Premier League - 2019/2020

Rubin Kazan01Dinamo Moscow

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card26''
yellow cardAleksandr Zuev
Yellow and red card45''
yellow and red cardAleksandr Zuev
Yellow card51''
yellow cardAlexandr Tashaev
Player substitution57''
inKhvicha Kvaratskhelia
inAlexandr Tashaev
Yellow card72''
yellow cardZurab Davitashvili
Player substitution84''
inBeka Mikeltadze
inVyacheslav Podberyozkin
Goal23''
goalSebastian Szymanski
Yellow card30''
yellow cardClinton N'Jie
Yellow card34''
yellow cardIvan Ordec
Yellow and red card66''
yellow and red cardIvan Ordec
Player substitution69''
inRoman Evgenjev
inClinton N'Jie
Player substitution73''
inRamil Sheydaev
inMaximilian Philipp
Player substitution82''
inSergey Parshivlyuk
inKonstantin Rausch
Yellow card90''
yellow cardSergey Parshivlyuk

TV Channels:

Official Streams:

Summary
23'
goalSebastian Szymanski
yellow cardAleksandr Zuev
26'
30'
yellow cardClinton N'Jie
34'
yellow cardIvan Ordec
yellow-red cardAleksandr Zuev
45'
Second half
yellow cardAlexandr Tashaev
51'
inKhvicha Kvaratskhelia
outAlexandr Tashaev
57'
66'
yellow-red cardIvan Ordec
69'
inRoman Evgenjev
outClinton N'Jie
yellow cardZurab Davitashvili
72'
73'
inRamil Sheydaev
outMaximilian Philipp
82'
inSergey Parshivlyuk
outKonstantin Rausch
inBeka Mikeltadze
outVyacheslav Podberyozkin
84'
90'
yellow cardSergey Parshivlyuk
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Yellow card for Sergey Parshivlyuk

84'

Vyacheslav Podberyozkin is coming off and he is replaced by Beka Mikeltadze

82'

Konstantin Rausch is coming off and he is replaced by Sergey Parshivlyuk

73'

Maximilian Philipp is coming off and he is replaced by Ramil Sheydaev

72'

Yellow card for Zurab Davitashvili

69'

Clinton N'Jie is coming off and he is replaced by Roman Evgenjev

66'

RED CARD! - Ivan Ordec receives his second yellow card and is sent off!

57'

Alexandr Tashaev is coming off and he is replaced by Khvicha Kvaratskhelia

51'

Yellow card for Alexandr Tashaev

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

45'

RED CARD! - Aleksandr Zuev receives his second yellow card and is sent off!

34'

Yellow card for Ivan Ordec

30'

Yellow card for Clinton N'Jie

26'

Yellow card for Aleksandr Zuev

23'

G O O O A A A L - Sebastian Szymanski is on target!

The referee starts the match

Welcome to Kazan Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
22Yuri DyupinAnton Shunin1
Starting Lineups
71Nikolay PoyarkovZaurbek Pliev3
80Egor Sorokinyellow card34'yellow/red card66'Ivan Ordec18
5Filip UremovicVladimir Rykov4
3Konstantin PlievGregory Morozov2
18Pavel MogilevetsArtur Yusupov6
7Vyacheslav Podberyozkinout84'Roman Neustaedter15
12Aleksandr Zuevyellow card26'yellow/red card45'out82'Konstantin Rausch34
8Vidar Oern Kjartanssonout73'Maximilian Philipp5
11Zurab Davitashviliyellow card72'goal23'Sebastian Szymanski11
88Alexandr Tashaevyellow card51'out57'yellow card30'out69'Clinton N'Jie9
Substitutes
70Nikolay KipianiIgor Leshchuk31
6Yevgeni BashkirovOscar Hiljemark88
29Vitali DenisovVyacheslav Grulev20
26Beka Mikeltadzein84'Igor Kalinin13
23Ivan Konovalovin73'Ramil Sheydaev99
21Khvicha Kvaratskheliain57'in82'yellow card90'Sergey Parshivlyuk17
77Roman AkbashevKirill Panchenko8
2Carl StarfeltMiguel Cardoso7
1David VolkAnton Sosnin23
20Evgeni Markovin69'Roman Evgenjev24
Nikolai Obolski90
Coach
Eduardo DocampoKirill Novikov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
16
11
3
2
31:8
36
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
2
Champions League (Group Stage)
16
9
4
3
24:16
31
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
16
9
3
4
29:25
30
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
16
9
3
4
24:16
30
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
16
8
6
2
30:18
30
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
6
16
6
3
7
18:16
21
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
7
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
8
16
5
4
7
20:22
19
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
16
5
4
7
21:29
19
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
16
4
6
6
13:16
18
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
11
16
4
6
6
12:16
18
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
12
16
5
3
8
18:20
18
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
16
4
5
7
8:17
17
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
14
Relegation Playoff
16
5
2
9
18:23
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
15
Relegation (Championship)
16
3
6
7
10:21
15
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
16
3
4
9
14:23
13
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
4
3
0
18:5
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FK Akhmat)
    17/08/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
4
2
2
12:9
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
3
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
4
Europa League (Qualification)
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    11/08/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
8
5
3
0
16:7
18
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
6
9
3
2
4
7:7
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
7
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
8
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
9
9
3
1
5
16:20
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00
10
9
4
2
3
11:9
14
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
11
8
1
3
4
7:10
6
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    18/08/2019 16:00
12
8
2
2
4
8:9
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
14
Relegation Playoff
8
3
0
5
8:10
9
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:9
10
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:10
4
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
7
0
2
13:3
21
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
5
2
1
12:7
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
8
3
2
3
14:18
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
4
Europa League (Qualification)
9
5
2
2
14:9
17
  • ?
  • FC Krasnodar - CSKA Moscow
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
8
3
3
2
14:11
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - FC Krasnodar)
    17/08/2019 13:30
6
7
3
1
3
11:9
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
8
8
3
1
4
11:12
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
9
7
2
3
2
5:9
9
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
10
7
0
4
3
2:7
4
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - FC Ufa)
    11/08/2019 11:00
11
8
3
3
2
5:6
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
12
8
3
1
4
10:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
1
3
4
4:11
6
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • L
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:13
8
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
3:12
5
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
9
2
3
4
9:13
9
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00