Regionalliga Northeast - 2019/2020

SV Lichtenberg 4721VfB Auerbach

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow and red card55''
yellow and red cardLuca Naumann
Goal78''
goalThomas Brechler
Goal86''
goalPhilip Einsiedel
Yellow and red card89''
yellow and red cardAli Sinan
Goal57''
goalMarc-Philipp Zimmermann

Official Streams:

Summary
Second half
yellow-red cardLuca Naumann
55'
57'
goalMarc-Philipp Zimmermann
goalThomas Brechler
78'
goalPhilip Einsiedel
86'
yellow-red cardAli Sinan
89'
89'

RED CARD! - Ali Sinan receives his second yellow card and is sent off!

86'

G O O O A A L - Philip Einsiedel scores in the penalty shoot-out.

78'

G O O O A A L - Thomas Brechler scores in the penalty shoot-out.

57'

G O O O A A L - Marc-Philipp Zimmermann scores in the penalty shoot-out.

55'

RED CARD! - Luca Naumann receives his second yellow card and is sent off!

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
13
2
6
53:28
41
  • ?
  • BFC Dynamo - VSG Altglienicke
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • VSG Altglienicke - RW Erfurt
    10/05/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(VSG Altglienicke - Berliner AK 07)
    16/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Optik Rathenow)
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
2
20
12
5
3
46:28
41
  • ?
  • VfB Auerbach - Energie Cottbus
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig)
    08/02/2020 15:00
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
3
20
11
8
1
36:21
41
  • ?
  • Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig
    22/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig)
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/02/2020 12:30
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - RW Erfurt
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
4
21
12
2
7
54:32
38
  • ?
  • Berliner AK 07 - Hertha Berlin II
    23/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Hertha Berlin II
    16/05/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Hertha Berlin II - ZFC Meuselwitz)
    14/02/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    07/02/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - VfB Auerbach)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
5
21
9
7
5
27:23
34
  • ?
  • BFC Dynamo - VSG Altglienicke
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • BFC Dynamo - RW Erfurt
    06/03/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - BFC Dynamo)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Germania Halberstadt)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo)
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    26/01/2020 12:30
6
21
8
7
6
39:31
31
  • ?
  • Babelsberg - FSV Union Fuerstenwalde
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Union Fuerstenwalde
    19/04/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BSG Chemie Leipzig)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - FSV Union Fuerstenwalde)
    07/02/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo)
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
7
21
8
6
7
44:34
30
  • ?
  • Berliner AK 07 - Hertha Berlin II
    23/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Berliner AK 07
    01/03/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(VSG Altglienicke - Berliner AK 07)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 4 : 1(Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 5(Germania Halberstadt - Berliner AK 07)
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
8
20
6
11
3
20:15
29
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Bischofswerdaer FV
    23/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    09/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • ?
  • RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin
    08/12/2019 12:30
9
20
8
2
10
34:43
26
  • ?
  • VfB Auerbach - Energie Cottbus
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach)
    16/02/2020 12:30
  • ?
  • VfB Auerbach - RW Erfurt
    08/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - VfB Auerbach)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
10
20
6
6
8
30:34
24
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    25/02/2020 14:30
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - RW Erfurt
    23/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Hertha Berlin II - ZFC Meuselwitz)
    14/02/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
11
20
6
6
8
22:28
24
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - SV Lichtenberg 47
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • RW Erfurt - SV Lichtenberg 47
    03/05/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - BFC Dynamo)
    16/02/2020 12:30
  • L
  • 4 : 1(Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47)
    09/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
12
21
4
10
7
18:22
22
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Germania Halberstadt
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - RW Erfurt
    21/03/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BSG Chemie Leipzig)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Babelsberg - BSG Chemie Leipzig)
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    26/01/2020 12:30
13
19
8
3
8
40:32
18
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - SV Lichtenberg 47
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Wacker Nordhausen
    13/03/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Germania Halberstadt - FSV Wacker Nordhausen)
    15/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - FSV Union Fuerstenwalde)
    07/02/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
14
21
3
8
10
24:40
17
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Germania Halberstadt
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • Germania Halberstadt - RW Erfurt
    26/04/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Germania Halberstadt - FSV Wacker Nordhausen)
    15/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Germania Halberstadt)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 5(Germania Halberstadt - Berliner AK 07)
    31/01/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
15
20
4
5
11
18:41
17
  • ?
  • Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Optik Rathenow
    15/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    07/02/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Optik Rathenow)
    01/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
16
19
2
7
10
17:35
13
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Babelsberg
    16/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Babelsberg
    05/04/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Babelsberg - BSG Chemie Leipzig)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
17
19
2
5
12
16:51
11
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Babelsberg
    16/02/2020 12:30
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - RW Erfurt
    12/04/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
18
Relegation (Championship)
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • RW Erfurt - Hertha Berlin II
    16/05/2020 11:30
  • ?
  • VSG Altglienicke - RW Erfurt
    10/05/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - SV Lichtenberg 47
    03/05/2020 11:30
  • ?
  • Germania Halberstadt - RW Erfurt
    26/04/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Union Fuerstenwalde
    19/04/2020 11:30
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - RW Erfurt
    12/04/2020 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
9
1
2
34:15
28
  • ?
  • VSG Altglienicke - FSV Wacker Nordhausen
    01/03/2020 12:30
  • ?
  • VSG Altglienicke - RW Erfurt
    10/05/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(VSG Altglienicke - Berliner AK 07)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Optik Rathenow)
    01/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
2
10
7
2
1
25:13
23
  • ?
  • Energie Cottbus - Optik Rathenow
    29/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
3
10
6
4
0
21:13
22
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz
    28/02/2020 18:30
  • W
  • 3 : 1(Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/02/2020 12:30
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - RW Erfurt
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
4
10
5
1
4
25:16
16
  • ?
  • Hertha Berlin II - BFC Dynamo
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Hertha Berlin II - ZFC Meuselwitz)
    14/02/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - VfB Auerbach)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • ?
  • Hertha Berlin II - RW Erfurt
    29/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
5
10
6
3
1
17:6
21
  • ?
  • BFC Dynamo - VSG Altglienicke
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • BFC Dynamo - RW Erfurt
    06/03/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Germania Halberstadt)
    08/02/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
6
11
4
4
3
20:15
16
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Bischofswerdaer FV
    01/03/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BSG Chemie Leipzig)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo)
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
7
9
3
4
2
19:17
13
  • ?
  • Berliner AK 07 - Hertha Berlin II
    23/02/2020 12:30
  • W
  • 4 : 1(Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47)
    09/02/2020 12:30
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    03/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    06/10/2019 11:30
8
10
3
5
2
7:6
14
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Bischofswerdaer FV
    23/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 4 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07)
    25/10/2019 17:00
9
9
5
1
3
20:20
16
  • ?
  • VfB Auerbach - Energie Cottbus
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • VfB Auerbach - RW Erfurt
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 5 : 2(VfB Auerbach - FSV Wacker Nordhausen)
    19/10/2019 11:30
10
10
5
1
4
18:17
16
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - Energie Cottbus
    08/03/2020 12:30
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - RW Erfurt
    23/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
11
10
4
3
3
12:9
15
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    25/02/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - BFC Dynamo)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - RW Erfurt
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
12
11
3
5
3
10:11
14
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Germania Halberstadt
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - RW Erfurt
    21/03/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    08/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    26/01/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
13
9
5
1
3
21:7
16
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - SV Lichtenberg 47
    21/02/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - FSV Union Fuerstenwalde)
    07/02/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Berliner AK 07)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(FSV Wacker Nordhausen - Optik Rathenow)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - Energie Cottbus)
    06/10/2019 11:30
14
12
2
6
4
16:23
12
  • ?
  • Germania Halberstadt - Babelsberg
    01/03/2020 12:30
  • ?
  • Germania Halberstadt - RW Erfurt
    26/04/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Germania Halberstadt - FSV Wacker Nordhausen)
    15/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 5(Germania Halberstadt - Berliner AK 07)
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
15
9
3
2
4
10:13
11
  • ?
  • Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig
    22/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    07/02/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Optik Rathenow - BFC Dynamo)
    19/10/2019 11:30
16
10
2
4
4
10:20
10
  • ?
  • Babelsberg - FSV Union Fuerstenwalde
    22/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Babelsberg - BSG Chemie Leipzig)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
17
10
2
3
5
10:22
9
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Babelsberg
    16/02/2020 12:30
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - RW Erfurt
    12/04/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
18
Relegation (Championship)
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • RW Erfurt - Hertha Berlin II
    16/05/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - SV Lichtenberg 47
    03/05/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Union Fuerstenwalde
    19/04/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - Babelsberg
    05/04/2020 11:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Wacker Nordhausen
    13/03/2020 18:00
  • ?
  • RW Erfurt - Berliner AK 07
    01/03/2020 12:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
4
1
4
19:13
13
  • ?
  • BFC Dynamo - VSG Altglienicke
    21/02/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(ZFC Meuselwitz - VSG Altglienicke)
    09/02/2020 12:30
  • W
  • 0 : 5(VfB Auerbach - VSG Altglienicke)
    13/12/2019 17:30
  • ?
  • RW Erfurt - VSG Altglienicke
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    26/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    06/10/2019 11:30
2
10
5
3
2
21:15
18
  • ?
  • VfB Auerbach - Energie Cottbus
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • RW Erfurt - Energie Cottbus
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 3(VSG Altglienicke - Energie Cottbus)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(SV Lichtenberg 47 - Energie Cottbus)
    01/12/2019 12:30
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - Energie Cottbus)
    09/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    27/10/2019 13:05
3
10
5
4
1
15:8
19
  • ?
  • Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig
    22/02/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - Lokomotive Leipzig)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    06/12/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    29/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - Lokomotive Leipzig)
    08/11/2019 18:00
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2019 14:00
4
11
7
1
3
29:16
22
  • ?
  • Berliner AK 07 - Hertha Berlin II
    23/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Hertha Berlin II
    16/05/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    07/02/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - Hertha Berlin II)
    14/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - Hertha Berlin II)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Hertha Berlin II)
    09/11/2019 12:30
5
11
3
4
4
10:17
13
  • ?
  • Hertha Berlin II - BFC Dynamo
    28/02/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - BFC Dynamo)
    16/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BFC Dynamo)
    02/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    26/01/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(Babelsberg - BFC Dynamo)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BFC Dynamo)
    08/11/2019 18:00
6
10
4
3
3
19:16
15
  • ?
  • Babelsberg - FSV Union Fuerstenwalde
    22/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Union Fuerstenwalde
    19/04/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(FSV Wacker Nordhausen - FSV Union Fuerstenwalde)
    07/02/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Berliner AK 07 - FSV Union Fuerstenwalde)
    15/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde)
    22/11/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - FSV Union Fuerstenwalde)
    03/11/2019 12:30
7
12
5
2
5
25:17
17
  • ?
  • Energie Cottbus - Berliner AK 07
    14/03/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Berliner AK 07
    01/03/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(VSG Altglienicke - Berliner AK 07)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 5(Germania Halberstadt - Berliner AK 07)
    31/01/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Berliner AK 07)
    07/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 4(Babelsberg - Berliner AK 07)
    29/11/2019 18:00
8
10
3
6
1
13:9
15
  • ?
  • VfB Auerbach - FC Viktoria 1889 Berlin
    01/03/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    16/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotive Leipzig - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - FC Viktoria 1889 Berlin
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FSV Wacker Nordhausen - FC Viktoria 1889 Berlin)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - FC Viktoria 1889 Berlin)
    02/11/2019 12:30
9
11
3
1
7
14:23
10
  • ?
  • Optik Rathenow - VfB Auerbach
    07/03/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach)
    16/02/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - VfB Auerbach)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    08/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VfB Auerbach)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    09/11/2019 12:30
10
10
1
5
4
12:17
8
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz
    25/02/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Hertha Berlin II - ZFC Meuselwitz)
    14/02/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - ZFC Meuselwitz)
    08/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Bischofswerdaer FV - ZFC Meuselwitz)
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(BFC Dynamo - ZFC Meuselwitz)
    27/10/2019 12:30
11
10
2
3
5
10:19
9
  • ?
  • FSV Wacker Nordhausen - SV Lichtenberg 47
    21/02/2020 18:00
  • ?
  • RW Erfurt - SV Lichtenberg 47
    03/05/2020 11:30
  • L
  • 4 : 1(Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47)
    09/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Optik Rathenow - SV Lichtenberg 47)
    14/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotive Leipzig - SV Lichtenberg 47)
    23/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(Hertha Berlin II - SV Lichtenberg 47)
    01/11/2019 18:00
12
10
1
5
4
8:11
8
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - BSG Chemie Leipzig
    29/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - BSG Chemie Leipzig)
    16/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Babelsberg - BSG Chemie Leipzig)
    02/02/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    13/12/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Berliner AK 07 - BSG Chemie Leipzig)
    24/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(Optik Rathenow - BSG Chemie Leipzig)
    02/11/2019 12:30
13
10
3
2
5
19:25
11
  • ?
  • VSG Altglienicke - FSV Wacker Nordhausen
    01/03/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - FSV Wacker Nordhausen
    13/03/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Germania Halberstadt - FSV Wacker Nordhausen)
    15/02/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - FSV Wacker Nordhausen)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(BFC Dynamo - FSV Wacker Nordhausen)
    27/11/2019 18:00
  • W
  • 1 : 3(ZFC Meuselwitz - FSV Wacker Nordhausen)
    01/11/2019 17:00
14
9
1
2
6
8:17
5
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Germania Halberstadt
    22/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BFC Dynamo - Germania Halberstadt)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    14/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    23/11/2019 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Germania Halberstadt
    01/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 1(VSG Altglienicke - Germania Halberstadt)
    19/10/2019 11:30
15
11
1
3
7
8:28
6
  • ?
  • Energie Cottbus - Optik Rathenow
    29/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Optik Rathenow
    15/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(VSG Altglienicke - Optik Rathenow)
    01/02/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    08/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Babelsberg - Optik Rathenow)
    08/11/2019 18:00
16
9
0
3
6
7:15
3
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Babelsberg
    16/02/2020 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Babelsberg
    05/04/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    09/02/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(ZFC Meuselwitz - Babelsberg)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(VfB Auerbach - Babelsberg)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - Babelsberg)
    21/10/2019 17:00
17
9
0
2
7
6:29
2
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Bischofswerdaer FV
    23/02/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    08/02/2020 12:30
  • L
  • 4 : 0(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    15/12/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV)
    23/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(Energie Cottbus - Bischofswerdaer FV)
    03/11/2019 12:30
  • ?
  • RW Erfurt - Bischofswerdaer FV
    18/10/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • VSG Altglienicke - RW Erfurt
    10/05/2020 11:30
  • ?
  • Germania Halberstadt - RW Erfurt
    26/04/2020 11:30
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - RW Erfurt
    12/04/2020 11:30
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - RW Erfurt
    21/03/2020 12:30
  • ?
  • BFC Dynamo - RW Erfurt
    06/03/2020 18:00
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - RW Erfurt
    23/02/2020 12:30