Russia Premier League - 2020/2021

Rubin Kazan02FC Rostov

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card34''
yellow cardSoltmurad Bakaev
Player substitution58''
inKirill Kosarev
inAleksandr Zuev
Player substitution68''
inIgor Konovalov
inDarko Jevtic
Yellow card70''
yellow cardDenis Makarov
Player substitution83''
inMikhail Merkulov
inIlya Samoshnikov
Player substitution83''
inKirill Klimov
inSoltmurad Bakaev
Yellow card15''
yellow cardHaitam Aleesami
Player substitution25''
inDanil Glebov
inKento Hashimoto
Yellow card31''
yellow cardMathias Normann
Goal55''
goalKhoren Bayramyan
Player substitution63''
inPontus Almqvist
inRoman Tugarev
Player substitution63''
inArmin Gigovic
inRoman Eremenko
Player substitution63''
inNikolay Poyarkov
inHaitam Aleesami
Goal76''
goalKhoren Bayramyan

TV Channels:

Official Streams:

Summary
15'
yellow cardHaitam Aleesami
25'
inDanil Glebov
outKento Hashimoto
31'
yellow cardMathias Normann
yellow cardSoltmurad Bakaev
34'
Second half
55'
goalKhoren Bayramyan
inKirill Kosarev
outAleksandr Zuev
58'
63'
inPontus Almqvist
outRoman Tugarev
63'
inArmin Gigovic
outRoman Eremenko
63'
inNikolay Poyarkov
outHaitam Aleesami
inIgor Konovalov
outDarko Jevtic
68'
yellow cardDenis Makarov
70'
76'
goalKhoren Bayramyan
inMikhail Merkulov
outIlya Samoshnikov
83'
inKirill Klimov
outSoltmurad Bakaev
83'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

83'

Soltmurad Bakaev is coming off and he is replaced by Kirill Klimov

83'

Ilya Samoshnikov is coming off and he is replaced by Mikhail Merkulov

76'

G O O O A A A L - Khoren Bayramyan is on target!

70'

Yellow card for Denis Makarov

68'

Darko Jevtic is coming off and he is replaced by Igor Konovalov

63'

Haitam Aleesami is coming off and he is replaced by Nikolay Poyarkov

63'

Roman Eremenko is coming off and he is replaced by Armin Gigovic

63'

Roman Tugarev is coming off and he is replaced by Pontus Almqvist

58'

Aleksandr Zuev is coming off and he is replaced by Kirill Kosarev

55'

G O O O A A A L - Khoren Bayramyan is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

34'

Yellow card for Soltmurad Bakaev

31'

Yellow card for Mathias Normann

25'

Kento Hashimoto is coming off and he is replaced by Danil Glebov

15'

Yellow card for Haitam Aleesami

The referee starts the match

Welcome to Kazan Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
22Yuri DyupinSergey Pesyakov30
Starting Lineups
77Ilya Samoshnikovout83'yellow card15'out63'Haitam Aleesami2
15Dmitri TarasovAleksandr Pavlovets22
4Silvije BegicMaksim Osipenko55
31Georgi ZotovDenis Terentyev4
20Oleg Shatovgoal55'goal76'Khoren Bayramyan19
28Oliver Abildgaardout63'Roman Eremenko7
8Darko Jevticout68'out25'Kento Hashimoto6
12Aleksandr Zuevout58'yellow card31'Mathias Normann17
87Soltmurad Bakaevyellow card34'out83'out63'Roman Tugarev23
25Denis Makarovyellow card70'Dmitry Poloz99
Substitutes
82Viktor AleksandrovDennis Hadzikadunic5
10Igor Konovalovin68'in63'Pontus Almqvist11
13Kirill Klimovin83'Artur Sokhiev83
23Ivan KonovalovMaxim Rudakov77
3Mikhail Merkulovin83'in25'Danil Glebov15
84Stepan SurikovDanila Sukhomlinov76
47Kirill Kosarevin58'in63'Armin Gigovic8
1Nikita MedvedevYegor Baburin1
in63'Nikolay Poyarkov71
Coach
Leonid SlutskyValeri Karpin
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
15
10
2
3
28:11
32
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
2
Champions League (Qualification)
15
9
4
2
32:12
31
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
3
15
8
5
2
25:16
29
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
4
15
8
3
4
21:12
27
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
5
15
8
2
5
18:15
26
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
6
15
6
6
3
23:21
24
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
7
15
7
3
5
19:18
24
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
8
15
7
3
5
16:16
24
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
9
15
6
3
6
24:18
21
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
10
15
6
3
6
21:22
21
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
11
15
3
7
5
11:15
16
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
12
15
4
3
8
17:26
15
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
13
Relegation Playoff
15
3
4
8
17:27
13
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
14
Relegation Playoff
15
3
3
9
11:18
12
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
15
Relegation (Championship)
15
1
5
9
7:23
8
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
15
1
4
10
9:29
7
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
8
5
1
2
17:8
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Khimki
    06/12/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
7
6
0
1
22:7
18
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Ural
    05/12/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
3
7
3
3
1
10:7
12
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
4
8
6
1
1
14:3
19
  • ?
  • Dinamo Moscow - Arsenal Tula
    06/12/2020 13:30
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
5
6
3
1
2
7:4
10
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
6
7
3
4
0
12:8
13
  • ?
  • PFC Sochi - FK Akhmat
    07/12/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
7
7
4
1
2
12:8
13
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
8
8
5
1
2
9:6
16
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
    05/12/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
9
7
4
2
1
16:8
14
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Rotor Volgograd
    05/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
10
8
2
3
3
10:11
9
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
11
8
2
4
2
8:9
10
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
12
7
2
1
4
7:10
7
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
8
3
3
2
12:10
12
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
14
Relegation Playoff
8
2
1
5
5:8
7
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    13/12/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
15
Relegation (Championship)
8
0
1
7
2:14
1
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - FC Ufa
    12/12/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
8
0
3
5
4:11
3
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
5
1
1
11:3
16
  • ?
  • Rubin Kazan - CSKA Moscow
    29/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow)
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
2
Champions League (Qualification)
8
3
4
1
10:5
13
  • ?
  • Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    21/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Khimki - Zenit St. Petersburg)
    01/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
3
8
5
2
1
15:9
17
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    12/12/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Ural - Spartak Moscow)
    07/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
4
7
2
2
3
7:9
8
  • ?
  • FC Rostov - Dinamo Moscow
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Dinamo Moscow)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    01/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
5
9
5
1
3
11:11
16
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    13/12/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - FC Rostov)
    22/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Rostov)
    08/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Rostov)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
6
8
3
2
3
11:13
11
  • ?
  • Ural - PFC Sochi
    29/11/2020 09:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    22/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
7
8
3
2
3
7:10
11
  • ?
  • PFC Sochi - FK Akhmat
    07/12/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
8
7
2
2
3
7:10
8
  • ?
  • FK Akhmat - Lokomotiv Moscow
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
9
8
2
1
5
8:10
7
  • ?
  • Khimki - FC Krasnodar
    28/11/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    08/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - FC Krasnodar)
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
10
7
4
0
3
11:11
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
    05/12/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Khimki - Rubin Kazan)
    08/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
11
7
1
3
3
3:6
6
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Ural
    05/12/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rotor Volgograd - Ural)
    22/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Ural)
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
12
8
2
2
4
10:16
8
  • ?
  • CSKA Moscow - Khimki
    06/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - Khimki)
    23/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Khimki)
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
13
Relegation Playoff
7
0
1
6
5:17
1
  • ?
  • Dinamo Moscow - Arsenal Tula
    06/12/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    31/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    26/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
14
Relegation Playoff
7
1
2
4
6:10
5
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - FC Tambov)
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
15
Relegation (Championship)
7
1
4
2
5:9
7
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rotor Volgograd
    29/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd)
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd)
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:18
4
  • ?
  • FC Rostov - FC Ufa
    06/12/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Ufa)
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45