First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Opava03Viktoria Plzen

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution68''
inKarol Mondek
inJiri Texl
Player substitution68''
inVaclav Jurena
inPetr Zapalac
Player substitution82''
inJan Schaffartzik
inLukas Zeleznik
Yellow card85''
yellow cardBojan Djordjic
Yellow card29''
yellow cardJoel Ngandu Kayamba
Goal57''
goalJean-David Beauguel
Player substitution59''
inOndrej Mihalik
inJoel Ngandu Kayamba
Goal63''
goalJean-David Beauguel
Player substitution81''
inJan Kopic
inAdam Hlousek
Player substitution89''
inTomas Chory
inJean-David Beauguel
Goal90''
goalJan Kopic

TV Channels:

Official Streams:

Summary
29'
yellow cardJoel Ngandu Kayamba
Second half
57'
goalJean-David Beauguel
59'
inOndrej Mihalik
outJoel Ngandu Kayamba
63'
goalJean-David Beauguel
inKarol Mondek
outJiri Texl
68'
inVaclav Jurena
outPetr Zapalac
68'
81'
inJan Kopic
outAdam Hlousek
inJan Schaffartzik
outLukas Zeleznik
82'
yellow cardBojan Djordjic
85'
89'
inTomas Chory
outJean-David Beauguel
90'
goalJan Kopic
90'

G O O O A A L - Jan Kopic scores in the penalty shoot-out.

89'

Viktoria Plzen make a substitution. Jean-David Beauguel runs off the field and in comes Tomas Chory

85'

Bojan Djordjic is shown a yellow card by the referee

82'

Opava make a substitution. Lukas Zeleznik runs off the field and in comes Jan Schaffartzik

81'

Viktoria Plzen make a substitution. Adam Hlousek runs off the field and in comes Jan Kopic

68'

Opava make a substitution. Petr Zapalac runs off the field and in comes Vaclav Jurena

68'

Opava make a substitution. Jiri Texl runs off the field and in comes Karol Mondek

63'

G O O O A A L - Jean-David Beauguel scores in the penalty shoot-out.

59'

Viktoria Plzen make a substitution. Joel Ngandu Kayamba runs off the field and in comes Ondrej Mihalik

57'

G O O O A A L - Jean-David Beauguel scores in the penalty shoot-out.

29'

Joel Ngandu Kayamba is shown a yellow card by the referee

Mestsky Stadion
Goalkeeper
30Vilem FendrichAles Hruska16
Starting Lineups
5Jan Zidekout81'Adam Hlousek3
19Josef HnanicekJakub Brabec22
15Adam RychlyLukas Hejda2
9Matej HrabinaRadim Reznik14
6Jan ReznicekTomas Horava7
7Pavel ZavadilLukas Kalvach23
17Petr Zapalacout68'Pavel Bucha20
47Jiri Texlout68'Jan Kovarik19
77Bojan Djordjicyellow card85'goal57'goal63'out89'Jean-David Beauguel9
94Lukas Zeleznikout82'yellow card29'out59'Joel Ngandu Kayamba5
Substitutes
14Jan Schaffartzikin82'Christian Herc26
2Stepan Harazimin89'Tomas Chory18
21Vaclav Jurenain68'Roman Hubnik4
8Tomas Jursain59'Ondrej Mihalik37
20Karol Mondekin68'Milan Havel24
90Jan Hosekin81'goal90'Jan Kopic10
1Vojtech SromDominik Svacek29
Coach
Jiri BalcarekAdrian Gula
#TeamMPWDLGPtsForm
1
21
17
3
1
45:5
54
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
2
21
12
5
4
38:19
41
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
3
21
11
5
5
39:27
38
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
4
21
10
4
7
31:23
34
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
5
21
9
6
6
39:28
33
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
6
21
10
3
8
36:33
33
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
7
21
10
2
9
39:35
32
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
8
21
9
5
7
28:27
32
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
9
21
9
3
9
35:30
30
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
10
21
6
10
5
28:26
28
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
11
Relegation Playoff
21
6
5
10
21:32
23
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
12
Relegation Playoff
21
5
8
8
19:32
23
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
13
Relegation Playoff
21
6
3
12
16:32
21
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
21
3
7
11
15:30
16
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
15
Relegation Playoff
21
3
5
13
9:34
14
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
16
Relegation Playoff
21
3
4
14
15:40
13
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
10
10
0
0
26:2
30
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
2
11
8
1
2
23:10
25
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
3
11
7
2
2
26:11
23
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
4
11
6
3
2
22:8
21
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
5
11
6
2
3
26:15
20
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
6
11
6
2
3
18:12
20
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
7
11
9
0
2
31:15
27
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
8
10
5
3
2
15:8
18
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
9
10
5
2
3
22:14
17
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
10
10
4
5
1
13:9
17
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
10
6
3
1
13:7
21
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
10
3
4
3
11:15
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
11
5
1
5
10:13
16
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
10
1
5
4
6:9
8
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
15
Relegation Playoff
10
2
2
6
5:14
8
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
16
Relegation Playoff
11
3
4
4
12:12
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
7
3
1
19:3
24
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
10
4
4
2
15:9
16
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
10
4
3
3
13:16
15
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
4
10
4
1
5
9:15
13
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
5
10
3
4
3
13:13
13
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
6
10
4
1
5
18:21
13
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
7
10
1
2
7
8:20
5
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
8
11
4
2
5
13:19
14
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
9
11
4
1
6
13:16
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
11
2
5
4
15:17
11
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
11
0
2
9
8:25
2
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
11
2
4
5
8:17
10
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
10
1
2
7
6:19
5
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
11
2
2
7
9:21
8
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
15
Relegation Playoff
11
1
3
7
4:20
6
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
16
Relegation Playoff
10
0
0
10
3:28
0
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00