1. Division - 2020/2021

Sandecja Nowy Sacz11Radomiak Radom

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal10''
goalDamir Sovsic
Goal25''
goalMateusz Bodzioch
Red card90''
red cardMichal Kaput
Summary
goalDamir Sovsic
10'
25'
goalMateusz Bodzioch
Second half
90'
red cardMichal Kaput
90'

SENT OFF! - After a serious foul Michal Kaput is dismissed

25'

G O O O A A L - Mateusz Bodzioch scores in the penalty shoot-out.

10'

G O O O A A L - Damir Sovsic scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
11
2
1
23:6
35
  • ?
  • Odra Opole - Termalica Nieciecza
    02/12/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
2
Champions League (Promotion)
15
10
2
3
36:15
32
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • L
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
4
3
21:10
28
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
25:13
27
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Arka Gdynia - Korona Kielce)
    03/12/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
4
3
20:13
25
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
6
3
20:14
24
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Odra Opole
    06/12/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Tychy 71 - Widzew Lodz)
    03/12/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
7
14
7
3
4
15:16
24
  • ?
  • Odra Opole - Termalica Nieciecza
    02/12/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
8
15
6
5
4
27:21
23
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • W
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
9
15
6
3
6
13:18
21
  • ?
  • Widzew Lodz - Korona Kielce
    06/12/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Arka Gdynia - Korona Kielce)
    03/12/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
10
15
5
5
5
15:19
20
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Sandecja Nowy Sacz
    06/12/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
11
15
5
4
6
14:16
19
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
12
15
5
4
6
13:18
19
  • ?
  • Widzew Lodz - Korona Kielce
    06/12/2020 18:10
  • L
  • 2 : 1(GKS Tychy 71 - Widzew Lodz)
    03/12/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
13
15
5
3
7
18:25
18
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(GKS Belchatow - Chrobry Glogow)
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
14
15
4
4
7
10:16
14
  • ?
  • GKS Jastrzebie - GKS Belchatow
    05/12/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(GKS Belchatow - Chrobry Glogow)
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • L
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
15
15
3
2
10
13:18
11
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
16
14
3
1
10
11:24
10
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - GKS Jastrzebie
    02/12/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
17
14
2
2
10
9:22
8
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
18
Relegation (Championship)
14
1
3
10
9:28
6
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - GKS Jastrzebie
    02/12/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
7
1
1
14:4
22
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Jastrzebie)
    16/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    04/10/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
7
5
1
1
22:10
16
  • ?
  • LKS Lodz - GKS Tychy 71
    11/12/2020 16:40
  • L
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(LKS Lodz - Korona Kielce)
    11/11/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(LKS Lodz - Chrobry Glogow)
    07/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 1(LKS Lodz - Resovia)
    04/10/2020 10:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
7
2
0
15:3
23
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Miedz Legnica)
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Arka Gdynia)
    21/10/2020 15:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
1
2
11:6
13
  • ?
  • Arka Gdynia - Chrobry Glogow
    12/12/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Arka Gdynia - Korona Kielce)
    03/12/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arka Gdynia - LKS Lodz)
    10/10/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(Arka Gdynia - GKS Tychy 71)
    29/09/2020 18:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
2
1
11:5
14
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Radomiak Radom - GKS Tychy 71)
    28/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice)
    21/10/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
14:7
17
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Odra Opole
    06/12/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Tychy 71 - Widzew Lodz)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
  • W
  • 3 : 1(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/10/2020 15:40
  • W
  • 4 : 0(GKS Tychy 71 - Chrobry Glogow)
    16/10/2020 18:30
7
8
3
3
2
5:8
12
  • ?
  • Odra Opole - Termalica Nieciecza
    02/12/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Radomiak Radom)
    16/10/2020 17:45
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Arka Gdynia)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Resovia)
    30/09/2020 16:30
8
9
3
5
1
19:12
14
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • L
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Puszcza Niepolomice)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    09/10/2020 16:00
9
7
3
0
4
6:12
9
  • ?
  • Korona Kielce - Radomiak Radom
    13/12/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Korona Kielce - Odra Opole)
    11/10/2020 10:40
  • L
  • 0 : 3(Korona Kielce - Termalica Nieciecza)
    30/09/2020 16:10
10
9
5
2
2
7:6
17
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Sandecja Nowy Sacz
    06/12/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Widzew Lodz)
    04/10/2020 10:40
11
8
2
3
3
5:6
9
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Termalica Nieciecza
    12/12/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Arka Gdynia)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Resovia)
    10/10/2020 15:00
12
7
4
2
1
9:5
14
  • ?
  • Widzew Lodz - Korona Kielce
    06/12/2020 18:10
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Sandecja Nowy Sacz)
    09/10/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Zaglebie Sosnowiec)
    29/09/2020 16:10
13
9
3
2
4
12:11
11
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Termalica Nieciecza)
    04/11/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Gornik Leczna)
    30/09/2020 16:00
14
7
3
1
3
8:7
10
  • ?
  • GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice
    12/12/2020 11:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Belchatow - Chrobry Glogow)
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    10/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(GKS Belchatow - LKS Lodz)
    30/09/2020 17:00
15
7
3
0
4
11:9
9
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Miedz Legnica
    12/12/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Korona Kielce)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Resovia)
    04/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sacz)
    03/10/2020 10:40
16
5
1
0
4
2:10
3
  • ?
  • GKS Jastrzebie - GKS Belchatow
    05/12/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Widzew Lodz)
    25/09/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
17
2
0
1
1
1:2
1
  • ?
  • Resovia - Radomiak Radom
    09/12/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
18
Relegation (Championship)
6
0
2
4
4:13
2
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - GKS Jastrzebie
    02/12/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sandecja Nowy Sacz - GKS Belchatow)
    18/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 4(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
5
4
1
0
9:2
13
  • ?
  • Odra Opole - Termalica Nieciecza
    02/12/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Termalica Nieciecza)
    04/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(Korona Kielce - Termalica Nieciecza)
    30/09/2020 16:10
  • W
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
2
Champions League (Promotion)
8
5
1
2
14:5
16
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • L
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Arka Gdynia - LKS Lodz)
    10/10/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(GKS Belchatow - LKS Lodz)
    30/09/2020 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
1
2
3
6:7
5
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Gornik Leczna
    12/12/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Gornik Leczna)
    30/09/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
2
2
14:7
14
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Arka Gdynia)
    21/10/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Arka Gdynia)
    17/10/2020 12:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
2
2
9:8
11
  • ?
  • Resovia - Radomiak Radom
    09/12/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Radomiak Radom)
    16/10/2020 17:45
  • L
  • 3 : 2(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - Radomiak Radom)
    26/09/2020 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
1
4
1
6:7
7
  • ?
  • LKS Lodz - GKS Tychy 71
    11/12/2020 16:40
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Radomiak Radom - GKS Tychy 71)
    28/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Arka Gdynia - GKS Tychy 71)
    29/09/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
7
6
4
0
2
10:8
12
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Odra Opole
    06/12/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Korona Kielce - Odra Opole)
    11/10/2020 10:40
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
8
6
3
0
3
8:9
9
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Miedz Legnica
    12/12/2020 15:00
  • W
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • W
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Miedz Legnica)
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    30/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
9
8
3
3
2
7:6
12
  • ?
  • Widzew Lodz - Korona Kielce
    06/12/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Arka Gdynia - Korona Kielce)
    03/12/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(LKS Lodz - Korona Kielce)
    11/11/2020 17:00
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Korona Kielce)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Korona Kielce)
    03/10/2020 10:40
10
6
0
3
3
8:13
3
  • ?
  • GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice
    12/12/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    02/12/2020 15:00
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Puszcza Niepolomice)
    16/10/2020 16:00
11
7
3
1
3
9:10
10
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
  • W
  • 1 : 4(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
12
8
1
2
5
4:13
5
  • ?
  • Odra Opole - Widzew Lodz
    13/12/2020 11:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Tychy 71 - Widzew Lodz)
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 0 : 0(Gornik Leczna - Widzew Lodz)
    17/10/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Widzew Lodz)
    04/10/2020 10:40
13
6
2
1
3
6:14
7
  • ?
  • Arka Gdynia - Chrobry Glogow
    12/12/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(GKS Belchatow - Chrobry Glogow)
    02/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(LKS Lodz - Chrobry Glogow)
    07/11/2020 11:40
  • L
  • 4 : 0(GKS Tychy 71 - Chrobry Glogow)
    16/10/2020 18:30
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Chrobry Glogow)
    03/10/2020 14:00
14
8
1
3
4
2:9
6
  • ?
  • GKS Jastrzebie - GKS Belchatow
    05/12/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Sandecja Nowy Sacz - GKS Belchatow)
    18/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - GKS Belchatow)
    04/10/2020 15:00
15
8
0
2
6
2:9
2
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    10/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Zaglebie Sosnowiec)
    29/09/2020 16:10
16
9
2
1
6
9:14
7
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - GKS Jastrzebie
    02/12/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 1(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/10/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Jastrzebie)
    16/10/2020 16:00
17
12
2
1
9
8:20
7
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Resovia)
    04/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Resovia)
    10/10/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
8
1
1
6
5:15
4
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Sandecja Nowy Sacz
    06/12/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Sandecja Nowy Sacz)
    09/10/2020 15:40
  • L
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sacz)
    03/10/2020 10:40