1. Division - 2020

Ranheim11Lillestroem

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution59''
inSondre Soerloekk
inAdria Mateo
Player substitution70''
inMichael Karlsen
inSivert Solli
Player substitution70''
inRobert Williams
inTorbjoern Lysaker Heggem
Player substitution82''
inMagnus Blakstad
inVegard Oestraat Erlien
Player substitution82''
inJakob Tromsdal
inEirik Valla Doennem
Yellow card87''
yellow cardMads Reginiussen
Goal90''
goalSondre Soerloekk
Yellow card14''
yellow cardIfeanyi Matthew
Yellow card56''
yellow cardDaniel Gustavsson
Yellow card59''
yellow cardTorbjoern Kallevaag
Goal64''
goalDaniel Gustavsson
Player substitution66''
inTobias Hammer Svendsen
inTorbjoern Kallevaag
Yellow card81''
yellow cardTobias Hammer Svendsen
Player substitution85''
inMagnus Knudsen
inFredrik Krogstad
Player substitution85''
inBjoern Sigurdarson
inThomas Lehne Olsen

Official Streams:

Summary
14'
yellow cardIfeanyi Matthew
Second half
56'
yellow cardDaniel Gustavsson
59'
yellow cardTorbjoern Kallevaag
inSondre Soerloekk
outAdria Mateo
59'
64'
goalDaniel Gustavsson
66'
inTobias Hammer Svendsen
outTorbjoern Kallevaag
inMichael Karlsen
outSivert Solli
70'
inRobert Williams
outTorbjoern Lysaker Heggem
70'
81'
yellow cardTobias Hammer Svendsen
inMagnus Blakstad
outVegard Oestraat Erlien
82'
inJakob Tromsdal
outEirik Valla Doennem
82'
85'
inMagnus Knudsen
outFredrik Krogstad
85'
inBjoern Sigurdarson
outThomas Lehne Olsen
yellow cardMads Reginiussen
87'
goalSondre Soerloekk
90'
90'

G O O O A A A L - Sondre Soerloekk is on target!

90'

That's it! The referee blows the final whistle

87'

Yellow card for Mads Reginiussen

85'

Thomas Lehne Olsen is coming off and he is replaced by Bjoern Sigurdarson

85'

Fredrik Krogstad is coming off and he is replaced by Magnus Knudsen

82'

Eirik Valla Doennem is coming off and he is replaced by Jakob Tromsdal

82'

Vegard Oestraat Erlien is coming off and he is replaced by Magnus Blakstad

81'

Yellow card for Tobias Hammer Svendsen

70'

Torbjoern Lysaker Heggem is coming off and he is replaced by Robert Williams

70'

Sivert Solli is coming off and he is replaced by Michael Karlsen

66'

Torbjoern Kallevaag is coming off and he is replaced by Tobias Hammer Svendsen

64'

G O O O A A A L - Daniel Gustavsson is on target!

59'

Adria Mateo is coming off and he is replaced by Sondre Soerloekk

59'

Yellow card for Torbjoern Kallevaag

56'

Yellow card for Daniel Gustavsson

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

14'

Yellow card for Ifeanyi Matthew

The referee starts the match

Welcome to EXTRA Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
1Even BarliMads Hedenstand12
Starting Lineups
14Torbjoern Lysaker Heggemout70'Simen Rafn5
2Christian RismarkEspen Garnaas4
3Daniel KvandeMarius Amundsen23
5Oeyvind AlsethAleksander Melgalvis33
7Mads Reginiussenyellow card87'out85'Fredrik Krogstad14
11Eirik Valla Doennemout82'yellow card14'Ifeanyi Matthew8
23Adria Mateoout59'Kaan Kairinen6
10Vegard Oestraat Erlienout82'yellow card59'out66'Torbjoern Kallevaag7
15Erik Toenneout85'Thomas Lehne Olsen10
22Sivert Solliout70'yellow card56'goal64'Daniel Gustavsson90
Substitutes
6Magnus Blakstadin82'Ulrik Mathisen18
26Sondre Klingen LangaasLars Mogstad Ranger26
16Robert Williamsin70'Philip Sloerdahl22
18Ivar Sollie RoenningJo Coppens25
4Martin LundalTryggvi Hrafn Haraldsson9
9Michael Karlsenin70'in85'Bjoern Sigurdarson16
17Sondre Soerloekkin59'goal90'in85'Magnus Knudsen21
21Jakob Tromsdalin82'Simen Kind Mikalsen3
12Magnus Lenesin66'yellow card81'Tobias Hammer Svendsen11
Coach
Svein MaalenGeir Bakke
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
21
14
4
3
44:18
46
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
2
Champions League (Promotion)
21
12
4
5
46:25
40
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
11
6
3
35:18
39
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
12
2
7
51:32
38
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
9
5
7
42:33
32
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
8
5
8
30:39
29
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
7
20
7
7
6
33:40
28
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
8
21
7
7
7
31:30
27
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
9
21
7
6
8
27:31
27
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
10
21
7
5
9
39:41
26
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
11
21
6
6
9
31:36
24
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
12
21
6
5
10
34:41
23
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
13
21
6
5
10
33:46
23
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
14
Relegation Playoff
21
7
4
10
30:36
22
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
15
Relegation (Championship)
21
4
5
12
28:50
17
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
21
3
6
12
21:39
15
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
11
8
2
1
25:12
26
  • ?
  • Tromsoe - Hamarkameratene
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsoe - Lillestroem)
    15/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Tromsoe - Ull/Kisa)
    30/08/2020 13:00
2
Champions League (Promotion)
10
8
1
1
29:10
25
  • ?
  • Sogndal - Jerv
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Sogndal - Stjoerdals Blink)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Stroemmen)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sogndal - Oeygarden FK)
    27/08/2020 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
15:8
17
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Lillestroem - Ranheim)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lillestroem - Stroemmen)
    27/08/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Lillestroem - Raufoss)
    17/08/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
7
1
3
30:15
22
  • ?
  • Ranheim - Stjoerdals Blink
    28/10/2020 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Ranheim - Ull/Kisa)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Ranheim - KFUM)
    30/08/2020 13:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
5
2
4
21:17
17
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Aasane - Oeygarden FK)
    21/09/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Aasane - Jerv)
    08/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - Grorud)
    27/08/2020 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
7
2
2
20:15
23
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Tromsoe)
    21/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Kongsvinger)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sandnes - Raufoss)
    27/08/2020 16:00
7
10
5
3
2
17:19
18
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Jerv - Sogndal)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 6(Jerv - Ranheim)
    27/08/2020 16:00
8
10
4
5
1
15:10
17
  • ?
  • Raufoss - Lillestroem
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Raufoss - Grorud)
    14/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Raufoss - Aasane)
    30/08/2020 13:00
9
11
5
3
3
16:11
18
  • ?
  • KFUM - Ull/Kisa
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 2(KFUM - Stroemmen)
    21/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsoe)
    08/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Stjoerdals Blink)
    27/08/2020 16:00
10
11
4
3
4
26:24
15
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 5 : 4(Stjoerdals Blink - Sandnes)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Stjoerdals Blink - Hamarkameratene)
    30/08/2020 13:00
11
11
5
2
4
18:15
17
  • ?
  • Grorud - Aasane
    28/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 2(Grorud - Ranheim)
    21/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Stjoerdals Blink)
    08/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Sandnes)
    30/08/2020 13:00
12
10
1
3
6
17:22
6
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Hamarkameratene - Raufoss)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Hamarkameratene - Tromsoe)
    27/08/2020 16:30
13
11
4
3
4
19:23
15
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Ull/Kisa - Raufoss)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 6 : 1(Ull/Kisa - Oeygarden FK)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Kongsvinger)
    27/08/2020 16:00
14
Relegation Playoff
10
5
3
2
20:14
18
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Stroemmen - Hamarkameratene)
    14/09/2020 15:00
  • W
  • 5 : 2(Stroemmen - Jerv)
    30/08/2020 13:00
15
Relegation (Championship)
10
3
3
4
12:15
12
  • ?
  • Oeygarden FK - Kongsvinger
    28/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Oeygarden FK - KFUM)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Lillestroem)
    30/08/2020 13:00
16
Relegation (Championship)
10
1
3
6
8:17
6
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
  • L
  • 2 : 4(Kongsvinger - Aasane)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Kongsvinger - Sogndal)
    30/08/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
10
6
2
2
19:6
20
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Tromsoe)
    21/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsoe)
    08/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Hamarkameratene - Tromsoe)
    27/08/2020 16:30
2
Champions League (Promotion)
11
4
3
4
17:15
15
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Jerv - Sogndal)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Kongsvinger - Sogndal)
    30/08/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
6
4
1
20:10
22
  • ?
  • Raufoss - Lillestroem
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsoe - Lillestroem)
    15/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Lillestroem)
    30/08/2020 13:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
5
1
4
21:17
16
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(Grorud - Ranheim)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Lillestroem - Ranheim)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 6(Jerv - Ranheim)
    27/08/2020 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
4
3
3
21:16
15
  • ?
  • Grorud - Aasane
    28/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Kongsvinger - Aasane)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Raufoss - Aasane)
    30/08/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
1
3
6
10:24
6
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 5 : 4(Stjoerdals Blink - Sandnes)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Sandnes)
    30/08/2020 13:00
7
10
2
4
4
16:21
10
  • ?
  • Sogndal - Jerv
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Aasane - Jerv)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 5 : 2(Stroemmen - Jerv)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Oeygarden FK - Jerv)
    24/08/2020 16:00
8
11
3
2
6
16:20
11
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 4(Ull/Kisa - Raufoss)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Hamarkameratene - Raufoss)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Sandnes - Raufoss)
    27/08/2020 16:00
9
10
2
3
5
11:20
9
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Oeygarden FK - KFUM)
    14/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Ranheim - KFUM)
    30/08/2020 13:00
10
10
3
2
5
13:17
11
  • ?
  • Ranheim - Stjoerdals Blink
    28/10/2020 19:00
  • L
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Sogndal - Stjoerdals Blink)
    21/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Stjoerdals Blink)
    08/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Stjoerdals Blink)
    27/08/2020 16:00
11
10
1
4
5
13:21
7
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Raufoss - Grorud)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - Grorud)
    27/08/2020 16:00
12
11
5
2
4
17:19
17
  • ?
  • Tromsoe - Hamarkameratene
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
  • L
  • 3 : 0(Stroemmen - Hamarkameratene)
    14/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Stjoerdals Blink - Hamarkameratene)
    30/08/2020 13:00
13
10
2
2
6
14:23
8
  • ?
  • KFUM - Ull/Kisa
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Ranheim - Ull/Kisa)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Tromsoe - Ull/Kisa)
    30/08/2020 13:00
14
Relegation Playoff
11
2
1
8
10:22
7
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(KFUM - Stroemmen)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Stroemmen)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lillestroem - Stroemmen)
    27/08/2020 16:00
15
Relegation (Championship)
11
1
2
8
16:35
5
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 3 : 1(Aasane - Oeygarden FK)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 6 : 1(Ull/Kisa - Oeygarden FK)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Sogndal - Oeygarden FK)
    27/08/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
11
2
3
6
13:22
9
  • ?
  • Oeygarden FK - Kongsvinger
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Kongsvinger)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Kongsvinger)
    27/08/2020 16:00