Prva Liga - 2020/2021

Mura12Aluminij

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal32''
goalKevin Zizek
Goal27''
goalLucas Mario Horvat
Goal43''
goalTilen Pecnik

TV Channels:

Official Streams:

Summary
27'
goalLucas Mario Horvat
goalKevin Zizek
32'
43'
goalTilen Pecnik
43'

G O O O A A L - Tilen Pecnik scores in the penalty shoot-out.

32'

G O O O A A L - Kevin Zizek scores in the penalty shoot-out.

27'

G O O O A A L - Lucas Mario Horvat scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
7
4
1
2
11:5
13
  • ?
  • Domzale - Mura
    25/10/2020 16:30
  • L
  • 1 : 2(Mura - Aluminij)
    18/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(NK Bravo - Mura)
    04/10/2020 13:15
  • W
  • 1 : 3(Koper - Mura)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Mura - Gorica)
    20/09/2020 18:30
  • D
  • 0 : 0(Olimpija Ljubljana - Mura)
    13/09/2020 18:15
2
7
3
3
1
16:8
12
  • ?
  • Maribor - Koper
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 4(Gorica - Maribor)
    17/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Maribor - Olimpija Ljubljana)
    04/10/2020 18:15
  • L
  • 3 : 1(Tabor - Maribor)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Maribor - NK Celje)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Maribor - NK Bravo)
    12/09/2020 16:00
3
7
3
3
1
7:5
12
  • ?
  • Tabor - Olimpija Ljubljana
    25/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - NK Celje)
    18/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Maribor - Olimpija Ljubljana)
    04/10/2020 18:15
  • W
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - Gorica)
    30/09/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Olimpija Ljubljana - Domzale)
    27/09/2020 18:15
  • L
  • 1 : 0(Aluminij - Olimpija Ljubljana)
    20/09/2020 16:00
4
7
4
0
3
11:10
12
  • ?
  • Tabor - Olimpija Ljubljana
    25/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Tabor - NK Bravo)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(NK Celje - Tabor)
    04/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Tabor - Maribor)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Domzale - Tabor)
    20/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Tabor - Aluminij)
    13/09/2020 14:00
5
7
3
1
3
9:11
10
  • ?
  • NK Bravo - Aluminij
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Tabor - NK Bravo)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(NK Bravo - Mura)
    04/10/2020 13:15
  • L
  • 2 : 0(NK Celje - NK Bravo)
    27/09/2020 13:45
  • D
  • 0 : 0(NK Bravo - Koper)
    19/09/2020 13:45
  • L
  • 4 : 1(Maribor - NK Bravo)
    12/09/2020 16:00
6
7
2
3
2
9:8
9
  • ?
  • Maribor - Koper
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Koper - Domzale)
    17/10/2020 13:45
  • D
  • 1 : 1(Aluminij - Koper)
    13/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Koper - Mura)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(NK Bravo - Koper)
    19/09/2020 13:45
  • W
  • 2 : 4(Gorica - Koper)
    13/09/2020 16:00
7
7
2
2
3
10:11
8
  • ?
  • Domzale - Mura
    25/10/2020 16:30
  • L
  • 2 : 0(Koper - Domzale)
    17/10/2020 13:45
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Gorica)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Olimpija Ljubljana - Domzale)
    27/09/2020 18:15
  • W
  • 3 : 1(Domzale - Tabor)
    20/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(NK Celje - Domzale)
    12/09/2020 18:15
8
7
2
2
3
7:8
8
  • ?
  • NK Celje - Gorica
    24/10/2020 13:45
  • L
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - NK Celje)
    18/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(NK Celje - Tabor)
    04/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(NK Celje - NK Bravo)
    27/09/2020 13:45
  • D
  • 2 : 2(Maribor - NK Celje)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(NK Celje - Domzale)
    12/09/2020 18:15
9
Relegation Playoff
7
2
2
3
5:10
8
  • ?
  • NK Bravo - Aluminij
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Mura - Aluminij)
    18/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Aluminij - Koper)
    13/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Gorica - Aluminij)
    26/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Aluminij - Olimpija Ljubljana)
    20/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Tabor - Aluminij)
    13/09/2020 14:00
10
Relegation (Championship)
7
1
1
5
6:15
4
  • ?
  • NK Celje - Gorica
    24/10/2020 13:45
  • L
  • 0 : 4(Gorica - Maribor)
    17/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Gorica)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - Gorica)
    30/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(Gorica - Aluminij)
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Mura - Gorica)
    20/09/2020 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
3
2
0
1
5:2
6
  • ?
  • Mura - Maribor
    29/10/2020 16:30
  • L
  • 1 : 2(Mura - Aluminij)
    18/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Mura - Gorica)
    20/09/2020 18:30
  • W
  • 3 : 0(Mura - Tabor)
    30/08/2020 14:00
2
4
2
2
0
10:4
8
  • ?
  • Maribor - Koper
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Maribor - Olimpija Ljubljana)
    04/10/2020 18:15
  • D
  • 2 : 2(Maribor - NK Celje)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Maribor - NK Bravo)
    12/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Maribor - Aluminij)
    23/08/2020 16:00
3
4
3
1
0
5:2
10
  • ?
  • Olimpija Ljubljana - NK Bravo
    29/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - NK Celje)
    18/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - Gorica)
    30/09/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Olimpija Ljubljana - Domzale)
    27/09/2020 18:15
  • D
  • 0 : 0(Olimpija Ljubljana - Mura)
    13/09/2020 18:15
4
4
4
0
0
9:2
12
  • ?
  • Tabor - Olimpija Ljubljana
    25/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Tabor - NK Bravo)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Tabor - Maribor)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Tabor - Aluminij)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tabor - Koper)
    22/08/2020 15:00
5
3
2
1
0
6:2
7
  • ?
  • NK Bravo - Aluminij
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(NK Bravo - Mura)
    04/10/2020 13:15
  • D
  • 0 : 0(NK Bravo - Koper)
    19/09/2020 13:45
  • W
  • 4 : 1(NK Bravo - Gorica)
    29/08/2020 15:00
6
3
1
1
1
4:4
4
  • ?
  • Koper - NK Celje
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Koper - Domzale)
    17/10/2020 13:45
  • L
  • 1 : 3(Koper - Mura)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Koper - Olimpija Ljubljana)
    30/08/2020 16:00
7
4
1
2
1
6:5
5
  • ?
  • Domzale - Mura
    25/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Gorica)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Domzale - Tabor)
    20/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Maribor)
    30/08/2020 18:15
  • L
  • 1 : 2(Domzale - NK Bravo)
    22/08/2020 17:00
8
4
2
0
2
5:5
6
  • ?
  • NK Celje - Gorica
    24/10/2020 13:45
  • W
  • 2 : 1(NK Celje - Tabor)
    04/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(NK Celje - NK Bravo)
    27/09/2020 13:45
  • L
  • 1 : 2(NK Celje - Domzale)
    12/09/2020 18:15
  • L
  • 0 : 2(NK Celje - Mura)
    22/08/2020 18:45
9
Relegation Playoff
3
1
2
0
2:1
5
  • ?
  • Aluminij - Domzale
    29/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Aluminij - Koper)
    13/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Aluminij - Olimpija Ljubljana)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Aluminij - NK Celje)
    29/08/2020 19:00
10
Relegation (Championship)
3
1
0
2
4:8
3
  • ?
  • Gorica - Tabor
    28/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 4(Gorica - Maribor)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Gorica - Aluminij)
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Gorica - Koper)
    13/09/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
4
2
1
1
6:3
7
  • ?
  • Domzale - Mura
    25/10/2020 16:30
  • L
  • 2 : 1(NK Bravo - Mura)
    04/10/2020 13:15
  • W
  • 1 : 3(Koper - Mura)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Olimpija Ljubljana - Mura)
    13/09/2020 18:15
  • W
  • 0 : 2(NK Celje - Mura)
    22/08/2020 18:45
2
3
1
1
1
6:4
4
  • ?
  • Mura - Maribor
    29/10/2020 16:30
  • W
  • 0 : 4(Gorica - Maribor)
    17/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Tabor - Maribor)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Maribor)
    30/08/2020 18:15
3
3
0
2
1
2:3
2
  • ?
  • Tabor - Olimpija Ljubljana
    25/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Maribor - Olimpija Ljubljana)
    04/10/2020 18:15
  • L
  • 1 : 0(Aluminij - Olimpija Ljubljana)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Koper - Olimpija Ljubljana)
    30/08/2020 16:00
4
3
0
0
3
2:8
0
  • ?
  • Gorica - Tabor
    28/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(NK Celje - Tabor)
    04/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Domzale - Tabor)
    20/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(Mura - Tabor)
    30/08/2020 14:00
5
4
1
0
3
3:9
3
  • ?
  • Olimpija Ljubljana - NK Bravo
    29/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Tabor - NK Bravo)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(NK Celje - NK Bravo)
    27/09/2020 13:45
  • L
  • 4 : 1(Maribor - NK Bravo)
    12/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Domzale - NK Bravo)
    22/08/2020 17:00
6
4
1
2
1
5:4
5
  • ?
  • Maribor - Koper
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Aluminij - Koper)
    13/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(NK Bravo - Koper)
    19/09/2020 13:45
  • W
  • 2 : 4(Gorica - Koper)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Tabor - Koper)
    22/08/2020 15:00
7
3
1
0
2
4:6
3
  • ?
  • Aluminij - Domzale
    29/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Koper - Domzale)
    17/10/2020 13:45
  • L
  • 3 : 2(Olimpija Ljubljana - Domzale)
    27/09/2020 18:15
  • W
  • 1 : 2(NK Celje - Domzale)
    12/09/2020 18:15
8
3
0
2
1
2:3
2
  • ?
  • Koper - NK Celje
    28/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - NK Celje)
    18/10/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Maribor - NK Celje)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Aluminij - NK Celje)
    29/08/2020 19:00
9
Relegation Playoff
4
1
0
3
3:9
3
  • ?
  • NK Bravo - Aluminij
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Mura - Aluminij)
    18/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Gorica - Aluminij)
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 1(Tabor - Aluminij)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(Maribor - Aluminij)
    23/08/2020 16:00
10
Relegation (Championship)
4
0
1
3
2:7
1
  • ?
  • NK Celje - Gorica
    24/10/2020 13:45
  • D
  • 1 : 1(Domzale - Gorica)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Olimpija Ljubljana - Gorica)
    30/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 0(Mura - Gorica)
    20/09/2020 18:30
  • L
  • 4 : 1(NK Bravo - Gorica)
    29/08/2020 15:00