1. Division - 2020

Raufoss11Tromsoe

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal25''
goalMatias Belli Moldskred
Yellow card33''
yellow cardMatias Belli Moldskred
Player substitution86''
inOscar Johannes Loeken
inFilip Brattbakk
Player substitution70''
inMagnus Andersen
inSteffen Skogvang Pedersen
Player substitution70''
inAugust Mikkelsen
inMikael Ingebrigtsen
Player substitution81''
inLars Saetra
inSakarias Opsahl
Goal90''
goalRuben Yttergaard Jenssen
Player substitution90''
inLars-Gunnar Johnsen
inEric Kitolano

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalMatias Belli Moldskred
25'
yellow cardMatias Belli Moldskred
33'
Second half
70'
inMagnus Andersen
outSteffen Skogvang Pedersen
70'
inAugust Mikkelsen
outMikael Ingebrigtsen
81'
inLars Saetra
outSakarias Opsahl
inOscar Johannes Loeken
outFilip Brattbakk
86'
90'
goalRuben Yttergaard Jenssen
90'
inLars-Gunnar Johnsen
outEric Kitolano
90'

Eric Kitolano is coming off and he is replaced by Lars-Gunnar Johnsen

90'

G O O O A A A L - Ruben Yttergaard Jenssen is on target!

90'

That's it! The referee blows the final whistle

86'

Filip Brattbakk is coming off and he is replaced by Oscar Johannes Loeken

81'

Sakarias Opsahl is coming off and he is replaced by Lars Saetra

70'

Mikael Ingebrigtsen is coming off and he is replaced by August Mikkelsen

70'

Steffen Skogvang Pedersen is coming off and he is replaced by Magnus Andersen

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

33'

Yellow card for Matias Belli Moldskred

25'

G O O O A A A L - Matias Belli Moldskred is on target!

The referee starts the match

Welcome to Nammo Stadion, the match will start in about 5 minutes.

Nammo Stadion
Goalkeeper
1Ole Kristian Gjefle LauvliJacob Karlstroem1
Starting Lineups
10Ryan DoghmanErlend Sivertsen29
17Salomon OwusuJostein Gundersen4
5Marius Svanberg AlmSimen Wangberg22
6Snorre NilsenAnders Jenssen5
8Matias Belli Moldskredgoal25'yellow card33'out70'Steffen Skogvang Pedersen26
21Lasse Berg Johnsenout90'Eric Kitolano21
16Emil Breivikgoal90'Ruben Yttergaard Jenssen11
22Kristoffer Nessoeout81'Sakarias Opsahl18
28Mame Mor NdiayeFitim Azemi7
24Filip Brattbakkout86'out70'Mikael Ingebrigtsen10
Substitutes
14Oscar Johannes Loekenin86'Mohammed Ahamed Jama19
19Tobias Sagstuen Andersenin70'Magnus Andersen15
11Nicolai FremstadTobias Hafstad24
2Edvard RaceErlend Jacobsen12
15Martin Heibergin90'Lars-Gunnar Johnsen6
23Rino Lund Johnsenin70'August Mikkelsen14
32Haakon Leinein81'Lars Saetra39
3Amund Moellerhagen
Coach
Christian JohnsenGaute Helstrup
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
29
18
6
5
56:28
60
  • ?
  • Stroemmen - Tromsoe
    13/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Tromsoe - Ranheim)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Tromsoe)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tromsoe - Jerv)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Tromsoe)
    07/11/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Tromsoe - Kongsvinger)
    04/11/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
28
16
7
5
47:24
55
  • ?
  • Hamarkameratene - Lillestroem
    06/12/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - KFUM)
    02/12/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Lillestroem - Jerv)
    18/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Lillestroem)
    15/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lillestroem - Aasane)
    08/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Lillestroem)
    04/11/2020 19:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
28
15
5
8
55:32
50
  • ?
  • Ull/Kisa - Sogndal
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Grorud)
    21/11/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Sandnes - Sogndal)
    15/11/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - KFUM)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Lillestroem)
    04/11/2020 19:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Sogndal)
    01/11/2020 13:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
29
13
7
9
60:40
46
  • ?
  • Ranheim - Sandnes
    13/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Tromsoe - Ranheim)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Hamarkameratene)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Ranheim)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Ranheim)
    07/11/2020 14:30
  • W
  • 5 : 0(Ranheim - Jerv)
    04/11/2020 17:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
27
11
8
8
55:42
41
  • ?
  • Aasane - Stroemmen
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Aasane - Kongsvinger)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Lillestroem - Aasane)
    08/11/2020 14:00
  • W
  • 4 : 2(Aasane - Ull/Kisa)
    04/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Aasane)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 4(Grorud - Aasane)
    28/10/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
28
10
7
11
42:53
37
  • ?
  • Sandnes - Jerv
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Sandnes)
    21/11/2020 14:30
  • W
  • 4 : 1(Sandnes - Stjoerdals Blink)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Sandnes - Sogndal)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Sandnes)
    08/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(Ull/Kisa - Sandnes)
    01/11/2020 14:00
7
28
9
10
9
46:40
36
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Raufoss
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Tromsoe)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 6(Grorud - Raufoss)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Ranheim)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Oeygarden FK)
    04/11/2020 17:00
  • D
  • 3 : 3(Kongsvinger - Raufoss)
    01/11/2020 14:00
8
28
9
9
10
34:39
36
  • ?
  • KFUM - Oeygarden FK
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Lillestroem - KFUM)
    02/12/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Ranheim)
    15/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - KFUM)
    07/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Hamarkameratene)
    04/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - KFUM)
    01/11/2020 14:00
9
28
9
8
11
45:50
35
  • ?
  • Hamarkameratene - Lillestroem
    06/12/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Hamarkameratene)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Hamarkameratene - Stroemmen)
    15/11/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    07/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Hamarkameratene)
    04/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Aasane)
    01/11/2020 14:00
10
27
9
7
11
39:51
34
  • ?
  • Sandnes - Jerv
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Jerv - Grorud)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Lillestroem - Jerv)
    18/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Tromsoe - Jerv)
    15/11/2020 14:30
  • L
  • 5 : 0(Ranheim - Jerv)
    04/11/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - KFUM)
    01/11/2020 14:00
11
28
9
5
14
43:60
32
  • ?
  • Ull/Kisa - Sogndal
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Stroemmen - Ull/Kisa)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Lillestroem)
    15/11/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 4 : 2(Aasane - Ull/Kisa)
    04/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Ull/Kisa - Sandnes)
    01/11/2020 14:00
12
27
9
7
11
41:45
31
  • ?
  • Aasane - Stroemmen
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Stroemmen - Ull/Kisa)
    21/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Grorud - Stroemmen)
    18/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Hamarkameratene - Stroemmen)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Sogndal)
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Sandnes - Stroemmen)
    28/10/2020 17:00
13
27
8
7
12
50:55
31
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Raufoss
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stjoerdals Blink)
    21/11/2020 14:30
  • L
  • 4 : 1(Sandnes - Stjoerdals Blink)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Stjoerdals Blink - Oeygarden FK)
    15/11/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Stjoerdals Blink - Grorud)
    01/11/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ranheim - Stjoerdals Blink)
    28/10/2020 19:00
14
Relegation Playoff
28
8
6
14
40:55
30
  • ?
  • Grorud - Kongsvinger
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Jerv - Grorud)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Grorud)
    21/11/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Grorud - Stroemmen)
    18/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 6(Grorud - Raufoss)
    15/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 3(Stjoerdals Blink - Grorud)
    01/11/2020 14:00
15
Relegation (Championship)
28
6
9
13
36:58
27
  • ?
  • KFUM - Oeygarden FK
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Sandnes)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Stjoerdals Blink - Oeygarden FK)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Tromsoe)
    07/11/2020 14:30
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Oeygarden FK)
    04/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Ranheim)
    01/11/2020 14:00
16
Relegation (Championship)
28
5
10
13
32:49
25
  • ?
  • Grorud - Kongsvinger
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stjoerdals Blink)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(Aasane - Kongsvinger)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Sandnes)
    08/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Tromsoe - Kongsvinger)
    04/11/2020 17:00
  • D
  • 3 : 3(Kongsvinger - Raufoss)
    01/11/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
33:13
38
  • W
  • 3 : 0(Tromsoe - Ranheim)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tromsoe - Jerv)
    15/11/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Tromsoe - Kongsvinger)
    04/11/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Tromsoe - Hamarkameratene)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
2
Champions League (Promotion)
14
9
3
2
26:11
30
  • ?
  • Lillestroem - Grorud
    13/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - KFUM)
    02/12/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Lillestroem - Jerv)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lillestroem - Aasane)
    08/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Lillestroem - Tromsoe)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 4 : 2(Lillestroem - Sandnes)
    25/10/2020 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
11
1
2
35:12
34
  • ?
  • Sogndal - Aasane
    13/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Grorud)
    21/11/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - KFUM)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Lillestroem)
    04/11/2020 19:00
  • W
  • 1 : 0(Sogndal - Jerv)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
8
3
3
38:18
27
  • ?
  • Ranheim - Sandnes
    13/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Hamarkameratene)
    21/11/2020 14:30
  • W
  • 5 : 0(Ranheim - Jerv)
    04/11/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Ranheim - Stjoerdals Blink)
    28/10/2020 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
6
4
4
28:22
22
  • ?
  • Aasane - Stroemmen
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Aasane - Kongsvinger)
    15/11/2020 12:00
  • W
  • 4 : 2(Aasane - Ull/Kisa)
    04/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - KFUM)
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
9
3
2
28:19
30
  • ?
  • Sandnes - Jerv
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 4 : 1(Sandnes - Stjoerdals Blink)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Sandnes - Sogndal)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(Sandnes - Stroemmen)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
7
14
5
7
2
19:13
22
  • ?
  • Raufoss - KFUM
    13/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Tromsoe)
    22/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Ranheim)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Oeygarden FK)
    04/11/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Raufoss - Lillestroem)
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
8
14
6
5
3
21:13
23
  • ?
  • KFUM - Oeygarden FK
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Ranheim)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Hamarkameratene)
    04/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(KFUM - Ull/Kisa)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
9
14
4
4
6
25:26
16
  • ?
  • Hamarkameratene - Lillestroem
    06/12/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Hamarkameratene - Stroemmen)
    15/11/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    07/11/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Aasane)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Sogndal)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
10
13
7
3
3
23:22
24
  • ?
  • Jerv - Aasane
    10/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Jerv - Grorud)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - KFUM)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Oeygarden FK)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
11
14
7
3
4
25:24
24
  • ?
  • Ull/Kisa - Sogndal
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Lillestroem)
    15/11/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Ull/Kisa - Sandnes)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Grorud)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
12
13
7
4
2
27:18
25
  • ?
  • Stroemmen - Stjoerdals Blink
    10/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Stroemmen - Ull/Kisa)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Sogndal)
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 3 : 2(Stroemmen - Raufoss)
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
13
14
5
4
5
32:29
19
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Raufoss
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stjoerdals Blink - Oeygarden FK)
    15/11/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Stjoerdals Blink - Grorud)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 4 : 2(Stjoerdals Blink - Tromsoe)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
14
Relegation Playoff
14
6
2
6
22:26
20
  • ?
  • Grorud - Kongsvinger
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Grorud - Stroemmen)
    18/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 6(Grorud - Raufoss)
    15/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 4(Grorud - Aasane)
    28/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
15
Relegation (Championship)
14
4
6
4
16:18
18
  • ?
  • Oeygarden FK - Hamarkameratene
    13/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Sandnes)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Tromsoe)
    07/11/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Ranheim)
    01/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Kongsvinger)
    28/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
16
Relegation (Championship)
14
3
5
6
16:23
14
  • ?
  • Kongsvinger - Ull/Kisa
    13/12/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stjoerdals Blink)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Sandnes)
    08/11/2020 14:00
  • D
  • 3 : 3(Kongsvinger - Raufoss)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Kongsvinger - Ranheim)
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
6
4
4
23:15
22
  • ?
  • Stroemmen - Tromsoe
    13/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Tromsoe)
    22/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Tromsoe)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Tromsoe)
    01/11/2020 14:00
  • L
  • 4 : 2(Stjoerdals Blink - Tromsoe)
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
2
Champions League (Promotion)
14
7
4
3
21:13
25
  • ?
  • Hamarkameratene - Lillestroem
    06/12/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Lillestroem)
    15/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Lillestroem)
    04/11/2020 19:00
  • L
  • 2 : 0(Raufoss - Lillestroem)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
4
4
6
20:20
16
  • ?
  • Ull/Kisa - Sogndal
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Sandnes - Sogndal)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Sogndal)
    01/11/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Sogndal)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
5
4
6
22:22
19
  • L
  • 3 : 0(Tromsoe - Ranheim)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Ranheim)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Ranheim)
    07/11/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Ranheim)
    01/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Kongsvinger - Ranheim)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
5
4
4
27:20
19
  • ?
  • Jerv - Aasane
    10/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Lillestroem - Aasane)
    08/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Aasane)
    01/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 4(Grorud - Aasane)
    28/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
1
4
9
14:34
7
  • ?
  • Ranheim - Sandnes
    13/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Sandnes)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Sandnes)
    08/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(Ull/Kisa - Sandnes)
    01/11/2020 14:00
  • L
  • 4 : 2(Lillestroem - Sandnes)
    25/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
7
14
4
3
7
27:27
15
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Raufoss
    07/12/2020 12:00
  • W
  • 1 : 6(Grorud - Raufoss)
    15/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Kongsvinger - Raufoss)
    01/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 2(Stroemmen - Raufoss)
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
8
14
3
4
7
13:26
13
  • ?
  • Raufoss - KFUM
    13/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Lillestroem - KFUM)
    02/12/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - KFUM)
    07/11/2020 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - KFUM)
    01/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - KFUM)
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
9
14
5
4
5
20:24
19
  • ?
  • Oeygarden FK - Hamarkameratene
    13/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Hamarkameratene)
    21/11/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Hamarkameratene)
    04/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Tromsoe - Hamarkameratene)
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
10
14
2
4
8
16:29
10
  • ?
  • Sandnes - Jerv
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Lillestroem - Jerv)
    18/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Tromsoe - Jerv)
    15/11/2020 14:30
  • L
  • 5 : 0(Ranheim - Jerv)
    04/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Sogndal - Jerv)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
11
14
2
2
10
18:36
8
  • ?
  • Kongsvinger - Ull/Kisa
    13/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Stroemmen - Ull/Kisa)
    21/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    07/11/2020 14:30
  • L
  • 4 : 2(Aasane - Ull/Kisa)
    04/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(KFUM - Ull/Kisa)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
12
14
2
3
9
14:27
9
  • ?
  • Aasane - Stroemmen
    07/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Grorud - Stroemmen)
    18/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Hamarkameratene - Stroemmen)
    15/11/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(Sandnes - Stroemmen)
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
13
13
3
3
7
18:26
12
  • ?
  • Stroemmen - Stjoerdals Blink
    10/12/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stjoerdals Blink)
    21/11/2020 14:30
  • L
  • 4 : 1(Sandnes - Stjoerdals Blink)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Ranheim - Stjoerdals Blink)
    28/10/2020 19:00
  • L
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
14
Relegation Playoff
14
2
4
8
18:29
10
  • ?
  • Lillestroem - Grorud
    13/12/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Jerv - Grorud)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Grorud)
    21/11/2020 14:30
  • W
  • 2 : 3(Stjoerdals Blink - Grorud)
    01/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Grorud)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
14
2
3
9
20:40
9
  • ?
  • KFUM - Oeygarden FK
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stjoerdals Blink - Oeygarden FK)
    15/11/2020 14:30
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Oeygarden FK)
    04/11/2020 17:00
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Oeygarden FK)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
16
Relegation (Championship)
14
2
5
7
16:26
11
  • ?
  • Grorud - Kongsvinger
    07/12/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Aasane - Kongsvinger)
    15/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Tromsoe - Kongsvinger)
    04/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Oeygarden FK - Kongsvinger)
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00