First Professional League - 2019/2020

PFC CSKA-Sofia10Slavia Sofia

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card45''
yellow cardPetar Zanev
Player substitution60''
inGeferson
inViv Solomon-Otabor
Goal66''
goalAli Sowe
Player substitution68''
inKristiyan Malinov
inRuben Pinto
Yellow card75''
yellow cardRaul Albentosa
Player substitution80''
inGraham Carey
inEvandro
Yellow card90''
yellow cardGustavo Busatto
Player substitution59''
inEmil Stoev
inGeorgi Yomov
Yellow card65''
yellow cardYanis Karabelyov
Player substitution69''
inTsvetelin Chunchukov
inVladislav Uzunov
Player substitution80''
inVentsislav Bengyuzov
inYanis Karabelyov
Yellow card88''
yellow cardSlavcho Shokolarov
Red card88''
red cardSlavcho Shokolarov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardPetar Zanev
45'
Second half
59'
inEmil Stoev
outGeorgi Yomov
inGeferson
outViv Solomon-Otabor
60'
65'
yellow cardYanis Karabelyov
goalAli Sowe
66'
inKristiyan Malinov
outRuben Pinto
68'
69'
inTsvetelin Chunchukov
outVladislav Uzunov
yellow cardRaul Albentosa
75'
80'
inVentsislav Bengyuzov
outYanis Karabelyov
inGraham Carey
outEvandro
80'
88'
yellow cardSlavcho Shokolarov
88'
red cardSlavcho Shokolarov
yellow cardGustavo Busatto
90'
90'

Gustavo Busatto is shown a yellow card by the referee

88'

SENT OFF! - After a serious foul Slavcho Shokolarov is dismissed

88'

Slavcho Shokolarov is shown a yellow card by the referee

80'

PFC CSKA-Sofia make a substitution. Evandro runs off the field and in comes Graham Carey

80'

Slavia Sofia make a substitution. Yanis Karabelyov runs off the field and in comes Ventsislav Bengyuzov

75'

Raul Albentosa is shown a yellow card by the referee

69'

Slavia Sofia make a substitution. Vladislav Uzunov runs off the field and in comes Tsvetelin Chunchukov

68'

PFC CSKA-Sofia make a substitution. Ruben Pinto runs off the field and in comes Kristiyan Malinov

66'

G O O O A A L - Ali Sowe scores in the penalty shoot-out.

65'

Yanis Karabelyov is shown a yellow card by the referee

60'

PFC CSKA-Sofia make a substitution. Viv Solomon-Otabor runs off the field and in comes Geferson

59'

Slavia Sofia make a substitution. Georgi Yomov runs off the field and in comes Emil Stoev

45'

Petar Zanev is shown a yellow card by the referee

Goalkeeper
13Gustavo Busattoyellow card90'Georgi Georgiev13
Starting Lineups
18Bradley MazikouHristo Popadiyn83
11Petar Zanevyellow card45'Milen Gamakov38
25Raul Albentosayellow card75'Emil Viyachki15
19Ivan TuritsovPetar Patev4
26Valentin Antovyellow card65'out80'Yanis Karabelyov10
10Evandroout80'yellow card88'red card88'Slavcho Shokolarov8
6Ruben Pintoout68'Radoslav Kirilov11
20Tiago Rodriguesout69'Vladislav Uzunov23
14Viv Solomon-Otaborout60'out59'Georgi Yomov35
22Ali Sowegoal66'Galin Ivanov33
Substitutes
8Graham Careyin80'in69'Tsvetelin Chunchukov9
30Vytautas Cerniauskasin59'Emil Stoev71
24Nuno Tomasin80'Ventsislav Bengyuzov73
9Anthony WattAntonis Stergiakis32
3Gefersonin60'Ilian Micanski22
27Martin SmolenskiDarko Tasevski14
15Kristiyan Malinovin68'Andrea Hristov55
Injured
17Henrique
7Denis Davydov
16Janio Bikel
Coach
Milos KruscicZlatomir Zagorcic
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
13
3
0
26:5
42
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
2
16
11
3
2
37:17
36
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
3
16
11
2
3
32:12
35
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
4
16
9
4
3
28:14
31
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
5
16
6
5
5
18:18
23
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
6
16
6
4
6
20:23
22
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
7
Relegation Playoff
16
5
6
5
17:15
21
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
8
Relegation Playoff
16
7
0
9
24:25
21
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
9
Relegation Playoff
16
4
5
7
15:27
17
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
10
Relegation Playoff
16
4
4
8
13:22
16
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
11
Relegation Playoff
16
4
4
8
15:23
16
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
3
9
17:24
15
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
16
3
4
9
15:28
13
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
14
Relegation Playoff
16
1
1
14
10:34
4
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
13:1
20
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    25/08/2019 17:30
2
8
6
2
0
15:5
20
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
3
8
7
0
1
18:6
21
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
4
8
5
2
1
17:9
17
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 3 : 2(PFC CSKA-Sofia - Arda Kardzhali)
    18/08/2019 15:00
5
8
3
2
3
12:13
11
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Slavia Sofia - Botev Vratsa)
    16/08/2019 15:00
6
8
3
2
3
9:12
11
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arda Kardzhali - Cherno More Varna)
    23/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
10:7
12
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    18/08/2019 17:30
8
Relegation Playoff
8
5
0
3
14:8
15
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
9
Relegation Playoff
8
3
3
2
7:13
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
3
1
4
7:8
10
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
8:11
8
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Dunav Ruse - PFC CSKA-Sofia)
    25/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
2
4
9:11
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
13
Relegation Playoff
8
2
3
3
9:11
9
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
14
Relegation Playoff
8
1
0
7
6:18
3
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
7
1
0
13:4
22
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • W
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
2
8
5
1
2
22:12
16
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    24/08/2019 17:30
3
8
4
2
2
14:6
14
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 0 : 4(Vitosha Bistritsa - Levski Sofia)
    17/08/2019 17:30
4
8
4
2
2
11:5
14
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
5
8
3
3
2
6:5
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
6
8
3
2
3
11:11
11
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
2
3
3
7:8
9
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
8
Relegation Playoff
8
2
0
6
10:17
6
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe)
    23/08/2019 15:00
9
Relegation Playoff
8
1
2
5
8:14
5
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
1
3
4
6:14
6
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Beroe - Botev Plovdiv)
    17/08/2019 15:00
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
7:12
8
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
1
5
8:13
7
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    16/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
8
1
1
6
6:17
4
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
8
0
1
7
4:16
1
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Vitosha Bistritsa)
    24/08/2019 15:00