1. Division - 2019/2020

Podbeskidzie Bielsko-Biala40Wigry Suwalki

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal32''
goalKacper Gach
Goal48''
goalRafal Figiel
Goal57''
goalDmytro Bashlay
Goal89''
goalMichal Rzuchowski
Red card72''
red cardMohamed Loua
Summary
goalKacper Gach
32'
Second half
goalRafal Figiel
48'
goalDmytro Bashlay
57'
72'
red cardMohamed Loua
goalMichal Rzuchowski
89'
89'

G O O O A A L - Michal Rzuchowski scores in the penalty shoot-out.

72'

SENT OFF! - After a serious foul Mohamed Loua is dismissed

57'

G O O O A A L - Dmytro Bashlay scores in the penalty shoot-out.

48'

G O O O A A L - Rafal Figiel scores in the penalty shoot-out.

32'

G O O O A A L - Kacper Gach scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
31
18
8
5
60:30
62
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
2
Champions League (Promotion)
31
18
4
9
49:30
58
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
17
5
9
47:30
56
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
8
8
46:40
50
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
13
8
10
45:40
47
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
12
7
12
32:37
43
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
7
31
12
7
12
36:42
43
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
8
31
11
10
10
56:49
43
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
9
30
12
6
12
43:33
42
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
10
31
11
7
13
44:48
40
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
11
30
11
6
13
36:39
39
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
12
31
11
6
14
26:36
39
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
13
31
10
9
12
29:34
39
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
14
31
9
11
11
40:45
38
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
15
31
10
8
13
44:51
38
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
16
Relegation (Championship)
30
11
5
14
45:53
38
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
17
Relegation (Championship)
31
8
6
17
43:58
30
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
18
Relegation (Championship)
31
6
5
20
25:51
23
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
38:14
38
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
15
9
4
2
23:12
31
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(Stal Mielec - Termalica Nieciecza)
    08/03/2020 11:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
1
5
26:15
28
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
3
2
24:13
33
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    01/12/2019 11:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
25:20
23
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
1
11
9:24
10
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Chojniczanka Chojnice)
    02/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow)
    01/03/2020 14:00
7
16
7
5
4
18:12
26
  • ?
  • Chrobry Glogow - Wigry Suwalki
    17/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • W
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
8
16
6
6
4
31:23
24
  • ?
  • GKS Tychy 71 - GKS Belchatow
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(GKS Tychy 71 - Chojniczanka Chojnice)
    07/06/2020 13:10
9
15
7
4
4
29:20
25
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice)
    29/02/2020 17:00
10
16
7
5
4
27:21
26
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
11
15
7
4
4
21:16
25
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Belchatow - Sandecja Nowy Sacz)
    02/06/2020 16:10
12
16
8
4
4
17:13
28
  • ?
  • Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71
    18/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - Chrobry Glogow)
    02/06/2020 16:00
13
16
7
5
4
14:8
26
  • ?
  • Odra Opole - Olimpia Grudziadz
    19/07/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • W
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
14
16
6
3
7
21:24
21
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza
    19/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
15
16
5
4
7
23:28
19
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
16
Relegation (Championship)
15
6
2
7
26:28
20
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
  • L
  • 0 : 5(Olimpia Grudziadz - Stal Mielec)
    01/03/2020 11:40
17
Relegation (Championship)
15
4
1
10
18:28
13
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziadz)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwalki)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec)
    09/11/2019 15:00
18
Relegation (Championship)
15
4
4
7
15:22
16
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Wigry Suwalki - Olimpia Grudziadz)
    08/03/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
16
6
6
4
22:16
24
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
2
Champions League (Promotion)
16
9
0
7
26:18
27
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
4
4
21:15
28
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan
    18/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Warta Poznan)
    03/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
5
6
22:27
17
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    07/03/2020 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
3
6
20:20
24
  • ?
  • Radomiak Radom - Miedz Legnica
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
9
6
1
23:13
33
  • ?
  • GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice
    19/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
7
15
5
2
8
18:30
17
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
8
15
5
4
6
25:26
19
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • L
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - GKS Tychy 71)
    01/12/2019 14:00
9
15
5
2
8
14:13
17
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • L
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
  • W
  • 0 : 3(Stal Mielec - Termalica Nieciecza)
    08/03/2020 11:40
10
15
4
2
9
17:27
14
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
  • W
  • 0 : 3(GKS Belchatow - Sandecja Nowy Sacz)
    02/06/2020 16:10
11
15
4
2
9
15:23
14
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    06/03/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    01/12/2019 11:40
12
15
3
2
10
9:23
11
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
  • L
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
13
15
3
4
8
15:26
13
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
  • L
  • 4 : 2(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    29/02/2020 16:30
14
15
3
8
4
19:21
17
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - GKS Jastrzebie)
    29/02/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/11/2019 16:00
15
15
5
4
6
21:23
19
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Zaglebie Sosnowiec)
    04/06/2020 18:40
  • W
  • 0 : 2(Miedz Legnica - Zaglebie Sosnowiec)
    29/02/2020 11:40
16
Relegation (Championship)
15
5
3
7
19:25
18
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Wigry Suwalki - Olimpia Grudziadz)
    08/03/2020 16:00
17
Relegation (Championship)
16
4
5
7
25:30
17
  • ?
  • Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
16
2
1
13
10:29
7
  • ?
  • Chrobry Glogow - Wigry Suwalki
    17/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00