National League - 2019/2020National League - 2019/2020

Notts County11Sutton United

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal14''
goalWesley Thomas
Player substitution72''
inRegan Booty
inSean Shields
Player substitution79''
inKristian Dennis
inWesley Thomas
Player substitution58''
inWill Randall
inKyel Reid
Goal76''
goalHarry Beautyman
Player substitution85''
inRobert Milsom
inCraig Eastmond
Player substitution89''
inCraig Dundas
inOmar Bugiel
Summary
goalWesley Thomas
14'
Second half
58'
inWill Randall
outKyel Reid
inRegan Booty
outSean Shields
72'
76'
goalHarry Beautyman
inKristian Dennis
outWesley Thomas
79'
85'
inRobert Milsom
outCraig Eastmond
89'
inCraig Dundas
outOmar Bugiel
89'

Sutton United make a substitution. Omar Bugiel runs off the field and in comes Craig Dundas

85'

Sutton United make a substitution. Craig Eastmond runs off the field and in comes Robert Milsom

79'

Notts County make a substitution. Wesley Thomas runs off the field and in comes Kristian Dennis

76'

G O O O A A L - Harry Beautyman scores in the penalty shoot-out.

72'

Notts County make a substitution. Sean Shields runs off the field and in comes Regan Booty

58'

Sutton United make a substitution. Kyel Reid runs off the field and in comes Will Randall

14'

G O O O A A L - Wesley Thomas scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
1Sam SlocombeNikola Tzanev13
Starting Lineups
7Wesley Thomasgoal14'out79'out89'Omar Bugiel9
11Enzio Boldewijnout85'Craig Eastmond15
4Mitchell RoseJonathan Barden4
3Damien McCroryLouis John2
14Kyle WoottonTommy Wright20
13Connell RawlinsonDavid Ajiboye17
8Michael Doylegoal76'Harry Beautyman10
5Ben TurnerBen Goodliffe5
32Sean Shieldsout72'out58'Kyel Reid28
20Richard BrindleyBen Wyatt22
Substitutes
16Dion Kelly-Evansin85'Robert Milsom24
9Kristian Dennisin79'Jamie Butler26
23Samuel Osbornein58'Will Randall18
15Regan Bootyin72'in89'Craig Dundas14
17Zoumana BakayogoAaron Jarvis27
Coach
Neal ArdleyMatt Gray
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
29
18
4
7
59:30
58
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
16
7
8
49:37
55
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
15
8
8
56:38
53
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
14
8
9
52:41
50
  • ?
  • Bromley - Barnet
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
45:32
48
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
12
11
7
46:31
47
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
7
10
42:42
46
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
8
31
13
7
11
44:46
46
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
9
29
13
6
10
42:30
45
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
10
30
12
8
10
41:46
44
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
11
31
10
11
10
46:45
41
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
12
29
11
8
10
35:37
41
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
13
31
12
5
14
52:57
41
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
14
28
10
10
8
41:35
40
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
15
31
10
10
11
40:37
40
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
16
30
10
8
12
36:42
38
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
17
29
9
10
10
37:43
37
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
18
31
9
8
14
40:43
35
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
19
31
10
5
16
37:48
35
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
20
30
8
9
13
32:39
33
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
31
8
9
14
41:53
33
  • ?
  • Chesterfield - AFC Fylde
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
29
7
9
13
35:47
30
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
30
5
10
15
38:60
25
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
24
Relegation (Championship)
31
4
13
14
28:55
25
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
2
3
28:11
32
  • ?
  • Barrow - Torquay United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
3
2
25:13
33
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
5
3
30:18
29
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
5
2
34:19
29
  • ?
  • Bromley - Barnet
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
21:16
23
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
7
2
25:14
28
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
3
5
24:20
24
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
8
16
8
2
6
26:25
26
  • ?
  • Stockport County - Dover
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
9
14
10
0
4
25:12
30
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
10
15
6
5
4
17:18
23
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
11
15
5
5
5
22:22
20
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
12
15
3
5
7
20:23
14
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
13
15
7
1
7
24:26
22
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
14
14
6
5
3
22:16
23
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
15
15
5
4
6
26:23
19
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
16
16
6
5
5
24:21
23
  • ?
  • Aldershot Town - Harrogate
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
17
14
5
6
3
18:16
21
  • ?
  • Eastleigh - Aldershot Town
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
18
16
7
5
4
23:16
26
  • ?
  • Wrexham - Dagenham & Redbridge
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
19
15
3
4
8
15:22
13
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
20
15
5
5
5
23:21
20
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Notts County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
15
4
3
8
20:27
15
  • ?
  • Chesterfield - AFC Fylde
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
22
Relegation (Championship)
15
4
5
6
17:22
17
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
23
Relegation (Championship)
15
2
5
8
19:30
11
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
15
3
5
7
11:24
14
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
8
2
4
31:19
26
  • ?
  • Boreham Wood - Barrow
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dagenham & Redbridge - Barrow)
    29/10/2019 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
4
6
24:24
22
  • ?
  • Aldershot Town - Harrogate
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
3
5
26:20
24
  • ?
  • Woking - Yeovil Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
3
7
18:22
21
  • ?
  • FC Halifax Town - Bromley
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
24:16
25
  • ?
  • Barnet - Boreham Wood
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
5
4
5
21:17
19
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    14/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Woking - Notts County)
    29/10/2019 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
4
5
18:22
22
  • ?
  • Chorley - FC Halifax Town
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
8
15
5
5
5
18:21
20
  • ?
  • Hartlepool United - Stockport County
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
9
15
3
6
6
17:18
15
  • ?
  • Sutton United - Solihull Moors
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
10
15
6
3
6
24:28
21
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
11
16
5
6
5
24:23
21
  • ?
  • Barnet - Hartlepool United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
12
14
8
3
3
15:14
27
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
13
16
5
4
7
28:31
19
  • ?
  • Barrow - Torquay United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
14
14
4
5
5
19:19
17
  • ?
  • Bromley - Barnet
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Barnet)
    29/10/2019 19:45
15
16
5
6
5
14:14
21
  • ?
  • Ebbsfleet United - Sutton United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
16
14
4
3
7
12:21
15
  • ?
  • Dover - Aldershot Town
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Aldershot Town)
    29/10/2019 19:45
17
15
4
4
7
19:27
16
  • ?
  • Maidenhead United - Eastleigh
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
18
15
2
3
10
17:27
9
  • ?
  • Harrogate - Wrexham
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
19
16
7
1
8
22:26
22
  • ?
  • Solihull Moors - Maidenhead United
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
20
15
3
4
8
9:18
13
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
16
4
6
6
21:26
18
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
14
3
4
7
18:25
13
  • ?
  • Chesterfield - AFC Fylde
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Maidenhead United - AFC Fylde)
    29/10/2019 19:45
23
Relegation (Championship)
15
3
5
7
19:30
14
  • ?
  • Torquay United - Ebbsfleet United
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
16
1
8
7
17:31
11
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45