First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Opava01Sparta Prague

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution55''
inPavel Sulc
inFilip Soucek
Player substitution66''
inKarol Mondek
inBronislav Stana
Yellow card71''
yellow cardJan Zidek
Player substitution78''
inTomas Jursa
inMartin Sus
Yellow card90''
yellow cardVaclav Jurena
Goal10''
goalAndreas Vindheim
Yellow card60''
yellow cardSemih Kaya
Yellow card66''
yellow cardGuelor Kanga
Player substitution66''
inLadislav Krejci
inGuelor Kanga
Player substitution87''
inMatej Hanousek
inAndreas Vindheim
Player substitution90''
inGeorges Mandjeck
inMartin Hasek

TV Channels:

Official Streams:

Summary
10'
goalAndreas Vindheim
Second half
inPavel Sulc
outFilip Soucek
55'
60'
yellow cardSemih Kaya
66'
yellow cardGuelor Kanga
66'
inLadislav Krejci
outGuelor Kanga
inKarol Mondek
outBronislav Stana
66'
yellow cardJan Zidek
71'
inTomas Jursa
outMartin Sus
78'
87'
inMatej Hanousek
outAndreas Vindheim
90'
inGeorges Mandjeck
outMartin Hasek
yellow cardVaclav Jurena
90'
90'

Vaclav Jurena is shown a yellow card by the referee

90'

Sparta Prague make a substitution. Martin Hasek runs off the field and in comes Georges Mandjeck

87'

Sparta Prague make a substitution. Andreas Vindheim runs off the field and in comes Matej Hanousek

78'

Opava make a substitution. Martin Sus runs off the field and in comes Tomas Jursa

71'

Jan Zidek is shown a yellow card by the referee

66'

Opava make a substitution. Bronislav Stana runs off the field and in comes Karol Mondek

66'

Sparta Prague make a substitution. Guelor Kanga runs off the field and in comes Ladislav Krejci

66'

Guelor Kanga is shown a yellow card by the referee

60'

Semih Kaya is shown a yellow card by the referee

55'

Opava make a substitution. Filip Soucek runs off the field and in comes Pavel Sulc

10'

G O O O A A L - Andreas Vindheim scores in the penalty shoot-out.

Mestsky Stadion
Goalkeeper
30Vilem FendrichMilan Heca29
Starting Lineups
5Jan Zidekyellow card71'Martin Frydek17
23Jaroslav SvozilDavid Lischka13
2Dominik Simerskyyellow card60'Semih Kaya2
9Matej HrabinaMichal Sacek16
25Bronislav Stanaout66'Adam Hlozek20
10Filip Soucekout55'Michal Travnik25
7Pavel Zavadilyellow card66'out66'Guelor Kanga9
44Martin Susout78'out90'Martin Hasek21
26Rene Dedicgoal10'out87'Andreas Vindheim32
21Vaclav Jurenayellow card90'Libor Kozak18
Substitutes
14Jan Schaffartzikin90'Georges Mandjeck40
20Karol Mondekin66'in87'Matej Hanousek15
8Tomas Jursain78'Florin Nita1
4Matej HelebrandLukas Julis3
11Pavel Sulcin55'Benjamin Tetteh30
6Jan Reznicekin66'Ladislav Krejci37
1Vojtech SromDavid Hancko33
Coach
Alois GrussmannVaclav Jilek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
30
22
6
2
58:10
72
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
2
30
20
6
4
60:22
66
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
3
30
14
8
8
55:35
50
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
4
30
14
7
9
46:41
49
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
5
30
14
5
11
50:38
47
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
6
30
12
9
9
42:34
45
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
7
30
13
4
13
46:45
43
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
8
30
11
9
10
35:35
42
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
9
30
12
6
12
38:41
42
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
10
30
11
7
12
48:52
40
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
11
Relegation Playoff
30
8
12
10
36:37
36
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
12
Relegation Playoff
30
7
10
13
29:49
31
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
13
Relegation Playoff
30
7
6
17
25:47
27
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
14
Relegation Playoff
30
5
11
14
23:39
26
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
15
Relegation Playoff
30
5
8
17
16:47
23
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
16
Relegation Playoff
30
5
6
19
19:54
21
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
13
2
0
35:3
41
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
2
15
12
1
2
38:11
37
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
15
8
3
4
34:19
27
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
4
15
9
2
4
29:14
29
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
15
8
4
3
34:18
28
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
6
15
6
5
4
27:16
23
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
7
15
8
2
5
23:16
26
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
8
15
7
4
4
20:12
25
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
9
15
9
4
2
23:10
31
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
10
15
9
2
4
32:19
29
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
11
Relegation Playoff
15
5
6
4
18:16
21
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
5
6
4
20:19
21
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
13
Relegation Playoff
15
6
2
7
16:20
20
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
15
3
7
5
14:15
16
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
15
Relegation Playoff
15
4
4
7
10:17
16
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
16
Relegation Playoff
15
4
6
5
14:14
18
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
9
4
2
23:7
31
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
2
15
8
5
2
22:11
29
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
3
15
6
5
4
21:16
23
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
4
15
5
5
5
17:27
20
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
5
15
6
1
8
16:20
19
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
6
15
6
4
5
15:18
22
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
7
15
5
2
8
23:29
17
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
8
15
4
5
6
15:23
17
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
9
15
3
2
10
15:31
11
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
10
15
2
5
8
16:33
11
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
11
Relegation Playoff
15
3
6
6
18:21
15
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:30
10
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
15
1
4
10
9:27
7
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
14
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:24
10
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
15
1
4
10
6:30
7
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
15
1
0
14
5:40
3
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00