Russia Premier League - 2019/2020

PFC Sochi12FC Tambov

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card28''
yellow cardAleksey Pomerko
Yellow card33''
yellow cardIvan Miladinovic
Goal44''
goalChristian Noboa
Player substitution46''
inDmitry Poloz
inAleksey Pomerko
Yellow card65''
yellow cardNikita Kalugin
Player substitution67''
inAkmal Bakhtiyarov
inNikita Burmistrov
Goal41''
goalMikhail Kostyukov
Goal56''
goalGeorgi Melkadze
Yellow card71''
yellow cardGeorgi Melkadze
Player substitution74''
inDanil Klenkin
inGeorgi Melkadze
Player substitution87''
inKhasan Mamtov
inVladimir Obukhov
Yellow card90''
yellow cardAnton Kilin
Player substitution90''
inKhetag Khosonov
inMikhail Kostyukov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardAleksey Pomerko
28'
yellow cardIvan Miladinovic
33'
41'
goalMikhail Kostyukov
goalChristian Noboa
44'
Second half
inDmitry Poloz
outAleksey Pomerko
46'
56'
goalGeorgi Melkadze
yellow cardNikita Kalugin
65'
inAkmal Bakhtiyarov
outNikita Burmistrov
67'
71'
yellow cardGeorgi Melkadze
74'
inDanil Klenkin
outGeorgi Melkadze
87'
inKhasan Mamtov
outVladimir Obukhov
90'
yellow cardAnton Kilin
90'
inKhetag Khosonov
outMikhail Kostyukov
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Mikhail Kostyukov is coming off and he is replaced by Khetag Khosonov

90'

Yellow card for Anton Kilin

87'

Vladimir Obukhov is coming off and he is replaced by Khasan Mamtov

74'

Georgi Melkadze is coming off and he is replaced by Danil Klenkin

71'

Yellow card for Georgi Melkadze

67'

Nikita Burmistrov is coming off and he is replaced by Akmal Bakhtiyarov

65'

Yellow card for Nikita Kalugin

56'

G O O O A A A L - Georgi Melkadze is on target!

46'

The second half is underway

46'

Aleksey Pomerko is coming off and he is replaced by Dmitry Poloz

45'

It's over! The referee blows for half time

44'

G O O O A A A L - Christian Noboa is on target!

41'

G O O O A A A L - Mikhail Kostyukov is on target!

33'

Yellow card for Ivan Miladinovic

28'

Yellow card for Aleksey Pomerko

The referee starts the match

Welcome to Fisht Olympic Stadium, the match will start in about 5 minutes.

Fisht Olympic Stadium
Goalkeeper
35Soslan DzhanaevGiorgi Shelia88
Starting Lineups
13Fedor KudryashovAdessoye Oyevole58
32Miha MevljaAleksey Gritsaenko27
45Ivan Miladinovicyellow card33'Maksim Osipenko55
26Nikita Kaluginyellow card65'yellow card90'Anton Kilin8
5Aleksey Pomerkoyellow card28'out46'Guram Tetrashvili3
17Andrey MostovoyPavel Karasyov25
16Christian Noboagoal44'Aleksei Rybin2
15Ibrahim Tsallagovgoal56'yellow card71'out74'Georgi Melkadze19
18Nikita Burmistrovout67'out87'Vladimir Obukhov13
9Anton Zabolotnygoal41'out90'Mikhail Kostyukov77
Substitutes
21Akmal Bakhtiyarovin67'Oleg Chernyshov7
Nikita Koldunovin87'Khasan Mamtov9
90Pavel ShakuroVladimir Sugrobov50
19Evgeni FrolovKhyzyr Appaev14
77Dmitry Polozin46'Vladislav Kulik6
94Dusan Lagatorin90'Khetag Khosonov17
20Igor YurganovSoslan Takazov30
24Elmir NabiullinAndrey Chasovskikh48
12Nikolay ZabolotnyMohammed Usman15
in74'Danil Klenkin23
Coach
Aleksandr TochilinSergey Pervushin
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
26
19
5
2
56:14
62
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - PFC Sochi
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
2
Champions League (Group Stage)
26
14
7
5
36:26
49
  • ?
  • Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
3
Champions League (Qualification)
25
12
9
4
42:27
45
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Krasnodar
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
26
12
7
7
43:46
43
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
5
Europa League (Qualification)
26
12
7
7
35:26
43
  • ?
  • FC Orenburg - CSKA Moscow
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
6
26
7
12
7
19:21
33
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
7
26
9
5
12
29:30
32
  • ?
  • Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
8
25
8
8
9
21:27
32
  • ?
  • Ural - Dinamo Moscow
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
9
26
8
8
10
33:45
32
  • ?
  • Ural - Dinamo Moscow
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
10
26
9
4
13
30:35
31
  • ?
  • Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
11
26
7
9
10
38:31
30
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - PFC Sochi
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
12
26
7
9
10
15:25
30
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Krasnodar
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
13
26
8
4
14
32:35
28
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
14
26
6
9
11
24:37
27
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
15
Relegation (Championship)
26
6
6
14
26:36
24
  • ?
  • Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
16
Relegation (Championship)
26
6
5
15
26:44
23
  • ?
  • FC Orenburg - CSKA Moscow
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
13
8
5
0
31:7
29
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - PFC Sochi
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
2
Champions League (Group Stage)
13
6
4
3
16:12
22
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
12
6
5
1
21:12
23
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
13
8
3
2
22:14
27
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
13
6
3
4
14:13
21
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
13
3
3
7
10:15
12
  • ?
  • Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
8
13
3
4
6
10:14
13
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
9
12
4
2
6
19:23
14
  • ?
  • Ural - Dinamo Moscow
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
13
3
3
7
17:19
12
  • ?
  • Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
11
14
5
3
6
27:16
18
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
12
12
4
2
6
6:11
14
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Krasnodar
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
13
13
5
1
7
17:15
16
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
14
14
2
7
5
12:20
13
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
3
7
13:21
12
  • ?
  • FC Orenburg - CSKA Moscow
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
13
11
0
2
25:7
33
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
13
8
3
2
20:14
27
  • ?
  • Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
13
6
4
3
21:15
22
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Krasnodar
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
13
4
4
5
21:32
16
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
13
6
4
3
21:13
22
  • ?
  • FC Orenburg - CSKA Moscow
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
6
13
2
7
4
4:9
13
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
7
13
6
2
5
19:15
20
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
8
12
5
4
3
11:13
19
  • ?
  • Ural - Dinamo Moscow
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
9
14
4
6
4
14:22
18
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
10
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
11
12
2
6
4
11:15
12
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - PFC Sochi
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
12
14
3
7
4
9:14
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
13
13
3
3
7
15:20
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
14
12
4
2
6
12:17
14
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
4
2
7
13:18
14
  • ?
  • Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00