Superettan - 2019

Oergryte FF11Varbergs BoIS FC

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution42''
inAlibek Aliev
inVictor Skoeld
Goal52''
goalOliver Stanisic
Player substitution84''
inCalle Wede
inSimon Nilsson
Player substitution84''
inAlexander Bernhardsson
inJoel Eduardo Qviberg
Yellow card4''
yellow cardAstrit Seljmani
Goal12''
goalAstrit Seljmani
Player substitution70''
inSebastian Moeller
inDaniel Krezic
Player substitution81''
inRebin Asaad
inKeanin Ayer
Player substitution84''
inErion Sadiku
inAlbert Ejupi

TV Channels:

Official Streams:

Summary
4'
yellow cardAstrit Seljmani
12'
goalAstrit Seljmani
inAlibek Aliev
outVictor Skoeld
42'
Second half
goalOliver Stanisic
52'
70'
inSebastian Moeller
outDaniel Krezic
81'
inRebin Asaad
outKeanin Ayer
inCalle Wede
outSimon Nilsson
84'
84'
inErion Sadiku
outAlbert Ejupi
inAlexander Bernhardsson
outJoel Eduardo Qviberg
84'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

84'

Joel Eduardo Qviberg is coming off and he is replaced by Alexander Bernhardsson

84'

Albert Ejupi is coming off and he is replaced by Erion Sadiku

84'

Simon Nilsson is coming off and he is replaced by Calle Wede

81'

Keanin Ayer is coming off and he is replaced by Rebin Asaad

70'

Daniel Krezic is coming off and he is replaced by Sebastian Moeller

52'

G O O O A A A L - Oliver Stanisic is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

42'

Victor Skoeld is coming off and he is replaced by Alibek Aliev

12'

G O O O A A A L - Astrit Seljmani is on target!

4'

Yellow card for Astrit Seljmani

The referee starts the match

BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.0511.00
BWin0.501.057.75
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.283.50
BWin1.501.303.25
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.501.951.85
BWin2.501.901.80
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.503.251.33
BWin3.503.201.30
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.506.501.11
BWin4.505.751.10
BookmakerTotalOverUnder
Bet3655.5015.001.03
BWin5.509.751.02
BookmakerTotalOverUnder
Bet3656.5026.001.01
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.402.75
BWin0.501.402.75
William Hill0.501.402.75
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.502.751.40
BWin1.502.751.40
William Hill1.502.751.40
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.508.001.08
BWin2.506.501.08
William Hill2.507.001.08
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.5021.001.01
BWin3.5015.501.01
William Hill3.5017.001.01
BookmakerTotalOverUnder
William Hill4.5034.001.00
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.224.00
BWin0.501.253.60
William Hill0.501.253.75
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.502.001.72
BWin1.502.101.65
William Hill1.502.101.67
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.504.331.20
BWin2.504.331.18
William Hill2.504.501.17
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.5011.001.05
BWin3.509.001.03
William Hill3.5011.001.03
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.5026.001.01
BookmakerHandicap12
William Hill-0.252.031.75
BookmakerHandicap12
Bet3651.001.171.12
BookmakerHandicap12
Bet3650.751.174.80
BookmakerCS1
Bet3650:02.75
BWin0:02.75
BookmakerCS1
Bet3650:15.00
BWin0:15.50
BookmakerCS1
Bet3650:217.00
BWin0:216.00
BookmakerCS1
Bet3650:351.00
BWin0:351.00
BookmakerCS1
Bet3650:4301.00
BWin0:4126.00
BookmakerCS1
Bet3651:04.33
BWin1:04.60
BookmakerCS1
Bet3651:17.50
BWin1:17.25
BookmakerCS1
Bet3651:226.00
BWin1:221.00
BookmakerCS1
Bet3651:381.00
BWin1:381.00
BookmakerCS1
Bet3651:4451.00
BWin1:4126.00
BookmakerCS1
Bet3652:013.00
BWin2:011.50
BookmakerCS1
Bet3652:121.00
BWin2:118.50
BookmakerCS1
Bet3652:251.00
BWin2:251.00
BookmakerCS1
Bet3652:3201.00
BWin2:3126.00
BookmakerCS1
BWin2:4151.00
BookmakerCS1
Bet3653:041.00
BWin3:036.00
BookmakerCS1
Bet3653:167.00
BWin3:151.00
BookmakerCS1
Bet3653:2151.00
BWin3:2101.00
BookmakerCS1
BWin3:3151.00
BookmakerCS1
BWin3:4151.00
BookmakerCS1
Bet3654:0151.00
BWin4:0101.00
BookmakerCS1
Bet3654:1301.00
BWin4:1126.00
BookmakerCS1
BWin4:2151.00
BookmakerCS1
BWin4:3151.00
BookmakerCS1
BWin4:4151.00
Goalkeeper
1Fredrik AnderssonAugust Stroemberg1
Starting Lineups
6Hannes Sahlin-GustavssonHampus Zackrisson3
23David EngstroemTobias Karlsson2
29Danny ErvikJoakim Lindner18
2Joel Eduardo Qvibergout84'out70'Daniel Krezic30
15Oliver Stanisicgoal52'Robin Book10
8Jakob Lindstroemout84'Albert Ejupi8
22Filip Almstroem-TaehtiNahom Girmai Netabay11
21Victor Skoeldout42'out81'Keanin Ayer42
11Gustav Ludwigsonyellow card4'goal12'Astrit Seljmani9
9Simon Nilssonout84'Perparim Beqaj7
Substitutes
96Alibek Alievin42'in84'Erion Sadiku28
17Alexander Bernhardssonin84'Vuk Lugonjic17
10Fredrik ZanjanchiPhilip Ljung6
30Stojan LukicAlbin Svensson33
20Calle Wedein84'Liam Munther20
13Freddie Brorssonin81'Rebin Asaad12
5Anton Lansin70'Sebastian Moeller5
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
17
6
7
44:31
57
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
2
Champions League (Promotion)
30
15
10
5
49:27
55
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
16
6
8
54:33
54
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
4
30
15
7
8
52:31
52
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
5
30
15
6
9
46:34
51
  • W
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
6
30
14
4
12
45:34
46
  • W
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
7
30
12
10
8
43:37
46
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
8
30
13
5
12
43:47
44
  • L
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
9
30
11
9
10
43:43
42
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
10
30
8
10
12
41:40
34
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
11
30
7
11
12
34:47
32
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
12
30
8
8
14
23:40
32
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
13
Relegation Playoff
30
6
11
13
32:43
29
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
7
8
15
35:55
29
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
30
6
10
14
38:49
28
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
6
7
17
29:60
25
  • L
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
11
1
3
24:14
34
  • W
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Mjaellby - Brommapojkarna)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Mjaellby - IK Frej Taeby)
    31/08/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Dalkurd FF)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Mjaellby - Norrby)
    01/08/2019 17:00
2
Champions League (Promotion)
15
9
5
1
28:9
32
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
  • W
  • 5 : 0(Varbergs BoIS FC - Syrianska)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Oesters IF)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - IK Brage)
    19/08/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
27:13
29
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - GAIS)
    30/08/2019 17:00
  • W
  • 5 : 1(IK Brage - Oesters IF)
    11/08/2019 13:00
4
15
8
4
3
25:14
28
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Joenkoepings Soedra - Norrby)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 5 : 2(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Joenkoepings Soedra - Syrianska)
    12/08/2019 17:00
5
15
9
2
4
25:17
29
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Mjaellby)
    17/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Halmstads BK)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Degerfors - Trelleborgs FF)
    17/08/2019 16:00
6
15
8
3
4
30:17
27
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Trelleborgs FF)
    22/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Halmstads BK - Joenkoepings Soedra)
    27/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Halmstads BK - Dalkurd FF)
    10/08/2019 14:00
7
15
7
6
2
21:13
27
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - IK Brage)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Mjaellby)
    17/08/2019 14:00
8
15
9
1
5
26:27
28
  • L
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Dalkurd FF - Oesters IF)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dalkurd FF - Norrby)
    01/09/2019 15:30
  • W
  • 3 : 0(Dalkurd FF - GAIS)
    18/08/2019 13:00
9
15
8
3
4
26:21
27
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Norrby - Varbergs BoIS FC)
    15/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Norrby - IK Brage)
    26/08/2019 17:00
10
15
4
6
5
21:19
18
  • W
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Degerfors)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Brommapojkarna)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Vaesteraas SK - Halmstads BK)
    17/08/2019 11:30
11
15
4
6
5
17:19
18
  • L
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    01/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - Varbergs BoIS FC)
    26/08/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Brommapojkarna)
    11/08/2019 13:00
12
15
3
5
7
9:19
14
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(GAIS - Halmstads BK)
    13/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(GAIS - Brommapojkarna)
    25/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(GAIS - Mjaellby)
    11/08/2019 15:30
13
Relegation Playoff
15
4
6
5
18:16
18
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Oesters IF - Joenkoepings Soedra)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Oesters IF - Oergryte FF)
    25/08/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Oesters IF - GAIS)
    04/08/2019 15:30
14
Relegation Playoff
15
3
5
7
19:29
14
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - GAIS)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - Degerfors)
    25/08/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(IK Frej Taeby - Joenkoepings Soedra)
    16/08/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
15
3
5
7
18:24
14
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Syrianska)
    01/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Oesters IF)
    18/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Brommapojkarna - IK Brage)
    03/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
16:30
13
  • L
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Syrianska - IK Frej Taeby)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Vaesteraas SK)
    24/08/2019 14:00
  • D
  • 4 : 4(Syrianska - Norrby)
    17/08/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
6
5
4
20:17
23
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Mjaellby)
    17/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Mjaellby)
    17/08/2019 14:00
2
Champions League (Promotion)
15
6
5
4
21:18
23
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Norrby - Varbergs BoIS FC)
    15/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - Varbergs BoIS FC)
    26/08/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Degerfors - Varbergs BoIS FC)
    03/08/2019 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
27:20
25
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - IK Brage)
    20/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Norrby - IK Brage)
    26/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - IK Brage)
    19/08/2019 17:00
4
15
7
3
5
27:17
24
  • W
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Oesters IF - Joenkoepings Soedra)
    14/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Halmstads BK - Joenkoepings Soedra)
    27/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(IK Frej Taeby - Joenkoepings Soedra)
    16/08/2019 17:00
5
15
6
4
5
21:17
22
  • W
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Degerfors)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - Degerfors)
    25/08/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Degerfors)
    10/08/2019 16:00
6
15
6
1
8
15:17
19
  • W
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(GAIS - Halmstads BK)
    13/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Halmstads BK)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 2 : 3(Vaesteraas SK - Halmstads BK)
    17/08/2019 11:30
7
15
5
4
6
22:24
19
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Oesters IF - Oergryte FF)
    25/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Oergryte FF)
    11/08/2019 15:30
8
15
4
4
7
17:20
16
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Dalkurd FF)
    25/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Halmstads BK - Dalkurd FF)
    10/08/2019 14:00
9
15
3
6
6
17:22
15
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Joenkoepings Soedra - Norrby)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Dalkurd FF - Norrby)
    01/09/2019 15:30
  • D
  • 4 : 4(Syrianska - Norrby)
    17/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mjaellby - Norrby)
    01/08/2019 17:00
10
15
4
4
7
20:21
16
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    01/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Vaesteraas SK)
    24/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(IK Frej Taeby - Vaesteraas SK)
    04/08/2019 13:00
11
15
3
5
7
17:28
14
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Trelleborgs FF)
    22/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Degerfors - Trelleborgs FF)
    17/08/2019 16:00
12
15
5
3
7
14:21
18
  • L
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - GAIS)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - GAIS)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Dalkurd FF - GAIS)
    18/08/2019 13:00
13
Relegation Playoff
15
2
5
8
14:27
11
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(Dalkurd FF - Oesters IF)
    21/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Oesters IF)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Oesters IF)
    18/08/2019 15:30
14
Relegation Playoff
15
4
3
8
16:26
15
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Syrianska - IK Frej Taeby)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Mjaellby - IK Frej Taeby)
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Varbergs BoIS FC - IK Frej Taeby)
    09/08/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
15
3
5
7
20:25
14
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Mjaellby - Brommapojkarna)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Brommapojkarna)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(GAIS - Brommapojkarna)
    25/08/2019 15:30
16
Relegation (Championship)
15
3
3
9
13:30
12
  • L
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(Varbergs BoIS FC - Syrianska)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Syrianska)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Joenkoepings Soedra - Syrianska)
    12/08/2019 17:00