National Division - 2018/2019

Racing FC Union Luxembourg33FC Differdange 03

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal15''
goalSebastian Szimayer
Yellow and red card63''
yellow and red cardTarek Nouidra
Yellow and red card65''
yellow and red cardFlorik Shala
Goal78''
goalKevin Nakache
Goal90''
goalDaniel Da Mota
Goal18''
goalTom Siebenaler
Goal19''
goalGoncalo Almeida
Goal58''
goalGoncalo Almeida
Summary
goalSebastian Szimayer
15'
18'
goalTom Siebenaler
19'
goalGoncalo Almeida
Second half
58'
goalGoncalo Almeida
yellow-red cardTarek Nouidra
63'
yellow-red cardFlorik Shala
65'
goalKevin Nakache
78'
goalDaniel Da Mota
90'
90'

G O O O A A L - Daniel Da Mota scores in the penalty shoot-out.

78'

G O O O A A L - Kevin Nakache scores in the penalty shoot-out.

65'

RED CARD! - Florik Shala receives his second yellow card and is sent off!

63'

RED CARD! - Tarek Nouidra receives his second yellow card and is sent off!

58'

G O O O A A L - Goncalo Almeida scores in the penalty shoot-out.

19'

G O O O A A L - Goncalo Almeida scores in the penalty shoot-out.

18'

G O O O A A L - Tom Siebenaler scores in the penalty shoot-out.

15'

G O O O A A L - Sebastian Szimayer scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
17
11
3
3
49:23
36
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
2
Europa League (Qualification)
17
10
3
4
35:21
33
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
3
Europa League (Qualification)
17
10
2
5
40:17
32
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
4
17
9
4
4
30:19
31
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • L
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
5
17
9
3
5
29:28
30
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
6
17
7
6
4
28:19
27
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
7
17
8
2
7
30:25
26
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
8
17
7
3
7
22:26
24
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
9
17
5
6
6
23:27
21
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
10
17
5
3
9
23:30
18
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
11
17
4
6
7
24:35
18
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
12
Relegation Playoff
17
4
3
10
18:38
15
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
13
Relegation (Championship)
17
3
3
11
19:34
12
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
14
Relegation (Championship)
17
2
3
12
26:54
9
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
8
4
1
3
21:15
13
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 4 : 2(F91 Dudelange - FC Etzella Ettelbruck)
    11/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 3(F91 Dudelange - AS Jeunesse Esch)
    31/10/2018 18:30
  • W
  • 4 : 1(F91 Dudelange - FC Progres Niedercorn)
    20/10/2018 16:00
2
Europa League (Qualification)
9
7
2
0
22:8
23
  • ?
  • FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • W
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Racing FC Union Luxembourg)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Una Strassen)
    03/11/2018 17:00
3
Europa League (Qualification)
8
6
1
1
25:5
19
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
  • W
  • 4 : 1(CS Fola Esch - US Hostert)
    10/11/2018 16:00
  • W
  • 6 : 0(CS Fola Esch - FC Etzella Ettelbruck)
    21/10/2018 14:00
4
9
5
2
2
16:8
17
  • ?
  • AS Jeunesse Esch - Una Strassen
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AS Jeunesse Esch - FC Differdange 03)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 4 : 0(AS Jeunesse Esch - RM Hamm Benfica)
    04/11/2018 15:00
  • W
  • 3 : 0(AS Jeunesse Esch - US Hostert)
    07/10/2018 14:00
5
9
6
1
2
16:12
19
  • ?
  • Union Titus Petange - F91 Dudelange
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 1 : 5(Union Titus Petange - FC Progres Niedercorn)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 3 : 2(Union Titus Petange - AS Jeunesse Esch)
    21/10/2018 14:00
6
9
4
4
1
17:11
16
  • ?
  • Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 0 : 1(Racing FC Union Luxembourg - AS Jeunesse Esch)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Union Titus Petange)
    04/11/2018 15:00
7
9
4
0
5
12:14
12
  • ?
  • Una Strassen - Union Titus Petange
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • W
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
  • W
  • 4 : 1(Una Strassen - US Rumelange)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 1 : 2(Una Strassen - Racing FC Union Luxembourg)
    21/10/2018 14:00
8
8
5
0
3
15:14
15
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(FC Differdange 03 - RM Hamm Benfica)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 3 : 0(FC Differdange 03 - FC Victoria Rosport)
    21/10/2018 14:00
  • W
  • 3 : 2(FC Differdange 03 - US Rumelange)
    30/09/2018 14:00
9
9
3
4
2
8:7
13
  • ?
  • FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - Una Strassen)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Etzella Ettelbruck - US Mondorf les Bains)
    04/11/2018 15:00
10
8
3
2
3
15:14
11
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 4 : 0(US Mondorf les Bains - FC Victoria Rosport)
    11/11/2018 14:30
  • W
  • 4 : 3(US Mondorf les Bains - US Rumelange)
    21/10/2018 14:00
  • L
  • 0 : 3(US Mondorf les Bains - Racing FC Union Luxembourg)
    30/09/2018 15:00
11
8
3
2
3
13:15
11
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Victoria Rosport - F91 Dudelange)
    25/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 4(FC Victoria Rosport - CS Fola Esch)
    04/11/2018 14:30
  • W
  • 3 : 1(FC Victoria Rosport - RM Hamm Benfica)
    07/10/2018 14:00
12
Relegation Playoff
8
1
2
5
7:21
5
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - US Mondorf les Bains)
    25/11/2018 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - FC Differdange 03)
    04/11/2018 15:00
  • L
  • 0 : 3(US Hostert - FC Victoria Rosport)
    30/09/2018 14:00
13
Relegation (Championship)
8
1
2
5
10:15
5
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - CS Fola Esch)
    25/11/2018 14:00
  • L
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - US Hostert)
    21/10/2018 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Etzella Ettelbruck)
    30/09/2018 14:00
14
Relegation (Championship)
9
2
2
5
12:28
8
  • ?
  • US Rumelange - FC Differdange 03
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(US Rumelange - Union Titus Petange)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 9(US Rumelange - F91 Dudelange)
    04/11/2018 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
9
7
2
0
28:8
23
  • ?
  • Union Titus Petange - F91 Dudelange
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - F91 Dudelange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Victoria Rosport - F91 Dudelange)
    25/11/2018 14:00
  • W
  • 2 : 9(US Rumelange - F91 Dudelange)
    04/11/2018 15:00
2
Europa League (Qualification)
8
3
1
4
13:13
10
  • ?
  • FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - FC Progres Niedercorn)
    24/02/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Union Titus Petange - FC Progres Niedercorn)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - FC Progres Niedercorn)
    20/10/2018 16:00
  • L
  • 2 : 1(CS Fola Esch - FC Progres Niedercorn)
    01/10/2018 18:00
3
Europa League (Qualification)
9
4
1
4
15:12
13
  • ?
  • FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - CS Fola Esch)
    25/11/2018 14:00
  • W
  • 1 : 4(FC Victoria Rosport - CS Fola Esch)
    04/11/2018 14:30
  • W
  • 0 : 3(US Rumelange - CS Fola Esch)
    07/10/2018 14:00
4
8
4
2
2
14:11
14
  • ?
  • FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Rumelange - AS Jeunesse Esch)
    23/02/2019 16:00
  • L
  • 5 : 0(FC Progres Niedercorn - AS Jeunesse Esch)
    02/12/2018 15:00
  • W
  • 0 : 1(Racing FC Union Luxembourg - AS Jeunesse Esch)
    10/11/2018 17:00
  • W
  • 1 : 3(F91 Dudelange - AS Jeunesse Esch)
    31/10/2018 18:30
5
8
3
2
3
13:16
11
  • ?
  • US Mondorf les Bains - Union Titus Petange
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(US Hostert - Union Titus Petange)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(US Rumelange - Union Titus Petange)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Union Titus Petange)
    04/11/2018 15:00
  • L
  • 6 : 1(F91 Dudelange - Union Titus Petange)
    30/09/2018 14:00
6
8
3
2
3
11:8
11
  • ?
  • CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Victoria Rosport - Racing FC Union Luxembourg)
    24/02/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Racing FC Union Luxembourg)
    25/11/2018 15:00
  • W
  • 1 : 2(Una Strassen - Racing FC Union Luxembourg)
    21/10/2018 14:00
  • W
  • 0 : 3(US Mondorf les Bains - Racing FC Union Luxembourg)
    30/09/2018 15:00
7
8
4
2
2
18:11
14
  • ?
  • F91 Dudelange - Una Strassen
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - Una Strassen)
    24/02/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - Una Strassen)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Progres Niedercorn - Una Strassen)
    03/11/2018 17:00
  • L
  • 3 : 1(Union Titus Petange - Una Strassen)
    06/10/2018 14:00
8
9
2
3
4
7:12
9
  • ?
  • US Rumelange - FC Differdange 03
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - FC Differdange 03)
    02/12/2018 14:00
  • D
  • 0 : 0(AS Jeunesse Esch - FC Differdange 03)
    25/11/2018 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - FC Differdange 03)
    04/11/2018 15:00
9
8
2
2
4
15:20
8
  • ?
  • US Hostert - FC Etzella Ettelbruck
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Union Titus Petange - FC Etzella Ettelbruck)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 2(F91 Dudelange - FC Etzella Ettelbruck)
    11/11/2018 14:00
  • L
  • 6 : 0(CS Fola Esch - FC Etzella Ettelbruck)
    21/10/2018 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Etzella Ettelbruck)
    30/09/2018 14:00
10
9
2
1
6
8:16
7
  • ?
  • Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(CS Fola Esch - US Mondorf les Bains)
    24/02/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(US Hostert - US Mondorf les Bains)
    25/11/2018 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Etzella Ettelbruck - US Mondorf les Bains)
    04/11/2018 15:00
11
9
1
4
4
11:20
7
  • ?
  • RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
  • L
  • 4 : 0(Una Strassen - FC Victoria Rosport)
    02/12/2018 14:30
  • L
  • 4 : 0(US Mondorf les Bains - FC Victoria Rosport)
    11/11/2018 14:30
  • L
  • 3 : 0(FC Differdange 03 - FC Victoria Rosport)
    21/10/2018 14:00
12
Relegation Playoff
9
3
1
5
11:17
10
  • ?
  • FC Victoria Rosport - US Hostert
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(F91 Dudelange - US Hostert)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(CS Fola Esch - US Hostert)
    10/11/2018 16:00
  • W
  • 1 : 2(RM Hamm Benfica - US Hostert)
    21/10/2018 14:00
13
Relegation (Championship)
9
2
1
6
9:19
7
  • ?
  • FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - RM Hamm Benfica)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 0(FC Differdange 03 - RM Hamm Benfica)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 0(AS Jeunesse Esch - RM Hamm Benfica)
    04/11/2018 15:00
14
Relegation (Championship)
8
0
1
7
14:26
1
  • ?
  • RM Hamm Benfica - US Rumelange
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Racing FC Union Luxembourg - US Rumelange)
    02/12/2018 15:00
  • L
  • 4 : 1(Una Strassen - US Rumelange)
    10/11/2018 17:00
  • L
  • 4 : 3(US Mondorf les Bains - US Rumelange)
    21/10/2018 14:00
  • L
  • 3 : 2(FC Differdange 03 - US Rumelange)
    30/09/2018 14:00