Regionalliga Northeast - 2019/2020

SV Lichtenberg 4740RW Erfurt

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal38''
goalChristian Gawe
Goal72''
goalSebastian Reiniger
Goal84''
goalDavid Hollwitz
Goal88''
goalBenyas Junge-Abiol

Official Streams:

Summary
goalChristian Gawe
38'
Second half
goalSebastian Reiniger
72'
goalDavid Hollwitz
84'
goalBenyas Junge-Abiol
88'
88'

G O O O A A L - Benyas Junge-Abiol scores in the penalty shoot-out.

84'

G O O O A A L - David Hollwitz scores in the penalty shoot-out.

72'

G O O O A A L - Sebastian Reiniger scores in the penalty shoot-out.

38'

G O O O A A L - Christian Gawe scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
13
3
3
47:27
42
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
2
19
11
7
1
35:21
40
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - RW Erfurt)
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
3
19
12
3
4
49:24
39
  • ?
  • VSG Altglienicke - Optik Rathenow
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • L
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(RW Erfurt - VSG Altglienicke)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
4
19
10
3
6
49:30
33
  • ?
  • Hertha Berlin II - VfB Auerbach
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - RW Erfurt)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
5
18
9
4
5
27:21
31
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    26/01/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
6
19
7
6
6
37:30
27
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
7
19
6
9
4
19:14
27
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • L
  • 1 : 0(RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
8
19
7
5
7
24:23
26
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    01/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
9
19
6
6
7
30:32
24
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
10
19
7
2
10
32:41
23
  • ?
  • Hertha Berlin II - VfB Auerbach
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
11
19
5
7
7
33:32
22
  • ?
  • Germania Halberstadt - Berliner AK 07
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
12
18
9
3
6
38:27
21
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Babelsberg
    25/01/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
13
18
4
8
6
18:21
20
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    26/01/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
14
19
4
7
8
18:27
19
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - RW Erfurt)
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - RW Erfurt)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(RW Erfurt - VSG Altglienicke)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
15
19
4
6
9
18:36
18
  • ?
  • VSG Altglienicke - Optik Rathenow
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
16
19
3
7
9
21:33
16
  • ?
  • Germania Halberstadt - Berliner AK 07
    31/01/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
17
Relegation (Championship)
18
1
8
9
17:35
11
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Babelsberg
    25/01/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
  • L
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
18
Relegation (Championship)
19
2
4
13
16:54
10
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - FSV Wacker Nordhausen
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
8
0
1
26:12
24
  • ?
  • Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 6 : 0(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    28/09/2019 11:30
2
9
6
3
0
20:13
21
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - RW Erfurt)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 3(Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    27/09/2019 17:30
3
10
8
1
1
30:12
25
  • ?
  • VSG Altglienicke - Optik Rathenow
    01/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
4
9
4
2
3
22:14
14
  • ?
  • Hertha Berlin II - VfB Auerbach
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - RW Erfurt)
    29/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • W
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 3 : 3(Hertha Berlin II - Babelsberg)
    28/09/2019 11:30
5
9
6
2
1
17:6
20
  • ?
  • BFC Dynamo - Germania Halberstadt
    08/02/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig)
    22/09/2019 11:30
6
10
4
3
3
20:15
15
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
7
10
3
5
2
8:6
14
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
8
10
5
2
3
15:8
17
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
9
9
4
1
4
16:16
13
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 5 : 1(ZFC Meuselwitz - VfB Auerbach)
    22/09/2019 11:30
10
9
5
1
3
20:20
16
  • ?
  • VfB Auerbach - RW Erfurt
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - Berliner AK 07)
    29/09/2019 11:30
11
9
2
5
2
16:17
11
  • ?
  • Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47
    09/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Berliner AK 07 - Energie Cottbus)
    20/09/2019 15:00
12
9
6
1
2
21:5
19
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Babelsberg
    25/01/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 0(FSV Wacker Nordhausen - RW Erfurt)
    20/09/2019 16:00
13
9
3
3
3
10:11
12
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    26/01/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
  • L
  • 1 : 3(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    21/09/2019 11:30
14
9
4
3
2
12:8
15
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(RW Erfurt - VSG Altglienicke)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig)
    29/09/2019 11:30
15
9
3
3
3
10:11
12
  • ?
  • Optik Rathenow - Hertha Berlin II
    07/02/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - ZFC Meuselwitz)
    28/09/2019 11:30
16
10
1
6
3
12:16
9
  • ?
  • Germania Halberstadt - Berliner AK 07
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
17
Relegation (Championship)
10
1
5
4
10:21
8
  • ?
  • Babelsberg - BSG Chemie Leipzig
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
18
Relegation (Championship)
10
2
3
5
10:22
9
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - FSV Wacker Nordhausen
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
5
3
2
21:15
18
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
  • W
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
2
10
5
4
1
15:8
19
  • ?
  • Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - Lokomotive Leipzig)
    06/10/2019 11:05
3
9
4
2
3
19:12
14
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(RW Erfurt - VSG Altglienicke)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - VSG Altglienicke)
    20/09/2019 17:00
4
10
6
1
3
27:16
19
  • ?
  • Optik Rathenow - Hertha Berlin II
    07/02/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Germania Halberstadt - Hertha Berlin II)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 7(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    06/10/2019 11:30
5
9
3
2
4
10:15
11
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo
    26/01/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 6 : 0(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    28/09/2019 11:30
6
9
3
3
3
17:15
12
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - FSV Union Fuerstenwalde
    07/02/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 1(Hertha Berlin II - FSV Union Fuerstenwalde)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(SV Lichtenberg 47 - FSV Union Fuerstenwalde)
    29/09/2019 11:30
7
9
3
4
2
11:8
13
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - FC Viktoria 1889 Berlin)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 0 : 1(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/09/2019 11:30
8
9
2
3
4
9:15
9
  • ?
  • Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47
    09/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - SV Lichtenberg 47)
    21/09/2019 11:30
9
10
2
5
3
14:16
11
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    01/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - ZFC Meuselwitz)
    22/10/2019 16:30
10
10
2
1
7
12:21
7
  • ?
  • Hertha Berlin II - VfB Auerbach
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - VfB Auerbach)
    27/10/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - VfB Auerbach)
    06/10/2019 11:30
11
10
3
2
5
17:15
11
  • ?
  • Germania Halberstadt - Berliner AK 07
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - Berliner AK 07)
    19/10/2019 11:30
12
9
3
2
4
17:22
11
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - FSV Wacker Nordhausen
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 3(Lokomotive Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    27/09/2019 17:30
13
9
1
5
3
8:10
8
  • ?
  • Babelsberg - BSG Chemie Leipzig
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Energie Cottbus - BSG Chemie Leipzig)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(RW Erfurt - BSG Chemie Leipzig)
    29/09/2019 11:30
14
10
0
4
6
6:19
4
  • ?
  • VfB Auerbach - RW Erfurt
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotive Leipzig - RW Erfurt)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - RW Erfurt)
    29/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt)
    10/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - RW Erfurt)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Babelsberg - RW Erfurt)
    05/10/2019 11:30
15
10
1
3
6
8:25
6
  • ?
  • VSG Altglienicke - Optik Rathenow
    01/02/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
16
9
2
1
6
9:17
7
  • ?
  • BFC Dynamo - Germania Halberstadt
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(RW Erfurt - Germania Halberstadt)
    01/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt)
    22/09/2019 11:30
17
Relegation (Championship)
8
0
3
5
7:14
3
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - Babelsberg
    25/01/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Hertha Berlin II - Babelsberg)
    28/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    15/09/2019 11:30
18
Relegation (Championship)
9
0
1
8
6:32
1
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(RW Erfurt - Bischofswerdaer FV)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Bischofswerdaer FV)
    29/09/2019 11:30