
inAntonin Krapka
inJakub Klima
Player substitution88''
inJonas Auer
inMuris Mesanovic
Yellow card89''
yellow cardAleksei Tataev
Goal12''
goalDavid Bartek
Player substitution63''
inAntonin Vanicek
inJan Vodhanel
Player substitution63''
inMichael Ugwu
inJakub Necas
Yellow card76''
yellow cardMichael Ugwu
Player substitution80''
inIbrahim Keita
inJosef Jindrisek
Yellow and red card90''
yellow and red cardMichael Ugwu

TV Channels:

Official Streams:

Summary
12'
goalDavid Bartek
Second half
goalMuris Mesanovic
49'
goalLukas Budinsky
51'
63'
inAntonin Vanicek
outJan Vodhanel
63'
inMichael Ugwu
outJakub Necas
76'
yellow cardMichael Ugwu
inJiri Klima
outPavel Bucha
76'
80'
inIbrahim Keita
outJosef Jindrisek
inAntonin Krapka
outJakub Klima
83'
inJonas Auer
outMuris Mesanovic
88'
yellow cardAleksei Tataev
89'
90'
yellow-red cardMichael Ugwu
90'

RED CARD! - Michael Ugwu receives his second yellow card and is sent off!

89'

Aleksei Tataev is shown a yellow card by the referee

88'

Mlada Boleslav make a substitution. Muris Mesanovic runs off the field and in comes Jonas Auer

83'

Mlada Boleslav make a substitution. Jakub Klima runs off the field and in comes Antonin Krapka

80'

Bohemians 1905 make a substitution. Josef Jindrisek runs off the field and in comes Ibrahim Keita

76'

Mlada Boleslav make a substitution. Pavel Bucha runs off the field and in comes Jiri Klima

76'

Michael Ugwu is shown a yellow card by the referee

63'

Bohemians 1905 make a substitution. Jakub Necas runs off the field and in comes Michael Ugwu

63'

Bohemians 1905 make a substitution. Jan Vodhanel runs off the field and in comes Antonin Vanicek

51'

G O O O A A L - Lukas Budinsky scores in the penalty shoot-out.

49'

G O O O A A L - Muris Mesanovic scores in the penalty shoot-out.

12'

G O O O A A L - David Bartek scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
13Jan StejskalPatrik Le Giang89
Starting Lineups
18Jakub FulnekLukas Pokorny21
36Daniel PudilLukas Hulka28
5Aleksei Tataevyellow card89'Daniel Krch15
29Jakub Klimaout83'Jakub Podany39
9Tomas LadraJiri Bederka27
24Pavel Buchaout76'out80'Josef Jindrisek4
12Michal Hubinekgoal12'David Bartek5
23Lukas Budinskygoal51'out63'Jan Vodhanel17
10Muris Mesanovicgoal49'out88'out63'Jakub Necas10
11Nikolai KomlichenkoMilan Havel18
Substitutes
20Jonas Auerin88'Roman Vales1
34Antonin Krapkain83'Jan Vondra19
4Anderson ArroyoDaniel Kostl23
27Jiri Klimain76'Till Schumacher3
28Ewertonin63'Antonin Vanicek22
16Dominik Hasekin80'Ibrahim Keita9
33Jan Sedain63'yellow card76'yellow/red card90'Michael Ugwu29
Coach
Jozef WeberLudek Klusacek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
14
2
0
36:3
44
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
16
10
3
3
31:15
33
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
16
9
2
5
32:22
29
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
4
16
8
4
4
29:22
28
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
5
16
7
4
5
30:21
25
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
6
16
8
1
7
27:22
25
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
7
16
7
4
5
20:21
25
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
8
16
7
2
7
26:26
23
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
9
16
6
3
7
25:26
21
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
16
4
7
5
22:23
19
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
16
4
6
6
13:23
18
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
4
8
18:28
16
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
13
Relegation Playoff
16
4
3
9
11:22
15
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
16
3
4
9
14:28
13
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
15
Relegation Playoff
16
2
5
9
11:23
11
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
16
Relegation Playoff
16
2
4
10
7:27
10
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
8
0
0
20:1
24
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
2
9
7
0
2
21:9
21
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
3
9
8
0
1
26:11
24
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
4
9
6
2
1
22:10
20
  • ?
  • Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
5
8
5
1
2
18:8
16
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
6
9
6
1
2
22:8
19
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
7
7
4
2
1
12:5
14
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
8
9
4
2
3
13:12
14
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
9
7
3
2
2
14:11
11
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Sparta Prague)
    25/08/2019 17:00
10
7
3
3
1
11:8
12
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Teplice)
    23/08/2019 16:00
11
Relegation Playoff
7
2
3
2
7:10
9
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
7
4
3
0
11:5
15
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - Sigma Olomouc)
    17/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
9
3
1
5
6:12
10
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
14
Relegation Playoff
9
3
4
2
11:7
13
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
15
Relegation Playoff
7
0
3
4
2:7
3
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Slovan Liberec)
    18/08/2019 15:00
16
Relegation Playoff
7
1
2
4
3:9
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
16:2
20
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slavia Prague)
    16/08/2019 16:00
2
7
3
3
1
10:6
12
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Viktoria Plzen)
    18/08/2019 17:00
3
7
1
2
4
6:11
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
4
7
2
2
3
7:12
8
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Pribram - Jablonec)
    24/08/2019 15:00
5
8
2
3
3
12:13
9
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
6
7
2
0
5
5:14
6
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
7
9
3
2
4
8:16
11
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
8
7
3
0
4
13:14
9
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Mlada Boleslav - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    25/08/2019 14:30
9
9
3
1
5
11:15
10
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slovan Liberec
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
10
9
1
4
4
11:15
7
  • ?
  • Karvina - Sigma Olomouc
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
11
Relegation Playoff
9
2
3
4
6:13
9
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
9
0
1
8
7:23
1
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
13
Relegation Playoff
7
1
2
4
5:10
5
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
14
Relegation Playoff
7
0
0
7
3:21
0
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
15
Relegation Playoff
9
2
2
5
9:16
8
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
16
Relegation Playoff
9
1
2
6
4:18
5
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00