First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Sigma Olomouc10Sparta Prague

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal27''
goalMojmir Chytil
Player substitution63''
inVaclav Pilar
inSimon Falta
Player substitution74''
inJakub Yunis
inMojmir Chytil
Yellow card78''
yellow cardJakub Yunis
Player substitution86''
inTomas Zahradnicek
inMartin Hala
Yellow card87''
yellow cardLukas Gressak
Yellow card90''
yellow cardDavid Houska
Yellow card90''
yellow cardMartin Sladky
Yellow card76''
yellow cardAndreas Vindheim
Player substitution77''
inBenjamin Tetteh
inSrdjan Plavsic
Player substitution77''
inMartin Graiciar
inBorek Dockal
Yellow card83''
yellow cardDavid Hancko
Player substitution88''
inAdam Karabec
inDavid Moberg Karlsson

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalMojmir Chytil
27'
Second half
inVaclav Pilar
outSimon Falta
63'
inJakub Yunis
outMojmir Chytil
74'
76'
yellow cardAndreas Vindheim
77'
inBenjamin Tetteh
outSrdjan Plavsic
77'
inMartin Graiciar
outBorek Dockal
yellow cardJakub Yunis
78'
83'
yellow cardDavid Hancko
inTomas Zahradnicek
outMartin Hala
86'
yellow cardLukas Gressak
87'
88'
inAdam Karabec
outDavid Moberg Karlsson
yellow cardDavid Houska
90'
yellow cardMartin Sladky
90'
90'

Martin Sladky is shown a yellow card by the referee

90'

David Houska is shown a yellow card by the referee

88'

Sparta Prague make a substitution. David Moberg Karlsson runs off the field and in comes Adam Karabec

87'

Lukas Gressak is shown a yellow card by the referee

86'

Sigma Olomouc make a substitution. Martin Hala runs off the field and in comes Tomas Zahradnicek

83'

David Hancko is shown a yellow card by the referee

78'

Jakub Yunis is shown a yellow card by the referee

77'

Sparta Prague make a substitution. Borek Dockal runs off the field and in comes Martin Graiciar

77'

Sparta Prague make a substitution. Srdjan Plavsic runs off the field and in comes Benjamin Tetteh

76'

Andreas Vindheim is shown a yellow card by the referee

74'

Sigma Olomouc make a substitution. Mojmir Chytil runs off the field and in comes Jakub Yunis

63'

Sigma Olomouc make a substitution. Simon Falta runs off the field and in comes Vaclav Pilar

27'

G O O O A A L - Mojmir Chytil scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
24Ales MandousMilan Heca29
Starting Lineups
21Michal VeprekMatej Hanousek15
2Vaclav Jemelkayellow card83'David Hancko33
12Jan SterbaGeorges Mandjeck40
27Martin Sladkyyellow card90'yellow card76'Andreas Vindheim32
20Simon Faltaout63'out77'Srdjan Plavsic22
8David Houskayellow card90'out77'Borek Dockal10
22Radim BreiteGuelor Kanga9
34Lukas Gressakyellow card87'Michal Sacek16
25Martin Halaout86'out88'David Moberg Karlsson7
13Mojmir Chytilgoal27'out74'Adam Hlozek20
Substitutes
37Milan KerbrCosta Nhamoinesu26
30Milos BuchtaLukas Stetina19
10Jakub Yunisin74'yellow card78'in88'Adam Karabec8
11Pablo Gonzalezin77'Martin Graiciar6
23Tomas Zahradnicekin86'David Lischka13
7Vaclav Pilarin63'David Bicik35
19Radek Latalin77'Benjamin Tetteh30
Coach
Radoslav LatalVaclav Kotal
#TeamMPWDLGPtsForm
1
30
22
6
2
58:10
72
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
2
30
20
6
4
60:22
66
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
3
30
14
8
8
55:35
50
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
4
30
14
7
9
46:41
49
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
5
30
14
5
11
50:38
47
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
6
30
12
9
9
42:34
45
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
7
30
13
4
13
46:45
43
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
8
30
11
9
10
35:35
42
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
9
30
12
6
12
38:41
42
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
10
30
11
7
12
48:52
40
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
11
Relegation Playoff
30
8
12
10
36:37
36
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
12
Relegation Playoff
30
7
10
13
29:49
31
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
13
Relegation Playoff
30
7
6
17
25:47
27
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
14
Relegation Playoff
30
5
11
14
23:39
26
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
15
Relegation Playoff
30
5
8
17
16:47
23
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
16
Relegation Playoff
30
5
6
19
19:54
21
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
13
2
0
35:3
41
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
2
15
12
1
2
38:11
37
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
15
8
3
4
34:19
27
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
4
15
9
2
4
29:14
29
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
15
8
4
3
34:18
28
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
6
15
6
5
4
27:16
23
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
7
15
8
2
5
23:16
26
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
8
15
7
4
4
20:12
25
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
9
15
9
4
2
23:10
31
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
10
15
9
2
4
32:19
29
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
11
Relegation Playoff
15
5
6
4
18:16
21
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
5
6
4
20:19
21
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
13
Relegation Playoff
15
6
2
7
16:20
20
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
15
3
7
5
14:15
16
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
15
Relegation Playoff
15
4
4
7
10:17
16
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
16
Relegation Playoff
15
4
6
5
14:14
18
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
9
4
2
23:7
31
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
2
15
8
5
2
22:11
29
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
3
15
6
5
4
21:16
23
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
4
15
5
5
5
17:27
20
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
5
15
6
1
8
16:20
19
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
6
15
6
4
5
15:18
22
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
7
15
5
2
8
23:29
17
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
8
15
4
5
6
15:23
17
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
9
15
3
2
10
15:31
11
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
10
15
2
5
8
16:33
11
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
11
Relegation Playoff
15
3
6
6
18:21
15
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:30
10
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
15
1
4
10
9:27
7
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
14
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:24
10
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
15
1
4
10
6:30
7
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
15
1
0
14
5:40
3
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00