1. Division - 2019

Raufoss45Skeid

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal13''
goalRyan Doghman
Goal17''
goalRyan Doghman
Yellow card25''
yellow cardEdvard Race
Goal41''
goalOscar Johannes Loeken
Player substitution67''
inEmil Breivik
inMatias Belli Moldskred
Player substitution73''
inStian Simenstad
inSnorre Nilsen
Yellow card73''
yellow cardEmile Dadjo
Player substitution81''
inGard Simenstad
inAnton Henningsson
Goal90''
goalRyan Doghman
Goal29''
goalHassan Mohamed Yusuf
Goal30''
goalJohnny Per Buduson
Player substitution46''
inDavid Hickson Gyedu
inTaofeek Ismaheel
Player substitution46''
inHenning Toensberg Andresen
inTom Even Skogsrud
Goal53''
goalSimen Hestnes
Goal61''
goalJohnny Per Buduson
Goal73''
goalSimen Hestnes

Official Streams:

Summary
goalRyan Doghman
13'
goalRyan Doghman
17'
yellow cardEdvard Race
25'
29'
goalHassan Mohamed Yusuf
30'
goalJohnny Per Buduson
goalOscar Johannes Loeken
41'
Second half
46'
inDavid Hickson Gyedu
outTaofeek Ismaheel
46'
inHenning Toensberg Andresen
outTom Even Skogsrud
53'
goalSimen Hestnes
61'
goalJohnny Per Buduson
inEmil Breivik
outMatias Belli Moldskred
67'
73'
goalSimen Hestnes
inStian Simenstad
outSnorre Nilsen
73'
yellow cardEmile Dadjo
73'
inGard Simenstad
outAnton Henningsson
81'
goalRyan Doghman
90'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

G O O O A A A L - Ryan Doghman is on target!

81'

Anton Henningsson is coming off and he is replaced by Gard Simenstad

73'

Yellow card for Emile Dadjo

73'

Snorre Nilsen is coming off and he is replaced by Stian Simenstad

73'

G O O O A A A L - Simen Hestnes is on target!

67'

Matias Belli Moldskred is coming off and he is replaced by Emil Breivik

61'

G O O O A A A L - Johnny Per Buduson is on target!

53'

G O O O A A A L - Simen Hestnes is on target!

46'

Tom Even Skogsrud is coming off and he is replaced by Henning Toensberg Andresen

46'

The second half is underway

46'

Taofeek Ismaheel is coming off and he is replaced by David Hickson Gyedu

45'

It's over! The referee blows for half time

41'

G O O O A A A L - Oscar Johannes Loeken is on target!

30'

G O O O A A A L - Johnny Per Buduson is on target!

29'

G O O O A A A L - Hassan Mohamed Yusuf is on target!

25'

Yellow card for Edvard Race

17'

G O O O A A A L - Ryan Doghman is on target!

13'

G O O O A A A L - Ryan Doghman is on target!

The referee starts the match

Welcome to NAMMO Stadion, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
1Ole Kristian Gjefle LauvliIdar Nordby Lysgaard30
Starting Lineups
2Edvard Raceyellow card25'Kim Eugen Skogsrud4
5Marius Svanberg AlmAyoub Aleesami17
17Salomon Owusuout46'Tom Even Skogsrud5
6Snorre Nilsenout73'Ahmed El-Amrani19
8Matias Belli Moldskredout67'goal53'goal73'Simen Hestnes15
7Emile Dadjoyellow card73'Mohammed Mahnin6
14Oscar Johannes Loekengoal41'goal29'Hassan Mohamed Yusuf7
9Anton Henningssonout81'out46'Taofeek Ismaheel21
22Kristoffer NessoeJohannes Andres Nunez Godoy16
10Ryan Doghmangoal13'goal17'goal90'goal30'goal61'Johnny Per Buduson11
Substitutes
20Gard Simenstadin81'Erik Sandberg14
16Simen GiaeverEmil Fiskvik12
4Stian Simenstadin73'Matarr Kah29
27Emil Breivikin67'in46'Henning Toensberg Andresen22
19Parfait BizozaMustafa Hassan Ahmad8
11Nicolai FremstadAbel William Stensrud32
23Rino Lund Johnsenin46'David Hickson Gyedu24
Coach
Christian JohnsenTom Nordlie
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
25
4
1
67:25
79
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
30
19
8
3
53:30
65
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
19
5
6
54:31
62
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
58:42
48
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
4
12
38:36
46
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
6
11
51:39
45
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
7
30
14
6
10
43:31
44
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
8
30
11
6
13
47:47
39
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
9
30
11
5
14
46:49
38
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
10
30
11
5
14
43:47
38
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
11
30
12
2
16
47:59
38
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
12
30
8
9
13
34:54
33
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
13
30
7
10
13
32:46
30
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
6
7
17
35:53
25
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
4
10
16
38:54
22
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
3
4
23
36:79
13
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
15
0
0
44:12
45
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
22:8
38
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
2
2
30:14
35
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Tromsdalen)
    18/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
2
3
34:16
32
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
38:20
29
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
7
15
9
3
3
26:11
30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Kongsvinger)
    18/08/2019 16:00
8
15
8
4
3
28:18
28
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
9
15
6
1
8
22:25
19
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
10
15
7
3
5
28:21
24
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
11
15
7
2
6
30:31
23
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
12
15
6
5
4
18:18
23
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
13
15
4
6
5
15:19
18
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
2
5
8
15:24
11
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
8
5
17:19
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Start)
    22/08/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
15
2
2
11
17:40
8
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Sogndal)
    21/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
4
1
23:13
34
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
2
Champions League (Promotion)
15
7
6
2
31:22
27
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:17
27
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
7
5
24:26
16
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jerv - KFUM)
    21/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
1
8
14:18
19
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
4
7
13:19
16
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
7
15
5
3
7
17:20
18
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
8
15
3
2
10
19:29
11
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
9
15
5
4
6
24:24
19
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
10
15
4
2
9
15:26
14
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Aalesund - Hamarkameratene)
    28/08/2019 16:00
11
15
5
0
10
17:28
15
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
12
15
2
4
9
16:36
10
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sandnes - Jerv)
    18/08/2019 16:00
13
15
3
4
8
17:27
13
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
4
2
9
20:29
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Notodden)
    18/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
2
11
21:35
8
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
1
2
12
19:39
5
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00