Serie C Grp. A - 2019/2020

Monza22Carrarese

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal3''
goalIvan Marconi
Goal70''
goalAndrea D'Errico
Goal13''
goalDiego Conson
Goal19''
goalCassio Cardoselli
Summary
goalIvan Marconi
3'
13'
goalDiego Conson
19'
goalCassio Cardoselli
Second half
goalAndrea D'Errico
70'
70'

G O O O A A L - Andrea D'Errico scores in the penalty shoot-out.

19'

G O O O A A L - Cassio Cardoselli scores in the penalty shoot-out.

13'

G O O O A A L - Diego Conson scores in the penalty shoot-out.

3'

G O O O A A L - Ivan Marconi scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
11
3
1
27:9
36
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Pistoiese - Monza)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
6
2
21:8
27
  • ?
  • Pro Vercelli - Renate
    23/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Renate - Pianese)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
19:14
25
  • ?
  • Robur Siena - Pontedera
    24/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Giana Erminio - Robur Siena)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
4
15
7
4
4
16:11
25
  • ?
  • S.S. Arezzo - Novara
    25/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 2(Olbia - Novara)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
5
14
7
4
3
21:18
25
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
6
14
6
6
2
19:12
24
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • L
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
7
15
6
6
3
25:19
24
  • ?
  • AlbinoLeffe - Carrarese
    25/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Carrarese - S.S. Arezzo)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
8
15
5
6
4
15:13
21
  • ?
  • Pro Vercelli - Renate
    23/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(Como - Pro Vercelli)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • W
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
9
14
5
5
4
16:19
20
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
10
15
4
7
4
16:14
19
  • ?
  • Pro Patria - Pistoiese
    24/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pistoiese - Monza)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
11
15
5
4
6
14:13
19
  • ?
  • AlbinoLeffe - Carrarese
    25/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Pergolettese - AlbinoLeffe)
    16/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
12
15
4
7
4
17:17
19
  • ?
  • Pro Patria - Pistoiese
    24/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pro Patria)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
13
15
4
6
5
15:15
18
  • ?
  • Pianese - Como
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Como - Pro Vercelli)
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
14
15
4
6
5
18:19
18
  • ?
  • S.S. Arezzo - Novara
    25/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Carrarese - S.S. Arezzo)
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
15
15
4
5
6
15:15
17
  • ?
  • Pianese - Como
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Renate - Pianese)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
16
Relegation Playoff
15
2
9
4
16:20
15
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pro Patria)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
17
Relegation Playoff
15
2
5
8
16:26
11
  • ?
  • Pergolettese - Olbia
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Olbia - Novara)
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
18
Relegation Playoff
14
3
2
9
10:24
11
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
19
Relegation Playoff
15
1
6
8
12:28
9
  • ?
  • Lecco - Giana Erminio
    23/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Giana Erminio - Robur Siena)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
20
Relegation (Championship)
15
1
5
9
6:20
8
  • ?
  • Pergolettese - Olbia
    24/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pergolettese - AlbinoLeffe)
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
7
4
2
1
9:6
14
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - AlbinoLeffe)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Monza - Robur Siena)
    25/09/2019 18:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
4
0
13:3
16
  • ?
  • Renate - Pro Patria
    01/12/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Renate - Pianese)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Renate - ASDC Gozzano)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Carrarese)
    29/09/2019 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
1
3
4
8:11
6
  • ?
  • Robur Siena - Pontedera
    24/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - S.S. Arezzo)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(Robur Siena - Pistoiese)
    28/09/2019 18:45
4
8
5
2
1
10:3
17
  • ?
  • Novara - Pianese
    01/12/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Novara - Pro Vercelli)
    05/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Novara - AlbinoLeffe)
    29/09/2019 15:30
5
7
5
2
0
13:7
17
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pistoiese)
    14/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pontedera - Pro Vercelli)
    25/09/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(Pontedera - Novara)
    15/09/2019 13:00
6
7
3
3
1
10:6
12
  • ?
  • Alessandria - Robur Siena
    01/12/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Como)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Alessandria - Pontedera)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Alessandria - Giana Erminio)
    26/09/2019 18:45
7
7
4
2
1
14:8
14
  • ?
  • Carrarese - Pro Vercelli
    01/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Carrarese - S.S. Arezzo)
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Carrarese - Pergolettese)
    13/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 2(Carrarese - Olbia)
    26/09/2019 14:00
8
7
2
3
2
6:5
9
  • ?
  • Pro Vercelli - Renate
    23/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(Pro Vercelli - Pergolettese)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Pro Vercelli - ASDC Gozzano)
    21/09/2019 13:00
9
7
2
2
3
9:13
8
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Juventus U23 - Renate)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 4(Juventus U23 - Monza)
    30/09/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Juventus U23 - Pontedera)
    22/09/2019 15:30
10
8
2
4
2
7:7
10
  • ?
  • Pistoiese - S.S. Arezzo
    01/12/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pistoiese - Monza)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Pistoiese - Olbia)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pistoiese - Renate)
    25/09/2019 16:30
11
7
3
3
1
9:4
12
  • ?
  • AlbinoLeffe - Carrarese
    25/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(AlbinoLeffe - Robur Siena)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(AlbinoLeffe - Juventus U23)
    25/09/2019 18:45
12
7
2
3
2
8:7
9
  • ?
  • Pro Patria - Pistoiese
    24/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pro Vercelli)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Pro Patria - Lecco)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Pro Patria - Pianese)
    25/09/2019 16:30
13
8
3
3
2
8:6
12
  • ?
  • Como - Juventus U23
    30/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 3(Como - Pro Vercelli)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Como - Giana Erminio)
    05/10/2019 18:45
14
8
4
1
3
12:11
13
  • ?
  • S.S. Arezzo - Novara
    25/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
  • L
  • 0 : 4(S.S. Arezzo - Monza)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(S.S. Arezzo - Pro Patria)
    29/09/2019 15:30
15
7
2
3
2
7:6
9
  • ?
  • Pianese - Como
    24/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Pianese - Juventus U23)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pianese - ASDC Gozzano)
    29/09/2019 13:00
16
Relegation Playoff
8
1
5
2
9:10
8
  • ?
  • ASDC Gozzano - Lecco
    01/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pro Patria)
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(ASDC Gozzano - Carrarese)
    06/10/2019 13:00
17
Relegation Playoff
7
1
3
3
6:10
6
  • ?
  • Olbia - Monza
    01/12/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Olbia - Novara)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Olbia - Pro Patria)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Como)
    29/09/2019 13:00
18
Relegation Playoff
7
1
1
5
4:13
4
  • ?
  • Lecco - Giana Erminio
    23/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 3(Lecco - Pianese)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Alessandria)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Lecco - Monza)
    22/09/2019 15:30
19
Relegation Playoff
8
1
3
4
7:15
6
  • ?
  • Giana Erminio - AlbinoLeffe
    01/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Giana Erminio - Robur Siena)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Giana Erminio - Novara)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Giana Erminio - Pontedera)
    29/09/2019 15:30
20
Relegation (Championship)
7
1
1
5
4:10
4
  • ?
  • Pergolettese - Olbia
    24/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pergolettese - AlbinoLeffe)
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Pergolettese - Renate)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Pergolettese - Lecco)
    25/09/2019 18:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
8
7
1
0
18:3
22
  • ?
  • Olbia - Monza
    01/12/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Pistoiese - Monza)
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(S.S. Arezzo - Monza)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 4(Juventus U23 - Monza)
    30/09/2019 19:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
2
2
8:5
11
  • ?
  • Pro Vercelli - Renate
    23/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Juventus U23 - Renate)
    20/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Pergolettese - Renate)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Pistoiese - Renate)
    25/09/2019 16:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
6
1
0
11:3
19
  • ?
  • Alessandria - Robur Siena
    01/12/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Giana Erminio - Robur Siena)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(AlbinoLeffe - Robur Siena)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Monza - Robur Siena)
    25/09/2019 18:45
4
7
2
2
3
6:8
8
  • ?
  • S.S. Arezzo - Novara
    25/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 2(Olbia - Novara)
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Giana Erminio - Novara)
    13/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(ASDC Gozzano - Novara)
    25/09/2019 16:30
5
7
2
2
3
8:11
8
  • ?
  • Robur Siena - Pontedera
    24/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Alessandria - Pontedera)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(Giana Erminio - Pontedera)
    29/09/2019 15:30
6
7
3
3
1
9:6
12
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Alessandria)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Pianese - Alessandria)
    22/09/2019 13:00
7
8
2
4
2
11:11
10
  • ?
  • AlbinoLeffe - Carrarese
    25/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(ASDC Gozzano - Carrarese)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Carrarese)
    29/09/2019 15:30
8
8
3
3
2
9:8
12
  • ?
  • Carrarese - Pro Vercelli
    01/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 3(Como - Pro Vercelli)
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pro Vercelli)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Novara - Pro Vercelli)
    05/10/2019 18:45
9
7
3
3
1
7:6
12
  • ?
  • Como - Juventus U23
    30/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pianese - Juventus U23)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(AlbinoLeffe - Juventus U23)
    25/09/2019 18:45
10
7
2
3
2
9:7
9
  • ?
  • Pro Patria - Pistoiese
    24/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pistoiese)
    14/10/2019 18:45
  • D
  • 2 : 2(Robur Siena - Pistoiese)
    28/09/2019 18:45
11
8
2
1
5
5:9
7
  • ?
  • Giana Erminio - AlbinoLeffe
    01/12/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Pergolettese - AlbinoLeffe)
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Monza - AlbinoLeffe)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Novara - AlbinoLeffe)
    29/09/2019 15:30
12
8
2
4
2
9:10
10
  • ?
  • Renate - Pro Patria
    01/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pro Patria)
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Olbia - Pro Patria)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(S.S. Arezzo - Pro Patria)
    29/09/2019 15:30
13
7
1
3
3
7:9
6
  • ?
  • Pianese - Como
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Como)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Como)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Como)
    21/09/2019 18:45
14
7
0
5
2
6:8
5
  • ?
  • Pistoiese - S.S. Arezzo
    01/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Carrarese - S.S. Arezzo)
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - S.S. Arezzo)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Como - S.S. Arezzo)
    25/09/2019 16:30
15
8
2
2
4
8:9
8
  • ?
  • Novara - Pianese
    01/12/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Renate - Pianese)
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 3(Lecco - Pianese)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Pro Patria - Pianese)
    25/09/2019 16:30
16
Relegation Playoff
7
1
4
2
7:10
7
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • L
  • 3 : 0(Renate - ASDC Gozzano)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Pianese - ASDC Gozzano)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Pro Vercelli - ASDC Gozzano)
    21/09/2019 13:00
17
Relegation Playoff
8
1
2
5
10:16
5
  • ?
  • Pergolettese - Olbia
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Pistoiese - Olbia)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 2(Carrarese - Olbia)
    26/09/2019 14:00
18
Relegation Playoff
7
2
1
4
6:11
7
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Pro Patria - Lecco)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Pergolettese - Lecco)
    25/09/2019 18:45
19
Relegation Playoff
7
0
3
4
5:13
3
  • ?
  • Lecco - Giana Erminio
    23/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Como - Giana Erminio)
    05/10/2019 18:45
  • L
  • 4 : 0(Alessandria - Giana Erminio)
    26/09/2019 18:45
20
Relegation (Championship)
8
0
4
4
2:10
4
  • ?
  • Pontedera - Pergolettese
    01/12/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 3 : 0(Carrarese - Pergolettese)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Vercelli - Pergolettese)
    29/09/2019 13:00