Regionalliga Northeast - 2019/2020

SV Lichtenberg 47  FSV Union Fuerstenwalde

Upcoming

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
6
2
1
21:10
20
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen
    27/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Germania Halberstadt)
    28/08/2019 17:30
2
9
6
1
2
23:12
19
  • ?
  • VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - BFC Dynamo)
    24/08/2019 11:30
3
8
6
0
2
25:9
18
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Hertha Berlin II)
    27/08/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    23/08/2019 17:00
  • W
  • 6 : 0(Hertha Berlin II - Optik Rathenow)
    18/08/2019 11:30
4
8
5
3
0
15:8
18
  • ?
  • BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Lokomotive Leipzig)
    27/08/2019 17:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotive Leipzig - Optik Rathenow)
    23/08/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    17/08/2019 14:00
5
9
4
2
3
22:21
14
  • ?
  • Energie Cottbus - BFC Dynamo
    28/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Energie Cottbus)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 4(Energie Cottbus - VfB Auerbach)
    23/08/2019 17:30
6
9
3
3
3
15:14
12
  • ?
  • VfB Auerbach - Berliner AK 07
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    23/08/2019 17:00
7
8
3
2
3
12:9
11
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(BSG Chemie Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/08/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Babelsberg)
    24/08/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FSV Wacker Nordhausen)
    18/08/2019 11:30
8
8
2
5
1
9:6
11
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Energie Cottbus)
    28/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(Bischofswerdaer FV - FC Viktoria 1889 Berlin)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Babelsberg - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/08/2019 17:00
9
8
3
2
3
8:7
11
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow)
    10/09/2019 15:15
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
  • W
  • 5 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Wacker Nordhausen)
    24/08/2019 11:30
10
8
3
2
3
10:12
11
  • ?
  • BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - BFC Dynamo)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - BFC Dynamo)
    17/08/2019 11:30
11
8
2
4
2
15:14
10
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt
    22/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    11/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - Germania Halberstadt)
    31/08/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Germania Halberstadt)
    28/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - BFC Dynamo)
    17/08/2019 11:30
12
9
2
3
4
11:15
9
  • ?
  • RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig
    29/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - RW Erfurt)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(RW Erfurt - ZFC Meuselwitz)
    21/08/2019 17:00
13
8
1
5
2
9:11
8
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    11/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(BSG Chemie Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Bischofswerdaer FV - BSG Chemie Leipzig)
    18/08/2019 11:30
14
8
2
2
4
14:17
8
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach
    22/09/2019 11:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Lokomotive Leipzig)
    27/08/2019 17:30
  • W
  • 1 : 4(Energie Cottbus - VfB Auerbach)
    23/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(RW Erfurt - VfB Auerbach)
    16/08/2019 17:00
15
8
2
2
4
10:14
8
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Hertha Berlin II)
    27/08/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(RW Erfurt - ZFC Meuselwitz)
    21/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    17/08/2019 11:30
16
9
0
6
3
8:15
6
  • ?
  • Hertha Berlin II - Babelsberg
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - Germania Halberstadt)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Babelsberg - Bischofswerdaer FV)
    28/08/2019 17:00
17
Relegation (Championship)
8
1
2
5
6:21
5
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow)
    10/09/2019 15:15
  • L
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - RW Erfurt)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotive Leipzig - Optik Rathenow)
    23/08/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
8
0
2
6
7:25
2
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Babelsberg - Bischofswerdaer FV)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 4(Bischofswerdaer FV - FC Viktoria 1889 Berlin)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Bischofswerdaer FV - BSG Chemie Leipzig)
    18/08/2019 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
4
1
0
14:2
13
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Germania Halberstadt)
    28/08/2019 17:30
  • W
  • 8 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Bischofswerdaer FV)
    04/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Wacker Nordhausen - BSG Chemie Leipzig)
    27/07/2019 11:30
2
4
4
0
0
13:4
12
  • ?
  • VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - BFC Dynamo)
    24/08/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    17/08/2019 11:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    30/07/2019 16:00
3
4
3
0
1
12:4
9
  • ?
  • Hertha Berlin II - Babelsberg
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    23/08/2019 17:00
  • W
  • 6 : 0(Hertha Berlin II - Optik Rathenow)
    18/08/2019 11:30
  • W
  • 5 : 2(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    30/07/2019 16:00
4
4
3
1
0
9:5
10
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen
    27/09/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotive Leipzig - Optik Rathenow)
    23/08/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    17/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - Hertha Berlin II)
    26/07/2019 17:30
5
4
3
0
1
12:10
9
  • ?
  • Energie Cottbus - BFC Dynamo
    28/09/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(Energie Cottbus - VfB Auerbach)
    23/08/2019 17:30
  • W
  • 5 : 3(Energie Cottbus - RW Erfurt)
    04/08/2019 11:30
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - VSG Altglienicke)
    27/07/2019 11:30
6
5
2
2
1
11:10
8
  • ?
  • Berliner AK 07 - Optik Rathenow
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(Berliner AK 07 - Germania Halberstadt)
    03/08/2019 11:30
  • W
  • 4 : 2(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    28/07/2019 11:30
7
4
1
1
2
4:6
4
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Babelsberg)
    24/08/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FSV Wacker Nordhausen)
    18/08/2019 11:30
  • L
  • 0 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - Berliner AK 07)
    31/07/2019 16:00
8
4
1
2
1
3:3
5
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Energie Cottbus)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Lokomotive Leipzig)
    04/08/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - RW Erfurt)
    27/07/2019 11:30
9
4
2
1
1
6:2
7
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - FSV Union Fuerstenwalde
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow)
    10/09/2019 15:15
  • W
  • 5 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Wacker Nordhausen)
    24/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 0(SV Lichtenberg 47 - Berliner AK 07)
    17/08/2019 11:30
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow
    31/07/2019 16:00
10
4
2
1
1
6:5
7
  • ?
  • BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(BFC Dynamo - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/08/2019 11:30
  • W
  • 3 : 1(BFC Dynamo - Babelsberg)
    28/07/2019 11:30
11
4
1
3
0
8:7
6
  • ?
  • Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    11/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - BFC Dynamo)
    17/08/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - ZFC Meuselwitz)
    31/07/2019 17:00
12
4
2
1
1
7:6
7
  • ?
  • RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(RW Erfurt - ZFC Meuselwitz)
    21/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(RW Erfurt - VfB Auerbach)
    16/08/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(RW Erfurt - Lokomotive Leipzig)
    31/07/2019 17:30
13
4
1
2
1
4:5
5
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II
    21/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(BSG Chemie Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Babelsberg)
    03/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    31/07/2019 16:00
14
4
1
1
2
7:9
4
  • ?
  • VfB Auerbach - Berliner AK 07
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Lokomotive Leipzig)
    27/08/2019 17:30
  • L
  • 1 : 5(VfB Auerbach - Hertha Berlin II)
    03/08/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(VfB Auerbach - SV Lichtenberg 47)
    27/07/2019 11:30
15
4
1
1
2
4:6
4
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach
    22/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Hertha Berlin II)
    27/08/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - SV Lichtenberg 47)
    04/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/07/2019 11:30
16
5
0
4
1
6:10
4
  • ?
  • Babelsberg - RW Erfurt
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - Germania Halberstadt)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Babelsberg - Bischofswerdaer FV)
    28/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Babelsberg - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/08/2019 17:00
17
Relegation (Championship)
4
0
2
2
3:8
2
  • ?
  • Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - RW Erfurt)
    28/08/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - VSG Altglienicke)
    03/08/2019 11:30
  • L
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Germania Halberstadt)
    27/07/2019 11:30
18
Relegation (Championship)
4
0
1
3
1:8
1
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
  • L
  • 1 : 4(Bischofswerdaer FV - FC Viktoria 1889 Berlin)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Bischofswerdaer FV - BSG Chemie Leipzig)
    18/08/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(Bischofswerdaer FV - BFC Dynamo)
    31/07/2019 16:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
2
1
1
7:8
7
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen
    27/09/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - FSV Wacker Nordhausen)
    11/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Hertha Berlin II - FSV Wacker Nordhausen)
    04/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Wacker Nordhausen)
    24/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FSV Wacker Nordhausen)
    18/08/2019 11:30
2
5
2
1
2
10:8
7
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - VSG Altglienicke)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 2 : 4(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - VSG Altglienicke)
    03/08/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - VSG Altglienicke)
    27/07/2019 11:30
3
4
3
0
1
13:5
9
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II
    21/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 3(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    01/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Hertha Berlin II)
    27/08/2019 16:30
  • W
  • 1 : 5(VfB Auerbach - Hertha Berlin II)
    03/08/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - Hertha Berlin II)
    26/07/2019 17:30
4
4
2
2
0
6:3
8
  • ?
  • BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig
    22/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(ZFC Meuselwitz - Lokomotive Leipzig)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Lokomotive Leipzig)
    27/08/2019 17:30
  • W
  • 0 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Lokomotive Leipzig)
    04/08/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(RW Erfurt - Lokomotive Leipzig)
    31/07/2019 17:30
5
5
1
2
2
10:11
5
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Optik Rathenow - Energie Cottbus)
    02/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Energie Cottbus)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 5 : 2(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    30/07/2019 16:00
6
4
1
1
2
4:4
4
  • ?
  • VfB Auerbach - Berliner AK 07
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - Berliner AK 07)
    13/09/2019 17:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    23/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(SV Lichtenberg 47 - Berliner AK 07)
    17/08/2019 11:30
  • W
  • 0 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - Berliner AK 07)
    31/07/2019 16:00
7
4
2
1
1
8:3
7
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - FSV Union Fuerstenwalde
    29/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - FSV Union Fuerstenwalde)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(BSG Chemie Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(BFC Dynamo - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    28/07/2019 11:30
8
4
1
3
0
6:3
6
  • ?
  • Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin
    29/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(Bischofswerdaer FV - FC Viktoria 1889 Berlin)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Babelsberg - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    31/07/2019 16:00
9
4
1
1
2
2:5
4
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - SV Lichtenberg 47)
    04/08/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(VfB Auerbach - SV Lichtenberg 47)
    27/07/2019 11:30
10
4
1
1
2
4:7
4
  • ?
  • Energie Cottbus - BFC Dynamo
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(RW Erfurt - BFC Dynamo)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - BFC Dynamo)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - BFC Dynamo)
    17/08/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(Bischofswerdaer FV - BFC Dynamo)
    31/07/2019 16:30
11
4
1
1
2
7:7
4
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - Germania Halberstadt)
    31/08/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Germania Halberstadt)
    28/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(Berliner AK 07 - Germania Halberstadt)
    03/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Germania Halberstadt)
    27/07/2019 11:30
12
5
0
2
3
4:9
2
  • ?
  • Babelsberg - RW Erfurt
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - RW Erfurt)
    01/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - RW Erfurt)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 5 : 3(Energie Cottbus - RW Erfurt)
    04/08/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - RW Erfurt)
    27/07/2019 11:30
13
4
0
3
1
5:6
3
  • ?
  • RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig
    29/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - BSG Chemie Leipzig)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    11/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Bischofswerdaer FV - BSG Chemie Leipzig)
    18/08/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Wacker Nordhausen - BSG Chemie Leipzig)
    27/07/2019 11:30
14
4
1
1
2
7:8
4
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach
    22/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 1 : 4(Energie Cottbus - VfB Auerbach)
    23/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(RW Erfurt - VfB Auerbach)
    16/08/2019 17:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    30/07/2019 16:00
15
4
1
1
2
6:8
4
  • ?
  • Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz
    28/09/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - ZFC Meuselwitz)
    15/09/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(RW Erfurt - ZFC Meuselwitz)
    21/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    17/08/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - ZFC Meuselwitz)
    31/07/2019 17:00
16
4
0
2
2
2:5
2
  • ?
  • Hertha Berlin II - Babelsberg
    28/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Babelsberg)
    24/08/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Babelsberg)
    03/08/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(BFC Dynamo - Babelsberg)
    28/07/2019 11:30
17
Relegation (Championship)
4
1
0
3
3:13
3
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Optik Rathenow
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - Optik Rathenow)
    14/09/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow)
    10/09/2019 15:15
  • L
  • 2 : 0(Lokomotive Leipzig - Optik Rathenow)
    23/08/2019 17:00
  • L
  • 6 : 0(Hertha Berlin II - Optik Rathenow)
    18/08/2019 11:30
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Optik Rathenow
    31/07/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
4
0
1
3
6:17
1
  • ?
  • VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV
    29/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - Bischofswerdaer FV)
    15/09/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Babelsberg - Bischofswerdaer FV)
    28/08/2019 17:00
  • L
  • 8 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Bischofswerdaer FV)
    04/08/2019 11:30
  • L
  • 4 : 2(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    28/07/2019 11:30