Segunda B Grp. III - 2019/2020

Reus00Atletico Levante UD

Cancelled

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
9
6
2
1
12:6
20
  • ?
  • Lleida Esportiu - Atletico Levante UD
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • Lleida Esportiu - Reus
    19/04/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
12:4
17
  • ?
  • Orihuela - FC Andorra
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Andorra - Ejea)
    15/09/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
4
5
0
12:6
17
  • ?
  • AE Prat - Castellon
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - Castellon
    26/04/2020 10:00
  • ?
  • Castellon - Reus
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
13:9
17
  • ?
  • Castellon - Villarreal B
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Villarreal B - Reus
    16/02/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - Villarreal B
    29/09/2019 10:00
5
9
4
3
2
14:10
15
  • ?
  • Barcelona B - Sabadell
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Barcelona B
    22/03/2020 11:00
  • ?
  • Barcelona B - Reus
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • W
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
6
8
4
3
1
8:5
15
  • ?
  • Sabadell - Espanyol B
    20/10/2019 15:30
  • ?
  • Sabadell - Reus
    29/03/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Sabadell
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Sabadell)
    29/09/2019 16:00
7
9
3
5
1
12:8
14
  • ?
  • Ejea - Valencia B
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Ejea - Reus
    02/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - Ejea)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ejea - Ebro)
    22/09/2019 10:00
8
9
4
2
3
13:11
14
  • ?
  • FC Andorra - Llagostera
    26/10/2019 15:00
  • ?
  • Llagostera - Reus
    15/03/2020 11:00
  • ?
  • Reus - Llagostera
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
9
9
3
3
3
9:8
12
  • ?
  • Gimnastic - La Nucia
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - La Nucia
    10/05/2020 10:00
  • ?
  • La Nucia - Reus
    22/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
10
8
2
5
1
9:7
11
  • ?
  • Sabadell - Espanyol B
    20/10/2019 15:30
  • ?
  • Reus - Espanyol B
    12/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Espanyol B - Castellon)
    22/09/2019 16:30
11
9
3
2
4
10:12
11
  • ?
  • Lleida Esportiu - Atletico Levante UD
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Atletico Levante UD
    23/02/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
  • ?
  • Atletico Levante UD - Reus
    06/10/2019 10:00
12
8
2
4
2
7:7
10
  • ?
  • Hercules - Ebro
    20/10/2019 17:00
  • ?
  • Ebro - Reus
    05/04/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Ebro
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
13
9
2
4
3
11:13
10
  • ?
  • UD Cornella - Hercules
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - UD Cornella
    12/04/2020 10:00
  • ?
  • UD Cornella - Reus
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
14
9
2
4
3
11:14
10
  • ?
  • Gimnastic - La Nucia
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - Gimnastic
    26/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(Lleida Esportiu - Gimnastic)
    28/09/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
15
8
2
3
3
6:7
9
  • ?
  • Badalona - UE Olot
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • UE Olot - Reus
    17/05/2020 10:00
  • ?
  • Reus - UE Olot
    05/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
16
Relegation Playoff
9
1
5
3
7:10
8
  • ?
  • Ejea - Valencia B
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Valencia B - Reus
    03/05/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
17
8
1
3
4
7:16
6
  • ?
  • Orihuela - FC Andorra
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Reus - Orihuela
    08/03/2020 11:00
  • ?
  • Orihuela - Reus
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
8
1
1
6
9:14
4
  • ?
  • Hercules - Ebro
    20/10/2019 17:00
  • ?
  • Hercules - Reus
    01/03/2020 11:00
  • ?
  • Reus - Hercules
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Hercules)
    28/09/2019 17:00
19
Relegation (Championship)
9
0
4
5
7:13
4
  • ?
  • AE Prat - Castellon
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - AE Prat
    09/02/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
  • ?
  • AE Prat - Reus
    22/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
8
0
2
6
4:13
2
  • ?
  • Badalona - UE Olot
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Badalona - Reus
    19/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Badalona - Lleida Esportiu)
    22/09/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
4
3
0
1
5:3
9
  • ?
  • Lleida Esportiu - Atletico Levante UD
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • Lleida Esportiu - Reus
    19/04/2020 10:00
  • W
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lleida Esportiu - Gimnastic)
    28/09/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lleida Esportiu - Espanyol B)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Lleida Esportiu - La Nucia)
    01/09/2019 17:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
1
0
7:1
10
  • ?
  • FC Andorra - Llagostera
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Andorra - Ejea)
    15/09/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(FC Andorra - Badalona)
    01/09/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
2
2
0
7:4
8
  • ?
  • Castellon - Villarreal B
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Castellon - Reus
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Castellon - UE Olot)
    15/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Castellon - Valencia B)
    01/09/2019 17:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
2
1
2
6:7
7
  • ?
  • Villarreal B - Valencia B
    03/11/2019 11:00
  • ?
  • Villarreal B - Reus
    16/02/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Villarreal B - Barcelona B)
    21/09/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Villarreal B - Orihuela)
    07/09/2019 17:00
5
4
2
2
0
9:4
8
  • ?
  • Barcelona B - Sabadell
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Barcelona B - Reus
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Barcelona B - Atletico Levante UD)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Barcelona B - AE Prat)
    14/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Barcelona B - Gimnastic)
    01/09/2019 17:00
6
4
1
2
1
2:3
5
  • ?
  • Sabadell - Espanyol B
    20/10/2019 15:30
  • ?
  • Sabadell - Reus
    29/03/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sabadell - La Nucia)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Sabadell - Valencia B)
    08/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Sabadell - Castellon)
    25/08/2019 17:00
7
5
3
2
0
8:1
11
  • ?
  • Ejea - Valencia B
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Ejea - Reus
    02/02/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ejea - Ebro)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(Ejea - Barcelona B)
    07/09/2019 18:15
  • W
  • 4 : 0(Ejea - Orihuela)
    25/08/2019 10:00
8
5
1
2
2
5:8
5
  • ?
  • Llagostera - Ebro
    03/11/2019 11:00
  • ?
  • Llagostera - Reus
    15/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Llagostera - Hercules)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Llagostera - Villarreal B)
    14/09/2019 16:00
9
4
2
2
0
5:3
8
  • ?
  • La Nucia - Ejea
    27/10/2019 17:30
  • ?
  • La Nucia - Reus
    22/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Castellon)
    08/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(La Nucia - UD Cornella)
    25/08/2019 17:00
10
4
2
2
0
6:3
8
  • ?
  • Espanyol B - Badalona
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Espanyol B - Castellon)
    22/09/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Espanyol B - UD Cornella)
    08/09/2019 16:00
  • ?
  • Espanyol B - Reus
    25/08/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Espanyol B - FC Andorra)
    25/08/2019 10:00
11
5
3
1
1
7:4
10
  • ?
  • Atletico Levante UD - Castellon
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • ?
  • Atletico Levante UD - Reus
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Llagostera)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Hercules)
    07/09/2019 16:30
12
4
1
2
1
4:4
5
  • ?
  • Ebro - Orihuela
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Ebro - Reus
    05/04/2020 10:00
  • W
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Ebro - Gimnastic)
    15/09/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Ebro - Espanyol B)
    01/09/2019 10:00
13
4
1
2
1
4:4
5
  • ?
  • UD Cornella - Hercules
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • UD Cornella - Reus
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - Ejea)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(UD Cornella - Badalona)
    15/09/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - UE Olot)
    31/08/2019 18:00
14
5
1
2
2
6:10
5
  • ?
  • Gimnastic - La Nucia
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
  • L
  • 0 : 3(Gimnastic - FC Andorra)
    08/09/2019 17:00
  • ?
  • Gimnastic - Reus
    08/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(Gimnastic - Llagostera)
    25/08/2019 17:00
15
4
2
1
1
3:2
7
  • ?
  • UE Olot - Gimnastic
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • UE Olot - Reus
    17/05/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(UE Olot - Valencia B)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(UE Olot - Lleida Esportiu)
    07/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(UE Olot - Ebro)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation Playoff
4
0
3
1
3:4
3
  • ?
  • Valencia B - AE Prat
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Valencia B - Reus
    03/05/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - La Nucia)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Valencia B - Lleida Esportiu)
    25/08/2019 16:30
17
4
0
3
1
3:6
3
  • ?
  • Orihuela - FC Andorra
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Orihuela - Reus
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Sabadell)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - AE Prat)
    01/09/2019 16:30
18
Relegation (Championship)
4
1
0
3
6:8
3
  • ?
  • Hercules - Ebro
    20/10/2019 17:00
  • ?
  • Hercules - Reus
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Hercules - Orihuela)
    22/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Hercules - Sabadell)
    15/09/2019 17:30
  • L
  • 1 : 2(Hercules - Villarreal B)
    01/09/2019 17:45
19
Relegation (Championship)
5
0
1
4
3:7
1
  • ?
  • AE Prat - Castellon
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • ?
  • AE Prat - Reus
    22/09/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(AE Prat - Llagostera)
    07/09/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(AE Prat - Hercules)
    24/08/2019 17:45
20
Relegation (Championship)
4
0
1
3
2:6
1
  • ?
  • Badalona - UE Olot
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Badalona - Reus
    19/01/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Badalona - Lleida Esportiu)
    22/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Badalona - Ebro)
    08/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Badalona - Barcelona B)
    25/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
5
3
2
0
7:3
11
  • ?
  • Hercules - Lleida Esportiu
    03/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Badalona - Lleida Esportiu)
    22/09/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(UE Olot - Lleida Esportiu)
    07/09/2019 16:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
2
1
1
5:3
7
  • ?
  • Orihuela - FC Andorra
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 3(Gimnastic - FC Andorra)
    08/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Espanyol B - FC Andorra)
    25/08/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
2
3
0
5:2
9
  • ?
  • AE Prat - Castellon
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - Castellon
    26/04/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Espanyol B - Castellon)
    22/09/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Castellon)
    08/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Sabadell - Castellon)
    25/08/2019 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
1
0
7:2
10
  • ?
  • Castellon - Villarreal B
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Villarreal B
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 3(Llagostera - Villarreal B)
    14/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hercules - Villarreal B)
    01/09/2019 17:45
5
5
2
1
2
5:6
7
  • ?
  • Ebro - Barcelona B
    10/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Barcelona B
    22/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Barcelona B)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Ejea - Barcelona B)
    07/09/2019 18:15
6
4
3
1
0
6:2
10
  • ?
  • Barcelona B - Sabadell
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Sabadell
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Sabadell)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Hercules - Sabadell)
    15/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 2(Atletico Levante UD - Sabadell)
    01/09/2019 17:00
7
4
0
3
1
4:7
3
  • ?
  • La Nucia - Ejea
    27/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - Ejea)
    29/09/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Ejea
    15/09/2019 10:00
  • L
  • 3 : 0(FC Andorra - Ejea)
    15/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Llagostera - Ejea)
    31/08/2019 17:15
8
4
3
0
1
8:3
9
  • ?
  • FC Andorra - Llagostera
    26/10/2019 15:00
  • ?
  • Reus - Llagostera
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Llagostera)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(AE Prat - Llagostera)
    07/09/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Gimnastic - Llagostera)
    25/08/2019 17:00
9
5
1
1
3
4:5
4
  • ?
  • Gimnastic - La Nucia
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - La Nucia
    10/05/2020 10:00
  • L
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sabadell - La Nucia)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - La Nucia)
    14/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Lleida Esportiu - La Nucia)
    01/09/2019 17:00
10
4
0
3
1
3:4
3
  • ?
  • Sabadell - Espanyol B
    20/10/2019 15:30
  • ?
  • Reus - Espanyol B
    12/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Lleida Esportiu - Espanyol B)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ebro - Espanyol B)
    01/09/2019 10:00
11
4
0
1
3
3:8
1
  • ?
  • Lleida Esportiu - Atletico Levante UD
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Atletico Levante UD
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Barcelona B - Atletico Levante UD)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Villarreal B - Atletico Levante UD)
    24/08/2019 17:00
12
4
1
2
1
3:3
5
  • ?
  • Hercules - Ebro
    20/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Ebro
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ejea - Ebro)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Badalona - Ebro)
    08/09/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(UE Olot - Ebro)
    25/08/2019 16:00
13
5
1
2
2
7:9
5
  • ?
  • Orihuela - UD Cornella
    03/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - UD Cornella
    12/04/2020 10:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Espanyol B - UD Cornella)
    08/09/2019 16:00
14
4
1
2
1
5:4
5
  • ?
  • UE Olot - Gimnastic
    27/10/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Gimnastic
    26/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lleida Esportiu - Gimnastic)
    28/09/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Ebro - Gimnastic)
    15/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Barcelona B - Gimnastic)
    01/09/2019 17:00
15
4
0
2
2
3:5
2
  • ?
  • Badalona - UE Olot
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Reus - UE Olot
    05/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Castellon - UE Olot)
    15/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - UE Olot)
    31/08/2019 18:00
16
Relegation Playoff
5
1
2
2
4:6
5
  • ?
  • Ejea - Valencia B
    20/10/2019 10:00
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(UE Olot - Valencia B)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Sabadell - Valencia B)
    08/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Castellon - Valencia B)
    01/09/2019 17:30
17
4
1
0
3
4:10
3
  • ?
  • Ebro - Orihuela
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Orihuela
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Hercules - Orihuela)
    22/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Villarreal B - Orihuela)
    07/09/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Ejea - Orihuela)
    25/08/2019 10:00
18
Relegation (Championship)
4
0
1
3
3:6
1
  • ?
  • UD Cornella - Hercules
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Hercules
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Hercules)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Hercules)
    07/09/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(AE Prat - Hercules)
    24/08/2019 17:45
19
Relegation (Championship)
4
0
3
1
4:6
3
  • ?
  • Valencia B - AE Prat
    27/10/2019 11:00
  • ?
  • Reus - AE Prat
    09/02/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Barcelona B - AE Prat)
    14/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - AE Prat)
    01/09/2019 16:30
20
Relegation (Championship)
4
0
1
3
2:7
1
  • ?
  • Espanyol B - Badalona
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(UD Cornella - Badalona)
    15/09/2019 18:00
  • ?
  • Reus - Badalona
    01/09/2019 10:00
  • L
  • 2 : 0(FC Andorra - Badalona)
    01/09/2019 10:00