1. Division - 2020/2021

Osijek  NK Lokomotiva

Postponed

1
X
2

TV Channels:

Official Streams:

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
7
6
1
0
21:8
19
  • ?
  • Dinamo Zagreb - Rijeka
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(NK Varazdin - Dinamo Zagreb)
    04/10/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo Zagreb - Slaven)
    19/09/2020 17:05
  • W
  • 1 : 2(Hajduk Split - Dinamo Zagreb)
    12/09/2020 17:05
  • W
  • 4 : 1(Dinamo Zagreb - Osijek)
    30/08/2020 18:05
2
8
5
1
2
19:13
16
  • ?
  • HNK Gorica - Rijeka
    25/10/2020 16:05
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(HNK Gorica - Hajduk Split)
    03/10/2020 17:05
  • L
  • 2 : 1(Osijek - HNK Gorica)
    26/09/2020 17:05
  • D
  • 2 : 2(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    13/09/2020 17:05
3
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • Osijek - NK Lokomotiva
    18/10/2020 15:05
  • W
  • 0 : 2(Sibenik - Osijek)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Osijek - HNK Gorica)
    26/09/2020 17:05
  • W
  • 0 : 1(NK Varazdin - Osijek)
    20/09/2020 17:05
  • W
  • 3 : 0(Osijek - Rijeka)
    12/09/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Dinamo Zagreb - Osijek)
    30/08/2020 18:05
4
6
4
0
2
8:7
12
  • ?
  • Rijeka - Hajduk Split
    20/09/2020 17:05
  • W
  • 2 : 1(Rijeka - NK Varazdin)
    17/10/2020 15:05
  • W
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    04/10/2020 17:05
  • L
  • 3 : 0(Osijek - Rijeka)
    12/09/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Rijeka - NK Istra 1961)
    29/08/2020 15:55
  • L
  • 1 : 0(NK Lokomotiva - Rijeka)
    21/08/2020 15:55
5
7
3
1
3
10:8
10
  • ?
  • Rijeka - Hajduk Split
    20/09/2020 17:05
  • L
  • 0 : 1(Hajduk Split - Sibenik)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(HNK Gorica - Hajduk Split)
    03/10/2020 17:05
  • W
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Varazdin)
    27/09/2020 17:05
  • L
  • 1 : 2(Hajduk Split - Dinamo Zagreb)
    12/09/2020 17:05
  • D
  • 2 : 2(Hajduk Split - Slaven)
    29/08/2020 18:05
6
7
1
4
2
11:10
7
  • ?
  • NK Varazdin - Slaven
    23/10/2020 16:00
  • W
  • 5 : 1(Slaven - NK Istra 1961)
    16/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    04/10/2020 17:05
  • D
  • 3 : 3(Dinamo Zagreb - Slaven)
    19/09/2020 17:05
  • D
  • 0 : 0(Slaven - Sibenik)
    11/09/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Hajduk Split - Slaven)
    29/08/2020 18:05
7
8
2
1
5
7:11
7
  • ?
  • Sibenik - Dinamo Zagreb
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Hajduk Split - Sibenik)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Sibenik - Osijek)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Sibenik)
    26/09/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sibenik - NK Lokomotiva)
    18/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slaven - Sibenik)
    11/09/2020 18:00
8
8
2
1
5
6:13
7
  • ?
  • NK Varazdin - Slaven
    23/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Rijeka - NK Varazdin)
    17/10/2020 15:05
  • L
  • 1 : 2(NK Varazdin - Dinamo Zagreb)
    04/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Varazdin)
    27/09/2020 17:05
  • L
  • 0 : 1(NK Varazdin - Osijek)
    20/09/2020 17:05
  • W
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - NK Varazdin)
    13/09/2020 15:00
9
Relegation Playoff
6
1
2
3
5:12
5
  • ?
  • Osijek - NK Lokomotiva
    18/10/2020 15:05
  • D
  • 0 : 0(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    02/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Sibenik - NK Lokomotiva)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    13/09/2020 17:05
  • D
  • 1 : 1(NK Varazdin - NK Lokomotiva)
    30/08/2020 15:55
  • W
  • 1 : 0(NK Lokomotiva - Rijeka)
    21/08/2020 15:55
10
Relegation (Championship)
8
1
2
5
5:13
5
  • ?
  • NK Istra 1961 - Osijek
    24/10/2020 13:00
  • L
  • 5 : 1(Slaven - NK Istra 1961)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    02/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Sibenik)
    26/09/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    19/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - NK Varazdin)
    13/09/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
4
3
1
0
16:6
10
  • ?
  • Dinamo Zagreb - Rijeka
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    17/10/2020 13:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo Zagreb - Slaven)
    19/09/2020 17:05
  • W
  • 4 : 1(Dinamo Zagreb - Osijek)
    30/08/2020 18:05
  • W
  • 6 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    16/08/2020 18:05
2
3
2
1
0
7:5
7
  • ?
  • HNK Gorica - Rijeka
    25/10/2020 16:05
  • W
  • 2 : 1(HNK Gorica - Hajduk Split)
    03/10/2020 17:05
  • D
  • 2 : 2(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(HNK Gorica - Sibenik)
    28/08/2020 18:00
3
4
2
1
1
6:3
7
  • ?
  • Osijek - NK Lokomotiva
    18/10/2020 15:05
  • W
  • 2 : 1(Osijek - HNK Gorica)
    26/09/2020 17:05
  • W
  • 3 : 0(Osijek - Rijeka)
    12/09/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Osijek - Hajduk Split)
    23/08/2020 15:55
  • D
  • 0 : 0(Osijek - Slaven)
    15/08/2020 18:05
4
4
4
0
0
8:3
12
  • ?
  • Rijeka - Hajduk Split
    20/09/2020 17:05
  • W
  • 2 : 1(Rijeka - NK Varazdin)
    17/10/2020 15:05
  • W
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    04/10/2020 17:05
  • W
  • 2 : 1(Rijeka - NK Istra 1961)
    29/08/2020 15:55
  • W
  • 2 : 1(Rijeka - Sibenik)
    15/08/2020 15:55
5
5
2
1
2
7:5
7
  • ?
  • Hajduk Split - Osijek
    07/11/2020 16:05
  • L
  • 0 : 1(Hajduk Split - Sibenik)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Varazdin)
    27/09/2020 17:05
  • L
  • 1 : 2(Hajduk Split - Dinamo Zagreb)
    12/09/2020 17:05
  • D
  • 2 : 2(Hajduk Split - Slaven)
    29/08/2020 18:05
  • W
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    16/08/2020 15:55
6
3
1
1
1
6:3
4
  • ?
  • Slaven - NK Lokomotiva
    28/10/2020 16:00
  • W
  • 5 : 1(Slaven - NK Istra 1961)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slaven - Sibenik)
    11/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Slaven - HNK Gorica)
    22/08/2020 15:55
7
3
1
0
2
3:5
3
  • ?
  • Sibenik - Dinamo Zagreb
    25/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Sibenik - Osijek)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sibenik - NK Lokomotiva)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sibenik - NK Varazdin)
    22/08/2020 18:05
8
4
0
1
3
3:9
1
  • ?
  • NK Varazdin - Slaven
    23/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(NK Varazdin - Dinamo Zagreb)
    04/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(NK Varazdin - Osijek)
    20/09/2020 17:05
  • D
  • 1 : 1(NK Varazdin - NK Lokomotiva)
    30/08/2020 15:55
  • L
  • 1 : 5(NK Varazdin - HNK Gorica)
    14/08/2020 18:00
9
Relegation Playoff
3
1
1
1
2:2
4
  • ?
  • NK Lokomotiva - Hajduk Split
    24/10/2020 15:05
  • D
  • 0 : 0(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    02/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    13/09/2020 17:05
  • W
  • 1 : 0(NK Lokomotiva - Rijeka)
    21/08/2020 15:55
10
Relegation (Championship)
3
1
0
2
1:2
3
  • ?
  • NK Istra 1961 - Osijek
    24/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Sibenik)
    26/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - NK Varazdin)
    13/09/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Dinamo Zagreb)
    21/08/2020 18:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
3
3
0
0
5:2
9
  • ?
  • Sibenik - Dinamo Zagreb
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(NK Varazdin - Dinamo Zagreb)
    04/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hajduk Split - Dinamo Zagreb)
    12/09/2020 17:05
  • W
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Dinamo Zagreb)
    21/08/2020 18:05
2
5
3
0
2
12:8
9
  • ?
  • Sibenik - HNK Gorica
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    17/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Osijek - HNK Gorica)
    26/09/2020 17:05
  • W
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    13/09/2020 17:05
  • W
  • 1 : 2(Slaven - HNK Gorica)
    22/08/2020 15:55
  • W
  • 1 : 5(NK Varazdin - HNK Gorica)
    14/08/2020 18:00
3
3
2
0
1
4:4
6
  • ?
  • NK Istra 1961 - Osijek
    24/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Sibenik - Osijek)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(NK Varazdin - Osijek)
    20/09/2020 17:05
  • L
  • 4 : 1(Dinamo Zagreb - Osijek)
    30/08/2020 18:05
4
2
0
0
2
0:4
0
  • ?
  • Dinamo Zagreb - Rijeka
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Osijek - Rijeka)
    12/09/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(NK Lokomotiva - Rijeka)
    21/08/2020 15:55
5
2
1
0
1
3:3
3
  • ?
  • Rijeka - Hajduk Split
    20/09/2020 17:05
  • L
  • 2 : 1(HNK Gorica - Hajduk Split)
    03/10/2020 17:05
  • W
  • 1 : 2(Osijek - Hajduk Split)
    23/08/2020 15:55
6
4
0
3
1
5:7
3
  • ?
  • NK Varazdin - Slaven
    23/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    04/10/2020 17:05
  • D
  • 3 : 3(Dinamo Zagreb - Slaven)
    19/09/2020 17:05
  • D
  • 2 : 2(Hajduk Split - Slaven)
    29/08/2020 18:05
  • D
  • 0 : 0(Osijek - Slaven)
    15/08/2020 18:05
7
5
1
1
3
4:6
4
  • ?
  • NK Varazdin - Sibenik
    07/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Hajduk Split - Sibenik)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Sibenik)
    26/09/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slaven - Sibenik)
    11/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(HNK Gorica - Sibenik)
    28/08/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Rijeka - Sibenik)
    15/08/2020 15:55
8
4
2
0
2
3:4
6
  • ?
  • HNK Gorica - NK Varazdin
    30/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Rijeka - NK Varazdin)
    17/10/2020 15:05
  • L
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Varazdin)
    27/09/2020 17:05
  • W
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - NK Varazdin)
    13/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Sibenik - NK Varazdin)
    22/08/2020 18:05
9
Relegation Playoff
3
0
1
2
3:10
1
  • ?
  • Osijek - NK Lokomotiva
    18/10/2020 15:05
  • L
  • 3 : 2(Sibenik - NK Lokomotiva)
    18/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(NK Varazdin - NK Lokomotiva)
    30/08/2020 15:55
  • L
  • 6 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    16/08/2020 18:05
10
Relegation (Championship)
5
0
2
3
4:11
2
  • ?
  • Dinamo Zagreb - NK Istra 1961
    08/11/2020 14:00
  • L
  • 5 : 1(Slaven - NK Istra 1961)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    02/10/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    19/09/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Rijeka - NK Istra 1961)
    29/08/2020 15:55
  • L
  • 2 : 0(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    16/08/2020 15:55